Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Май 2016 22:02


https://gfycat.com/AcademicEveryHagfish

Аааа и
Spoiler for :
стената ще падне

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Май 2016 22:38


https://vine.co/v/i2bdhW2hrr5

Тва ме сцепва... https://giant.gfycat.com/ThoughtfulAsto ... Lcont.webm

Силен епизод предходния също много ми хареса....


HODOR!

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8409
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 24 Май 2016 06:38


Spoiler for :
От къде Мийра намери копие с обсидиан, че да shatter-не единия white walker ?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 24 Май 2016 11:17


Да, даже се твърди че във времена още преди идването на Андалите, Горските са давали по една камара обсидианови стрели, копия и остриета на Първите хора от Нощния страж всяка година. В тази насока според мен е доста ключов за историята елемент, че всъщност диваците отвъд Вала, а в тоза число и диваците покрай Гнездото, чисто и просто са пò като хората от Севера, отколкото всички южняшки родове, тъй като са от Първите хора а не от Андалите. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 24 Май 2016 15:21


нелегален написа:
сега ми е интересно каква ще е играта на думи на български, когато този момент бъде преведен в книгите (ако наистина ще го има в книгите де...). в тоя ред на мисли, как беше в субтитрите, ако някой изобщо гледа със субтитри?


Хм, добър въпрос. Някой гледа ли го по НВО/с бг субс вече?

edit: взех едни от бг субтитрите
Код:
456
00:54:59,800 --> 00:55:02,400
Задръж вратата!

457
00:55:02,600 --> 00:55:05,100
Задръж вратата!

458
00:55:05,300 --> 00:55:07,800
Задръж вратата!

459
00:55:08,000 --> 00:55:10,300
Задръж вратата!

460
00:55:10,500 --> 00:55:14,600
Задръж...

461
00:55:14,800 --> 00:55:17,500
Задръж вратата!
Ходор!

462
00:55:17,700 --> 00:55:20,300
Ходор!

463
00:55:20,500 --> 00:55:23,000
Ходор!


По принцип, и в двата големи бг сайта за субтитри, преводачите на такива високопрофилни сериали са хора с много голям опит (known в бг субс сцената от години и т.н.). Такъв тип превод наистина би звучал най-достоверно, но определено се губи смисъла. Склонен съм да вярвам, че и HBO са го превели по подобен начин. Би ми било интересно как обаче биха го превели в книгата... със сигурност там преводачите биха имали повече време да помислят, да се допитат до колеги и други експерти в областта :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8409
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 24 Май 2016 18:47


В книгата може с бележка от автора отдолу под страницата, съдържаща подробно описание.

За НВО не знам. Но гледайки епизода, всеки би могъл да ЧУЕ играта на думи, и в случая превода не е толкова важен. Голяма част от гледащите са, малко или много, наясно с английския език, та няма нужда от кой знае какво разяснение. :roll:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 24 Май 2016 21:59


еми, предвид че точно вратата беше изход от един дълъг коридор "задръж/опази/запуши коридора" "коридора" "коридоор" "кодоор" "ходоор" :D

btw, много яко как се сети за думата... и аз днес нещо мислих, ама не ми беше дошло нищо на ум :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 25 Май 2016 09:30


Сценария :dead: :shock: :shock: :shock:

Юрон Грейджой: Днес съм в отлично настроение, така че докато ме давят на плажа да поизтрезнея, вие мои съперници и претенденти можете да ми откраднете цялата флота. Няма проблеми, ще си построим нова, нищо че островът ни е чист камънак и дърветата са кът, ще правим флотилия от водорасли и пера от гларуси.

Денерис към Джора: zdr 10x che mi spasi jivota pak, sorry za lat. Hodi se porazkarash malko po sveta i kat se opraish ot toq gaden sifilis mi zvynkai, k? :* p.s. pls kupii navry6tane nekyv shampoan ot kauflanda che ot toq prahulqk и jega kosata mi stana na rasta.

Безликия към Аря: До края на сезона само бой ще ядеш.
Аря: (sadface)

Санса към Джон Сноу: Тия диваци за нищо не стават, заеби. Уж трябва да са като викинги, а са ебатииии слабите. Няма какво да го мислиш, утре каним северните кланове на селски сбор с печено прасенце и винце и на другия ден ще имаш голяма армия. Северът помни, дори и с махмурлук. Ще ме направиш кралица на Севера, а пък аз няма да ти викам повече копеле, става ли?

Режисьор на GoT: Без х0й не можем. Там където има цици, искам и х0й, ама с акцент на х0я. И да е винаги яко сплескан х0й, плс.

Тирион към Станис: Брадчед, аз ти казах да не се занимаваш с аматьорки. Ето ти това номерче, звънкай, проверено. Е това е вещица вече!

Ходор: ХОЛД ДА ДООР. ХОДОР ХОДОР. ДЪ ДООРС. ДЖЕНА. ГАЛЕНА. ВИКИНГ БАР. ЛАЗУР. КАКАО. КОКА.
Бран: ..............? Ходорка, повече никога няма да те вземам на бал на Слънчака, закле'ам се.

Бран: Ще си тествам новите суперсили. Я да се набия баш при Лич кинговете, да ме тракнат и да се пробват да ми резнат зелката, голям купон.
(един час по-късно) Е KAK TAKA НЯМАТЕ ЕНТИ?! ЕБ@ХТИ ДЪРВЕНИТЕ МИЖИТУРКИ. Screw you guys, I'm going home.

-------

Аз явно не съм следил внималтено и така и не разбрах каква беше генералната цел на тези loop-ове?
Иначе извън майтапа, това беше добър епизод за мен лично ;)

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 25 Май 2016 11:20


Най-после една женска във филм да яде чепа във всеки епизод... буквално (Аря).
Иначе ще се израдвам някой да направи ташак-субтитри и да падне смях, ако си гледал епизода и е нещо като горното.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 25 Май 2016 11:50


AcTivE написа:
Сценария :dead: :shock: :shock: :shock:

Юрон Грейджой: Днес съм в отлично настроение, така че докато ме давят на плажа да поизтрезнея, вие мои съперници и претенденти можете да ми откраднете цялата флота. Няма проблеми, ще си построим нова, нищо че островът ни е чист камънак и дърветата са кът, ще правим флотилия от водорасли и пера от гларуси.

Денерис към Джора: zdr 10x che mi spasi jivota pak, sorry za lat. Hodi se porazkarash malko po sveta i kat se opraish ot toq gaden sifilis mi zvynkai, k? :* p.s. pls kupii navry6tane nekyv shampoan ot kauflanda che ot toq prahulqk и jega kosata mi stana na rasta.

Безликия към Аря: До края на сезона само бой ще ядеш.
Аря: (sadface)

Санса към Джон Сноу: Тия диваци за нищо не стават, заеби. Уж трябва да са като викинги, а са ебатииии слабите. Няма какво да го мислиш, утре каним северните кланове на селски сбор с печено прасенце и винце и на другия ден ще имаш голяма армия. Северът помни, дори и с махмурлук. Ще ме направиш кралица на Севера, а пък аз няма да ти викам повече копеле, става ли?

Режисьор на GoT: Без х0й не можем. Там където има цици, искам и х0й, ама с акцент на х0я. И да е винаги яко сплескан х0й, плс.

Тирион към Станис: Брадчед, аз ти казах да не се занимаваш с аматьорки. Ето ти това номерче, звънкай, проверено. Е това е вещица вече!

Ходор: ХОЛД ДА ДООР. ХОДОР ХОДОР. ДЪ ДООРС. ДЖЕНА. ГАЛЕНА. ВИКИНГ БАР. ЛАЗУР. КАКАО. КОКА.
Бран: ..............? Ходорка, повече никога няма да те вземам на бал на Слънчака, закле'ам се.

Бран: Ще си тествам новите суперсили. Я да се набия баш при Лич кинговете, да ме тракнат и да се пробват да ми резнат зелката, голям купон.
(един час по-късно) Е KAK TAKA НЯМАТЕ ЕНТИ?! ЕБ@ХТИ ДЪРВЕНИТЕ МИЖИТУРКИ. Screw you guys, I'm going home.

-------

Аз явно не съм следил внималтено и така и не разбрах каква беше генералната цел на тези loop-ове?
Иначе извън майтапа, това беше добър епизод за мен лично ;)


Ахахаха made my day...


Image
Всеки път гледайки тоя шот от постера за сезона си мисля че сцeнаристите яко ни hint-ват
Valar Morghulis!

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 26 Май 2016 19:05



ДАНО ДАНО ДАНО ДАНО ДАНО! :lol:

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 28 Май 2016 17:06


Image

Spoiler for :
B
L
I
N
K
I
N
G
T
E
X
T

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 28 Май 2016 17:55


ISYS :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 30 Май 2016 15:58


Писна ми на гъза от тая Денерис вече и ми писна за толкова сезони да не могат все още да се научат да боравят убедително с мащабите тия паляци.


Хиляда кораба викат...

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 30 Май 2016 20:13


Денерис е древновалирианската богиня на сюжета. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 30 Май 2016 22:21


Цялата сцена с Денерис беше хипер криндж.
А 1000-та кораба, нали точно Юрон с толкова щеше да потегли нататък... :Д

Като изключим това, епизодът беше добър. По-бавничък от предните, но го виждам като затишие пред буря :)

Само не разбрах - гарванът какво е направил? Най-вероятно си е прехвърлил всичките сили и познания на Бран. Чичо Бенджен беше ок. Сигурно ще тръгнат към Черен Замък и чичо Бенджен ще ги научи как да се бият срещу зомбитата, докато Бран асимилира наученото от гарвана и развие уменията си.

Между другото, време ли е за нов LSH хайп?!?!?!?!?!?!?!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8409
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 02 Юни 2016 07:01


Проблема не е в това колко са тъпи сцените с Денерис, ами в това, че ги оставят като хайлайта на епизода, за накрая, оставяйки леко горчив привкус на иначе добър епизод :D . Като дойде кадър с катуни, мангали, пущинак и песък, знам че епизода е към своя край.

А какво мислите за :

Spoiler for :
Флашбеците на Бран в епизода ?

Сега се пръкнаха теориите, че след срещата с Найт Кинг-а, Бран се впуска хаотично в миналото и бъдещето, като неволно possess-ва Ерис и го подлудява. Така и се стига до BURN THEM ALL, което всъщност трябва да се стори с уайт уолкърите :Д

Отделно, флашбека с падането му - може да си спомни, че Джейми го блъска от кулата.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 02 Юни 2016 11:24


shub niggurat написа:
Проблема не е в това колко са тъпи сцените с Денерис, ами в това, че ги оставят като хайлайта на епизода, за накрая, оставяйки леко горчив привкус на иначе добър епизод :D . Като дойде кадър с катуни, мангали, пущинак и песък, знам че епизода е към своя край.

А какво мислите за :

Spoiler for :
Флашбеците на Бран в епизода ?

Сега се пръкнаха теориите, че след срещата с Найт Кинг-а, Бран се впуска хаотично в миналото и бъдещето, като неволно possess-ва Ерис и го подлудява. Така и се стига до BURN THEM ALL, което всъщност трябва да се стори с уайт уолкърите :Д

Отделно, флашбека с падането му - може да си спомни, че Джейми го блъска от кулата.

Spoiler for :
Това за Ерис просто................. :o :o :o
Тръпки ме побиха колко гениално е, и същевременно искам да отбележа, че тия теории се появиха още след предния епизод ... .. . и сега това.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 02 Юни 2016 13:10


shub niggurat написа:
Проблема не е в това колко са тъпи сцените с Денерис, ами в това, че ги оставят като хайлайта на епизода, за накрая, оставяйки леко горчив привкус на иначе добър епизод :D . Като дойде кадър с катуни, мангали, пущинак и песък, знам че епизода е към своя край.

А какво мислите за :

Spoiler for :
Флашбеците на Бран в епизода ?

Сега се пръкнаха теориите, че след срещата с Найт Кинг-а, Бран се впуска хаотично в миналото и бъдещето, като неволно possess-ва Ерис и го подлудява. Така и се стига до BURN THEM ALL, което всъщност трябва да се стори с уайт уолкърите :Д

Отделно, флашбека с падането му - може да си спомни, че Джейми го блъска от кулата.


Spoiler for :
Според някои не Бран, а Bloodraven е отговорен за Burn them all частта. Аз се надявам причините за лудостта на Ерис да се крият по-скоро в неговото семейство. Не съм фен на теориите, че Бран, видиш ли стой зад цялата история, Бран=Бран дъ билдър ен стъф...

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 02 Юни 2016 13:17


shub niggurat написа:
Проблема не е в това колко са тъпи сцените с Денерис, ами в това, че ги оставят като хайлайта на епизода, за накрая, оставяйки леко горчив привкус на иначе добър епизод :D . Като дойде кадър с катуни, мангали, пущинак и песък, знам че епизода е към своя край.

А какво мислите за :

Spoiler for :
Флашбеците на Бран в епизода ?

Сега се пръкнаха теориите, че след срещата с Найт Кинг-а, Бран се впуска хаотично в миналото и бъдещето, като неволно possess-ва Ерис и го подлудява. Така и се стига до BURN THEM ALL, което всъщност трябва да се стори с уайт уолкърите :Д

Отделно, флашбека с падането му - може да си спомни, че Джейми го блъска от кулата.

Spoiler for :
Това за Ерис просто................. :o :o :o
Тръпки ме побиха колко гениално е, и същевременно искам да отбележа, че тия теории се появиха още след предния епизод ... .. . и сега това. В крайна сметка даже се твърди, че неговото царуване е започнало крайно обещаващо с мир и просперитет за целия континент и че нали постепенно е бил обзет от умопомрачение. Връзва се.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com