Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: EURO 2016
Публикувано на: 10 Юли 2016 23:57


Gipo написа:
При тия отбори, единствено кристиано, който реве нещастен в края на мача, ще ми влее положителна емоция.



Реве, ама от радост 8)


calmaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol:

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: EURO 2016
Публикувано на: 11 Юли 2016 01:04


Ся трябва европейското след 12 години да е в Гърция, на финала да са Гърция и Франция и французите да бият и кръгът ще се затвори :Д

Скучен мач. Измежду тия двата отбора, най-много заслужаваше да победи Германия, съдейки по цялото европейско досега.

И Франция, и Португалия играха доста слабо през първото полувреме. През второто и двата отбора живнаха, но пак - пълна безидейност в нападение, множество глупави грешки... въобще не подхождаше на мач сред двата най-добри европейски отбора. Слабо, доста слабо.

Дори и да имах някакво пристрастие в началото на мача, то след средата му вече ми беше все тая кой ще бие и тайничко се надявах на дузпи, че поне малко сеир да погледаме.

Голът на Едер обаче си беше класа и му го признавам. Страхотен гол :)

Роналдото - яко ебавка, мемета и т.н. Но е изключително важно да се отбележи, че въпреки че е циганин манекен, човекът е уникален футболист и дори и да няма извънземното в себе си, както Меси, го компенсира с абсолютно ненормални тренировки, нетипични за всеки един футболист. Това е роден победител, а за това доказва и плачът му - човек, който е готов да даде най-миличкото и животът си, за да победи. Това е истинският спортен дух, на който трябва днешните деца да подражават и да се възхищават.

Да, и на мен не ми е симпатичен, но ако се опитаме да погледнем напълно обективно върху нещата, той е може би един от най-добрите спортисти, живяли някога. Да, понякога може и да преминава границите с глупави и неспортсменски коментари, но дълбоко в себе си изпитвам искрено възхищение към такъв тип състезател - който не само желае победата на всяка цена, но и работи на предела на силите си, за да я постигне.

Как може, неоспоримо двама от най-добрите футболисти в историята - Меси и Роналдо, да затвърдят позициите си като такива? Спечелвайки голям международен турнир. Представете си как след време бихте разказвали на децата си за 50-те+ гола на сезон и на Меси, и на Роналдо, а да не можете да ги подплътите с нещо повече от ШЛ? Няма да звучи достоверно, респектиращо. Точно затова на Рони му беше нужна и тази титла, за да остане наистина като един от най-великите в историята. Да, Меси е по-добър от него, но къде е той? В пенсия от националния...

Марадона, Пеле, Бекенбауер, Боби Чарлтън, Зидан, Истинският Роналдо, Малдини...
Независимо от позицията, Роналдо и Меси може би са на тяхното ниво и едва ли не по-добри. Но как можеш да затвърдиш това твърдение!?

Хубав коментар написах, прочетете го ;)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: EURO 2016
Публикувано на: 11 Юли 2016 08:17


За мен чисто човешките качества му отреждат на кристиано второто място.
Има твърде много случаи, в които е откровено разстроен от факта, че негов съотборник е успял да вкара, вместо той самия да го направи. За сравнение меско подарява дузпи на съотборниците си, за да отпушат голова суша. През кариерата си има повече асистенции от кристиано и доста по-малко голове от дузпа.
Аз не съм голям фен на меси, но реакциите и човешките качества на кристиано ме отблъскват. И това го казвам, при положение, че има реална заплаха някой ден меси да заиграе за отбора на някой затвор :lol:.

Иначе малко суха статистика:
Меси - 29 годишен / Кристиано - 31 годишен
На клубно ниво:
531 мача / 671 мача
453 гола (40 от тях от дузпи) / 487 гола (82 от тях от дузпи)
178 асистенции / 160 асистенции
35 хеттрика / 38 хеттрика
-----------------------------------------------------------
За националния отбор:
113 мача / 133 мача
55 гола (11 от тях от дузпи) / 61 гола (4 от тях от дузпи)
36 асистенции / 23 асистенции
4 хеттрика / 3 хеттрика
-----------------------------------------------------------
Кристиано е с 2 години по-голям.
Кристиано има 160 мача повече от Меси.
Кристиано е вкарал 40 гола повече.
Меси има 31 асистенции повече.
Кристиано играе като крило и нападател.
Меси започва кариерата си като крило, след това на клубно ниво играе където поиска ( :lol: ), за националния отбор играе предимно като плеймейкър (на позицията на Иниеста в Барса). В последния сезон и в Барса игра като плеймейкър зад Неймар и Суарес.

Мисля, че чисто статистически Меси е по-добре (като коефициент).

Много пъти съм чувал, че Меси изглежда мързелив и че е само талант. Ама аз примерно съм един от малкото, които гледат абсолютно всички клипчета на Барса от предсезонната подготовка, на които играчите правят физ натоварвания, цъкат си с топката, играят баскет с крака и какво ли още не. Меси винаги се раздава на макс.

За мен роден победител е Ибрахимович. Прави на гъз всички(противници и свои), а като загуби не прави физиономии на олигофрен (роналдо). Ебава се сам със себе си и дори когато показва високомерие, не омаловажава усилията на противника (ъъ роналдо). Не че го харесвам, просто казвам.

Иначе най-хубавото нещо на това европейско беше, че свърши. И Исландия.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: EURO 2016
Публикувано на: 11 Юли 2016 09:08


Е нали Меси и баща му са завъртяли някаква далавера преди десетина години, спестили са някакви 4млн от данъци и ги съдят от няколко години :lol:.

Аз не съм голям разбирач :). Но според мен малкото голове са плод на тежкия сезон с клубните отбори, коментирахме го това по-рано в темата. Отборите залагат повече на тактика, отколкото на дивашно тичане, пък каквото стане. Правилата не трябва да се променят, за да се увеличат головете. Защото те ако се променят, ще е за всички, не само за европейското. А това би било грешка. В първенствата, ШЛ и ЛЕ си падат доста голове.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: EURO 2016
Публикувано на: 11 Юли 2016 09:12


Не мога да не съм разочарован от развоя на събитията, но не съм съгласен с хейта за човека. Поведението му на моменти е отблъскващо, но някак си като че ли такъв си им е темперамента на хората от тоя край, като самата им музика и целия им фасон. Просто е твърде автентичен за да му търсим сметка на циглето. :lol:

Жалко за французите, заслужаваха да надделеят дори и в този мач, но в крайна сметка даже вече са вземали титлата два пъти по времето на Платинѝ и Зидан, а отборът им е много млад и вярвам че ще жънат успехи занапред. Поздрави за привържениците на Кристиано и Португалия, в този развой също виждам някаква справедливост и все пак се радвам за приятелите ми португалци, че и техните момчета успяха да оставят своя отпечатък върху историята на играта поне в някаква степен. :arrow:

С интерес ще следя какво се случва с френските свежарки и на идното световно, и на задаващата се Лига на нациите на УЕФА, и разбира се на следващото европейско, което ще е в цяла Европа, определено ме заинтригуваха.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com