Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 11 Авг 2014 19:05


@vanmx, и ти си като мен брат, и аз се набирам на същите неща :D, тва с тубата за пясък ще го пробвам ;)


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 13 Авг 2014 15:04


Абе на малки години не ти трябва фитнес ... под малки години разбирам под 14 ...
Даже дъмбели , мъмбели , туби с пясък не ти трябват.
Отиваш 1 лост ти трябва да се набираш. Да почнеш да правиш вече серии по 10 повторения примерно. И различни видове набирания, с тесен хват , с широк и т.н. После ще е много хубаво до лоста да има и успоредка на която да може да се правят кофички. Кофичките същата работа , серии по 20-30 повторения поне. Тесен хват - трицепс, широк - гърди долна част и др. вариации има. И лицеви опори ... има поне 10 вида лицеви опори които могат да се правят. Прави да ти стане цел да можеш да правиш 50 лицеви в серия. Това го прави 1 година и след това ходи на зала ...

А като говорим за фитнес в ранни години. 8-ми клас , не мога сега точно да го сметна колко години прави 8-ми клас. Би трябвало някъде около 14г. Та тогава имах един съученик като влязох 8-ми клас в гимназията първа година,беше лудница пича. Ръка сигурно 42 , гръб голям, гърди , всичко ... много здрав и релефен. В 8-ми клас !!! Останалите момченца от даскалото всичките бяхме мега гърджави момченца , а като застанехме до него изглеждахме още по-големи мизерници.
Та винаги ми е било чудно как тоя пич беше толкова здрав в 8-ми клас ... колко време преди това е тренирал. Той като цяло и в лице изглеждаше доста по-голям от останалите въпреки че всички сме на едни години. И след това не му попрече , не остана нисък и набит, порасна си нормално ...

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 13 Авг 2014 18:05


ами ген ? зоб ? или е бил дебел и на баща му е писнало в един момент и го е хванал да тренират ? щото имам един познат с подобна история.

аз не съм казал, че фитнеса задълже ще те направи нисък, просто се сещам за доста познати, които блъскат от малки и са някви ниски и набити и направих връзка с вдигането от рано. щото по принцип има логика дисковете да се смачкат, а растежа идва от хрущялите преди да се вкостят, така че :arrow:

иначе 50 лицеви опори са си голяма работа. аз в колкото и добра форма да съм бил преди, тва ми е макса, като последните 5-6 са ми едва едва.


Профил

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 14:17


Хора, правя около 100 лицеви опори на ден по 10-15 на серия от около 1 месец и усещам че само горната част на гърдите се развиват.. да не би да правя някаква грешка


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 14:49


кляк, тяга, преса,

go

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 15:02


има различни видове лицеви, може би правиш само тези дето развиват горната част
добре е като спреш да усещаш напрежение и зор, да ги сменяш

идеята е винаги да ти е трудно, тогава мускула расте :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 15:32


Не очаквай от лицеви опори да направиш гърди като на Шварценегер ...
Повечето хора които са във форма, ест. тренират нещо ползват лицевите опори като загрявка , не като част от тренировката.
Иначе има 100 начина на изпълнение на лицеви опори. За гърди според мене ръцете трябва да са зад раменете , да са на нивото на гърдите, по назад от обикновените опори. И хвата трябва да е по-широк. Хубаво е ако можеш да си дигнеш краката, примерно да стъпиш на леглото и така да ги правиш, мисля че е по-добре.
Гледах едни опори , викат йм спартански ... те са за гърди. Примерно лявата ръка е напрад, пред главата , дясната е назад , към кръста почти. Правиш лицева , сменяш веднага ръцете по обратният начин , правиш лицева , отново сменяш. Не знам дали ги обясних много правилно ... но казват че били много добри. Пробвах един път да правят по този начин , щях да се утрепя , след това не съм пробвал. Това е за по-напреднали според мене ...

Без да съм изобщо от хората които могат да правят много лицеви , и при че не съм в много добра форма. 10-15 на серия ми се струва супер малко ... ако си 6-ти клас добре , но иначе. Според мене поне по 30 на серия. Аз лично се стремя да почна да правя по 50 на серия това ми е целта , но още не мога да я достигна.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 16:08


zSlayer21 написа:
Хора, правя около 100 лицеви опори на ден по 10-15 на серия от около 1 месец и усещам че само горната част на гърдите се развиват.. да не би да правя някаква грешка

Защото с това трениране на едни и същи групи всеки ден вместо да правиш мускул, ти го смачкваш. Една мускулна група се тренира не по-често от веднъж на 72 часа и то при добро възстановяване. Отделно, че лицевата е и крайно недостатъчно упражнение, понеже гърдите имат горна, средна и долна част.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 16:38


А и с тия сто повторения, означава че отдавна си размввил мускула до определена степен и това ти позволява да правиш с лекота лицевите. Демек тъпчиш на едно място и нищо не развиваш :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 17:30


Е с лицеви всеки ден, или през ден, няма да сплесне мускула, освен ако не прави по 200. Или греша ? Пък и както казахте по-горе, то не расте предимно от това, ми само се разгрява или стяга.

Също като правя аз през ден или всеки ден кофички у парка и коремни, да не е грешно ?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 17:42


Грешно е.
Идеята е следната - правиш няколко упражнения за мускула в серии и го оставяш да почива няколко дни. От коремни всеки ден само слаби хора могат да имат плочки и то просто заради малкия процент мазнини. И тия плочки няма да са дълбоки.
Тренираш, правиш така, че мускула да има тъканни разкъсвания ислед като почине и се възстанови става по-голям(ако си го хранил добре). Това се случва много бавно, но това е принципа. Като го тренираш всеки ден пречиш на възстановяването и образуването на мускул.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 18:08


Според мене трябва да минат поне 3-4 дена преди да натоварваш отново една и съща мускулна група ...
И все пак нещата са субективни малко. Примерно има мускулни групи които каквото и да правите се натоварват, примерно ръце и рамо почти няма как да ги изключите от упражнението. След това всичко е индивидуално , колко е трениран човек, колко време го държи мускулната треска ... трябва всеки индивидуално да усети кое как му се отразява и да прецени кое за него е най-добро. Защото което е добро за един , за друг не.
А специално за корема, той е доста малка мускулна група и възстановява бързо и според мене може да се тренира през ден. Корем и прасец могат да се тренират по често от останалите мускулни групи. Но не вярвам някои да очаква да направи плочки сам с коремни преси ... :lol:

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 18:09


демек трябва да имаш мускулна треска
като ти мине - правиш пак
в общи линии е тва


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 19:03


Тия дни чувствах сериозна умора с фитнеса(и заради жегата). Сутрин на работа беше тежко. Та сега възстановявам с ментичка на една тераска извън сф 8)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 23:04


абе кви плочки, аз искам да стегна и да разкарам тумбака дето е овиснал след свалянето на тия килограми

затва ги правя упражненията за корем, а не за плочките
в тоя ред на мисли, ако го карам през 3 дена, до никъде нема стигна

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 15 Авг 2014 23:49


Провисналото не се оправя с коремни,абсолютно нищо общо нямат. Ще имаш по стегнат корем с няколко упражнения в серии 2 пъти седмично, отколкото само коремни всеки ден. Висналото ще се оправи постепенно като се стегне кожата + да продължиш с читавото хранене. Коремните хабят много малко калории, ако мислиш, че с тях гориш нещо. Хранене, правилни упражнения през дни и търпение. Това е.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Авг 2014 00:04


коремните са малка част от това правя, щото не ме натоварват изобщо, споменах ги само ей така
по-кирия са вдигането на краката в легнало положение, онова с прибирането на ляв лакът към дясно коляно и обратно и т.н.

и тая ''тренировка'' за корем не отнема повече от 5-10 минути, правейки я след кардиото, така че не мисля, че се товари особено че да трябва да почива 72 часа

и тичане му е майката, колкото и да ни мързи всичките

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Авг 2014 12:37


Корем се прави с бягане и с ядене !!!
Демек , корема се натоварва най-много и се чисти най-много с бягане. Ама не в стил разходка за пенсионери , ами сериозно бягане. Друг е проблема че в това време не е много подходящо да се ходи да се бяга защото може да умрете някъде ... :lol:
Другото е яденето ... трябва да се яде качествено за което вече говорихте. Това е.
Коремните преси могат да ти направят мускулите на корема малко по-големи от колкото са в момента. Това е , те не се правят за да се горят калории ...
А провисналата кожа не се оправя с упражнения. Предполагам с времето трябва сама да се оправи.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Авг 2014 14:33


shub niggurat написа:
и тичане му е майката, колкото и да ни мързи всичките


Ми аре бе, ТЪП, идвай в Южния да почваме, че си търся съотборник. :P

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Авг 2014 16:10


колко пъти да ти кажа, че няма да ида до другия край на софия, след като на 5 мин от нас е другия парк ве мойка

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com