Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 04 Фев 2021 17:59

Изглежда по-добре от скрийншотите, които пуснаха преди няколко месеца.

Леко съм хайпнат и определено ще го гледам :oops:

Излиза на 4-ти март!

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 04 Фев 2021 19:35

the_presator написа:

Изглежда по-добре от скрийншотите, които пуснаха преди няколко месеца.

Леко съм хайпнат и определено ще го гледам :oops:

Излиза на 4-ти март!

Ако те интересуват 3D CGI проекти, които са в пъти по-добри от тези на Polygon, хвърли едно око на китайските проекти, примерно тези сериали:

Spirit Cage: Incarnation

The Invasion of Awakening

Knights on Debris

Профил

Аватар
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Публикувано на: 05 Фев 2021 19:56

AlShu написа:
Jotaro97 написа:
Не го очаквах и някак си не ме изкефи.

Типично "B Movie" с неочаквана смяна на перспективата, пък той се оплаква...

Jotaro97 написа:
Не можаха ли да го обяснат без експозиция? И някак си всичко е много едностранно.

Без експозиция нямаше да е обрат, а едностранният превес на дядката придобива смисъл - това е капан, а не сблъсък.

Jotaro97 написа:
Щях повече да се кефя ако това беше някакъв мини сериал за тия двамата пъртньори, които се бият с демони, вместо тая странна политика.

То това май се предполага да е бил пилотен епизод, затова е и толкова евтин и семпъл проект.

Jotaro97 написа:
Добре, ама то тия демони вид ли са, от различна вселена ли са, какво са???

В началото си казват, че има два свята - този на тъмнината и нашият. Паралелна вселена едни вид.

Jotaro97 написа:
Има някакви духовни способности в анимето, така че предполагам, че не са?

Какво пречи? Някои от хората също можеха да ги ползват. Имаше и нещо наречено "негативно поле" - всички тези магии може да имат sci-fi обяснение.

Прав си.

AlShu написа:
Ако всичко беше ясно от началото нямаше да е обрат, а още зрителят може сам да събере част от пъзела. Примерно дядката май лъже и на финала.
Доста сходен персонаж в Ninja Scroll между другото, където лъжите и увъртанията продължават и отвъд кулминацията, а част от загадките остават неразкрити.

Да, ама то по-добре да нямаше обрат.

AlShu написа:
Ма нали му трябва цялата банда. Ако изпържи само паразита, онези ще се усетят че има някой доста по-силен от тях наоколо, ще се чупят и ще ударят по-късно.
А още е очевидно, че не му пука толкова за нея.

Е, то това си е баси тъпото. Води се този проект от стотици, ако не хиляди години, но на него не му пука. Нали казва накрая, че той е там да ги пази.

AlShu написа:
Беше очевидно, че Таки ще направи точно обратното, още е и начин да го сближи с мацката, която ако помниш на този етап не си падаше много по нашия човек - моментът да се появи на бял кон и да спаси принцесата (а всъщност просто се набута между шамарите и се наложи дядката на ги спасява от сенките).

Е, той изби повечето, просто последният беше по-силен. И не знам дали такива мачизми служат за добра характеризация. То направо така можеш да кажеш "ми то главния херой ще оцелее".

AlShu написа:
Ако не си забелязал нашият човек си пада по по-хладни мадами, които държат дистанция, хлътва моментално по такива. Това е демонстрирано още в сцената преди началните надписи при разговора му с бармана, където се чудят как е свалил най-опърничавата (а то това е жената-паяк приела нейния образ).
А още ако си обърнал внимание всички сексуални домогателства на дядката над Маки и обясненията, какво е да правиш секс с жена демон са изключително с цел да накара Таки да ревнува и да я желае...и по реакциите му абсолютно сработва.

Тук си прав, но някак си пак не ме кефи.

Профил

Аватар
Публикувано на: 05 Фев 2021 20:00

Това Spirit Cage: Incarnation изглежда на нивото на филма Final Fantasy: Spirits Within. Направо не мога да повярвам, че е направено в Китай.

Профил

Аватар
Публикувано на: 05 Фев 2021 20:44

Изгледах Аниматрицата/Animatrix за пръв път от не знам колко години и се очудих колко неща съм запомнил от нея, когато са я давали по телевизията. Най-вече епизодът World Record. Помня, че беше дублиран и как агентът накрая вика "Сяяядаййй СЯЯЯЯЯЯЯДАААААЙ- !!!" когато Дан Дейвис се опитва да стане от инвалидната си количка. Какви неща ти остават в главата, когато си малък.

Профил

Аватар
Публикувано на: 05 Фев 2021 21:07

Jotaro97 написа:
Е, то това си е баси тъпото. Води се този проект от стотици, ако не хиляди години, но на него не му пука.

Можем да предположим, че има повече като нея.

Jotaro97 написа:
Нали казва накрая, че той е там да ги пази.

Да, така казва. Пък и все пак ги опази.

Профил

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Публикувано на: 07 Фев 2021 22:03

AlShu написа:
Ако те интересуват 3D CGI проекти, които са в пъти по-добри от тези на Polygon, хвърли едно око на китайските проекти, примерно тези сериали:

Благодаря за предложенията, може и да видя някои! По принцип не съм фен на 3D CGI stuff, освен ако не е нещо като Astartes, разни cinematics на игри или нещо като FF филмите.

Имаме нов трейлър и постери за Pacific Rim: The Black 8)

Spoiler for :
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Edit: Ще напиша мнение малко по-късно.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 11 Фев 2021 11:00

Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shounen ga Joban no Machi de Kurasu Youna Monogatari ep. 5-6 - определено любимото ми шоу от сезона.
Има всичко - добро темпо, екшън, приключения, worlbuilding, детайли в които трябва да внимаваш, за да разбереш пълната история и кретенски хумор.

Hortensia Saga (TV) ep. 5-6 - някои епизоди са приятни, но други пълна боза. Примерно 6-ти е за клишето "поп-идолка се вживява в ролята на принцеса твърде сериозно".

Ex-Arm ep. 5 - дали това трябваше да е мета шегичка или наистина сценаристите са толкова тъпи?

Non Non Biyori Nonstop ep. 5 - малко по малко епизодите надобряват.

Yatogame-chan Kansatsu Nikki Sansatsume ep. 5 - абсолютният антипод на Ятогаме се появи на сцената.

Kemono no Souja Erin ep. 24-39 - добри идеи, обаче е толкова скучно за следене, особено виждайки от далече накъде отиват сюжетът.

Beastars 2nd Season ep. 5 - понякога не мога да разбера Юно.
Подстриганият Легоси приличал на "болна лисица"? Това е обида за лисиците!
Training arc в тийн драма детективско шоу?

SK∞ ep. 5 - що трябва да го бие толкова на мелодрама, а да изглежда толкова добре? Мъка.

Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 18 - нелош епизод, а и Сешумару-сама се намеси...а най-хубавото е, че Джакен винаги е наблизо.

Back Arrow ep. 5 - Bi Shu (no relation) може да надприказва и убеди всеки.

Hataraku Saibou Black (TV) ep. 7 - caffeine equals boom!!!

Hataraku Saibou!! ep. 5 - клетъчната памет работи, като вид рекет?

Phi Brain: Kami no Puzzle ep. 13-16 - артът на пъзелите ми харесва, но сюжетът е от най-лошия shounen-ски вид.

Профил

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: HADES
Публикувано на: 17 Фев 2021 09:32

да фък ис дис:

аниме по дота в нетфликс

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Фев 2021 19:32

denik написа:
да фък ис дис:

аниме по дота в нетфликс

Шоуто ще се води от Ashely Edward Miller и анимира от Studio MIR (корейско студио, което стои зад Legend Of Korra, Voltron: Legendary Defender и подобни проекти).
С други думи #NotAnAnime.

Vlad Love ep. 1-6 - твърде откачено e, за да бъде описано с думи, трябва да се преживее лично.
Ако някой е очаквал нещо сериозно или поне драматично от Мамору Оши в този етап на кариерата му - ами не. Vlad Love (произнесено на толкова лош engrish, че звучи като Blood Love) е кретенска неприлична комедия, която се гаври с най-различни стереотипи (от аниме типажи, до предразсъдъци на тема кръвни групи), фрашкана е с гегове в стил Urusei Yatsura и буквално прелива от препратки към други анимета. Последното за сравнение превъзхожда 10x стандартен епизод на Gintama. Някои са очевидни, като тези към Patlabor, други неочаквани, като препратката към UFO, а има и такива за които просто се чудиш (Дали садо-мазо облеклото на училищната сестра е вдъхновена от униформата на Captain Scarlet, а онази сцена от 6-ти епизод дали е препратка към Fantastic Children?).
Не бих го нарекъл шедьовър, но е забавна yuri комедия. Освен Urusei Yatsura, като тип продукт ми напомня за Natsu No Arashi и FLCL.

Профил

Аватар
Публикувано на: 02 Мар 2021 17:35

На тема любителските анмиета по игрите Touhou написах в един друг форум следните неща:

alshu написа:
Touhou Niji Sousaku Doujin Anime: Musou Kakyou ep. 1-3 + special - това било яко бе.
Артът може да мърда между епизодите и сюжетът да свършва в нищото, но загадъчната атмосферата, светът и откачените персонажи, които го обитават ми напълниха душата.

alshu написа:
За първи път попадам на anime doujin (заедно с Touhou Niji Sousaku Doujin Anime) при това доста добър.
Само 3 епизода навътре в Gensou Mangekyou съм и сюжетът е никакъв в сравнение с Touhou Niji Sousaku, а героините са драстично различна интерпретация, обаче егати артът и егати битките. Дори среднистият любителски дублаж на ме дразни.

alshu написа:
14 епизода навътре, Gensou Mangekyou си е hidden gem отвсякъде.
Нелинейно разказаните историйки не са особено смислени - свадливи злобни момиченца се млатят едно друго с мощни магии...но светът, атмосферата и митологията, която бавно започваш да сглобяваш от подсказките и разхвърляните фрагменти на пъзела ми харесаха доста.
Главната атракция обаче са фоновете, плавните изпипани анимации и психоделичният спектакъл, който са битките.

Е, има и нещо наречено Hifuu Club Activity Record, което е горе-долу свързано с Touhou и от което намерих само една преведена серия. То е доста по-семпло и не ме зарадва.

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Мар 2021 09:50

Vlad Love ep. 7-12 - за втората част на сезона са им свършили интересните идеи и почти бюджета за анимация. Само два от епизодите стават за гледане, а останалото е скука.
Намаляха и препратките, а в 9-та серия са толкова специфични, че са ги написали в пряк текст - доста от японците също няма да ги разпознаят от обща култура.
Може да се каже, че свърши в нищото.

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Мар 2021 00:10

B: The Beginning Succession ep. 1-6 - втори сезон на B The Beginning е грозноват и скучен. Жалко.
Екшън сцените сигурно са с най-убитата анимация от цялото нещо. Сюжетът и той не знае накъде отива с всичките тези безсмислени и "неочаквани" обрати. Изанами и Юна са донякъде интересна двойка, но на тях не им е дадено много да правят.

Профил

Аватар
Публикувано на: 30 Мар 2021 08:28

Mars Red ep. 1 - интересна идея, но стилистиката е малко странна и разказът накъсан.
Още музиката...не че е толкова лоша сама по себе си, но как са я използвали тук...
Разсейващо беше и че подсъзнателно очаквах някой от каста на Sakura Taisen да се мерне. :lol:

Godzilla: S.P ep. 1 - ще получим най-накрая добро аниме за Годзила?
Това тук почва доста добре. Разиграно е, като разследване на мистерии и конспирация - пълна нърдщина. Фрашкано е с препратки към стари Годзила филми (дори аз разпознах няколко, макар да съм гледал съвсем малко). Всеки от персонажите си е откачен по свой собствен начин. Локациите са представени страхотно...и как да го кажа, кинематографично? Атмосферата е един път.

Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shounen ga Joban no Machi de Kurasu Youna Monogatari ep. 12 - остана си най-якото зимно шоу.

Beastars 2nd Season ep. 12 - пълно разочарование е този сезон. Някакви съвсем безумни и спорадични сюжетни обрати, само там да има резки завои и "изненади". Падна ми в очите, провали всички оригинални идеи до тук.

Non Non Biyori Nonstop ep. 12 - стандартно добър сезон за шоуто. Почна малко мудно, но после навакса.

Yatogame-chan Kansatsu Nikki Sansatsume ep. 12 - стандартен за шоуто сезон. Малко скучен последен епизод.

Melty Lancer ep. 1-6 - приятно OVA от края на 90-те.

Soreyuke! Uchuu Senkan Yamamoto Yohko ep. 1 - добре изглеждащо, но малоумно OVA от 90-те.

Hanada Shounen-shi ep. 1-25 - силно карикатуризирано шоу за едно ужасно палаво хлапе, които придобива способността да вижда духове.
На места е доста смешно, на други е тъжно, но най-вече е доста човечно и с разбиране на човешката и в частност детската психология. Ичиро е нагъл и невъзпитан, но може лесно да се види на кого се е метнал и че семейството му, което постоянно го гълчи не е много по-различно. Придобиването на специални способности също не променя ситуацията, а призраци молещи за помощ са доста нагли, манипулативни и безпардонни в повечето случаи. (Мадам Катрин се откроява, като най-колоритната от тях.)
Превключването от комедия в драма и обратно е направено естествено.
Едно от най-силните неща в шоуто е играта на сеютата, те са от най-добрите: Mayumi Tanaka, Kazuki Yao, Junko Takeuchi, Rikiya Koyama и пр.

Профил

Аватар
Публикувано на: 01 Апр 2021 09:17

Fate/stay night Movie: Heaven's Feel - III. Spring Song - по-добре от предните филми, но някак очаквах по-мрачна и брутална история. Дори получихме отговори на някои от загадките...но пак щях да съм изгубен, ако не бях започнал поредицата с Fate/Zero.
За това, какво се случи на финала дори ми се наложи да чета спойлери - подсказката какви бяха тези магически артефакти закупени от Rin и Sakura била в Kara no Kyoukai, което не съм го гледал.
Прехвалените бойни сцени не са лоши: Rider vs Saber (е, и Shirou помогна), Kirei vs True Assasin и Rin vs Sakura си бяха впечатляващи, но пак се сещам за доста по-комплексни и по-продължителни битки от близкото и далечното минало. (Липсата на обща аниме култура в съвременния аниме фен се чувства доста болезнено в спор на тема "Rider vs Saber е най-добрата аниме битка на всички времена".)

Профил

Аватар
Публикувано на: 05 Апр 2021 08:47

Sentouin, Hakenshimasu! ep. 1 - от автора на Konosuba. Същите трикове и пародии, но в леко по-различен сетинг. Персонажите постоянно дуднат високопарни глупости, а репликите им се застъпват и прекъсват. Всички персонажи са идиоти с изключение на дребното опърничаво роботче и принцесата.

Dragon, Ie wo Kau. ep. 1 - семпла комедийкта и пародия на тема RPG клишета и trope-ове, помага и и играна на сеюто на главния герой.
Нищо особено обаче.

Vivy: Fluorite Eye's Song ep. 1-2 - приятни визуални елементи и анимация, но сюжетът е твърде елементарен и излишно edgy. Това, което спасява шоуто са почти комедийните изпълнения на Jun Fukuyama, който го бие на черен хумор и Atsumi Tanezaki, която смехотворно неадекватни реакции, в сравнение с истинските хора.

Godzilla: S.P ep. 2 - вторият епизод също е толкова нърдски насочен, както първия. Потоп от информация - реална и in universe измислици. Битката срещу първия куацекуотълски динозавър Радон имаше много забавни пародийни елементи - кабуки театър, dance компютърна игра и преинсталиране на софтуера насред боя. Естествено тонове препратки към филмите за Годзила.
Продължава да ме радва доста.

Back Arrow ep. 13 - шарениите добре, но тези перманентни обрати и тези безкрайни и не толкова интересни битки са досадни.

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Апр 2021 09:00

Odd Taxi ep. 1 - странно задоволяващо е да гледаш, как антропоморфния морж главен герой винаги изказва откровеното си мнение без да му дреме за социалните последствия. Дали ще изкритикува клиент, който вози в таксито или директно ще обвини полицай в корупция...и то не със злоба или някаква задна цел, просто искрена оценка на ситуацията.
Това в японския сетинг на историята е още по-странно и освобождаващо, предвид строгите порядки там и колко немислимо е такова поведение. От друга страна таксито на главния герой е частно и сам си е шеф, може би може да си го позволи?
Въобще странно заглавие със странен арт сякаш идващ от детска книжка, но със сериозни теми за възрастни и мрачен хумор.
Антропоморфния животински свят на шоуто налага автоматично сравнение с Beastars, но те са доста различни. Odd Taxi е по-скоро в групата на Aggressive Retsuko: daily life, като животинските черти са намек за характера на персонажите без по-сложни междувидови отношения. Разликата е, че тук животът е доста по-мрачен, корумпиран и пълен с престъпления и насилие, но пък героите гледат с известен хумор на нещата. Още сюжетът е значително по-сложен и съдържа няколко развиващи се загадки, които може би се преплитат една с друга.

Профил

Аватар
Публикувано на: 07 Апр 2021 08:52

Seijo no Maryoku wa Bannou Desu ep. 1 - приятно дамско фентъзи...дори нямаше нужда да е isekai, но явно не могат да се стърпят.

Jouran: The Princess of Snow and Blood ep. 2 - това се опитва да е сериозно и интензивно, но резултатът е смехотворен, а развитията и разкритията безумно клиширани. Драстичните промени в стила между кадрите също дразнят.
Дроп.

Профил

Аватар
Публикувано на: 09 Апр 2021 08:26

Gokushufudou ep. 1-5 - като вицовете за мутри, но с якудза и на домакинска тематика. Множество недоразумения и игри на думи с мутренския жаргон. Анимацията е почти несъществуваща, по пък играта на сеютата е перфектна.
Нищо особено, но забавно.

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Апр 2021 09:04

86 ep. 1 - признавам изглежда добре и художниците са се постарали най-вече с локациите. Основният ми проблем е с безумно edgy персонажите, които авторите отчаяно се опитват да пробутат на зрителя, както и безумно елементарната история, която отчаяно се опитва да мине за сериозна. С други думи Gundam IBO тип продукт.
От всичко това ме напушва смях, но фендъмът масово го прие и хареса.

Vivy: Fluorite Eye's Song ep. 3 - шеренийките и отношението на двамата главни персонажи към събитията около тях, компенсира факта че идеята за AI-тата в нервна криза е реализирана смехотворно и твърде антропоморфно.

Shadows House ep. 1 - странна и интересна идея издържана в мрачно красив викториански стил.
Да видим, как ще се развие.

Sentouin, Hakenshimasu! ep. 2 - без да е голяма изненада втората серия не е толкова забавна. Запознахме се с прототипите на персонажите, които по-късно се появяват в книгите на Konosuba.

Back Arrow ep. 14 - на тези хора определено им свършиха забавните идеи и сега се мятат в дебилни неочаквани обрати в стил Code Geass.

Subarashiki Kono Sekai The Animation ep. 1 - има нещо като история и развитие на персонажите (твърде прибързано) в шоуто, но се случва така накурдисано и с такова неравномерно темпо, че само дразни. Битките са просто за отбиване на номера.
Дроп.

Kyuukyoku Shinka shita Full Dive RPG ga Genjitsu yori mo Kusoge Dattara ep. 1 - опит да се пародират заглавията в стил SAO (заседнал в твърде реалистична смъртоносна RPG игра). По идея трябва да е комбинация между комедия и ужас, но резултатът е странен и незадоволителен.
Дроп.

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com