Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
02 Юли 2005 09:51
Мнения: 19
Местоположение: Обеля City
В момента играе: Star Wars: Battlefront (PS4), Call of Duty: Black Ops 3 (PS4), Darkest Dungeon (PC).
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 23 Мар 2016 13:33


В момента играя следните игри:

Star Wars: Battlefront (PS4) - Мъча трофейте, само това ми остана. Играта предлага около 30-40 часа реално забавление в мултито и около 20 часа в мисиите, които впрочем са доста еднотипни.
Call of Duty: Black ops 3 (PS4) - На едва 20 часа игра, общо взето не съм доволен.
Darkest Dungeon (PC) - Играта много ми харесва.
Uncharted: Collection (PS4) - Още съм в самото начало.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Мар 2016 17:19
Мнения: 24
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 25 Мар 2016 23:41


vanmx написа:
Аз пък доста цъкам War Thunder танковите битки. За мен, поне в техническо отношение, е най-добрата игра с танкове която може да съществува. Не знам как може WoT да е толкова пъти по-дървена и скучна от War Thunder и в същото време да е толкова много по-популярна. WoT прилича на някаква инди игричка, всички танкове се държат като пластмасови радио управляеми играчки на батерийки, а като графика е нещо което може да се види на PS2. Докато при WT всеки танк е супер детайлен и си има свой собствен характер. Перфектно са нацелили баланса между реалистика и забавен геймплей. Визуално е пълното съвършенство, а е оптимизирана за доста слаби машини. Наистина, по-добре направена f2p игра, аз лично не съм вигдал. Аз я играя предимно на PS4 и якото е че там са същите сървъри като на PC версията.

Забавното е че първоначално това беше игра само със самолети, но самолетните битки са дървенящина точно толкова колкото танковите битки н WoT. Явно тази опростеност и дървенящина се харесва на повечето хора, защото по-голямата част от WT играчите играят като летци.


На PC WoT има подробно меню за графични настройки с които можеш да я подкараш на компютър от детството си, така че ако ти се е сторила в даден момент скапана, това не е защото играта е недоизпипана. На PS4 не отстъпва по нищо на останалите MMO игри, вижда се поклащането на всяка тревичка и листо по дърветата, светлината и сенките са страхотни и поне аз съм доволен. Основната разлика с графиката на War Thunder е че там светлините и цветовете просто са по-ярки от което най-много да те заболи главата. Съгласен съм че в механиката има повече реализъм, но след 5 години WoT свикнах на нейните характеристики и не смятам да се ориентирам към нещо друго.


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 29 Мар 2016 11:02


Black Desert

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 01 Апр 2016 20:10


Яка ли е ?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 01 Апр 2016 22:53


Ако е яка казвайте да я купувам и да налазваме. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 02 Апр 2016 20:13


Преди седмица-две бях на косъм да я взема. Но попрочетох малко повече и май ще е твърде много грайнд и lineage-подобна за вкуса ми.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 07 Апр 2016 11:01


От познатите ми, само на тези, които са играли и са харесвали Л2 им харесва Black Desert. Аз не съм я пробвал, щото компа ми е щайга и на тия години имам нужда от нещо по-кежуъл :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 07 Апр 2016 12:19


За мен е добра. Ако искаш да си "най-добрия" и да rush-ваш до end-game и да правиш всичко най-оптимално и т.н, тогава най-вероятно няма да ти хареса, но иначе има много content, света е сравнително голям, бойната система е добра, slave симулатура и крафтинга също биват. Естествено има безкраен grind за скилове, за enchant-и, пари, занаяти, коне и т.н., но не е нужно да го правиш ако не искаш. Също докато се разберат системите е малко overwhelming, но след като схванеш какво се случва с contribution системата и крафтинга няма нещо кой знае колко сложно. Мисля, че имам един-два guest pass-а, та ако се съмнявате, може да ми пишете на лично. Само да знаете, че не влизам много често тук и ако ми пишете след два-три дена, може да ви отговоря след седмица :)

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 09 Апр 2016 19:11


Dirt Rally обаче си е голяма работа. От десет години чаках да излезе тази игра, по едно време даже загубих надежда. Досега конкуренция на Cmr 2005 и по-старите CMR игри реално нямаше. Да не говорим за малоумните Dirt 2 и Dirt 3 от които съм мега разочарован.

С това нещо което са сътворили сега, codemasters доказват отново че могат да правят невероятно качествени рейсинг игри, стига да не са обвързани с някакви тъпи клаузи и да не се ръководят от някакви чичковци с дебели портфейли, дето си нямат представа какво е добра видео игра.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 13 Апр 2016 04:14


Пичове, Dark Souls 3 е лудница, the game delivers. Определено дълго ше ме позанимае.


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 15 Апр 2016 00:33


Четах стари броеве на ВЦ Мания и викам чакай да взема да играя Blood 2. Когато излезе играта бях дете и не бях стигал много надалече , вика си , сега като дъртак ще я врътна вече.
Пускам се на средно ниво и след като минах Chapter 3 , работата стана , казвам ви , скъсал съм нервите. Не знам някой ''не съвременник'' на тези игри дали ще има нерви да играе такива игри. Противниците са много малоумни , но ме убиват с кашета. Безкрайни тунели , подземия , сурия врагове.

Вървя , два метра , каше , умирам ... лоад , вече го знам къде е , убивам го , два метра , второ каше , убива ме. Лоад , вървя , убивам първия , убивам втория , два метра , трети пада от небето , убива ме. Save , Load , Save , Load , пред 2 минути. Никои по-млад няма да отдели време да играе такава игра според мене.

Босовете са , строших калвиатурата. 20 минути пукам , скачам като олигофрен , бягам , оставам без патрони. Взел съм му само половината кръв след 20 минути стрелба и бягане. Удря ме един пъти и от 150 хелт , ме прави на гъз с един удар. И аре пак на ново , скъсах си нервите ей :lol:

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 16 Апр 2016 15:20


vanmx написа:
Dirt Rally обаче си е голяма работа. От десет години чаках да излезе тази игра, по едно време даже загубих надежда. Досега конкуренция на Cmr 2005 и по-старите CMR игри реално нямаше. Да не говорим за малоумните Dirt 2 и Dirt 3 от които съм мега разочарован.

С това нещо което са сътворили сега, codemasters доказват отново че могат да правят невероятно качествени рейсинг игри, стига да не са обвързани с някакви тъпи клаузи и да не се ръководят от някакви чичковци с дебели портфейли, дето си нямат представа какво е добра видео игра.


Поразцъках я и изглежда великолепна!
Големият ми проблем е, че с клавиатура се играе адски трудно, а самочувствието ми на мъж не ми позволява да си включа тракшън контрола и останалите опции за стабилизация на колата. Следвоателно, буквално не мога да карам и 50 метра без да се разбия.

Не знам... или ще трябва да отделя нерви и време за да му схвана цаката и да стана про, или да се примиря и да си включа женските опции, или да си намеря геймпад.. Ще видим :Д

---

Вчера реших да започна да играя двата нови Волфенщайна (прикуъла и другия) и смея да твърдя, че наистина са мега яките шутъри с ебахти ненормално великата история. Яко thumbs up!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 16 Апр 2016 17:03


С геймпад се справям с изключени всички assists без ABS, ама ми трябваше един ден докато свикна и то пак не съвсем - пак си трябват 4-5 рестарта и брутални катастрофи, докато завърша stage с предимно зелени времена на medium трудност. Задължително и камера от кокпита или предния капак + ръчни скорости, иначе половината фън се губи :D .

Мисля че добре са нецилили баланса между тотална реалистика, не прощаваща ни най-малка грешка и аркадна история а ла NFS, по-добре отколкото при старите игри, които са малко по-прости отколкото ми се иска.

Но пък това не може да се каже за Project Cars - бях много хайпнат защото си мислех че ше бъде някаква next gen версия на Gran Turismo, а се оказа нещо с което без волан с педали и реални racing skills просто няма как да се преборя. А разните assists убиват всякакъв кеф, защото колата се управлява сама с тях. За разлика от Dirt, това си е баш симулатор, макар че според познавачите не е най-реалистичният.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 18 Апр 2016 12:38


denik написа:
Вчера реших да започна да играя двата нови Волфенщайна (прикуъла и другия) и смея да твърдя, че наистина са мега яките шутъри с ебахти ненормално великата история. Яко thumbs up!

Пръсват! :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 18 Апр 2016 20:26


Зациклил съм яко Unreal тия дни. Няма такива нива човек - всяко е някакъв невъобразим лабиринт. Мегаразчупени, но и супер празни откъм врагове...

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 02 Май 2016 20:18


Ся последната седмица се върнах на Total war shogun 2 - след около година игра на Атила ми се струва, че АИ-то в Шогун е брутално тъпо. Rome 2 release date тъпо.
Това дали ще печеля една битка или не, общо взето не зависи на неща като тактика или умения, ами повече на чист късмет - на няколко пъти съм печелил битки на very hard 1/3 съотношение на армиите като просто примамвам отряд по отряд с конницата и ги разбивам.
Друг път губя битки, защото войниците ми решават напълно да пренебрегнат заповедите ми и си нападат когото си искат -за най-кошмарен пример мога да дам, общо взето всеки път, когато конницата ми реши, че трябва да чарджне фронтално стената от копия facepalm. Също така хаосът често е неизбежен, което определено не ми харесва след като свикнах на добре подредените стилистични битки в Медийвъл 2 и Атила.
Друга критика към играта е балансът на AI-то на картата. Докато на нормал е супер пасивно и ти обявяват война след като си превзел шогуната, то на хард още на 7мият ход цяла Япония ми обявява дружно война, без абсолютно никаква причина WTF ?!.(fuck realm divide !)
Определен бонус на шогун е, че конницата е доста добре балансирана - използвана правилно мачка наред, но също и толкова лесно се контрира с копия, дори от най-ниският ранг . Фракциите също са сравнително добре балансирани - всички почват на сравнително равни начела и единственото, което може да се брои като предимство е самото местоположение на картата- близост до вода или до шогуната, ако планираш да го ръшнеш например за кратка кампания.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 06 Май 2016 21:08


Свалих си Silent Storm Gold... нямам идея как досега не съм погледнал тази поредица. Абсолютно ме размазва дотук. В момента играя кампанията на Съюзниците. Готино е, че има и мисии за Оста (в руските игри винаги са представени и двете страни на барикадата, когато става въпрос за ВСВ).
Фактът, че досега не съм играл такъв тип игри, ми пречи много, в следствие на което почти след всяка битка някой от екипа ми е сериозно ранен, в безсъзнание или направо мъртъв. Затова постоянно презареждам сейвове, докато всички врагове са избити, а всички от squad-a - здрави.
А самите битки са много динамични и интересни, като в същото време не е трудно да контролираш воините си - избери си стойка, оръжие, начин на стрелба, стреляй, бягай ако трябва; това е всичко! И е пристрастяващо, честно казано. На нормална трудност предизвикателството е на ниво.
Създателите на Silent Storm не само са направили яки битки, но са избрали и интересен, алтернативен поглед върху войната - едва в началото съм, а требя ударни отряди на Вермахта в Британия. Мога само да предполагам какви локации ме чакат оттук нататък, но отсега се вълнувам.
Има гигантски избор на екипировка - независимо дали медицинска, военна или инженерна, бих казал, че пичовете са вкарали всичко най-важно от периода на войната. Това е задължително условие за атмосферата, а защо и не за фактора забавление (да отвяваш тикви с любимото си оръжие от периода). Инвентарите са доволно големи и могат да се натъпчат с доста предмети.
Изкефи ме и тактическата карта - първо световна, после минава на регионална, като играчът може да посещава няколко локации - една "святкаща", където се прогресира историята, както и няколко за забавление. Да не говорим, че има и random encounter зони за онези, които търсят инжекцията адреналин, която идва с битките.
А като не се биеш, можеш да претърсваш сандъци, да говориш с хора и да събираш улики, които или дават инфо за мисията, или полезни данни за механиките на играта.
Silent Storm има много интересна система на изображение - например една сграда е видима и достъпна на няколко нива - мазе, първи етаж, втори и т.н., като всяка повърхност разкрива различни пътища, предмети, дори врагове. Аз лично не съм виждал такова нещо преди.
Джитката дава възможност да си създадеш алтер-его по свой вкус, което ме израдва на максимум, защото успях да си направя съветски войник, рус, със сини очи и лека брада, който има типичният руски акцент. Има и някакви готови персонажи, но не ги препоръчвам на тези, които искат да си поиграят с изненадващо богатата система за създаване на ваш човек. Достъпна е дори опцията имената и прякора на героя да са на кирилица, от която, естествено, се възползвах.
Rag-doll системата в играта е приятна гледка и ще гарантира, че като убиете някого, той ще се плесне на пода или облегне "както трябва". Такава система никога не вреди.
Ефектите като цяло са на ниво. Музиката пасва на случващото се на екрана. Управляемите герои реагират общо взето адекватно на дадената ситуация, кървят ако са ранени (което изисква бърза интервенция) и коментират събитията, в които взимат участие. Например в самото начало на играта заловен немец ви изпраща да търсите шпионска екипировка, която е скрита в удобно изоставена къща, която... избухва ако задействате капаните в нея. Така убих съветски ветеран в екипа си, което накара полския му колега да отбележи с тъга, че "другарят ще ми липсва". Такива детайли може да изглеждат дребни, но мен ме карат да се потопя в света на играта по-лесно.
Това, което не ми харесва, е дразнещата подробност, че картите са буквално изрязани правоъгълници в нищото. Затова пък можеш да се завираш общо взето по всеки техен ъгъл (включително да се катериш).
Също така, героите си отварят устите за меко казано неуместни реплики понякога (местя героя си нанякъде, снайперистката, която не е на ход, изцепва: "I do good!").
Приятелското AI (на компютърно контролирани единици) не е от най-добрите, които съм виждал, и, целенасочено или не, главният удар по опозицията трябва да се организира от играча.
Графично играта издъхва (от 2003 г. е, все пак). Ако всички графични настройки са на макс положението се търпи.
Дотук не виждам някакъв избор при диалога. Героят казва "искам да говоря с еди-кой си", отговарят му "добре" и толкоз. Малък избор на репликите би бил добра добавка.
Като цяло - солиден експириънс дотук.


Профил

Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 14 Май 2016 07:23


Цар Валентиниан I написа:
denik написа:
Вчера реших да започна да играя двата нови Волфенщайна (прикуъла и другия) и смея да твърдя, че наистина са мега яките шутъри с ебахти ненормално великата история. Яко thumbs up!

Пръсват! :D


И кво точно пръскат .. нито историята е като другите нито волфенстейн като волфенстейн .. след като и резнаха фундаменталното от нея ... и го замениха със некфи кучешки скинове на терминатор 2 братче .. като заклет фен на точно таз поредица просто мога да ви кажа че е една осрана Wolfenstein игра с името на Блязковитс и името на Wolffenstein ниш общо .. махни името от играта и си е просто един измукан от пръстите шуутър ! Къде са тайните общества ... къде е окултното КЪДЕЕЕ !


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 14 Май 2016 17:52


Разцъквам Company of Heroes 2 с другарите аутисти от булгаристан. Няма такава касапница в други стратегии като дойде 4 в 4. Толкова много пъти я пребалансираха тази игра че направо е съвсем друга от когато я взех преди 2 години и взе да спира да крашва на всяка втора игра.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 26 Май 2016 01:56


След 2 годишна пауза, пак се зарибих да цъкам по пиратските сървъри на CoD 2, преди няколко дена направих грешката да си инсталирам отново и 4-ката :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com