Страница 1 от 1
Висок CPU Usage
Публикувано на: 01 Ное 2011 16:11
от vskgogo
Имам проблем с високо натоварване на процесора при някои нови игри - Dungeon Siege 2 имаше 100%, Crysis 2 има 50%, дори FIFA 12 дава 50%, а не е от товарещите игри... Някои по-стари игри, които имам инсталирани си бяха тежички пък си вървят добре, например Assassin's Creed 2 няма никакво натоварване, Darksiders също, а сега няма нова игра, която съм инсталирал да не дава натоварване (не че съм пробвал толкова много, но все пак). Някакви идеи от какво може да става това?
Re: Висок CPU Usage
Публикувано на: 01 Ное 2011 17:04
от iddqd
Сякаш процесора ти остарява
Re: Висок CPU Usage
Публикувано на: 01 Ное 2011 17:17
от Danivanov
iddqd написа:Сякаш процесора ти остарява
Да не би да е нещо свързано с DX? Инсталирай си последните драйвери и опитай да не се вманиачаваш по отношение на скоростта

В краен случай си преинсталирай OS-а, стига да не е болезнено за теб.
Re: Висок CPU Usage
Публикувано на: 01 Ное 2011 22:33
от jaeger
Danivanov написа:iddqd написа:Сякаш процесора ти остарява
Да не би да е нещо свързано с DX? Инсталирай си последните драйвери и опитай да не се вманиачаваш по отношение на скоростта

В краен случай си преинсталирай OS-а, стига да не е болезнено за теб.
>проблем с процесор
>казваш му решение което е за видеокарта
>
![[Rolling Eyes] :roll:](./images/smilies/icon_rolleyes.gif)
Re: Висок CPU Usage
Публикувано на: 01 Ное 2011 23:05
от Danivanov
О, да. Мерси за поправката. Рекох че се говори за графичен процесор. И все пак, човека нито модел на процесор казва, нито нищо. Преинсталирането на OS е възможност. Експерименти. Само те ще ти донесат удовлетворение.
Re: Висок CPU Usage
Публикувано на: 02 Ное 2011 00:06
от Ghost_Leader
Няма да е лошо и да споменеш с какъв точно процесор си.Intel/AMD,двуядрен/четириядрен,модел?
Re: Висок CPU Usage
Публикувано на: 02 Ное 2011 14:59
от Telba
Process Explorer изтегли, и виж Interrupts колко % заемат. Ако е над 2, кажи, за да знам накъде да те насоча.
Re: Висок CPU Usage
Публикувано на: 03 Ное 2011 10:28
от vanmx
Какво ти пука колко се товари процесора ако играта ти върви нормално? Ако процесора ти е двуядрен и се товари само 50%, това означава че играта не е направена като хората и използва само едно ядро. Така че това не е повод за кеф

И все пак ако ти върви гладко играта - няма проблем.
Re: Висок CPU Usage
Публикувано на: 03 Ное 2011 13:32
от Infy
Ем освен това ако си с АМД 2-ядрен си сложи техният Dual Core Optimizer. Оправя тактовете, особено на игри, които не са оптимизирани/създадени за прокове с повече ядра. Темата май трябва да се премести в "Програми, интернет, хардуер".
Re: Висок CPU Usage
Публикувано на: 08 Ное 2011 00:05
от vskgogo
Процесора е AMD Athlon 7550, двуядрен 2,5 GHz.
Process Explorera дава под 1% interrupts и при пусната игра.
Игрите иначе вървят нормално.
А за Dual Core Optimizera откъде мога да го сваля? Благодаря предварително.
Иначе говориме за нелицензирани игри. Доколко е възможно да е от релийзовете.