Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 25 Ное 2016 00:14


Абе аз съм за обективното изучаване, макар че не съм голям, даже почти никакъв фен на тая система, много малко хубави неща има, ама май съм против премахването на паметниците.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 25 Ное 2016 21:06


Между другото, откакто Радев спечели изборите в руските медии вече открито се говори за изваждане на България от ЕС и НАТО, а техните български проксита както винаги преповтарят като папагали. Дори медии като The Guardian писаха, че както вървят нещата нищо чудно България и Гърция след 10 години да са част от православен съюз с Русия. Родните комунисти вече дори не прикриват целта си да променят пътя на развитие на страната ни и победата на Радев очевидно ги окуражи доста в това им начинание.

Те родните (и форумните) комунисти са ми ясни, аз просто влизам тук за да попитам "умерените демократи" Морко и Гипо дали все още са горди с избора който направиха преди няколко седмици?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 25 Ное 2016 22:29


Дишай ве, паляк. За Бг излизане от ЕС и НАТО няма - нито населението го иска, нито политическата класа, включително БСП. Който започне сериозно такива опити - чака го политическа смърт. Щото тоя смешен икономически ръст се базира 90% на европроекти, останалото е от някаква търговия пак с евространи. Разбирам, че мърши като теб не могат да дефинират някакъв политически възглед без "ама комунизма тва, ама Русия онова" + разнообразен арсенал от scaremongering международни теории за отклоняване на вниманието от собствената ви липса на вътрешнополитически идеи. ОК, чаткам го, съчувствам ви. Но самодоволния маниер, с който ме адресираш докато прокламираш поредната "атака" на Путинова Русия над страната ни, ме кара да се замисля дали междувременно не си и пипаш пишката при представата как Путин оножда България - акт, който би ти дал пълната свобода да се надуеш щастливо като пуяк и да крещиш в екстаз на баба си и всички като нея, че си ги бил предупредил до какво води гласуването за БСП :lol:

Както казах,
Цитат:
glasuwah za cacheva


Успокой си циците.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 25 Ное 2016 22:38


По-голям паляк от "умерен демократ" гласувал за БСП едва ли съществува на планетата Земя. Пак казвам, разбирам хора като Сам и Волтажния. Ти и Гипо винаги съм ви смятал за крайно политически неориентирани, но с подкрепата си за Радев доказахте, че сте живия пример за всичко сбъркано в българското общество. Срам и позор. Сега не ми обяснявай как НЯМАЛО СТРАШНО. Мен поне един ден няма да ме е срам да погледна внуците си в очите.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 25 Ное 2016 22:52


Ти тъп ли си бе, Андрейка?

Въпросът е реторичен, бтв, не ми отговаряй :lol: :lol: :lol:

Три пъти ти казах, че не съм гласувал никога през живота си за БСП - включително и на тези избори.

Понеже явно обаче съм сбъркал за потентността ти - пишката ти е перманентно мека в унисон с идеологическеските ти напъни - ще си баеш едно и също и ще се правиш на ударен, щото друго не можеш да родиш.

Такава обидно ниска топка подават само форумните тролове - може да си тъп, но доскоро сякаш не беше сред тях.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 25 Ное 2016 23:52


Маце Борко написа:
Ти тъп ли си бе, Андрейка?

Въпросът е реторичен, бтв, не ми отговаряй :lol: :lol: :lol:

Три пъти ти казах, че не съм гласувал никога през живота си за БСП - включително и на тези избори.

Понеже явно обаче съм сбъркал за потентността ти - пишката ти е перманентно мека в унисон с идеологическеските ти напъни - ще си баеш едно и също и ще се правиш на ударен, щото друго не можеш да родиш.

Такава обидно ниска топка подават само форумните тролове - може да си тъп, но доскоро сякаш не беше сред тях.


Не, не брато не ми излизай с тия номера. Имай поне малко мъжество да застанеш зад собствените си думи. Ако имаше елементарна политическа култура щеше да знаеш, че се брои това което си казал ПРЕДИ изборите, а не след. Не че от вас двамата конкретно нещо зависи, но има хиляди други, които разсъждават по същия начин и ги говореха същите глупости и за това Радев накрая спечели.

Маце Борко написа:
Впрочем, по-рано заявих убеденост, че Цачева ще стане президент - много ще се зарадвам да не бъда прав.

Радев има точно един проблем - БСП стоят зад него. Ако не беше това, всички щяхме да гласуваме за него без колебание. Сега пак ще се гласува за него, просто няма да е с кеф. Но да го оцветяваме като типичния партиен кадър на БСП е тъпо елементаризиране на ситуацията :?


Надявам се все още да се радваш, че не си бил прав и много съжалявам, че не си гласувал с КЕФ. Аз също не гласувах с КЕФ. Надявам се също така ситуацията да не се "елементаризира" още повече в бъдеще.

А това долу е умникът на годината:

Gipo написа:
Герб е бсп, бсп е герб. Само ти ли не го схващаш? Моето мнение е конкретно за президентския избор - по-малко несимпатичен ми е РР.
И да има предсрочни избори(съмнявам се, ББ не е човек на честта) и да дойдат бсп на власт, няма страшно, ще ги свалим отново. Важно е да знаят, че това не е толкова каубойска държава, колкото са си мислели.


няма страшно, ще ги свалим отново

НЯМА СТРАШНО

АХАХАХАХАХААХА!

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 26 Ное 2016 00:01


Ако имаше поне малко политическа култура, щеше да знаеш, че няма значение това, което си казал - независимо преди или след - а това, което си направил.

Сладур.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 28 Ное 2016 00:49


Морко, аре признай най-сетне, че се насра яко.

Ебаси фурнаджийската лопата, 10 пъти обърна палачинката.

Как така хем много ще се радваш ако Цачева не стане президент, хем гласуваш за нея?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 28 Ное 2016 09:01


Морко, не се мъчи повече с андрей.
Каквато и аргументация да дадеш, тролът си остава трол.
Виж, че една смислена дума не е казал, абсолютно неадекватен е.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 28 Ное 2016 09:06


Никога не съм гласувал за БСП и никога през живота си няма да го направя, просто защото за мен е недопустимо, независимо какво си драскаме тук - това си е лично мой избор, който не подлежи на рационализация по определени причини.

В тоя ред на мисли обаче, се радвам, че Радев - прегази кандидата на ГЕРБ и унизи цялата им партия до степен лидера им да подаде оставката на правителството, което краткосрочно е лошо, но от дългосрочна перспектива представлява стъпка към "катарзиса", който ГЕРБ ще трябва да преживеят, ако възнамеряват отново да управляват. БСП няма да вземат парламентарните избори, независимо от напъните на Андрей да чертае апокалиптични картини - особено пък при мажоритарен вот.

Започва процесът, който ще елиминира Бойко Борисов като едноличния турбо двигател на тая "партия" и ще им се наложи да работят и по други направления освен пиара, за да се задържат на власт.

Това е и начин темата за съдебната реформа отново да бъде повдигната - този път с нова цел - прокуратурата.

Изобщо, причините това, което се случи, да е за доброто на страната са много, но са малко встрани от двулицевия дискурс, в който форумът е свикнал да разсъждава. Формално съм си изпълнил дългът - гласът ми не е при Радев. От друга страна - онова, че самите ми приказки в негова подкрепа са били по-важни от вота ми, щото съм насаждал стадно мислене у някакви хора и т.н., дето Андрейката го избълва... ще говори лошо само и единствено за вас, ако съм успял да го осъществя :lol: Давам си сметка, че вече много рядко пиша нещо градивно или сериозно и повечето им постове са просто някакви "реакции" на тъпотиите ви, но така е, момчета - във форума вече се пишат единствено тъпотии. Сори. Това не означава да забравите какво е критично мислене - кандидатурата на Цачева е подигравка с избирателите на партията и не заслужаваше никой да гласува за нея. И колкото по-бързо ГЕРБ разберат, че вотът е нещо, което трябва да заслужат, а не им принадлежи по божествено право и презумпцията у избирателя, че иначе БСП ще дойдат на власт, толкова по-добре.

Landslide-ът за БСП, който Андрей прогнозира, е просто едно от многото му крайни заключения, с които аргументира аргументира цели тези, без да си дава сметка обаче, че са разведени с реалността :)

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 29 Ное 2016 21:09


Маце Борко написа:
В тоя ред на мисли обаче, се радвам, че Радев - прегази кандидата на ГЕРБ и унизи цялата им партия до степен лидера им да подаде оставката на правителството, което краткосрочно е лошо, но от дългосрочна перспектива представлява стъпка към "катарзиса", който ГЕРБ ще трябва да преживеят, ако възнамеряват отново да управляват. БСП няма да вземат парламентарните избори, независимо от напъните на Андрей да чертае апокалиптични картини - особено пък при мажоритарен вот.

Започва процесът, който ще елиминира Бойко Борисов като едноличния турбо двигател на тая "партия" и ще им се наложи да работят и по други направления освен пиара, за да се задържат на власт.

Това е и начин темата за съдебната реформа отново да бъде повдигната - този път с нова цел - прокуратурата.

Щом си на мнение, че да се случи описаният от теб сценарий за ГЕРБ е по-важно от това БСП евентуално да си реабилитират позициите за парламентарните избори, тогава най-адекватното нещо, което може да направиш е да гласуваш за Радев. Това, че трябва да "изпълняваш някакъв дълг" към не знам си кого са емоционално формирани глупости, които влияят негативно на трезвата ти преценка.

Аз, като цяло, съм съгласен с нещата, които каза за ГЕРБ, но просто за мен, в случая, е по-важно да не помагаме на БСП. Защото изобщо не съм съгласен, че не са заплаха. 2 основни причини:
1. Дори да не вземат парламентарните избори, нали все пак ще си вкарат някакъв брой депутати в Народното събрание. Моята цел е те да са сведени до минимум, което не виждам как ще стане, гласувайки за Радев.
2. Тези избори ясно показаха, че ГЕРБ вървят към крах. Което на теория е хубаво за всички нас, които не ги харесваме, но на практика, нямайки алтернатива, това играе в полза на БСП. Ясно е, че БСП вече почти никой не ги харесва, но да не стане така, че от "най-голямото зло", да се превърнат в "по-малкото зло", а ГЕРБ да грабнат титлата за най-голямото? Още от времето на контра-протестите за Орешарски, започна да се лансира тази идея, и то, и сред млади хора. Също и мнения като "БСП не са това, което бяха (БКП)", "дали ще е ГЕРБ или БСП все тая, всичките са едни и същи" и най-вече любимото ми - "какво като е от БСП?" (което и тук се срещна на няколко пъти). В България, а всъщност май и навсякъде, се гласува най-вече партийно (с това мисля, че всички сме съгласни). Поради каква причина този, който е гласувал за Радев няма да гласува за БСП и на парламентарни избори? Дори да приемем, че много хора са се повлияли от личностите на Цецка и Радев и са гласували за Радев, само и само, за да не е Цецка, а иначе, видиш ли, не са от БСП, по същата логика може да гласуват за БСП на парламентарните избори, само и само, за да не е Бойко (който вече си стана персона нон грата). Абе дори бившите привърженици на ГЕРБ, да не се конвъртнат към БСП, най-вероятно или изобщо няма да гласуват, или ще си разпилеят вота за малки партии, а пък БСП имат твърд електорат.

А пък ако алтернативата на ГЕРБ се окажат националистите, начело с Каракачанов, не мерси. Май по-добре ГЕРБ. Реформаторите са реаниматори, те изобщо няма какво да ги коментираме като шансове.

Ако не те мързи, ми е интересно да кажеш защо си толкова убеден, че БСП не са заплаха и Андрей (и аз, който го подкрепям) сме с крайни заключения, разведени с реалността и каква ти е прогнозата за идните парламентарни избори?


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 29 Ное 2016 21:39


Макс 55-60 депутати за БСП. Срив с до 10 депутати за ГЕРБ т.е. някде около 74-75. 3-4 бройки по-малко за ДПС. Местан и Хафъзов от ДОСТ + още 1-2ма. Патриотите трета политическа сила. Марешки ако играе е вътре, но не се знае ще прави ли листа, ще регистрира ли партия (сега чух нещо за някаква "Воля")

Реаниматорския блок - е под въпрос.

Дончева и АБВ - над 1% но без депутати.

Барековците изчезват от политическия хоризонт.

Това очаквам аз. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 04 Дек 2016 21:28


Не бил гласувал за БСП, но се радвал, че кандидата на БСП е спечелил :lol: Похвално, заслужава ли си да коментираме повече? :D Както казах вече за 100-тен път, с такива десни, нямаме нужда от комунисти. Да променим статуквото ГЕРБ, като дадем път на партията столетница и ѝ помогнем да излезе от нафталина. Ей, страшна политическа мисъл, страшно нещо.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 15 Яну 2017 14:42


Тъй като никой до сега не е писал, а събитието си заслужава внимание, мисля че от много години насам у нас за първи път се появява политически субект, който е едновременно:

1) Смислен
2) С реални шансове на изборите.

Говоря за партията "Да България" чиито фокус както личи е борбата с корупцията и съдебната реформа.

http://www.mediapool.bg/da-bulgaria-se- ... 58557.html

Като искам да кажа, че за момента все още съм в режим на изчакване и събиране на информация, все пак има голяма вероятност да дам гласа си за тях на пролет.

Показателен е невижданият от години ентусиазъм, събраните средства за толкова кратко време и като цяло набиране на политическа инерция. Говори се че ако изборите бяха днес, "Да България" биха взели 20%, което е забележително, като се има предвид, че се основаха преди няколко дни. Да видим!

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Генецецка
Публикувано на: 20 Фев 2017 18:24


Защо социалистите пак идват на власт?

Доста добър и остър анализ от Иво Беров :D Разбира се той говори за БГ политици от така нареченото "дясно" пространство, но аз се сещам за някои от любимите ни "десни" съфорумци. Жалко, че Гипо няма да го види. Факта че не е блокирал нито един от комунистите във форума, но ме блокира мен е доста показателен :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com