Страница 1 от 1

Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 17 Юли 2008 20:57
от Mitizaro
Начи на бтк-то сме (12мб), обаче трябва да се похваля че цяла година не ми правеше мизерий. Сега тая седмица мн накъсва; модема почва да играе кофти със dsl, power и най-вече internet светлината; и си ебало майката! Според прочуванията ми установих, че ще напсувам бтк щом се отвори свободен консултант след малко.

Имам следния въпрос - някой друг има ли подобен проблем от скоро сред бтк, или само аз съм нашит?
Също така - има ли значение дали си изключваш модема? Моя не е видял почивка скоро - откакто батко ми си дойде лятото, дори нощем е включен.

Ако има значение - разпънахме връзката по двата компа през локален sharing, само че сложих доста дългичък кабел от модема към главното PC. Евентуално ако има значение де.

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 17 Юли 2008 21:58
от DeViL
Аз преди време имах проблем прекъсваше ми нета и после се свързва с много зор (лампичките постоянно мигат) ако се connect стой 1-2 мин и пак без нет... обадих се в централата.. дЪра бЪра... оказа се че проблема е бил в модема и изпратиха човек да го смени.. и после нямах проблеми (така че може и при теб да е от модемите) уш са голям ташак тея ;)
(и м/у другото при БТК колкото си по надалече от централа на БТК толкова по бъгав ще ти е нета) От едната страна не вярвам на това, но това го беше казал оня техник който идва.

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 17 Юли 2008 22:44
от Романс
Познато, познато ...

Проблемът се решава лесно, може да си спокоен. Ако успееш да се свържеш с някого от бТК, за начало. Казваш им, че нямаш интернет и да пратят техник. При мен дойде сутринта.
Подменят ти модема и готово.

Много познати имаха такива проблеми. Повредата, мисля, не е в теб.

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 17 Юли 2008 23:40
от Mitizaro
Въй и аз мисля че е у модема. Мерси много, уплаших се че нема мога играя фрийлансъра.
Въпроса е че онея не дигат.
И впрочем - на две пресечки от пощата съм. Преди нета ми беше като скала!

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 17 Юли 2008 23:49
от wannabe
Абе бегайте с тва БТК бе.Кварталните ЛАН-чета имат по свястна поддръжа от тея

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 18 Юли 2008 10:05
от BARRICADE
Jorix написа:Абе бегайте с тва БТК бе.Кварталните ЛАН-чета имат по свястна поддръжа от тея
А как е прекаран кабела на кварталните лан4ета от блок на блок мой6 са праи6 на тарзан с техния кабел и после кат капне малко дъжд и ти спират нета.Или ко не е спрян една гръмотевица да удари кабела и айде до сервиза за нови 4асти

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 18 Юли 2008 10:50
от Hangwire
BARRICADE написа:
Jorix написа:Абе бегайте с тва БТК бе.Кварталните ЛАН-чета имат по свястна поддръжа от тея
А как е прекаран кабела на кварталните лан4ета от блок на блок мой6 са праи6 на тарзан с техния кабел и после кат капне малко дъжд и ти спират нета.Или ко не е спрян една гръмотевица да удари кабела и айде до сервиза за нови 4асти
Абе не е баш така, ма нали ти си мрежов специалист и трябва си споделиш мнението...

Публикувано на: 18 Юли 2008 11:08
от Activen
здр на всички нека и аз кажа моите проблеми свързани с нета на БТК .. :x :evil: от както съм минал на 12мб скорост имам проблем е нета не спира както при вас тегля с нормална скорост ъплоад даунлоад са си добре но като вляза да играя някоя игра онлайн и почват мъките ... от след 5 слетобед до 12 вечерта лага е непоносим ... буквално насича все едно сам с 256 рам на виста.... и това е всеки ден от както ми смениха скоростта кажи речи 2 месеца.. проверявах за вируси първоначално с Авира антивир класика нямаше .. проверявах за спай с спай бот сърч енд дестрой пак ..ништо гледах да почистя харда с Цклиинар .. нищо не изчисти прегледах с адванс уиндоус кеър регистрите и пак нищо товата се реших да преинстална уина .. е да ама не лага си остава същия при ЦС е минимун 90 варира до 150 всеки ден от 5 до 12 вечерта не съм се обаждал още на БТК модема ми е от новите не вярвам проблема да е в него след като нямам прекасвания на нета и .. а да забелязах че когато играя и лагва и като изляза да тегля в скоростта няма пробмяна или проблеми нито при даунлоад нито при ъплоад .. някакви идеи някой... :angrycomp:

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 18 Юли 2008 11:53
от denik
Ще ви кажа да не правите грешката да се връзвате към национален провайдър. Аз съм на КейбълТел и съм крайно недоволен от политиката им спрямо лоялните си клиенти (всъщност такава няма изобщо...) спрямо политиката към новите абонати.

Относно нета, като изключим твърде ниската скорост, съм що-годе доволен, защото да кажем е 95% онлайн. В доста редки случаи спира и ако спре, то е за около половин час.

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 18 Юли 2008 12:46
от Gipo
Проблемът на БТК е основно с модемите. Повечето са от старите модели, които явно не смогват на новите скорости. Или по-скоро някои смогват, други не(явно е до къдметлийска бройка). Успеете ли да си смените модема, проблемите изчезват и БТК отново е най-безпроблемния доставчик в БГ.

Re:

Публикувано на: 18 Юли 2008 13:11
от Hangwire
Activen написа:...
Случайно да са ти сменяли модема?
Сега ще ти обясна, поне каквото аз знам.
Модемите не смогват на новите скорости - в повечето случай от БТК новите им алтернативи са също евтиняци.
Та тези модемчета, крашват като ненормални, обаче като теглиш нещо или си браузваш из нета, нищо не усещаш.
Обаче стигне ли се до онлайн игра, или да пуснеш некъв сървър...

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 18 Юли 2008 14:07
от Mitizaro
Абе момчета минал съм всички локални доставчици, и смело мога да заявя че бтк ми е най-добрия избор. И все пак знам за проблемите около него - за разлика от мен батко ми във Варна е много нацакан, шото постоянно пада...

Сега, след 2 дена опити най-накрая ми дигнаха! Казаха че ъплоуд трафика ми е голям и ме попитаха дали си ограничавам скороста. В действителност, когато пробвах да изключа utorrent-ите (нета минава през 2 PC-та) имаше подобрение.
И все пак го метнах оня, за да каже на техниците :lol: . Дай боже скоро да ми сменят модема :omfgomfg:

П.С - а аз немога ли да си купя качествен модем и да нямам проблеми за 5 години напред?

П.П.С. - Току що видях в сайта, че 12мб се води локална скорост на сваляне. Че ние нямаме локална мрежа бе? За къв чеп е т'ва.

П.П.П.С. - Деба, във сайта пише че е позволена 1 станция за интернет услуга. Аз като съм го разпънал на двете PC-та, ше имам ли проблеми като дойде техника? Да приготвям ли алкохола :lol:

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 18 Юли 2008 15:21
от Gipo
Нямаш право да пускаш нет на два компа, крий кабелите :D.
Ако намериш от някъде такъв модем - защо не, аз лично не съм виждал.

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 18 Юли 2008 15:24
от Hangwire
Mitizaro написа: П.П.С. - Току що видях в сайта, че 12мб се води локална скорост на сваляне. Че ние нямаме локална мрежа бе? За къв чеп е т'ва.
Това е само за твоя град, и то не навсякъде :)
По тая логика на мен интернета ми е 100МБ - технически локала ми. Търговски номера, заблуждават незапознатите.

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 18 Юли 2008 17:52
от Gipo
@Mitizaro
Не е 12MB, а 12mbps(Megabit-per-second).
12mbps = 1,5MB. Де факто с тарифата 12mbps сваляш с 1,5MB на секунда(или поне би трябвало, ако модема ти е в ред).

Re: Нета накъсва - Мътните да ги вземат!

Публикувано на: 18 Юли 2008 18:31
от Mitizaro
Стига бе гипо, ти откри топлата вода ;)
Знам, това е само канала ми - фактически скороста за дърпане се разделяше на 8 (или нещо такова).
Просто бързах и не го написах правилно.

Иначе, това което ме озадачи беше следното:
http://img123.imageshack.us/img123/6287/btcqzh8.jpg

Re: Re:

Публикувано на: 19 Юли 2008 14:59
от Activen
Blue написа:
Activen написа:...
Случайно да са ти сменяли модема?
Сега ще ти обясна, поне каквото аз знам.
Модемите не смогват на новите скорости - в повечето случай от БТК новите им алтернативи са също евтиняци.
Та тези модемчета, крашват като ненормални, обаче като теглиш нещо или си браузваш из нета, нищо не усещаш.
Обаче стигне ли се до онлайн игра, или да пуснеш некъв сървър...

да сменян е от тези сините с антената wireless скоро се надявам да взема от още по новите имало някакви бели модеми сега по нови нз как изглеждат но ако си зема се надявам да нямам проблем вече..