Аниме Лист

Какво да гледаме
Публикувай отговор
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

WWW.Working!! ep. 11 - в този епизод поне се опитаха малко да бъдат смешни, а не само злобни.


Saiki Kusuo no Ψ-nan (TV) ep. 105-110 - страхотен арк с лятната ваканция на Саики. Тенисът и посещението на лунапарка бяха най-смешни.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Ще му хвърля един поглед на списъка, когато имам време.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Ти не обичаш риба...
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Знаех си, че си ихтиофоб.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Познай кое аниме
Ако не съдържа русалки не ме касае. :notfair:
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Че то ми го пише на лицето.
Дори в момента нагъвам директно от една консерва с херинга...
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Цъ.
Не съм го дропнал, но при последното гледане затъпяваше (29-тата от 195 серии).
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Occultic;Nine ep. 11 - разкриха доста работи. А Юта имал ЕДНО положително качество...което естествено не е негова заслуга. :lol:


Sengoku Choujuu Giga ep. 11 - това не го схванах. Може би някаква шегичка за гадното отношение на Хидейори към Юкимура пък после е разчитал доста на него.
Другото беше референция за тайните тунели използвани при защитата на замъка.


WWW.Working!! ep. 12 - горе-долу смешно, но WWW се оказа не най-любимата ми част от поредицата.


Fune wo Amu ep. 10 - бе, скука. Нещо не им вярвам на трудовия ентусиазъм.


Bernard-jou Iwaku. ep. 11 - Шиори за пореден път се хвана на тролщините на Савако.


Detective Conan ep. 842 - ъххх. Следващият път поне ще продължат с мангата.


Soushin Shoujo Matoi ep. 11 - бащата на главната героиня ми е най-противният герой в анимето.


Natsume Yuujinchou Go ep. 10 - покрай историята на приемните родители на Нациме, се виждат и вече познати случки, но от гледната точка на Токо.


Teekyuu 8 ep. 11 - училищния спортен празник на нашите хора естествено е пълен идиотизъм.


Detective Conan: Episode One - Chiisaku Natta Meitantei ep. 1 - освен свръх раздут вариант на двата случая от първи епизод на сериала, за да запълнят 90-те минути авторите са вкарали още доста неща, включително връзки с други познати събития - убийството в аквариума, случки от Тропикал ленд, които ги има само във филмите и пр.
В разследването на полицията са вмъкнати Такаги и Чиба. От Черната организация заедно с Джин и Водка се появяват още Шери заедно със сестра и, Кианти, Корн и естествено Вермут. ФБР-то са представени от Джоди-сенсей и Акай Шуичи.
Общо взето излишен спешъл, защото феновете тези неща ги знаят, а на незапознатите с Конан може и да им е любопитно в началото, но превъртането на бързи обороти в края няма да ги впечатли.


Nobunaga no Shinobi ep. 11 - Чидори хем го закъса, хем изкара късмет.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

и офис пакета
Хъммм, дали тогава все още имаш моралното право да се наричаш Microsoft Word? :cry:

Тези 195 епизода (-29) всъщност не заемат много място, защото са хем нискокачествени, хем силно компресирани.
По-големият обем бяха 173-те епизода от 197 на MYST3K (реших да пропусна нулевия сезон, а две серии така и не успях да ги намеря).
Там всеки епизод е 90 минути и повечето са ДВД рипове. (Майтап, пък филмът им е 73 минути.)
В момента боря 8-ми сезон, та на диска се диша.

Друга логистическа пречка бяха Patlabor сериалите и филмите - всичките някакви щедри БД рипове, но и тях ги опуках.

Та няма такова понятие достатъчно памет.
Има ли свободна, ще бъде запълнена.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Media Player Classic Home Cinema, ма той си е част от пакета на CCCP.
Понякога ползвам и VLC-то, но най-вече за recode, което също ми се налага рядко - само ако искам да пусна някакъв екзотичен видео формат на телевизора от флашката.

ПП
На стария комп, който е с Win XP SP 2 :lol: Home Cinema-та не тръгва, защото иска Sp 3 и затова ползвам обикновено Media Player Classic, за разкодиране на H264 съм насочил AVC-то, които има малко по-добър перформанс. VLC-то върви и там, но на тежките места накъсва.
Пак трябва да се избягва 1080p, а 10 битовото кодиране си вървеше, но някъде по време на Титаните, кодьорите масово решиха, че е време да направят и 720p прекалено тежко.
В крайна сметка, в момента там мога да пускам само медия с 8 битово кодиране.

Телевизорът пък просто не го може 10 битовото кодиране.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

using anything
Па работи и дори БД-та подкарва. Само с менютата им не може да работи.
писал съм за него в темата за полезните програми
Пък точно затова съм го игнорирал. :lol:
Без да съм го виждал - на бас, че има някакъв проблем. Я не може да пребори определен вид титри, я не ги показва форматирани на екрана, я не ще да скача по тагове, я нещо друго.
Няма такова нещо, като "решение на всички задачи в едни продукт" - пълно е с всякакви стари и нови аниме архиви. Прекалено разнообразни са.
MPC-HC + madVR
Не знам какво е второто, но си имам принцип да не се опитвам да оправям неща, които вече си работят.
като видиш разликата в качеството и performance-a
Nope.
10 битовите сега ги правят някакви изродщини. Най-ефективния софтуер да хвана, пак ще съм прецакан.
Има достатъчно 8 битови с врязани субтитри за стария.
ама поне сървис пак 3 може да му сложиш
Зи драмата на XP-то е, че като го patch-неш с по-високо SP и перформънса пада на 30-40% процента.
За да не падне, трябва да инсталираш от нула Win XP SP 3.
Начи да го търся, да го инсталирам, да ровя кои бяха най-работещите драйвери - примерно да си утрепа минимум 2-3 дена.
После да се уча на това madVR, да видя че не баца, да го деинсталирам (ако въобще поиска) и да си сложа моята стара смесена формула (ако я помня и ако намеря достатъчно стари версии).
Бах маааму!
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Публикувай отговор