Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Заглавие: Re: Castlevania
Публикувано на: 20 Яну 2021 17:49

Маце Борко написа:
Аз лично през цялото време докато я гледах, мислех само колко много искам абсолютно същото нещо от абсолютно същя екип, но в Diablo вселената, щото сериалът поне на мен тежко ми навяваше Diablo вайбове.

Аре, със здраве.

И да ти кажа честно вероятно ще го получиш, предвид че пак Нетфликс разработват аниме сериалчето по Диабло :arrow:

В крайна сметка Диабло има точно толкова задълбочен и смислен сюжет колкото и сериала по Касълвения, така че са си a match made in HELL :lol:

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 20 Яну 2021 20:42

VALEN7INVS написа:
Маце Борко написа:
Аз лично през цялото време докато я гледах, мислех само колко много искам абсолютно същото нещо от абсолютно същя екип, но в Diablo вселената, щото сериалът поне на мен тежко ми навяваше Diablo вайбове.

Аре, със здраве.

И да ти кажа честно вероятно ще го получиш, предвид че пак Нетфликс разработват аниме сериалчето по Диабло :arrow:

В крайна сметка Диабло има точно толкова задълбочен и смислен сюжет колкото и сериала по Касълвения, така че са си a match made in HELL :lol:

Това бяха добри постове! :!:

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Яну 2021 21:25

Маце Борко написа:
петнайсетминутна анимация до втори сезон

Първи сезон го изгледах, та?
По мои спомени не беше 15 минути всичкото.

Маце Борко написа:
Castlevania e една от най-добре продуцираните западни анимации с на моменти разкошни пейзажи, готина стилистика и overall много прилична атмосфера

Сигурно съм разглезен - в анимето има добре продуцирани сериали с разкошни пейзажи по няколко на година + филми, дори в такава като 2020.
Китайците също напоследък вадят минимум 2-3 гледаеми на година.

Маце Борко написа:
Историята не е нищо особено, но...

Не знам как е нататък, но първи сезон не ме грабна и 95% от героите бяха тъпи като кофи.
Те са и главната причина да не подхвана втори.

Blood Of Zeus и Onyx Equinox са други опити на Нетфликс за сходен тип продукт, но са ми дори още повече криндж.
Dragon Dogma - анимето в тази групичка пак е доста зле, всъщност най-зле от всичките.

Въобще не смятам да плащам данък обществено мнение за неща от сорта на "една от най-добре продуцираните западни анимации". Мен примерно Infinity Train на CN ме радва въпреки минимализма си.

Профил

Аватар
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Публикувано на: 05 Фев 2021 20:19

Маце Борко написа:
Да го обясня с две думи - ако не си трайхард, който хем ще се мъчи да добута някаква петнайсетминутна анимация до втори сезон, хем след това ще мрънка по форумите как всъщност не било яко и т.н., то за теб важи следното:

Castlevania e една от най-добре продуцираните западни анимации с на моменти разкошни пейзажи, готина стилистика и overall много прилична атмосфера - VALEN7INVS го описа много добре. Историята не е нищо особено, но дължината и бройката на епизодите е такава, че сюжетът не дотяга. Има кръв и цици за разнообразие, тук таме някаква политическа врътка и приличен екшън.

Ако се кефиш на вампири или на балканско-готическите ( :D ) елементи и не си с прът в гъза, за това, което е, Castlevania e 10/10.

Аре, със здраве.

Тази Западна анимация прилича на аниме.

Причината, за дето ти напомня на Диабло е вероятно, защото Castlevania игрите имат подобна атмосфера. Още от 80-те. Анимето е базирано на игрите, предполагам, вероятно Symphony of the Night.

Профил

Публикувано на: 06 Фев 2021 14:48

Препоръчаха ми го тва и дръпнах първи сезон да видя за какво иде реч.
Пълна скръб. Уж Влахия, пък едни ми ти католически свещеници, едни западняшки пейзажи.
И plot-а е посредствен, и псевдо-философските опити са плачевни. Кръгла нула.

Профил

Аватар
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Публикувано на: 06 Фев 2021 15:29

covid2012 написа:
Препоръчаха ми го тва и дръпнах първи сезон да видя за какво иде реч.
Пълна скръб. Уж Влахия, пък едни ми ти католически свещеници, едни западняшки пейзажи.
И plot-а е посредствен, и псевдо-философските опити са плачевни. Кръгла нула.

Е, то щото Влахия е бастионът на латинската култура останала в тези земи от края на Римската империя. Макар че, реално по това време в Дунавските принципати се е писало на кирилица и на латиница, като самити румънци не са си били стандартизирали езика все още.

Профил

Публикувано на: 13 Фев 2021 10:54

А дали пък не е, щото сериала е правен по игра, в която консистентността е била на заден план, и е адаптиран за нетфликс, чиято основна аудитория се състои от крайни, безпардонни американски и британски малоумници?

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com