Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
02 Апр 2002 19:33
Мнения: 7
Местоположение: Кърджали (Somewhere in the nothing)
Заглавие: Домашна по Английски и много интересен въпрос за ИНТЕРНЕТ-а?
Публикувано на: 19 Фев 2007 21:52


Така, понеже днес в часа по Английски, нашия даскъл ни зададе въпроса: "Какво е интернет?" и понеже никой не можа да му отговори точно, той ни даде за домашна да напишем с 10-15 изречения на English какво е интернет и кой и кога го е измисил?
Интересното беше, че аз се занимавам с компютри, вече повече от 7 години, а с интернет от повече от 5 години и никога до сега не съм си задавал вапроса: Какво е интернет? И сега като се замисля отговора който мога да дам (без да правя справка) е: Internet е глобална мрежа, който се използва предимно за пренасяне на данни и връзка м/у хората...

Аз разбира се направих справка с Wikipedia и от там смятам да си напиша домашната, но искам вие да ми кажете: Какво е интернет?

P.S.-> Т'ва е понеже по English ще учим за интернет...

___________________________________
(\ /)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.


Профил ICQ Skype WWW

Заглавие:
Публикувано на: 19 Фев 2007 21:59


Wikipedia не те задоволява?
Няма смисъл да си чешам пръстите и да се скъсвам да пиша някакви романи, когато всичко си е написано точно и ясно в интернет.


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2006 10:17
Мнения: 881
Местоположение: Day by day,kickin' all the way
Заглавие:
Публикувано на: 20 Фев 2007 08:05


Интернет е създаден от ЦЕРН през 1989 година.
http://info.cern.ch/

___________________________________


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
15 Юли 2001 07:03
Мнения: 1613
В момента играе: с чурка
Заглавие:
Публикувано на: 20 Фев 2007 18:45


Най-общо - мрежа от компютри. Едно нощно лан парти, което правиш с приятели, също е някакъв вид интернет (ако си представиш 5-6 свързани по между си компютри като един свят, една система, в която няма нищо по-глобално) :wink:

___________________________________
Коя си ти и какво ти е специалното? Хубава си. Но красотата е често срещана в природата.
Нека с наивната надменност на деца гледаме лицата на другите.
Когато съзнанието стигне своя край, когато мисленето спре, идва творчеството. А то носи щастие.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com