Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
16 Юли 2009 19:18
Мнения: 15
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 28 Окт 2023 21:05


AlShu написа:
Като говорим за San Ti (The Three-Body Problem) то Tencent имат и анимация по темата. Технически е доста добре направен, те китайците в момента са от най-добрите в телевизионна 3D CGI такава. Само дето character design-ите са доста странни и карикатурни, още сюжетът и диалозите пълно безумие... Не знам, как я опропастиха тази златна възможност, понеже си личи, че са вложени големи средства и точно във фантастиката може да се постигнат добри неща в тази медия.


То аз и в книгата не си спомням да е имало много невероятни диалози - това е hard sci fi, все пак - фокусът е друг. А иначе сюжетът колко е близко до книгата? Много промени ли има?


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 29 Окт 2023 14:20


Lino написа:
А иначе сюжетът колко е близко до книгата? Много промени ли има?

Кат не съм я чел...ма в трейлърите за китайския live action сцените бяха много подобни, та мисля да не се отклоняват особено.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 04 Дек 2023 10:20


Пичове, не е съвсем по темата, ама искам да споделя възторга си от комбинацията Stremio+Torrentio+Real-Debrid, което явно е върха на пиратстването в момента. Мислех си, че стриймингите убиха торентите, щото мен лично адски ме мързеше да тегля нещо и да се занимавам с флашки или медиа сървъри като с две цъкания на дистанционното си пуснал нетфликса. Откакто счупиха споделянето обаче бях останал на един гол HBO Max кат стрийминг услуга, а се намирам в държава, в която ако те гепят да сийдваш ти пращат писма да плащаш хиляди евра, та почнах да търся други решения. Очевидното беше VPN, ама и там сложна работа като не мога да си отворя рутера да наглася портовете, щото е скапана adsl хуйня от доставчика. Порових в Редит и се оказа, че има по-добра схема, особено ако си с андроид тв. Stremio е основната апликация, която се занимава с плейъра и каталозите, като можеш да добавяш всякакви адд-они, един от които е Torrentio, който зад каталозите зарежда агрегирани торенти от ~19 тракера. Като допълнителна опция можеш да свържеш и Real-Debrid, което е платена услуга за публично кеширане на съдържание, която ме спасява от глоби щото от заредения торент линк намира файловете на собствен сървър вместо да правиш P2P връзка. И както си мислех, че съм преебан, се оказа че срещу 30 евро на година мога пак с 2 клика на дистанционното да гледам каквото си поискам. Тая схема бачка преспокойно и на PC. Аз в момента не мога да се накефя на нивото, което пиратстването е достигнало през времето, в което аз го бях писал умряло. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 16 Дек 2023 10:52


The Grim Reaper написа:
Пичове, не е съвсем по темата, ама искам да споделя възторга си от комбинацията Stremio+Torrentio+Real-Debrid, което явно е върха на пиратстването в момента. Мислех си, че стриймингите убиха торентите, щото мен лично адски ме мързеше да тегля нещо и да се занимавам с флашки или медиа сървъри като с две цъкания на дистанционното си пуснал нетфликса. Откакто счупиха споделянето обаче бях останал на един гол HBO Max кат стрийминг услуга, а се намирам в държава, в която ако те гепят да сийдваш ти пращат писма да плащаш хиляди евра, та почнах да търся други решения. Очевидното беше VPN, ама и там сложна работа като не мога да си отворя рутера да наглася портовете, щото е скапана adsl хуйня от доставчика. Порових в Редит и се оказа, че има по-добра схема, особено ако си с андроид тв. Stremio е основната апликация, която се занимава с плейъра и каталозите, като можеш да добавяш всякакви адд-они, един от които е Torrentio, който зад каталозите зарежда агрегирани торенти от ~19 тракера. Като допълнителна опция можеш да свържеш и Real-Debrid, което е платена услуга за публично кеширане на съдържание, която ме спасява от глоби щото от заредения торент линк намира файловете на собствен сървър вместо да правиш P2P връзка. И както си мислех, че съм преебан, се оказа че срещу 30 евро на година мога пак с 2 клика на дистанционното да гледам каквото си поискам. Тая схема бачка преспокойно и на PC. Аз в момента не мога да се накефя на нивото, което пиратстването е достигнало през времето, в което аз го бях писал умряло. :lol:



Върха на пиратството е комбинацията:
1. PLEX - Медия сървър (можеш да гледаш от всяка точка на всяко устройство)
2. SONARR - Сериали
3. RADARR - Филми
4. BAZARR - Субтитри
5. Prowlarr - Торент тракери
6. OVERSEERR - Заявки
7. NZb360 - Управление на всички услуги през smartphone.

Даже сега си подготвям нов сървър които ще е супер енергоефективен (10W-30W)... Единственото което правя е да си отбележа бъдещи филми и сериали, които искам да гледам. Сървъра търси в 20-тина добавени торент тракера всекидневно и в деня на рилийз, изтегля с желаното качество (в моя случай се стремя към Hybrid-и DV+HDR10+ATMOS) автоматично намира субтитри на български и ни праща известия, за всичко ново изтеглено в телеграм групата.



Имам и платформа за заявки в която всички близки и приятели могат да пускат рикуести за ново съдържание.
https://i2.paste.pics/ed437d96b4ed883acecd04f6302bbe96.png
За мен остава просто да натисна бутона approve... от там нататък всичко става автоматично.

A когато намериш и други съмишленици с PLEX сървъри, купона става пълен, защото можеш да гледаш от който пожелаеш... В момента имам сигурно достъп до над 100TB видео съдържание...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 03 Яну 2024 00:54


Ае тия неща много сложно звучат. Аз тегля торент от 1337x и го пускам през хромкаста на телевизора. Кво толкова. Какви флашки и хдми кабели. Тая джаджа на гугъл е топа.

В днешно време тия торенти се теглят за няколко минути и имат вградени субтитри.

(за Ерик ясно тва с торентите, те по чужбините май държат повече на тези неща)

Ма не можете ли да пуснете някой публичен безплатен стрийм сайт като soap2day просто и да си го кастнете на твто?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 04 Яну 2024 19:28


denik написа:
Ае тия неща много сложно звучат. Аз тегля торент от 1337x и го пускам през хромкаста на телевизора. Кво толкова. Какви флашки и хдми кабели. Тая джаджа на гугъл е топа.

В днешно време тия торенти се теглят за няколко минути и имат вградени субтитри.

(за Ерик ясно тва с торентите, те по чужбините май държат повече на тези неща)

Ма не можете ли да пуснете някой публичен безплатен стрийм сайт като soap2day просто и да си го кастнете на твто?


Вградените хромкасти са ограничени до FHD, а и да не бяха имаш първи минус, че трябва да си държиш и кастващото устройство активно докато гледаш (дори не говоря ква болка в гъза е да торентваш на macbook).
Читав 4к релийз често стига 60-70 гиги, които дори с над средна модерна скорост стига неприятно дълъг период на чакане докато тръгне. Или още време за търсене на достатъчно орязан релийс, кат тия в yts дет са някви скопени свръхкомпресии.
А пък soap2day умре, кат цяло нито една безплатна опция не е оцелявала достатъчно дълго.
Колкото и да е лиготия и каталозите са улеснение когато не знаеш какво ти се гледа, ама искаш да прегледаш дали не е излязло нещо ново дето ти е минало под радара.

Иначе и аз точно за сложност говоря - по-лесно от да отворя апликация на телевизора и да си потърся филма в търсачката няма да стане, нищо че има съвсем малко настройка преди това. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 06 Яну 2024 19:15


Аз именно заради тва колко ограничена и бавна бангия е Chromecast изцяло преминах на Apple TV 4K, единственото нещо което успява да подкара близо 100 GB 4K Dolby Vision релийс без проблеми щото си има 1 Gb/s ethernet. Принципно продължавам да си плащам всички възможни стрийминг услуги, но естествено винаги ще има неща които изобщо не са достъпни в Холандия/Европа, та за тва TPB/RARBG/TorrentDownload/RuTracker -> Plex се явяват ключов съпорт в покриването на тия пропуски. Слава богу тук нямаме батаци като в Германия :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 727
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 10 Яну 2024 15:04




Нов trailer на "3 Body Problem" - бруталия!!!

Виждам, че следват атмосферата на мистерия от 1вата книга, където не се знае какво точно става. D & D, майка ви ше еба ако преебете историята --- тва може да има 5, 6 сезона без проблем и да избие рибата ала GoT по всякакви чартове.
:!:

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 727
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 04 Мар 2024 20:23


Маце Борко написа:
Agent написа:
Za "Dune" na D.V.,

kolkoto pove4e vreme minava, tolkova pove4e osaznavam, 4e e palno 4udo da go polu4im toz film i da D.V da ima vazmojnostta (to4no toi) da go naprai.

Sled laina (on purpose, poradi mn pri4ini) kato Matricata 4 i kup4ina slabi filmi, tva si e pir6estvo na kinoto.


Za men, Bladeruner 2049 e po-silen s malko i za men ultimativniq masterpiece na D.V- moje bi zaradi cqlata istoriq i nai-ve4e operatorksoto maistorstvo na Roger Deakins.

Za koi li pat s1jalqvam 4e nqmah fizi4eskata vazmojnost da go gledam na kino kato izleze.

Dune Part 1, ako izleze extended cut-a det sa snimali suma ti sceni ot knigata, moje i da se dobere do Bladerunner-a, prosto e tolkoz dobar 4e 2: 30 min mu bqha malko, traashe da e pone 3 4asa kato LOTR, ili moje s Part 2 da go stigne tva nivo.



+1

На фона на актуалния трейлър на тоя абоминешън, който ще бъде ЛОТР сериала, пак се сетих за Дюн и просто недоумявам как все още някъде там се правят такива филми. Да му се радваме, че дълбоко ме съмнява от Холивуд да видим скоро нещо подобно.

Кур за Амазон.


ТАКААА, "Dune: Part 2" разби още повече от 1-вия. :!: :!: :!:

гледахме го на Dolby Atmos (щот точно таз зала е настроена перфектно - звук/картина), следва IMAX.

Променили са от 2рата половина на книгата пак малко неща, ама не е болка за умиране.

Не знам защо (може би защото е заснет на 100% с IMAX камери?) но тоз филм изглежда по-добре от предния и придава усещането за място (ала LOTR) по-добре, в предният имаше моменти които филма беше малко прекалено "чист"/clinical.

Не знам защо Д.В не иска да пусне един extended edition и официално се обяви против такъв в последните интервюта, според мен е голяма грешка.

Сега следват няколко големи въпроса за други IP, щот Dune: Messiah ще изкърти, тва е ясно вече:

- адаптацията на "3 Body Problem" да е на изключително ниво, излиза към края на месеца. Това е топ 5 на всички sci-fi поредици и ако го осерат нз ко ще напрая.

- D.V. следва със "Срещи с Рама", макар че там не се притеснявам - тоз няма как да не напрай силен филм.

+ още един голям въпрос: кога ще почна да адаптират книгите на ненормалният
Timothy Zahn най-накрая + неговото продължение на Star WArs след Ep.6 , което според е престъпление да не се случи до 10-15г. след като почваме с AI и т.н и умрели актьори могат да се използват (с позволението на роднините примерно) за да се напраят тез филми.

- и най-големия въпрос: кой/кога ще успее да направи успешна адаптация на "Hyperion" и "Fall of Hyperion

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 05 Мар 2024 10:25


Agent написа:
адаптацията на "3 Body Problem"

На това му гледах анимацията (която е доста странна само по себе си), а още знам, че има live action китайски TV сериал (и в трейлъра му имаше познати от анимацията сцени, значи е на същите части). Откъм сюжет е драстично различно в сравнение със стандартна space opera и макар цялото нещо с подготовката за инвазията да е прекрасен plot device за потоп от интересни sci-fi идеи и кватови щуротии, подсюжетните нишки са доста елементарни, а някои направо идиотски. Маса от главните персонажи ми бяха направо антипатични. Та леко се съмнявам масовият зрител, на който не му пука чак толкова за научно фантастичните аспекти да го обикне.
Още оригиналната поредица е толкова обемиста, че ми е трудно да си представя някой да има волята и бюджета да я довърши. Засега само фрагментчета тук и там.

Agent написа:
"Срещи с Рама"

Ако адаптират само първата книга в един филм - добре. Не знам дали сегашната публика би харесала историята, защото фокусът е предимно върху научно фантастичните идеи.
А продълженията на книгата според мен са отвратителни.

Agent написа:
Timothy Zahn най-накрая + неговото продължение на Star WArs след Ep.6

Извън Star Wars има едно-две неща в шипонско-детективски стил, които става за адаптация и са относително кратки.
...а вече има и няколко Star Wars книги за Траун, в новия канон.

Agent написа:
Hyperion

Ъх. Не я харесвам тази поредица, а и май твърде поетична и метафорична е за адаптация.
Не харесвам и други неща на Дан Симънс.


Ако говорим за фантастични поредици, според мен Warhammer има най-голям потенциал, защото е крала от всички преди нея, а още може да има и изцяло фентъзи заглавия в света и.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 21 Мар 2024 00:05


Dune 2 е 10/10 филм и който не се завлече да го гледа на аймакс, вероятно е от хората, дето си ядат пържените тиквички без млечен сос, баничката без айрян/боза и общо взето сами си правят живота гаден, щото така и не са се научили как да го живеят.

Или пък са претенциозни латентни педераси, на които не им е ясно защо филмите се били напълнили с някакви джендъри (визирайки Шаламе). Или пък Зендая ги дразнела.

И двете неща ги чух днес преди да гледам филма за втори път. Живи и здрави, не можем да преборим липсата на вкус или недооформените представи за мъжественост на нацията, но можем да треснем едни 20 кинта в покрепя на Вилньов, задето се цепи от колектива на бездарните холивудски занаятчии, които пръскат стотици милиони за зле изглеждащи компютърни ефекти (все по-често по-неубедителни от тези в съвременните видеоигри) и истории, тъпи на гъз, изиграни от иначе добри акьтори, които обаче видимо искат да си изкарат парите и да приключат по-бързо с поредната марвълска лоботомия, в която им се налага да участват, за да останат релевантни.


Та гледайте го, Дюн е наистина хубав блокбъстър.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 21 Мар 2024 20:59


Зендая ме дразни.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 17 Апр 2024 19:31


Маце Борко написа:
Dune 2 е 10/10 филм и който не се завлече да го гледа на аймакс, вероятно е от хората, дето си ядат пържените тиквички без млечен сос, баничката без айрян/боза и общо взето сами си правят живота гаден, щото така и не са се научили как да го живеят.

Или пък са претенциозни латентни педераси, на които не им е ясно защо филмите се били напълнили с някакви джендъри (визирайки Шаламе). Или пък Зендая ги дразнела.

И двете неща ги чух днес преди да гледам филма за втори път. Живи и здрави, не можем да преборим липсата на вкус или недооформените представи за мъжественост на нацията, но можем да треснем едни 20 кинта в покрепя на Вилньов, задето се цепи от колектива на бездарните холивудски занаятчии, които пръскат стотици милиони за зле изглеждащи компютърни ефекти (все по-често по-неубедителни от тези в съвременните видеоигри) и истории, тъпи на гъз, изиграни от иначе добри акьтори, които обаче видимо искат да си изкарат парите и да приключат по-бързо с поредната марвълска лоботомия, в която им се налага да участват, за да останат релевантни.


Та гледайте го, Дюн е наистина хубав блокбъстър.
тва

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 17 Апр 2024 19:32


Serious Sam написа:
Зендая ме дразни.

Влюбен съм в нея (макар и да е средняшка at best актриса). В контекста на Дюн се справи доста добре. Тимотей Шаламе обаче е гига средняшки актьор.

(иначе всичко друго беше топ)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2023/2024
Публикувано на: 17 Апр 2024 19:51


Гледах Poor Things. Мен ме накефи. Беше от по-малко-каращите-те-да-си-прережеш-вените-от-депресия филми на Йоргос. И скоро излиза нов с почти същия каст.

Чакам да излезе по торентите и Godzilla Minus One, защото японците били избили рибата с този филм.

Но аз съм по-развълнуван за следните:

- Megalopolis на Копола (истинския, не щерката). Това е неговия passion проект от десетилетия, който най-накрая в зенита на живота си успява да направи (финансирайки го лично след продажбата на имоти и винарни). Дотук добре. Но на презентация пред шефове на студиа и стрийминг платформи, се оказва, че няма особено голям интерес да бъде взет за разпространение.... защото бил много странен и "непродаваем". Което на мен само ми събужда все повече интереса. Ще участва на Кан и тогава ще се разбере какво-що.

Furiosa - от трейлърите ми изглежда ккато чийп копие на Fury Road. Но все пак вярвам, че Джордж Милър не би опропастил своето отроче (мад макс вселената)

Nosferatu на Робърт Егърс. Голям фен съм му на него. Дори и Thhe Northman ме изкефи, макар да имаше доста проблеми. А и иначе темата на новия филм никога не отшумява.

Новия Planet of the Apes - тия винаги ме кефят.

Beetlejuice Beetlejuice - тва би могло да е фън. Пък и Тим Бъртън

Сега дават по кината Civil War на Алекс Гарланд, който също сигурно ще видя съвсем скоро

Джокера 2 - ми аз още не съм гледал единицата :D Но ще го видим

И има още някви тип Гладиатор 2, някъв нов Alien, филма по Borderlands, но те вече не ми вдъхват доверие

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com