Аниме Лист

Какво да гледаме
Публикувай отговор
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Saiki Kusuo no Ψ-nan (TV) ep. 86-90 - чаках и чаках сборния епизод, но засега такъв няма, затова подпуках единичните.
Най-добрите от тази група бяха: второто гостуването на Теру-чан, където съседчето я разби с идиотиите си, забравеното портмоне и схемата за забогатяване, заради която го отнесоха всичките му роднини/познати и накрая караокето.


Nobunaga no Shinobi ep. 6 - стандартната заигравка с неочакваните силни и слаби страни на Чидори. Хидейоши май накрая зацепи чувствата на Нене, но в най-неудобния за това момент.


Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku ep. 7 - те разбиха половината град, пък "Без вас щетите щяха да са по-големи" :lol: :lol: :lol: .
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Teekyuu 8 ep. 6 - посещението в музея някак не беше толкова смешно, колкото предишните серии.


Natsume Yuujinchou Go ep. 6 - серията не ми хареса особено. Отново някакви йокаи наскачат Нацуме, докато Нянко-сенсей се мотка някъде. Последният го спасява за 100-тен и 101-ви път. Нямаше интересна загадка с новия йокай - играела на дама с Рейко и толкова. Нямаше и сложни морални дилеми.
Не че предният епизод беше много по-добър, но ситуацията беше по-сложна, а и съдържаше бонус - Нянко-сенсей във формата на Рейко. Това винаги е забавно заради разликите: очите и са зелени, а поведението и играта на сеюто са tomboy-ски. :lol:
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Sengoku Choujuu Giga ep. 6 - песничката за наканите от страх гащи не беше, чак толкова смешна, а и вече разбрахме, че "Всички мразят Ieyasu". (За феновете на Шогун, това е вдъхновението за Toranaga-sama.)


WWW.Working!! ep. 7 - нещо не ме кефи, къде отива това шоу. Поредица от злобни шегички и толкоз. Някои реакции дори не ги разбирам. Може да има някакъв проблем с превода.


Fune wo Amu ep. 5 - мдаммм, наградата за добре свършена работа е още повече работа. Шоуто ми скучее.


Bernard-jou Iwaku. ep. 6 - стандартните идиотийки.


Detective Conan ep. 838 - скучен филър. Следващият път ще се опитат да експлоатират отново темата за тенгу. Странното е, че това за вятъра "гласът на тенгу" ми е познато от друго място. Не мога да си спомня от Kindaichi или от Tantei Gakuen Q.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Occultic;Nine ep. 6 - не знам защо, но когато увеличат оборотите на приказване, шоуто ме кефи. Не заради глупостите които плещи, а заради идиотският почти нехаен тон контрастиращ с атмосферата.
Все едно казват "Време е за експозиция, обаче майната и на експозицията, затова ето още няколко тона от нея!". Всеки път ме разбиват с това.
Главните герои май най-накрая зецепиха, в каква ситуация се намират.


Kaijuu Girls: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku ep. 8 - стандартните приятни лигавщини.


Soushin Shoujo Matoi ep. 6 - след предишния досаден епизод, най-накрая нещо по-раздвижено и забавно.
Следващият път плажен и онсен епизод в едно - ъх.


Nobunaga no Shinobi ep. 7 - тази серия беше малко по-кървава. :lol:

Image
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Urusei Yatsura ep. 26-29 - определено качеството на геговете пада в сравнение с началото, съответно на сеютата се отдава по-малка възможност да се развихрят.
Само серията с Дракула ставаше. Странното е, че от нея имам някакво дежа вю - интересно дали защото съм я гледал някъде (може би по RTL2 и без представа, че е част от популярна поредица) или защото е рециклаж на стандартни вицове с вампири.


Teekyuu 8 ep. 7 - доста як епизод на тема mmorpg. Камео от Сайтама, който наби два пъти главните героини :lol: ...в играта.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Master Keaton ep. 22-24 и Master Keaton OVA ep. 1-4 - продължава да си е отвратително: безумно идиотски сюжети, с безумно грешно и повърхностно разбиране на европейските нрави.
Гледам го, защото някак неутрализира токсините на съвременните боклуци, а и все пак тук-таме има по някой добър епизод (примерно 24). Такъв с правилна атмосфера и приемлива история.
Въобще идея за застрахователен следовател, който щъка из цял свят, а сюжетите с него невинаги да са свързани с престъпления/измами е страхотна. Артът също е много подходящ за нея. За жалост залитането по евтина драма и опитите да се адаптира нещо чуждестранно за японските представи я дънят през по-голямата част от времето.


Detective Conan ep. 839 - поредното AO. Този път загадката беше малко по-интересна, въпреки безумно сложния метод за създаване на алиби. Сюжетът също беше кух, но и не може да се очаква друго при единичен епизод.
Следващият път пак AO.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Mobile Suit Gundam: The Origin ep. 1-4 - въвеждаща история в Universal Century света на Gundam. Може да се гледа както от незапознати с поредицата зрители, така и от фенове, които ще открият безброй препратки и любопитно подробности за вече познати им герои, места и събития. Разказва за възхода на Чар Азнабел и за политическата ситуация довела до Едногодишната война. В последната серия имаме и част от историята на Рей Амуро и баща му.
Това OVA ме изненада. Вместо стандартните военщини и анти-военнщини, то е аристократична драма: история за съперничество, семейни идеали, бягство в изгнание и отмъщение. Занимава ни с детайли и моменти от живота на героите, каквито не биха били във фокуса на стандартния Gundam. Неочаквано има доста хумор, наивитет, добросърдечност и омаловажаване на сериозни проблеми. Някои ключови моменти, примерно размяната между Чар и Казвал са направо невъзможни в едно високо развито технологическо общество или поне биха били реализуеми по съвсем друг начин.
Усещаното е все едно четеш дърт приключенски роман. По атмосфера повече ми напомня за Ginga Eiyuu Densetsu и Votoms.
Въпреки резкия завой в стила и подхода, The Origin е приятно изживяване и любопитна добавка към Universal Century. Героите са нереалистични и карикатурни, но каризматични и интересни. Голям принос за това имат сеютата, някои от които са в поредицата още от 1979-та. Специално актьорът зад Чар/Казвал - Shuuichi Ikeda може да звучи малко странно във втората серия с оглед възрастта на героя, но е една от основните причини зрителят да повярва в него и вече 37 години да го приема за един от най-любимите аниме злодеи. Другите ветерани също се справят убийствено, а за "новаци" са подбрани едни от най-добрите съвременни сеюта - Miyuki Sawashiro, Kenta Miyake и т.н. и т.н.
Въпреки промените Mobile Suit Gundam: The Origin съдържа достатъчно екшън и дрънкане на оръжие. Използваното относително евтино 3D CGI за механичния дизайн малко проваля класическия визуален стил на битките, а е и далече от красотата на Unicorn и Thunderbolt, но все пак се понася и върши работа, особено ако го сравниш с някои all 3D съвременни простотии.
Всичко в 2D е много красиво и стилно.
Музиката е страхотна (и предполагам съдържа доста теми от оригиналната анимация).
В заключение доста ми хареса. Може да е необичайно и семпло за поредицата, определено не е от най-добрите нейни заглавия, но се забавлявах добре докато го гледах.


Occultic;Nine ep. 7 - както и предишния път, колкото повече инфодъмп и скорострелно дуднене, толкова по-забавно. Имаше и от солта и пипера на поредицата - безумни спекулации и спорове за неща, които нямат точна дефиниция. :lol:
Нашите хора изненадващо добре приеха състоянието, в което се намират.


WWW.Working!! ep. 8 - тази серия беше малко по-забавна от предишната.


Sengoku Choujuu Giga ep. 7 - класическият виц за Хидейоши и топленето на сандалите, но с няколко гадни и неочаквани обрата. :lol:


Fune wo Amu ep. 6 - общо взето скучна битова драма. Техническата част по съставянето на речниците вече я споменават само по заобиколен начин.


Bernard-jou Iwaku. ep. 7 - стандартните книжни нърдщини. Шиори е моята любов.


Master Keaton OVA ep. 5-6 - стандартната сапунка.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Saiki Kusuo no Ψ-nan (TV) ep. 91-95 - дядото на Саики е досаден, а не смешен. Серийката с играта беше добра.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

1. Почва много идейно, но хуморът се изтърква много бързо, затова и не съм гледал втори сезон.
2. Шестицата е заради добрата идея и играта на главното сею, иначе реално може би заслужава петица. Първоначално бях дал седем, но с времето свалих.
3. Имаше един период, в който не пишех коментари тук или поне не всичко, за разлика от другите три места.

ПП
4. Свръхтовар не е ли overload?

Не знам дали си чувал, но Macross е компромис между три предварителни имена - Megaload, Megaroad и Macbeth (един от продуцентите били фен на Шекспир)...тааа Megaload ми се стори достатъчно безсмислено и идиотско та да става за никнейм.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Втори сезон до колкото знам няма.
Ааа...говореше се нещо за втори сезон (то и за Ninja Scroll 2 се говори от десетилетия) и тогава си казах - "Няма да си дам този зор.".
Явно дори не се налагало да се опасявам от даване на зор.
Проблемът ми се корени в това, че сложа ли нещо в игнор списъка то става невидимо. В случая не съм видял, че няма нищо за виждане. :shock:
Доста ми е люботпитно, та определено ще го гледам.
Лошото няма, както отбелязах идеята е интересна, а артът приятен, просто не бъди прекалено хайпнат - може и цялото да те зарадва.
Може би точно хайпът, който сам си създадох ми прецака експириънса.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Teekyuu 8 ep. 8 - честно казано не разбрах, какво се случва в този епизод. :lol:


Natsume Yuujinchou Go ep. 7 - стори ми се скучна серията. Стандартните гадове йокаи, стандартните морални дилеми. Имаше една кратка забавна сценка, в която Нацуме и Нянко-сенсей бяха в абсолютен синхрон, но толкоз.


Nobunaga no Shinobi ep. 8 - Нене продължава да е ултимативното цундере, досадните шипъри може да провалят бъдещата връзка между Чидори и Сукезо, а още и майтапи с биографа на Нобунага.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

:lol: :lol: :lol:
аз не бих я нарекъл хикикомори
Обикновено не съществува в чиста форма, а е част от пакет с преплетени едни в друг проблеми.
Естествено не казвам, че WateMoto е реалистично. :lol:
защо Томоко не положи някакви усилия да се социализира
Нали това е в основата та хикикоморството - липса на желания и умения за общуване, отказването при първите трудности, омаловажаването и или надценяването на истинските проблеми.
Социализирането е непосилно или най-малкото досадно и неблагодарно.


Occultic;Nine ep. 8 - колкото и да е безсмислено, колкото и да имаше проблеми в първите епизоди, текущите епизоди ме кефят с интензивната си олигофрения.


WWW.Working!! ep. 9 - стандартните гегчета. Още една двойка се събра по грешните причини.


Sengoku Choujuu Giga ep. 8 - този път ебавка със самурайските шлемове.


Detective Conan ep. 840 - тъпо AO.


Bernard-jou Iwaku. ep. 8 - обичайната псевдо начетеност на Савако, последвана от неочакваната поява на Шиори и буквалната експлозия на знанията и (най-вероятно ще я изгонят и вече няма да може да работи в тази сладкарница).
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Saiki Kusuo no Ψ-nan (TV) ep. 96-100 - женският вариант на Саики е най-добрият вариант :lol: , а и сеюто му е трепач. Май най-смешната серия беше тази с часа по готварство.
Стотният епизод с това изричане на думата "сто" сто пъти беше леко досаден.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Natsume Yuujinchou Go ep. 8 - доста интересен епизод за миналото на Натори, напредването му в екзорсисткия бизнес и познанството му със Сеиджи Матоба.


Teekyuu 8 ep. 9 - а, флешбек към началото на клуба...това де, грешния клуб.


Nobunaga no Shinobi ep. 9 - стандартните шегички.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
Аватар
AlShu
Мнения: 4404
Регистриран на: 28 Юли 2001 17:23
Местоположение: Sofia

Re: Аниме Лист

Мнение от AlShu »

Occultic;Nine ep. 9 - дори и нашите идиоти почнаха да навързват историята.


WWW.Working!! ep. 10 - честно казано задлъжнелият блондин и богаташката са ми страшно досадна двойка.


Fune wo Amu ep. 7 - неочакван time skip. Не бих казал, че направи нещата по-интересни.


Detective Conan ep. 841 - тъпооо. Следващият път пак AO.


Bernard-jou Iwaku. ep. 9 - едни от най-добрите епизоди. Шиори беше шокирана да узнае, че и тя се води по кориците. Неочаквано Савако прояви и човешки качества.
The only difference between Salvador Dalí and crazy people
is that Salvador Dalí is not crazy.
pllpkpo
Мнения: 983
Регистриран на: 21 Мар 2016 15:18

Re: Аниме Лист

Мнение от pllpkpo »

:lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор