Заглавие: САЩ готвят удар срещу Русия през 2010 година !? Публикувано на: 27 Окт 2007 16:52
САЩ готвят удар срещу Русия
Руският комитет по отбраната препоръча на Дума-та да отклони ратифицирането на Договора за съкращаване на ядрените стратегически потенциали на Русия и САЩ СТАРТ II.
По този начин почти унищожените руски ядрени стратегически войски започват да се реформират и събират в единна сила - космическите войски, противовъздушната отбрана и ракетните стратегически части. Това беше потвърдено и от Путин.
Но този процес едва ли е негова заслуга, тъй като до неотдавна той беше привърженик на рекордно съкращаване на стратегическия ядрен потенциал на Русия. Вероятно висшите кръгове в Кремъл, армията и разузнаването най-накрая са направили логичен извод, от онова, което става по света през последните 18 години, т.е. от идването на перестройчика Горбачов на власт.
Истината е, че САЩ готвят удар срещу Русия.
Вместо старата система на ядреното балистично оръжие (концепцията за взаимно възпиране), САЩ разгръщат новата стратегическа неядрена система (концепцията за глобално въздействие) за водене на безконтактни войни от шесто поколение.
Срещу кого?
В “Единната перспектива 2010” на САЩ през 1999 г. беше отбелязано, че приключването на най-новите американски военни системи трябва да стане до 2010 г. - преходът към космическо управление, разгръщането на стратегическата аерокосмическа групировка, ешелонизираната национална противоракетна система, новите подводници-убийци Sewolf, замяната на техните балистични ракети с крилати, производството на високоточно оръжие, крилатите ракети - общо над 100 000 с морско, въздушно и наземно-мобилно базиране, създаването за свръхточното оръжие на ядрени заряди със свръхмалка мощност за дълбоко проникване и поразяване на командните пунктове и ракетни шахти, въвеждането на въоръжение на различни видове “несмъртоносни оръжия”, в това число на психотронното, на бомбардировачите-невидимки В-2 и т.н.
Всичко това носи наименованието “Единна перспектива 2010”.
Перспектива за какво? За световно господство до 2010 г.?
Със сигурност годината не е случайна.
Този момент съвпада във времето с достигането от Русия на най-ниското равнище на нейния ядрен щит. Старите ракети вече ще са унищожени в съответствие със споменатия договор - Старт II или заради изтичането на експлоатационния им срок. Новите Топол-М с една бойна глава се произвеждат бавно и едва ли ще могат да защитят Русия. Същото се отнася и за уязвимите Ту-95 и Ту-160, за няколкото атомни подводници, които ще останат от могъщия подводен флот.
Следва ли от това, че 2010 г. е най-вероятната дата за нападение на САЩ срещу Русия? Истина е, че сега няма човек по света, който да посмее да удари Русия, защото само за няколко часа всеки континент ще бъде превърнат в пустиня. Но утре, когато няма да го има прословутият ядрен паритет и САЩ ще могат да нанесат унищожителен неядрен удар?
Що се отнася до паритета, ще приведем няколко цифри. Една бойна глава на сегашните ракети РС-20 (SS-18, “Сатана”) с вероятност 0,8 може да унищожи шахтата на американската ракета “Минитмън”. Значи всичките 10 глави на “Сатана” могат да унищожат 8 шахти. Новите Топол-М притежават по-малка точност и три пъти по-малък заряд от “Сатана”. Заради това техния коефициент за унищожаването на Минитмън е 0,2 и за унищожаването на същото число шахти с едноглавите Топол ще са необходими 40 ракети. Освен това “Сатана” носи и средства за преодоляване на противоракетната отбрана на противника повече отколкото е цялото бойно тегло на Топол. Само лъжливите цели на “Сатана” са 40, заради което 40 смело може да бъдат умножени по 3. По този начин един “Сатана” е колкото 100-120 Топол-М.
Руснаците имат 308 “Сатани”. Това условно е еквивалентът на 30 000 шахтени Топол-М. “Сатана” пробива и унищожава всяка противоракетна отбрана, разчиствайки пътя на още 1200 ракети, в това число на десеткасетъчните РС-22, на мобилните наземни Топол-М, на подводните и въздушни ракети. Сумарният удар, ако бъде измерван в Топол-М, възлиза на 60 000 бройки.
В момента Русия има три полка Топол (30 броя). Производството на Воткинския завод е 4-6 годишно (вместо 40, както беше планирано). Не е трудно да се изчисли, че към 2010-2012 г. Русия ще има не повече от 100 Топол-М. И нищо повече. Това означава, че потенциалът й ще бъде намален ... 600 пъти в сравнение с 1991 г. и ще бъде съпоставим с потенциала на Китай.
По същото време според “Единна стратегия 2010 г.” САЩ ще могат да нанесат внезапен удар от подводници, кораби, В-2 (без да влизат в зоната на действието на руската противоракетна отбрана), от мобилните наземни пускови установки от територията на новите страни-членки на НАТО с десетки хиляди крилати ракети с долет 4000-5000 км. Няколкостотин от тях с ядрени глави с малка мощност за дълбоко проникване ще могат петкратно да унищожат всичките шахти на Топол-М и командните пунктове. Америка има и 500 високоточни МХ, които не могат да осигурят внезапен удар, но ще бъдат използвани като втори ешалон. Едновременно с крилати ракети с конвенцонални бойни заряди ще бъде унищожена цялата противоракетна отбрана на Русия. Руските С-300 или Тор вече са малко, за да спрат удара. Ако все пак някакви руски ракети успеят да излетят, те ще бъдат прихванати от безпилотни самолети-роботи, или от летящи на 20 км в районите на дислокацията ракетни полкове. Ако все пак някоя ракета пробие до Космоса, там ще я чакат спътници-изтребители с балистични бойни глави. Даже и ако този рубеж бъде преодолян, руската ракета накрая ще бъде унищожена от противоракетните системи на САЩ с наземно или морско базиране.
Но при пуска на 300 ракети “Сатана” американската ПРО ще трябва да се бори с 3000 истински бойни глави и с 12 000 лъжливи цели.
А подводниците? Към 2010 г., ако нещата не се променят, руснаците ще имат 2-3 подводници срещу десетки американски безшумни Seawolf. За да се разбере колко плътно американските следят руските ще припомним как американската “Толедо” потопи руската “Курск”, което беше скрито от световната общественост.
Лошо е положението и при стратегическата авиация, която ще бъде унищожена още на летищата в първия час на операцията. След първия унищожителен неядрен удар на САЩ, руският президент, който и да е той, едва ли ще се реши да нанесе ответен ядрен удар, срещу неядрено оръжие, тъй като ще бъде или твърде рано или твърде късно.
Към 2010 г. САЩ ще имат постоянна мобилизация. Никакви предварителни операции. Всичко в постоянен режим на готовност, без разгръщане на групировки. План на удара, в който и да било момент.
Вместо световни войни с противостоене на държави, коалиции и армии идва нещо съвършено различно- глобалната перманентна война на свръхдържавата срещу целия свят, която се води непрестанно от всички точки на Земята с политически, информационни, икономически и военни средства. Глобализирането на планетата е неотменима част от тази война. Според най-скромните разчети, за разузнаването срещу Русия отиват над 60 на сто от целия разузнавателен бюджет на САЩ, които продължават да я разглеждат като основен противник и нямат намерение да се откажат от тази доктрина.
За какво е нужна Русия на САЩ? Отговорите са много, но основният е един - заради ресурсите. Ресурсите, от които САЩ ще се нуждаят през 2030-2050 г. ще са огромни. Хиляди войни са минали по света и основната причина винаги е била една - ресурсите: роби, добитък, достъп до море, територии, пазари. Сега дойде редът на главните ресурси на планетата - въглеводородите, уранът, питейната вода, горите, чистата природа.
На Америка е нужен пълен контрол над опасните за нея държави. Опасността може да е създаването на високи технологии (Русия), бърз ръст на населението и потреблението на ресурсите (Китай), идеологическа неуправляемост (Югославия).
Ако те откажат остава, военното решение. Пример са Югославия и Ирак. Спрямо Русия е унищожението на суверенитета, разчленяването й на десетки протекторати, обслужващи интересите на Запада, редуциране на населението деградиране на нацията, разврат, наркотици, изкореняване на националната култура, насаждане на западната демокрация, евтин секс и работна сила, комплекс за малоценност, глад и нищета.
Възможен е и мирен вариант - доброволно и пълно разоръжаване и разчленяване на Русия.
Но вероятността от военно решение започва да надделява. Защо? Защото в близко време САЩ няма да успеят да постигнат дистанционен контрол над Русия. Защото, както във всяка сложна система, така и в тази, едновременно вървят много процеси.
И така, в Русия се появи отново въпросът за запазването на РС-20 “Сатана” и забавяне на ратифицирането на Старт II, за изграждането на космическите войски. Америка няма време и едва ли ще може да продължи дистанционното разлагане на Русия. Защото тя едва ли може да бъде разложена повече. Практически всичко, което можеше да бъде унищожено през последните 18 години беше унищожено. Онова, което можеше да умре - умря, а онова, което можа да оцелее - оцеля.
Русия днес изглежда като пияния Ваня, който беше упоен, ограбен, принуден да си продаде кравата, уговорен да си счупи щита и меча.
Но в един момент той започва да изтрезнява.
И САЩ разбраха, че Русия продължава да съществува и вече няма намерение да дава нищо даром. Няма и намерение да се разпада.
Но Америка няма време. Защото от Изток се изправя Китай и ако навреме не бъде спрян след 10-20 години вече никой няма да може да го обиди. А световната криза, падането на долара, поскъпването на енергоносителите може да измени ситуацията и да лиши Америка само за няколко години от нейното могъщество.
Русия постепенно се изправя, започва изтрезняването от жестокия запой и елиминирането на продажната власт и на онези, които стоят зад нея.
През 2010-2020 г. новите високи цени на енергоносителите ще дадат на Русия шанс само за 10 години да вдигне своята отбрана до равнище, даващо защита срещу агресията.
Заради това САЩ не могат да чакат. Те трябва да бързат, за да направят жизненоважната за тях крачка към новия световен ред и контрол над енергоресурсите на целия свят.
Ще се съгласи ли Русия с това? Може ли Западът да чака постепенното угасване на Русия още няколко десетилетия? Ако отговорът и на двата въпроса е “не” значи неизбежно е силовото решение на проблема.
Така стигаме отново до договора Старт II. Според него руснаците трябва да взривят около 200 шахти, да унищожат всичките си 10-блокови тежки ракети РС-20 и РС-22, да реформират с милиарди загуби структурата на ядрената сила. А американците трябва само да свалят от бойно дежурство 50 ракети МХ, да разтворят част от ракетите “Минитмън”, като снетите бойни глави складират така, че при необходимост бързо да ги върнат на предишното им място. Аналогично част от бомбардировачите В-52 трябва частично да бъдат разтоварени, свалените ракети - складирани.
Защо Русия трябва да унищожи “Сатана”, срещу които САЩ десетилетия напред няма да имат защита?
Имаше легенда, че САЩ могат да създадат противоракетна система, която ще се противопостави на ядрения удар на бившия СССР - звездните войни на Рейгън. Това беше блъф, но руснаците се хванаха. Съществува легенда, поддържана от сегашната руска компрадорска власт, че американската противоракетна отбрана не застрашава Русия. И това е блъф. Америка анонсира своята национална противоракетна отбрана като система, която може да прихваща само единични ракети (засега наистина е така) на някакви малки държави - ренегати и терористи. И това е блъф. Тази система е насочена преди всичко срещу руските и в бъдеще - срещу китайските балистични ракети.
Ядреното възпиране и ядреният паритет са съвършено различни концепции. Именно ядреният паритет разори СССР. Сега е очевидно, че на Русия не бяха необходими 10 000 бойни глави, а само 500, със стопроцентна гаранция, че ще стигнат до целта. И не е важно колко глави имат американците 10 000 или 100 000. На Москва й беше нужна стабилна система за гарантиране на взаимното унищожение.
Това важи и сега. За Русия смъртна опасност представлява не американската противоракетна отбрана, а сривът на глобалната система за възпиране. Именно тя се унищожава от САЩ. Най-силният удар срещу нея ще бъдат тези 100 000 крилати ракети.
В какво е особеността? На първо място това са неядрени заряди, които заради високата скритост на летящите на 15-20 метра над земята малки ракети могат да проникнат в дълбочина на територията на Русия от различни направления. На второ място е малката мощност на ядрените заряди за ударите по ракетните шахти и командни пунктове. Покривайки до 50-70 метра те унищожават шахтата заедно с ракетата като материалът от ядрения взрив даже не излиза на повърхността. Крилатите ракети се превръщат в стратегическа неядрена система и разширяват границите на използването на стратегическите сили. Отпада и необходимостта от нанасяне на удар с балистични ракети. Тази система свежда възможността от гарантиран ответен ядрен удар на Русия до нула.
Пътят към неядрената война срещу Русия вече е открит. Репетиция № 1 беше Югославия, репетиция № 2 - Ирак.
На този фон се появяват няколко въпроса към скептиците, които мислят, че този ситуационен сценарий е далеч от реалностите:
- Америка сега купува нефт, дали ще го купува и през 2050 г., когато заради дефицита той ще струва 50 пъти по-скъпо.
- Случайно ли съвпада моментът от най-ниската ядрена боеготовност на Русия към 2010 г. с разгръщането от САЩ на новата стратегическа настъпателна система.
- Опасно ли е за САЩ бързото икономическо развитие на Китай и ръстът на неговото население и може ли САЩ да планират агресията срещу Китай без да вземат под пълен контрол Русия.
- За какво са на САЩ тези 100 000 крилати ракети. За Югославия бяха достатъчни 1000, за Ирак - 3000.
- В колко страни след 1945 г., САЩ донесоха демокрацията с бомбардировки - в 21.
- Кого ще ударят САЩ най-напред - Русия или Китай? Погледнете картата. На първия етап на националната си противоракетна система американците строят система за прехващане в Аляска, по пътя на руските балистични ракети, а чак след това в Калифорния - срещу китайските ракети.
- Защо именно в САЩ се появи сентенцията “който иска да управлява света, трябва да контролира нефта, целия нефт, където и да е той”.
- Предполагаха ли сърбите през 1989 г., че САЩ ще ги бомбардират през 1999 г.
- Дали през 1980 г. Ирак, като пръв приятел на САЩ, е предполагал, че след 20 години американците ще ги унищожат.
- Предполагаха ли талибаните, отгледани от ЦРУ, че през 2002 г. американците ще ги изтребват безмилостно.
- Предполагаха ли руснаците през 1931 г. какво ще се случи през 1941 г. и кой в СССР е предполагал, до след падането на Берлинската стена ще се срути и СССР.
Възможна ли е анализираната заплаха?
Много хора ще продължат да вярват на вътрешния си глас, а не на фактите. Това е разбираемо, това е механизмът на психозащитата.
Разбира се, ако руснаците са се предали сами, жалко за тази велика държава, за духа, ума и волята, не само на руснаците, но и на православието и славянщината.
Ще припомним сценария, начертан от американския генерал Алън Дълес (шеф на политическото разузнаване на САЩ в Европа, след това директор на ЦРУ), който се отнасяше не само за СССР: “...незабелязано ще подменим техните ценности с фалшиви и ще ги оставим да повярват в тези фалшиви ценности. Ще намерим съмишленици, помощници и съюзници в самата Русия. Епизод след епизод ще разиграваме грандиозната по своя мащаб трагедия на най-непокорния на Земята народ към окончателното угасване на неговото самосъзнание. От литературата и изкуството постепенно ще извадим социалната им същност... Ще стимулирам наглостта, лъжата, измамата, пиянството, наркоманията, животинския страх. Много малко ще се досетят какво става. Тези хора ще поставим в безпомощно положение, ще ги превърнем в посмешище”.
Александър Зиновиев добави други неща: “В антируския проект могат да се разграничат три етапа. Първият е да се свалят руснаците до равнището на третостепенните народи, които не могат самостоятелно да съществуват като суверенен народ. Вторият е да се насочи руският народ по пътя на биологичното деградиране и изолиране, на изчезването като етническо явление. Разработен е планът за съкращаването му до 30 милиона чрез глад, разруха, ниска раждаемост, алкохолизъм, наркомания, проституция, хомосексуализъм. Най-страшният етап на руската трагедия ще бъде зачеркването му от историята”.
Според руски военни специалисти, ударът на САЩ срещу Русия ще бъде внезапен. Количеството на подводниците, екипажите и маршрутите няма да се различават от нормалните. За това ще са необходими по-малко от една четвърт от ударните сили на САЩ. Нападението ще стане към 2010 г., когато ще бъде най-високата боеготовност на САЩ и най-ниската на Русия.
Нападението ще се предшества от репетиции в интервал 2-3 години.
Първата и втората вече се състояха. Генералната ще бъде 2-4 години преди атаката. За жертва ще бъде избрана страна с достатъчно мощна система на ПВО с руските комплекси С-300, и Тунгуски. Към момента на нападението най-новите мобилни ракети на САЩ с радиус 5000 км ще се намират в Прибалтика, Полша, Украйна, Турция, Грузия Азербайджан, Таджикистан, Афганистан, Узбекистан, Киргистан и Аляска, не по-малко от 30 000.
Непосредствен повод за удара може да бъде “унищожаването” от руснаците на американска подводница или самолетоносач. Нападението ще се предшества от мащабна световна финансово-икономическа криза и рязко спадане на жизненото равнище в САЩ.
Началото на кризата ще е предварително планирано и ще бъде около една година преди удара.
Какво е нужно на Русия? Преди всичко нападението няма да стане, ако руснаците оставят на бойно дежурство поне 30 ракети РС-18, РС-20 и РС-22.
Русия е тръгнала към нова военна доктрина, която трябва да стигне до американците. Всички решения трябва да бъдат отработени предварително в система, решаваща нещата за секунди, оповестяваща удар по шахтите или командването.
Ударът по първите шахти ще доведе до автоматичен масиран ответен ядрен удар срещу САЩ с всички ядрени сили на Русия.
Има и десетина други възможности. Сред тях на челно място е обединяването в геополитически блок на всички, които се боят от САЩ - Китай, Пакистан, Иран, Сърбия, Северна Корея, Украйна.
Новата студена война е неизбежна, но изборът не е голям.
А парите откъде? От коалицията с Китай и Индия чрез подхода “една ракета за теб, две - за мен”. Само за 20 години този мощен геополитически триумвират ще извади от гроба руския военно-промишлен комплекс и към 2030-2050 г. в условията на най-острия в историята на човечеството дефицит от ресурси и тяхната огромна цена, Русия може да се къпе в злато като притежателка на най-голямото природно богатство. Може да стане и най-силната държава. Това е напълно реален шанс и дълг към православието и славянщината, към Европа и Евразия.
Концепцията за новия световен ред и златния милиард не е измислица. Военните корпорации на САЩ получиха поръчки за следващите 5-7 години и вече работят с пълна пара.
След това идва 2010 г., а заедно с нея и “Единната стратегия 2010 г.”
Това не са фантазии. Това са факти.
Информацията е от някакъв всекидневник , не знам кой точно, така ми го дадоха ...
|