Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 20:19


Spoiler for :


___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 22:46


vasito написа:
Der Meister написа:
Батерията на Нексуса държи повече време за разговори, но пък на Сонито - в стендбай.



ХАХАХхаахахХАХАХАХАХАххаахахаХХАХАХАХАХАХАХАХАхаХАХАХА

И какво смешно видя тука? В 4 различни сайта все такава е информацията по това отношение.

Иначе Морко, всичко му е хубаво на Нексуса ама не мога да превъзмогна това, че няма слот за карта памет. 16 гб може да е напълно достатъчно място за повечето хора, но на мен ми трябват поне толкова само за музика. Но като вземем предвид факта, че поне 2-3 гб ще трябват да ОС-а и горе-долу още толкова за интернет кеш, то оиде целото място. Пък 32 гигабайтовата версия е значително по-скъпа.

На Сонито всичко му е ок ама пък дисплея му е от стария вид.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2009 18:47
Мнения: 566
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 22:50


Nreth написа:
Ако искаш да знаеш съм имал IPhone 3(надали си бил роден тогова).IPhone също има хубави качества.ОС е много добре оптимизиран.Камерата е хубава и аудиото,останалото го има и в други телефони.И като се почне с тоз дизайн....колко е велик и др.Аз красиви телефони не търся.Важно е това отвътре а не отвън.


Ауу колко си голям. Точно ти ли бе дето започна апъл вс самсунг спор с тъпотията си.




Der Meister написа:
И какво смешно видя тука? В 4 различни сайта все такава е информацията по това отношение.

Смешното е, че кирливата 2300 mah-ова батерия на нексуса посмъртно не става за 5 инчов дисплей.

Ползвал съм нексус 5-ца 2 месеца. Предишният ми телефон беше Нексус 4.
Повече от 4-5 часа при нормална употреба с тия телефони не може да се изстиска.

Сега разни хора ще викнат ма то било бъг и пуснали фикс и т.н.

2300 мах не виждам как се оправя софтуерно.
Пък и 5 месеца след премиерата да ми пускат фикс е меко казано обидно.

После като цяло спийкърите и конструкцията на телефона не са кой знае колко добри.


пс. Мисля че lg g2 може да се намери за около 600 лева.

___________________________________
мисля че е плъх
имахме миналото лято някви плъхове на таванът с размерите на охранени котки
обаче се суъсайднаха с млечна салата и рат пойзън
Единият беше успял да извърви пътя от тавана до двора и да издъхне пред вратата
баси волята имат тез мишки


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 23:11


16gb само за музика ли бе :?: аз на компа нямам толко


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Май 2014 00:15


Der Meister написа:


Иначе Морко, всичко му е хубаво на Нексуса ама не мога да превъзмогна това, че няма слот за карта памет.


Разбирам ти проблема с музиката. В крайна сметка дисплеят на Сонито не е проблем, щом ти покрива останалите нужди.

Последно просто ще ти обърна внимание на следния телефон, разбирам, че си се ориентирал към Android и като нов на пазара не ти се рискува с нещо, което не е номер 1 по популярност, но Windows Phone извървя много път и най-накрая му признаха, че като OS е равен на останалите две големи системи.

Lumia 920 - 450 лева, 32гб вградена памет. Windows Phone e разбработван така, че при него тоя spec war, който се води при Android-ите е просто безмислен - ОС-то се държи страхотно дори на най-бюджетните телефончета, а този все пак им беше флагшипа за миналата година. Камерата е убиец, дисплеят е средна големина, но повече бие към по-малките, супер цветове, много добра батерия, предостатъчно място за музика, невероятна бързина на интерфейса, силна батерия. Всичко е no-nonsence. Минус на телефона може да бъде това, че е масивен и тежък. Класическа Нокия - на някои като мен това им харесва, щото обичам да чувствам в ръката си материалните измерения на парите, които съм броил, други предпочитат друго, затова е най-хубаво да го видиш наживо. Това естествено се отнася за всеки телефон, който си тръгнал да си купуваш.

Каквото и да избереш няма да сбъркаш обаче. Успех, браточка :!:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Май 2014 17:35


Admiral General Till написа:
16gb само за музика ли бе :?: аз на компа нямам толко

Ами маниак съм на тема музика. А и като до работа пътя ми с градски транспорт е над час (деба кога ще го оправят тва Цариградско :x ) и тва всеки ден отиване и връщане и през цялото това време слушам музика, даже и при 16 гб, песните започват да ми писват. Добре, че в нас постоянно слушам нова за мен музика и постоянно си обновявам плейлиста. Ся понеже нали ми се прееба телефона и карам с някво мизерно плейърче, което не чете 16 гигабайтовата ми карта и е само с 4 гб и е направо ужас. 1 седмица съм с него и почнаха вече 1 и същи песни.

Иначе ся гледам някви HTC-та, които повечето са с по-малко ppi от Xperia z, но пък са с LCD дисплей, който нали бил по-добър. И се чудя кое е по-важното в случая. Нокията на Морко и тя така. По-малко ppi ама LCD.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2009 18:47
Мнения: 566
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Май 2014 22:00


Der Meister написа:
Admiral General Till написа:
16gb само за музика ли бе :?: аз на компа нямам толко

Ами маниак съм на тема музика. А и като до работа пътя ми с градски транспорт е над час (деба кога ще го оправят тва Цариградско :x ) и тва всеки ден отиване и връщане и през цялото това време слушам музика, даже и при 16 гб, песните започват да ми писват. Добре, че в нас постоянно слушам нова за мен музика и постоянно си обновявам плейлиста. Ся понеже нали ми се прееба телефона и карам с някво мизерно плейърче, което не чете 16 гигабайтовата ми карта и е само с 4 гб и е направо ужас. 1 седмица съм с него и почнаха вече 1 и същи песни.

Иначе ся гледам някви HTC-та, които повечето са с по-малко ppi от Xperia z, но пък са с LCD дисплей, който нали бил по-добър. И се чудя кое е по-важното в случая. Нокията на Морко и тя така. По-малко ppi ама LCD.


Вземи си книга да прочетеш бе.

___________________________________
мисля че е плъх
имахме миналото лято някви плъхове на таванът с размерите на охранени котки
обаче се суъсайднаха с млечна салата и рат пойзън
Единият беше успял да извърви пътя от тавана до двора и да издъхне пред вратата
баси волята имат тез мишки


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Май 2014 22:10


1 песен е 5мб, значи в 1гб има 200 песни. 16х200 = 3200 песни. средно по 5 мин = 16000 минути = 266 часа музика копеле. ебах го


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Май 2014 22:44


Хаха каква книга бе човек, ти в 204 рано сутрин пътувал ли си? Там ако пръднеш, пръднята ти ще ти остане в гащите, щото няма да има място къде да излезе :D Освен това книгата, която чета в момента е толкова тежка, че ако я нося всеки ден с мен ще остана без ръце. И като цяло никога не съм бил фен да чета нещо на място, различно от леглото ми :D

Тилка, тия неща са доста относителни. Мен повечето ми песни са 320kbps, което увеличава средния размер на доста над 5 мб. Помня, че на 16 гигбайтовата ми карта имах към 1600 песни с обща дължина към 5 дни и нещо, като картата беше пълна до дупка. Това на пръв поглед може да изглежда много, но като всеки божи шибан ден слушаш по 2 часа музика (а да не говорим, че слушам и в кенефа :D ), набързо почват да ти се повтарят песните и да омръзват. Просто съм мега меломана аз и не мога да живея без нещо да свири около мен :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Май 2014 22:49


е, аз нищо не съм казал бе, шашнах се просто. евала иначе :rockon:


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 00:53


Meister-e, аз също пътувам доста, може би малко повече от тебе даже и слушам много музика, но по някое време писва. Та съветът ми е - можеш да пробваш с аудиокниги, много е яко като посвикнеш малко :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2009 18:47
Мнения: 566
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 02:37


Der Meister написа:
Хаха каква книга бе човек, ти в 204 рано сутрин пътувал ли си? Там ако пръднеш, пръднята ти ще ти остане в гащите, щото няма да има място къде да излезе :D Освен това книгата, която чета в момента е толкова тежка, че ако я нося всеки ден с мен ще остана без ръце. И като цяло никога не съм бил фен да чета нещо на място, различно от леглото ми :D

Тилка, тия неща са доста относителни. Мен повечето ми песни са 320kbps, което увеличава средния размер на доста над 5 мб. Помня, че на 16 гигбайтовата ми карта имах към 1600 песни с обща дължина към 5 дни и нещо, като картата беше пълна до дупка. Това на пръв поглед може да изглежда много, но като всеки божи шибан ден слушаш по 2 часа музика (а да не говорим, че слушам и в кенефа :D ), набързо почват да ти се повтарят песните и да омръзват. Просто съм мега меломана аз и не мога да живея без нещо да свири около мен :D



Извинения измислени.

Иначе една 320кбпс песен е точно около 5-8 мб

___________________________________
мисля че е плъх
имахме миналото лято някви плъхове на таванът с размерите на охранени котки
обаче се суъсайднаха с млечна салата и рат пойзън
Единият беше успял да извърви пътя от тавана до двора и да издъхне пред вратата
баси волята имат тез мишки


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 10:05


бе като е казал човека, че иска повече от 10 гб за музика, кой си ти да му обявяваш измислени ли са му извиненията или не

има хора, дето слушат и по-различни работи от некви чекиджийски 20-30 летни хита - неслучайно едно време Ipod-ите бяха по 64-120 гигабайта

шот аз примерно си редя музиката по албуми

как си представяш да извадя две-три песни от The Dark Side of the Moon и да си ги връткам само тях или само Dogs от Animals, a

е са отворих напълно на рандъм некъв албум, дето слушам

песните вървят така

1 - 21,3мб
2- 13,7мб
3 - 14,9мб
4 - 11мб
5 - 13,3мб
6 - 15мб
7 - 12,4мб
8 - 11,3мб
9 - 13мб
10 - 20,5мб

калкулирай

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 10:50


Тва телефон без слот за карта памет е ограничаващ ташак, не се занимавай с глупости. Ще напълниш догоре с музика тея въшкави десетина гигабайта и няма да ти остане място нито за някое HD клипче, нито за някоя игрица, нито за нищо... Взимай една пръчка + 32 GB карта и си свиркай. Иначе гледам се беше омазал с тея дисплеи, за това да ти обясня:
И Нексуса, и Xperia Z, и HTC One са все с LCD дисплеи, демек течнокристални дисплеи (течност между 2 парчета стъкла със светодиодна подсветка). Разликите са в типовете матрици - Xperia Z и Z1 и като цяло всички преди Z1 Compact са с TFT LCD дисплеи, сиреч стара, скапана технология с кофти ъгли на видимост и смотано цветоподаване. HTC One, Nexus 5, Z1 Compact са с IPS LCD дисплей - по-нова технология, по-балансирани цветове, много по-добри ъгли на видимост, стига да не омажат положението с някоя синкава подсветка. Сравнявал съм дисплея на Z с моя IPS дисплей, нищо общо като ъгли и цветоподаване. Иначе ppi над около 350 е безмислено така или иначе, излишен тормоз на GPU-то и батерията, а така или иначе окото ти няма да забележи пикселизация (прословутата търговска Retina тъпотия на Apple всъщност е обикновен IPS дисплей на LG с ppi над 300, за да не забелязва окото пикселизация) , най-малкото че дисплея на телефон 4,5 - 5 инча ще е минимум на половин метър от очите ти.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 11:13


тва ppi-то мн трудно го разбирам
евентуално, ако ти изгори някой пиксел, може и да забележиш нещо, ама иначе...


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 11:27


Принципно бих препоръчал Motorola MOTO G от който имам впечатления от първа ръка като "служебен" телефон (казвам "служебен" щото пак аз съм си го купувал, макар и само за работа), но реално личния ми телефон си е Samsung ATIV S който напълно компенсира минималните недостатъци на моторолката и просто що се отнася до WP8.1 и 4.4.2 Kitkat средите всичко останало ми се вижда overkill, хеле пък предвид че PCто в щаб-квартирата ми е 720p.

За първо устройство принципно нещата стоят по-другояче, но пак - щом казваш, че имаш фотоапарат, Moto G е за предпочитане пред Nexus 4 заради доста по-здравата батерия, доста по-якия дисплей, доста, доста по-издръжливата и водоустойчива архитектура, доста по-добрия звук и разбира се доста, доста по-ниската цена.

Galaxy S4, Nexus 5, G2 и т.н. от това поколение в момента в OLX се движат около 400-500 лв, но все пак там става въпрос за доста по-големи лампи и печки и съответно трябва да го имаш предвид ако искаш да имаш батерия и за след работа. От изброените от миналогодишното поколение устройства неминуемо Нексуса е най-скапан щото даже няма слот за карта, страда от обичайните проблеми с камерата и звука, както и естествено батерията не може да се сменя, иначе в SoC-хардуерно отношение всичко вече е идентично ad infinitum. В дисплейно отношение вече съм напълно убеден че тея AMOLEDи стават само за уиндоуски устройства поради две прости причини:
    1. самите пренаситени цветове са връзват повече с естетиката на WP8.1;
    2. черното, което е силно застъпено в WP8.1, не излъчва никаква светлина и съответно не хаби никакъв ток, което в система като тази води до 15-20% спестяване на енергията. оттам и редовните 3-4-5 дни батерия. :D

Съответно просто не бих си взел андроидски телефон с нещо различно от IPS, което що се отнася до изброените миналогодишни флагшип устройства ни оставя само G2 като вариант, т.е. в тоя ценови диапазон като за първо устройство без оглед на PCто ти и системите, с които ще го свързваш, G2 би трябвало да ти свърши най-добра работа, макар и също да не може да му се вади батерията.

В крайна сметка обаче дори това не може да се мери със съотношението цена/функционалност на MOTO G, особено когато имаш с какво да компенсираш средняшката му камера.

През 2014 г. отговорът на въпроса ти е по-труден от всякога, та надявам се моите 2 стотинки да са ти помогнали поне малко. :)

ПП
Eми да, при всичко над 340 PPI вече е все едно, както спомена някой.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
26 Яну 2010 17:14
Мнения: 357
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 14:52


Като искаш музика си вземи плеър - хем може да го наблъскаш с флакове колкото ти душа иска, хем няма да си хабиш батерията на телефона и после да мрънкате, че батериите за нищо не ставали.

Един Sansa Clip Zip/Clip+, който с Rockbox е сред най-добре звучащите плеъри на пазара, e 22 паунда с доставката от Англия - два пъти и половина по-евтин от колкото у нас.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 19:03


what if they get me? написа:
VVARDEYN написа:
Принципно бих препоръчал Motorola MOTO G


Абе, много съм назад...

Моторола не бяха ли прекратени/анексирани? Не знаех, че все още имат телефони.


Нали Гооглето ги купи преди няколко години и после си ги и продаде :lol: . Ся май са собственост на някаква китайска компания.

Иначе добавям в темата и HUAWEI P6, че май никой не го е споменал.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 19:17


Под китайска компания имаш предвид Lenovo - най-големият PC производител в света, който лековато го турна на HP, разбира се.

Motorola тепърва ще се връщат в играта и то бая ударно.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Май 2014 19:44


vasito, никакви извинения не са това. Като ти казвам, че линиите, които ползвам, в пиковите часове са препълнени, значи е така, няма какво да ми спориш. А дори да са празни, тъй като пътувам гратис, трябва да следя за контрольори, така че пак не става да чета :D А и като цяло ако ще чета нещо, искам да си го чета вкъщи на спокойствие не обичам така по рейсовете. Виж аудиокнигата, която Морко предложи вече е друго нещо, но това вече ще ми е туу мъч :D Музичка да си слушам ми е най-добре. И стига вече с тия книги, че се отплеснахме, темата е за телефони.

Бътърс, мерси за разяснението. Май се ориентирам към телефон, който задължително трябва да има IPS дисплей в такъв случай :)

VVARDEYN, мерси също за мнението. Помогнало е определено, всяко мнение се взима под внимание :D

Me, не искам просто да нося 1000 устройства в мен. То точно това е идеята на смартфона. Да можеш да правиш всичко на него. Като имам и плеър и телефон трябва постоянно да ги следя кое е за зареждане, кое не. Мен само телефона ме мързи да го ръгам у тока като почне да ми пиука, пък какво остава за други устройства. Освен това на смартфона мога да си вържа плеъра към Last.fm профила :D


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com