Страница 1 от 1

Лято, прах и запалена видеокарта

Публикувано на: 22 Юли 2011 23:55
от Sabaka
Та, вентилатора на видеокартата ми започна да забива (вероятно от прах) и тя се награвя.По едно време просто ми изписва надпис, че е отказала.Въпрос:
-Прахта ли пречи на вентилатора?
-Колко време мога да държа(ако въобще мога) компа включен, преди да го оставя да си почине?
Забавното е, че вентилатора работи, ама най- малкото помръдване не компа го кара да забива, след което трябва да го спра с пръст за секунда и започва да си работи.Въпреки това мястото, където картата се свързва със захранването е яко нажежена.

Re: Лято, прах и запалена видеокарта

Публикувано на: 23 Юли 2011 00:06
от thewhitestig
Можеби е повреда в самия механизъм на вентилатора. И къде точно ти изписва надпис че видеокартата е отказала ?

Re: Лято, прах и запалена видеокарта

Публикувано на: 23 Юли 2011 00:25
от Sabaka
thewhitestig написа:Можеби е повреда в самия механизъм на вентилатора. И къде точно ти изписва надпис че видеокартата е отказала ?
Изхвърля ме от игра, която има в изискванията нещо, което картата притежава(например памет) и картата и излиза надпис, че картата е спряла и няма връзка с драйверите.

Re: Лято, прах и запалена видеокарта

Публикувано на: 23 Юли 2011 12:32
от iddqd
Занеси го на ремонт бе толкоз ли не може да се сетиш. Иначе през лятото е съвсем нормално лаптопа ти да се преебе, а да прегрява на игри е още по-нормално.

Re: Лято, прах и запалена видеокарта

Публикувано на: 23 Юли 2011 15:19
от Sabaka
Основния въпрос : Това, коетосе случва има ли нужда от ремонт.Ако ми занесат пистолет без пълнител, разбира се, че ще взема 30 лева на идиота, да го заредя.

Re: Лято, прах и запалена видеокарта

Публикувано на: 23 Юли 2011 15:53
от iddqd
Ми явно не може да си го оравиш сам следователно ще плащаш. Друг е въпроса дали те ще успеят да ти помогнат, а понякога проблема се отстрянява само временно. Ако искаш се тствай сам да си човъркаш в лаштопа, но тогава шанса да го преебеш повече е доста по-голям от колкото да го оправиш. Тези неща трябва да не ти ги казвам аз а сам да се сещаш.

Re: Лято, прах и запалена видеокарта

Публикувано на: 23 Юли 2011 18:00
от Sabaka
Аз може да съм полу-идиот, отде да знаеш?