Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8409
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 03 Май 2016 19:59


Spoiler for :
Реално си е ''изпълнил дълга'' към Нощния страж - бранил е the realms of men до смъртта си :D Сега може да им тегли една Цензура майна и да иде да си отмъщава на който намери за добре.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 03 Май 2016 23:02


Ами по принцип е така. Най-вероятно ще остане там за атаката на Рамзито, ще я отблъсне по някакъв начин с диваците, после ще се махне от Стража (използвайки вратичката в закона, за която Влад каза :Д) под предтекст, че повече не може да остане там и че стража ще е по-добре без него, и с тяхна помощ (на диваците) ще си възвърне Севера, населявайки ги там където беше предвидил предварително. Ще обедини всичките знамена (без няколкото изменници) и би следвало да тръгне на юг.

Въпросът е, че въпреки всичко реалната заплаха в действителност остава отвъд Вала и всичко на юг са глупотевини. Джон разбира перфектно това и знае, че тръгвайки на юг, ще изложи човечеството на по-голяма опасност (тъй като би бил много по-полезен бранейки Света от Вала).

Въпреки това ще тръгне на юг, но не да си отмъщава а реално с новопридобитата си власт над Севера да се опита да обедини всички други големи родове срещу заплахата отвъд Вала (щото едно си е с писма, друго е на живо).

По някое време ще се завихри историята с R+L=J, ще видим и Денерис и там ще станат някакви схеми и в даден момент ще се стигне до Dragons vs White Walkers

После оттам нататък не знам какво ще се случи, но вече ще е към края на сериала (предвид предвидените от Беньоф и Уайс 2-3 оставащи сезона макс)

Някъде в цялата схема основна роля ще играе и джуджето. За мен Джон , Денерис и Джуджето са тримата реални основни герои и всички останали (вкл. и другите Ланистъри) са просто plot devices, които да задвижват по един или друг начин историите им. Интересното е, че всичко тръгва от адски далече, за да се стигне до момента на истината и затова ни се създава впечатлението, че всеки по-чест герой (Церсей, Джайми, Станис РИП, Грейджоите, Луковият, Кутрето и т.н. и т.н.) реално би могъл да мине за главен, но не е така. Дори другите Старки - Аря, Санса, Бран, Рикон, Бенджен (които все ще се появят по някое време, иначе защо ни припомниха особено името "Бенджен" в миналия епизод? :Д) по един или друг начин ще се завъртят около Джон или около някой от другите двама, за които казах.

Просто още от книгите съм останал с впечатлението, че именно Джон, Денерис и Джуджето са най-добре развити, именно с целта да ги почувстваме максимално близки, но все пак без да изгубваме симпатиите си и към безброй многото други персонажи.

Като цяло аркът на Денерис ми е малко бавен и скучен, но там усещам такъв ненормален build-up, още от самото начало, от първата книга, че когато изригне в края, ще си заслужава (или поне се надявам)

btw, абе, къде е Кутрето?!?


като цяло, това са някакви повърхностни и вятърничави мисли и малко на прима-виста (заради заповедта на Волтажния да дискутираме), но си мисля, че поне част от тези ми разсъждения ще се окаже истина :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 03 Май 2016 23:58


ne gledam seriala ama mi e interesno sled celiq haip s jon snow kvo stava s nego - jiv li e, ne e li e, undead li e ? :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Май 2016 20:47


Като изключим пърденето, епизодът беше доста добър.Искам още!!!

Но с такива евтини шеги много почват да ми лазят по нервите.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Май 2016 23:01


нелегален написа:
Има теории, че цялата сцена с Рикон и Оша е постановка от страна на Ъмбър - вълчата глава е фалшива.

Утре ще напиша по-подробно мнение за епизода

Иначе, 99% съм сигурен в това! Самия факт, че извъртя нещата така, че да не се закълне във вярност, също е ясна индикация, че после няма да има нарушаване на клетва, когато ще се случи каквото има да се случва :Д

Като цяло, мисля си че оттук нататък ще започнем да виждаме само и единствено възход и отмъщение на Старките. Дали това е и в главата на ГРРМ в момента - не знам - но предвид че се очертава сериала да свърши в не много далечното бъдеще, според мен няма да има време за повече преебавания и несправедливости.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 16 Май 2016 19:59


https://gfycat.com/GlitteringEntireHoiho

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 17 Май 2016 08:08


Все още не съм гледал епизоди от 6-ти сезон. Сериала сега не спойлва ли неща от последните 2 книги? :?

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 17 Май 2016 13:35


Пф, хайпнат съм като насран. :o
Keep 'em coming :!:

Извинете ако съм особено развълнуван от назряващия момент с Мокоро (!), Виктарион, Обещаната Принцеса Денерис, Мелисандра и Азор Ахай Джон. :lol:

:D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 17 Май 2016 14:24


Вземам някои опорни точки от волтажа да коментирам и аз.

* събирането на Джон и Санса - на мен пък ми се стори, че тази сцена беше умишлено лишена от някакъв по-дълбок драматизъм - сцената със срещата траеше едва десет секунди, а после някакви разговорчета "как си, какво правиш, дай по същество". Това режисьорско хрумване ми допадна, защото следва логиката. Джон Сноу, освен някаква вяла носталгия и респект, най-вероятно не изпитва някакви горещи симпатии и привързаност към завета на Старките, то няма и за какво чак толкова. Когато стана дума за Рикон, Джон прави някаква мимика за секунда от сорта на "Who was that fucker?" :D
Вътрешната му мотивация за военна кампания трябва да е друга и се загатва за това. Въпреки че е бейбифейс със силни морални устои, няма да се изненадам, ако в късен етап стане някакъв тотален туист с неговия alighment. Много вероятно даже.

* Преговорите в Мийрийн - като цяло ситуацията изглежда доста патова, интересно и ще е интересно кое ще надделее в робовладелците - жаждата за пари или спазването на традицията.

* Всичко в Кралски чертог - взе да се поизтърква заигравката с този Инквизитор, а изобщо не става ясно каква политика се води и как централната власт реагира на събитията на континента. Ако в първите сезони някак си сцените там бяха адски добре изпипани, сега по-скоро приличат на театрална пиеса, която се развива от два сезона точно в три помещения. Баси, колко липсва и Тивин.

*последната сцена aka "баааахти и глупостите" - вероятно дотракската чистачка на шатрата е чистила пода с чист керосин, друго обяснение няма. Вероятно има хора, които се кефят на такива кино-чудеса, но това беше толкова преувеличено и нескопосано, направо подигравка към зрителя. Даже ако ги беше запалила с лазери от очите си щеше да е по-приемливо. Останалите ти забележки са напълно основателни и на място.
Въпреки това определям за себе си епизодът като цяло за добър.

Spoiler for :
Иначе на който му се чете, тук има няколко статийки с тежки спойлери за епизодите до края на сезона:
http://www.idigitaltimes.com/search/res ... &sort=date

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 17 Май 2016 18:32


Що се отнася до последната сцена, за мен далеч не е толкова неприемлива, предвид че въпросните мангалчета видимо си горяха на мазнина и въглища, а цялата конструкция беше от суха дървесина и слама. Така или иначе по моему акцентът беше върху свръхестествената ѝ, валирианска същност и всичко в историята към момента сочи, че ако Жон действително е Азор Ахай, то нашата тарикатка и майка на дракони Денерис неминуемо ще да е Обещаната, а кой ако не тя ще опитоми божественият огън на Светия дух Р'хлор.. :D

Реално и в предишната сцена в този дух от края на първи сезон всичко се свеждаше до кръвна магия и хора принесени в жертва.. на Р'хлор. 8)

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8409
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 18 Май 2016 21:16


https://youtu.be/4CTJEZXtr94

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 18 Май 2016 21:31


Сори че ви спамя темата :oops:
Spoiler for :

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 22 Май 2016 20:36


Аре ве Leak-на 5-и епизод. http://zamunda.net/banan?id=478327&hit=1&t=tv

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 22 Май 2016 23:05


Това с Ходор много ме жегна... мн сърцераздирателно :(

Не знам обаче как да се чувствам спрямо създалия се парадокс.

Spoiler for major слух за финалето:
Ся чета някакви лийкове, че чичо Бенджен щял да се появи в еп. 10 и да помага на Бран :S

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 22 Май 2016 23:15


Не че искам да омаловажавам цялата истерия покрай Ходор, аз също съм крайно втрещен и не искам да си мисля дори какъв импотентен шибаняк е Бранко и каква по дяволите изобщо е ролята му в цялата тая история освен да съсипва животите на всички, но какво ще ми кажете за развитието по линията на Р'хлор? :lol:
Пламъците ми го говорят. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 22 Май 2016 23:47


Още нямам идея накъде вървят нещата с Р'хлор. От всички сюжетни линии, тази нещо я бавят за момента. Миналият епизод не се случи никакво развитие, както и този. Според мен има някакъв build-up, но той ще избие чак в следващите сезони, когато се установи че Джон = Азор Ахаи. В момента просто ни показват жриците, колкото да не забравяме напълно за съществуването им.

Мотивите на Бран, както и на Враната бяха тъпи - защо Враната трябваше да накара Бран да се варгне в Ходор в миналото, вместо да се събудят по-рано в настоящето, да се варгне тогава, и да имат повече време да избягат?

Въобще, като си сценарист и тръгнеш да си играеш с Времето, трябва да мислиш четворно повече за всички плот холове...
Но, честно казано, не ми е болка за умиране.

Много се хайпнах за ориджин историята на Бродниците. Де факто - биологично оръжие, създадено от Децата... което си е ебало мамата :Д

Железните - честно, не си спомням как беше тази сцена в книгите и въобще какво ставаше с Аша и Теон, но ми хареса в случая.

---
и така де, Бран постъпи като келеме, ама щото няма мн експириънс още. Специално днеска много се хайпнах за него и чакам с нетърпение да разбера какво ще се случва по-нататък. В първоначалните си калкулации за потенциално развитие на историята, съвсем го бях изключил, а сега си давам сметка, че най-вероятно ще стане ултра мощен друид... но каква ще бъде целта му?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Май 2016 00:47


Мисълта ми е, че абсолютно изневиделица решиха да потвърдят концепцията ми за Обещаната Денерис, като дори го въведоха директно на валириански, с все Р'хлора му и пророчеството му и всичкото му на едно. В интерес на истината самият намек на тая жрица, че всички слуги на Р'хлор изпълняват възложеното им свише задание според мен беше доста красноречив знак, че рано или късно ще се потвърди и че Джон е Азор Ахай, и че просто всички са интерпретирали погрешно две отделни взаимно свързани пророчества. Ако Бран изобщо оцелее, може би отчасти на него ще се падне нелеката участ да свърже сюжетните им линии, а и в крайна сметка кой ако не той ще знае истината за Джон... поне не и никой жив. И дано е това, защото алтернативата е всички хора, които умряха за да му разнасят сакатия задник наляво-надясно всъщност да са умрели напразно и заради това че него вятър го вее на бял кон и само иска да си ходи в мислите си просто да е провокирал интереса на Другите, които на свой ред го искат за да го направят свой водач или нещо в този дух.. особено с разкрития туист покрай горските чеда, които очевидно са първопричината за съществуването на проявленията на Великия друг... .. .

Само защото Първите хора (дори не Андалите или Валирианците) са се страхували от тях и са ги избивали към някакъв момент от историята си, те са решили едва ли не да им поставят възможно най-тегавото изпитание за тяхната воля, което изобщо би могло да им бъде поставено.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Май 2016 13:27


Тъй като Бран вече е тагнат, Белите Бродници ще могат да минат необезпокоявано през магическите защити на Вала. Затова и целта на цялата армия сега няма да е да се докопат до него (пък и с цялата сцена той си спечели едва 100 метра преднина :Д), ами лека-полека да го "избутват" към Вала.

Но тъй като вече положението на Бран и Мийра е буквално rock bottom, очаквам още в следващия епизод да се появи чичо Бенджен и да им помогне :Д

Според мен, Другите нямат мотиви. Те просто са едно безмозъчно биологично оръжие, което сее разруха. В смисъл, типичните bad guys.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Май 2016 13:56


нелегален написа:

ебаси колко съм несъгласен с всичко, коет каза :D

първо, откъде накъде това, че Бран е тагнат от Другите означава, че ще могат да преминат Вала? Нещо не виждам причинно-следствената връзка.

За чичо Бенджен - не. По-скоро или някакви други Горски чада, или Диваци оцелели от Хардхоум, или Coldhands.

Относно Другите - емиииии НЕ. GRRM просто не е такъв! :)


Може малко терминлогията да съм объркал. Имах предвид, че Белите Бродници (синеоките), а не ордата от Други (зомбитата) ще могат да преминат през Вала. Това се разбира от факта, че след като Бран бе маркиран, те успяха да пробият и минат необезпокоявано през магическата защита на пещерата.

А, иначе, аз имах предвид, че ще срещне Coldhands, който в моята глава си е Бенджен (въпреки че все още си е само предположение)

А за мотивите им - не знам. Спекулирам само, но според мен, предвид че са били създадени от Децата, за да се бият с хората, може би продължават да си следват "мисията". А защо са се обърнали срещу създатетелите си? Нямам представа

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Май 2016 18:25


нелегален написа:
Великият Друг и Кралят на Нощта едно и също нещо ли са?

Струва ми се unlikely, но не можем да знаем. Според мен е просто предводителят на Другите, а Великият друг е самата трансцендентална енергия зад тях. Както е тръгнало вярвам че рано или късно всичко ще ни се изясни по тази линия. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com