Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 12 Дек 2008 14:03


.....................................................


Профил

Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 12 Дек 2008 14:25


Ма ше ни режат ли? Понеже ако го направят, то нищо няма да остане. :|

___________________________________


Профил

Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 13 Дек 2008 13:22


Да изчакат 2013-2014 да завърша на ниски такси, после да праят к'вото искат, не ме ебе :D

___________________________________
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.
- Albert Einstein


Профил

Аватар
Регистриран на:
17 Май 2008 21:00
Мнения: 1306
В момента играе: dota 3
Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 13 Дек 2008 15:24


The Only написа:
Да изчакат 2013-2014 да завърша на ниски такси, после да праят к'вото искат, не ме ебе :D

2012 свършва светът...

___________________________________
LA COKA


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
24 Юли 2006 20:38
Мнения: 1253
Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 13 Дек 2008 15:46


Булшит, това е медиен blooper. На кой новинар е изцепка? :/

___________________________________
:o Или имаш, или немаш.


Профил

Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 14 Дек 2008 04:29


то и 2000 тряше да свърши ма още се крепиме... имали са предвид 2012 от следващата ера.

___________________________________
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.
- Albert Einstein


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 05 Яну 2009 09:29


Цитат:
"Евразийски магазин": Подареното развитие не е трайно
Българското правителство трябва да предприеме сериозни мерки за борба срещу кризата, пише Михаел Дерер в аналитичното издание на немски език.
Изданието "Евразийски магазин" (Еurasische Magazin) публикува анализ на икономиста Михаел Дерер, който твърди, че България е била облагодетелствана от "подарен" стопански прираст, който обаче вече е на изчерпване.
Фирмата на Михаел Дерер предлага различни услуги за швейцарски инвеститори в 10 източноевропейски държави.
В продължение на години българските зимни курорти процъфтяваха, благодарение на бума на недвижими имоти, поддържан основно от британски и ирландски инвеститори. След като международната банкова криза пресуши източника на кредитирането, този пазар се самовзриви, а стойността на този преди доходоносен бизнес, се изпари бързо.
Подобни сценарии имаше и в други части на Източна Европа. Онова, което остана, са празни нови апартаменти, недостроени хотели и замразени строителни прощадки.

Хотели за по едно евро

Никой не купува, пазарът е блокиран. Такава е картината в българския планински курорт Банско в края на 2008 г. Една трета от намиращите се в чуждестранно притежание апартаменти - някои от които бяха купени по интернет, без собственицити им изобщо да са стъпвали в града - отново са обявени за продан, понякога и на половин цена.
Цените на недвижимите имоти тук са паднали с около 40% до нива между 600 и 900 евро на кв. м.
Прогнозите за 2009 г. също предвиждат намаляващ брой туристи за цяла Южна Европа и не предвещават нищо добро за този важен икономически клон в България.
По Черноморието някои притежатели на хотели вече предлагат собствеността си, натоварена от високи дългове, за по едно евро...Прекалено много българи бяха заложили през последните години на растящите цени на недвижимите имоти, търговията и туризма.Само че благосъстоянието, идващо от тези области, беше подарък, чиято стойност не беше изработена в реалната икономика.
Строителните предприемачи изграждаха търговски центрове, но не и фабрики, а потребителите купуваха вносни луксозни автомобили и телевизори с плоски екрани.


Шансовете на една забавяща се икономика

Кризата сега действа отрезвяващо. България ще заплати своята цена за това, че не се възползва от кредитния бум, за да задвижи производителността и да стимулира износа. Кредитният застой и разпадащият се пазар на недвижими имоти сега могат да вкарат страната в рецесия.
За да омекоти предвидимите последици от кризата, българското правителство трябва да модернизира инфраструктурата на страната като задвижи строежите на шосета и железопътни линии, както и на екологични проекти като строежа на пречиствателни станции и освен това да инвестира в квалификацията на работната ръка.
Правителството трябва освен това да се възползва от трудното време, за да подобри прозрачността на бизнеса и да повиши ефективността на държавната администрация, така че тя да пречи по-малко на фирмите.
Кризата може да се превърне и в шанс за оздравяването на определени икономически сектори, които през последните години бяха завладяни от опортюнисти: лицата без професионално отношение ще могат да бъдат съкратени, което пък ще открие пътя за по-качествени услуги, които са в състояние да спечелят доверието на клиентите.

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1263317

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
26 Ное 2007 00:59
Мнения: 520
Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 05 Яну 2009 10:39


Що е то българоскептицизъм и има ли почва у тях?
Автор: Иво Инджев, http://www.ivo.bg

Министерството на външните работи демонстрира странна привързаност към Русия
МВнР призова Израел и Хамас към въздържаност от насилие в ивицата Газа, където конфликтът се разрасна през последните два дни. Реакцията на българското външно министерство е навременна, бърза и адекватна - буквално часове след събитията. Значи може и така?

Нищо подобно не се случи при кризата в Южна Осетия, когато тя избухна на 8 август. Пръв „реагира” тогава президентът Първанов. Пред репортери, по време на ловен събор, първият стрелец на републиката, изстреля няколко думи на 9 август, успявайки да сгафи, защото прати конфликта в…Грузия. И позна! Но без да иска (просто от незнание). Защото Южна Осетия беше част от Грузия, което предизвика неуспешния й опит за възстановяване на суверенитета ( след многобройни провокации от руска страна, която , както се видя, е била изключително добре подготвена да примами грузинците в капна и да стовари огромна военна мощ срещу тях).

За Тбилиси това беше конфликт в Грузия. Кремъл яростно отричаше. А нашият държавен глава се изказа неподготвен в грузинска защита и след това…млъкна. И мълчи, солидарно с премиера Станишев и с другите „държавни мъже” , вече пети месец.

Първата и последна (до ден днешен) официална реакция на България на конфликта, който е доста по-горещ за страната ни по географски и геополитически причини от близкоизточния, дойде едва на 26 август-цели 18 дни след неговото избухване. Говорителят на МВнР Димитър Цанчев направи тогава изявление от няколко изречения, в които Русия и нейната пълномащабна военна операция, достигнала околностите на грузинската столица, изобщо не се споменаваше.

Същата тази операция беше окачествена малко по-късно на извънредната среща на ЕС на 1 септември като „непропорционална употреба на сила”- казано на разговорен език, Русия беше окачествена като побойник, който бие беззащитни. Именно преди тази среща в Брюксел руският посланик в ЕС Владимир Чижов отново унизи България, като ( говорейки сякаш от името на страната ни) изрази увереност, че София ( възползвайки се от демократичните механизми в съюза, непознати за страни с манталитета на Съветския съюз) ще блокира евентуални европейски санкции срещу Москва.
Не знаем какво точно се е случило в деликатните контакти между партньорите от ЕС ( където зависимостта от руските суровини изигра своята роля), но до санкции наистина не се стигна-резолюцията беше осъдителна спрямо Русия, но се оказа лишена от инструментариума за влияние върху нея, какъвто можеха да бъдат санкциите.

От българска страна се стигна единствено до много закъсняла реакция на МВнР на арогантното поведение на Чижов и то след като премиерът Станишев „пропусна” да постави въпроса лично на Путин на срещата им в Сочи на 19-ти септември (Станишев направо отказа да отговори на акредитирани в Сочи български журналисти, дали е обсъждал темата с колегата Путин).

В декларацията на МВнР от 26 август, внимателно формулирана така, че да не дразни Москва, се казва единствено, че България се присъединява към европейската позиция за зачитане суверенитета на Грузия. А поводът за това МВнР да проговори, макар и по този възможно най-тих и лаконичен начин, не беше израз на възмущение от разправата на огромната Русия с малката Грузия, а чисто юридически казус: ден по-рано Кремъл призна независимостта на Южна Осетия и Абхазия и така на практика ги „осинови”, позовавайки се мълчаливо на „прецедента” в Косово ( който произтече от фактическата ситуация там, ферментирала с десетилетия, наблюдавана от ЕС, ООН, ОССЕ и ескалирала до неудържимото отцепване от Сърбия).

С други думи Русия, която яростно заклейми независимостта на Косово, подкрепи независимостта на части от Грузия при още по-спорни юридически предпоставки за това ( ако беше последователна във възраженията си срещу обособяването на Косово, Москва трябваше да приложи същия принцип към Южна Осетия и Абхазия).

За „благодарност” за тази задкулисна услужливост на българските власти Москва нареди на новоназначения си посланик в София Исаков да се скара публично на България в специално свикана за целта пресконференция. Той размаха пръст за това, че ( преди войната в Грузия) България е продала на грузинците оръжие.

София не само не се обиди, но и тайно е уверила в своята лоялност (по дипломатически канали) руската страна, че тази, дразнеща Кремъл търговия, е прекратена едностранно от българска страна-информация за това угодничество изтече безпощадно в руската преса. Тя обича да поставя на мястото им българските другари, колкото и да са предани. В това отношение особено се прояви в. „Правда”, който изсипа куп обиди срещу България като „мишка”, която се спотайвала под килима и се опитвала да играе тройна игра ( между търговския си интерес, отношенията със Запада и с Русия ), но можела от трите стола да падне на земята, макар че Западът бил използвал България за свой…троянски кон.
Но да се върнем към повода да видим контраста: фактът, че МВнР може и преценява, че трябва да реагира светкавично при други международни конфликти, като кризата в Газа, само демонстрира доколко съучастнически проруска е въздържаността на българските власти по темата за Грузия (която се очаква да сключи през януари 2009-та стратегическо споразумение с нашия съюзник САЩ).

Липсата на каквато и да било официална българска позиция за грузинския проблем, освен няколкото думи на МВнР от 26 август, е още по-гротескна заради куриоза, роден от вицепремиера и външен министър Ивайло Калфин . Той се опита да „отбие номера” като се произнесе ( еднократно) по темата в …личния си блог.

На пистата на публичната изява беше пуснат солово заместник-външният министър Милен Керемедчиев. Той беше изпратен да обикаля горящата от руските бомби Грузия. И раздаде няколко интервюта, произведе един-два пътеписа и толкоз!

На дипломатически жаргон снишаването на държавната реакция на такова ниво е ясно послание: не желаем да си създаваме проблеми. Което, на езика на съпричастността към ангажиментите на България към ЕС и НАТО, е равносилно на: „гледайте си работата, ние на думи подкрепяме Грузия и дори нейната кандидатура за НАТО, но на практика симпатизираме на големия православен брат и правото му безнаказано да бие малки православни братя”.

Какво мислят за смачканата с военна сила малка православна Грузия на отсрещния бряг на НАШЕТО (?) Черно море президентът Първанов, премиерът Станишев или парламентарният шеф Пирински - това, според тези „държавници”, не бива да се споделя с народа - той, народът, си трае. Защо да се напрягат?!

Виж, когато доста по-далеч от нашата черга - в близкия (но не чак колкото е Кавказ) Изток, има конфликт, управниците пришпорват дипломатическите си сетива. Направиха го без да си дават сметка, че така изпадат в положението на мнимия глухоням, който се е направил наскоро, че не чува воплите от побоя над свой съсед, а после , при друг ( аналогичен, но безопасен за собствената кожа случай) се издава като всичко друго, само не и като глухоням.

А сега, след това припомняне, което не можете да прочетете и да чуете в България другаде, освен в свободното от цензура пространство на Интернет ( и в няколко седмичника с опозиционна насоченост), нека всеки си зададе въпроса: има ли връзка между българоскептицизма сред западните ни съюзници и плиткото за разгадаване хитруване на нашите власти?

В опит да се оправдаят пред съюзниците за своето въжеиграчество (което за много голяма част от българската публика си остава дълбоко законспирирана тайна, договорена между медиите и властта) и с надежда да изкопчат популистки малко симпатия сред населението, нашите управници застават в позата на жертви на неразбиране и на лошо отношение от страна на Запада. За целта подклаждат вече откровено евроскептицизъм на българска почва.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6143
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 06 Яну 2009 13:44


Е сега разбирате ли защо Костов трябва да управлява и защо не е все тая.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2003 11:45
Мнения: 1542
Местоположение: London, UK
Заглавие: Re: ЕС неофициално ни заплашва с изгонване!
Публикувано на: 06 Яну 2009 14:02


"Всички са маскари"
Само че във времето, когато са написани тези думи маскарите са се опитвали да направят нещо и от 500 години без държава сме се развивали като една процъфтяваща икономика за няколко десетилетия с перспективи и развитие.
А сега 20 години си въртим едни и същи хорица. И всички "новоизгрели" политици в крайна сметка се оказват обвързани с добре познатите ни звезди.

П.С. Честно казано ако хората от сега управляваха държавата ни в края на ХIX и началото на ХХ век съм убеден, че за десетина години щяхме да се върнем обратно ако не друго, то като васал на Османската империя. Волен щеше да стане войвода в Балкана и така...

___________________________________
Chris написа:
Vermic написа:
Тъъъъъ тъъъъ дъъъъ дъъъъъъъъъъъ дъ дъ да да да па па да па па да дъъъъъ дааааааааааааааа!

Музиката от Star Wars ли е това или бъркам? Щото тя е Търъдъдъъън дъъън дъръдъдъъън а твойта версия някво различно ми звучи :?


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com