Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

стига спамил
Аватар
Регистриран на:
03 Ное 2002 21:39
Мнения: 589
Местоположение: пред лаптопа
В момента играе: real_life.exe
Заглавие: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 16:50


Абе от бая време си мисля една работа - защо хората все гледаме да се избием и изтрепем, да унищожим тоя който не ни харесва по какъвто и да е начин, ей такива неща... И стигнах до извода, че всъщност това реално ни е генетично заложено по дифолт сами да си регулираме на бройката с цел да няма свръх популация, един вид "обратна връзка" - всеки който е учил електроника ще се сети за какво става дума. Обаче развитието на интелекта и идеята на ненасилие всъщност е явява нежелана мутация, дефект, която почва да пречи на тоя инстинкт и вземаме да се множим прекалено много. Обаче в един момент природата решава, че таа работа няма да стане така и с всяко изминало поколение напоследък тоя първичен инстинкт да изтребем колкото се може повече от тези, които не са от наш'то племе/етнос/държава/раса/етс става по-силен и по-силен и е основен двигател на пропаганди, държавна политики, религиозни възгледи и т.н. Абе с две думи, идеята ми е, че ние никога не е трябвало да развием интелект по принцип и когато това е станало поради някакъв бъг в природния софтуер, започва една своеобразна "антивирусна" кампания от страна на Майката Природа с цел изчистване на проказата и възстановяване на баланса - както със природни бедствия (външна регулация), така и чрез засилване на самоунищожителния ни нагон вътре в нас самите още повече (вътрешна регулация).
И след като ме напсувате колко съм тъп всичкия/чекиджия/че съм най-голямата грешка на природата/"стига спамил" оставете по едно мнение по въпроса дали аджеба не сме реално сбъркани редове в софтуера на Вселената, мама ви деба дървена и философи :D

___________________________________
Dante написа:
Курво, ако щеш ми вярвай, ама в момента имам най-бруталната комбинация от разстройство и запек...............


Профил

Псевдо рейцър
Аватар
Регистриран на:
19 Дек 2009 00:17
Мнения: 2462
В момента играе: Всичко без аниме игри
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 17:05



___________________________________
Drecher написа:
От Чернобил съм, единственият регистриран гражданин. Дръжа една баржа на брега на река Припят и я отдавам на безделници като теб. Цената за една нощувка е 2 бутилки водка и 5 минути да си удряш чатала с тухла.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 17:06


Дори според шибаната библия, бог е само един. А всички хора се силят да са на негово място. Скапани егоисти сме тази раса. Едва ли е дефект на природата, колкото самото ни самочувствие да го принуждава. Унищожаваме този, който не ни харесва или защото е тъп а ние умни, или защото ние сме тъпи а той умен. Както виждаш не съм и аз на 100% съгласен с фантастиката, която пишеш.
Развитие > увеличаване на познанието > увеличаване на IQ + всеки човек е уникален + гордост = масов геноцид.
Човеците са тъпа раса. Искам утре да падне метеорит и да ни избие всичките. Ама никой да не оцелее.


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 17:31


:doh:

/thread

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 17:36


Тъй като различното е непознато, опасно и непонятно, изтреблението на носителя на различното е заложен безусловен рефлекс, фактор за катарзис на индивида със средата. Просто всичко живо гледа да екзистренцира възможно най-дълго и да се размножи възможно най-скоро - това е заложено в природата. Различното поражда спор с неразличното, а войната е най-традиционния способ за колективно ефективно решаване на икономически, политически и културни спорове, на индивидуално ниво можем да посочим псуването и пиянските тупаници. Като цяло в момента при тази глобализация в момента расовото, етническото или идеологическото разграничение между хората вече започва да остава в миналото, докато единствено класовото разделение е останало на сегашен план, по-просто казано ако имаш достатъчно кеш, навсякъде в цивилизования свят ще си богат и приет, независимо какъв си и в какво вярваш.

Труповоз, на практика не е вярно, че развитието на познанието води до повишаване на интелекта. Доказателство за това е авторът, който вероятно е роден в началото на XXI век и осигурен с достъп до Интернет и основно образование, но при едно научно сравнение ще е по-малоумен от всяко едно просто овчарче на неговите години, бродило по Алпите от древността насам. Стига с тия тъпи теми, момче :roll:

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
07 Юли 2002 21:05
Мнения: 739
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 18:18


ние си псуваме при всяка дадена нам възможност - не само при такава за дискусия

ТАКА ЧЕ НЕДЕЙ ДА МИ СЕ ПАЛИШ , ОК :?:

___________________________________
evil knows no good


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 18:26


tl;dr

факт е, че вместо да пращаме по 30 совалки месечно до околните планети, си харчим парите за разнасяне на войска и ядрени оръжия

не разбрахте кво казах нъл


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 18:28


една голяма стена около Африка и нищо да не излиза от там. да си мрат от спин и да спрат да раждат, че да не са толко гладни
и около разните чалми, чифути и не знам си кво в близкия изток - пак стена. да си се изтрепват колкото щат, ама унутре.

нали видехте темата на баче рийд за никарагуа - те такива маймуне и цигани най-добре в резерват да стоят.
требе по-малко народ на тая планета, пречиме си и си дишаме въздуха и си ядеме от чиниите един на друг.

планетата нема да се изчерпа, но просто сме много

тва не знам по темата ли е, не изчетох баш баш първия пост. :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 18:30


Nocturno написа:
ние си псуваме при всяка дадена нам възможност - не само при такава за дискусия

ТАКА ЧЕ НЕДЕЙ ДА МИ СЕ ПАЛИШ , ОК :?:

ПЪК И ЩО ЗА ДИСКУСИЯ, ЗА БОГА :?:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Юни 2004 13:59
Мнения: 413
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 18:33


Няма съзнателен контрол на популацията "генетично заложен", иначе нямаше да стигнем от 1 мил. до 7 милиарда за 72 012 години. Active даже е и обяснил защо.

Също така с увеличаването на интелекта ни старите предрасъдаци и расизъм по отношение на раса, цвят на кожата, религия и т.н. все повече и повече избледняват (поне в цивилизования свят, ислямския не го брой за такъв).

Така, че мн си мислил, ама нищо не си измислил, грешни заключения вадиш.


Профил

стига спамил
Аватар
Регистриран на:
03 Ное 2002 21:39
Мнения: 589
Местоположение: пред лаптопа
В момента играе: real_life.exe
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 18:53


Не говоря за съзнателен контрол, а за подсъзнателен, първичен инстинкт, като при едрите хищници, които постоянно се избиват един друг за територии и така тяхната популация не превишава определени нива, защото иначе всички ще измрат от глад ако са прекалено много и не се конкурират. От друга страна човечеството притъпява някак тоя инстинкт в миналото,само за няколко хиляди години показва неестествен бум и достига милиарди за такъв кратък период и в този си смисъл ние сме на ниво "бясно развиващи се рояк от скакалци, които ядат всичко наред и остават опустошение след себе си". Точно заради тоя бъг с цел на компенсира, природата постепенно засилва самоунищожителния механизъм до първичните му нива, че и отгоре с всяко поколение, за да се постигне баланс. Само се замислете как в последните години общото IQ в глобален мащаб (особено при младите в развитите страни) пада, как на хората все повече им се услаждат най-най първичните емоции като злоба, омраза, нагон, агресивно поведение, алчност и ги издигат в култ вместо интелектуалното извисяване и идеята за мир...
Демек - дами и господа, след бляскавото си съществуване на върха на животинското жарство се превръщаме обратно в първосигнални животни и ще се изтребем по пътя натам...
Ако ви се занимава, намерете си едно старо аниме "Вятърът на забравата" (Wind of Amnesia), много идейно е направено...

___________________________________
Dante написа:
Курво, ако щеш ми вярвай, ама в момента имам най-бруталната комбинация от разстройство и запек...............


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Фев 2006 17:56
Мнения: 634
Местоположение: Lost
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 18:56


Много грешно заключение си направил. Няма нищо генетично в това човешко същество да отнеме живота на друго такова. Винаги има някакъв фактор водещ до това - дали ще е домашно насилие, тормоз, психологични травми, включително и промиването на мозъци и хипноза (в някои много редки случаи става въпрос за психично заболяване при раждане). 99% от конфликтите са изкуствено генерирани. Сигурен съм, че всеки с малко по-богата обща култура ще знае за това. Войните са масивен източник на пари и власт, също така те са от изключително значение за управляващия елит - заслепяват масите, за да могат да вършат делата си "под радара", без да привличат излишно внимание върху себе си и техните планове. На тях не им трябва умен добитък, а просто заменима протеинова маса, която изпълнява заповеди без да влага мисъл в действията си.

Напротив! Всички ние сме много повече от скапана, безмозъчна протеинова маса. Ние сме божи създания. Във всеки от нас има частица от Създателя, дори и да е убеден в обратното. Всеки е безценен! Уникален! Жалко, че хората, които виждат нещата по този начин са малко, но ги има въпреки всичко. Да видиш доброто и потенциала дори и в най-лошия и неспособен човек, това е ключът към всеобщото благо. Не се очаква от никой да се насилва да вярва това, защото еди някой си казва, че така трябва да бъде. Не! Всеки трябва сам да стигне до това заключение и да е убеден на 100% , че така трябва да бъде. Това се случва в момента, докато ви пиша тези думи. Все повече хора стигат до същото заключение и се обединяват зад една кауза. Пресен пример - протестите срещу АКТА. Гръмна целият свят и всички изреваха в един глас.

Ще дойде време, когато ще живеем в мир и разбирателство. Въпросът е дали ние ще сме все още наоколо за да го видим. :)

___________________________________
humanity... it is a thing, that is not meant to last...


Профил

стига спамил
Аватар
Регистриран на:
03 Ное 2002 21:39
Мнения: 589
Местоположение: пред лаптопа
В момента играе: real_life.exe
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 19:02


Глупости като АФТА-та са само въздух под налягане, залъгалка за общественото внимание, с което да му се отклони вниманието от наистина наложащите проблеми...

___________________________________
Dante написа:
Курво, ако щеш ми вярвай, ама в момента имам най-бруталната комбинация от разстройство и запек...............


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Юни 2004 13:59
Мнения: 413
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 19:06


Съзнателен, подсъзнателен се същото, не съществува. Най-добрия пример са пираните. Можеш да наблюдаваш 100 пирани как нападат и/или ядът нещо, но много трудно ще видиш пирани да се самоизяждат освен при драстични ситуации. Математиката е проста - ако убиваме повече хора отколкото се раждат тогава вида ни ще изчезне. Ако убиваме част от тези които се раждат и се придържаме към една цифра, да кажем популация от 10 милиона, тогава нямаше да стигнем 7 милиарда, и нямаше тази цифра да се увеличава с всяка секунда. Всеки организъм се стреми към оцеляване + репродукция. Актив го написа вече!!!

После следват некви фантасмагории за пъричен инстинкт на самоунищожение и не знам си кво дето е в пълно противоречие на първичните инстинкти на организма и дори няма да го коментирам, по-грешно изказване не може да направиш.

Общото IQ не пада, и в развитите и цивилизовани страни се повишава, и тия неща за злоба, омраза, и т.н. дето ги изброяваш избледняват.

Демек в грешка са ти изводите, и как и да го въртиш и сучеш няма да се върнем към "първосигнални животни", каквото и да означава това, защото сме си животни и първосигналнтие ни инстинкти не са самоунищожение..


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 19:54


IQ-то се повишава. Но начина на живот деградира. Един простак може да не е чел книга през живота си, нито да има стимул да мисли логично, но пак може да измисли светкавичен лаф.
Стимул за самоунищожение няма. Има само човешкия егоизъм и злоба. Логичен пример за това е когато госпожата преди време ми хвалеше съчиненията > означава че съм по -добър от останалите > останалите не са добри като мен > останалите трябва да умрат. Инстинкт за лидерство на висшия има, но не и за избиване на слабия. Колко простаци има, които всяка вечер отиват да се напят и да се бият, но няма смъртен случай всеки път. Една голяма част от хората не могат да отнемат живот, колкото и да си мислят че могат.


Профил

стига спамил
Аватар
Регистриран на:
03 Ное 2002 21:39
Мнения: 589
Местоположение: пред лаптопа
В момента играе: real_life.exe
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 26 Фев 2012 23:44




Imma proud of you :D

___________________________________
Dante написа:
Курво, ако щеш ми вярвай, ама в момента имам най-бруталната комбинация от разстройство и запек...............


Профил

Аватар
Регистриран на:
17 Май 2008 21:00
Мнения: 1306
В момента играе: dota 3
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 27 Фев 2012 19:42


тл;др



да, само това дойдох да кажа

___________________________________
LA COKA


Профил WWW

стига спамил
Аватар
Регистриран на:
03 Ное 2002 21:39
Мнения: 589
Местоположение: пред лаптопа
В момента играе: real_life.exe
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 27 Фев 2012 21:12


Aбе с две думи: go Vulcan or get extinct, the choise is ours.

Live long and prosper, курви.

___________________________________
Dante написа:
Курво, ако щеш ми вярвай, ама в момента имам най-бруталната комбинация от разстройство и запек...............


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Юни 2004 13:59
Мнения: 413
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 27 Фев 2012 22:20


Ебати диарията опитваща се да мине за "расъждения".. :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Дек 2011 05:46
Мнения: 1329
Местоположение: фитенс клуб STRONG
В момента играе: истласкване с пудовки
Заглавие: Re: Една спорна мисъл...
Публикувано на: 27 Фев 2012 23:27


Диария диария избива!

___________________________________
бес ваглехидрати ниама резолтати!!!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com