Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Юли 2002 17:14
Мнения: 496
Местоположение: София
В момента играе: Много и все различни неща :)
Заглавие:
Публикувано на: 19 Мар 2004 09:53


$@$|-|0 написа:
Всички могат да бъдат накарани да пишат на кирилица много лесно. Единият начин е всеки, който пише на латиница, да бъде банван временно (примерно за една седмица). Той бързо ще се научи как да пише. Другият начин е съобщенията на латиница да бъдат изтривани. Така правят например във форума на Data.BG. Този форум може да стане едно много по-красиво място, ако се премахне "po-qkata latinica".


Идеята е много интересна. Как не съм се сетил... :wink: Проблема обаче е друг.
Ако всички пишехме от къщи проблеми няма. Пишеш си на латиница и следва бан.
Да но ако пишеш от клуб в който няма кирилица. Както аз в последно време (е сега от даскалото пиша). Не е редно да те банват защото пишеш от клуб без кирилица. Вярно по - хубаво е така, но ако админа сложи едно creador - че проблема ще се оправи и всички ще са доволни. Другото което е, че ние тука можем само да се "плюнчим", да си искаме някои неща но те НЯМА ДА СТАНАТ докато админа не го каже. Така, че няма смисъл от празни приказки.

___________________________________
"Който говори много, все ще каже нещо, което не е трябвало да казва.", Конфуций
"Надеждата е нещо хвърковато - то, кацайки в душата - те намира - и пее свойта песничка без думи - и никога не спира." - Емили Дикинсън


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Фев 2004 10:28
Мнения: 300
Заглавие:
Публикувано на: 19 Мар 2004 12:35


MetalGearRex написа:
Нямах предвид теб, а едно предложение на някой да се премахне латиницата изобщо. Като опция за писане.

Мног умно, а как ще пишем неща които Трабва да се пишат на кирилица!!? Например Counter Strike, така ли, ще го напишеш без кирилица "Ц Стрике" или нещо от сорта"! Sorry, ама изглежда Смешно!

___________________________________
ܚܤܠܝܜܐܟܚܬܗܠܜܢܡ
Mors ultima linea rerum est
Vulnerant omnes, ultima necat



Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 21 Мар 2004 04:16


The Dark One написа:
MetalGearRex написа:
Нямах предвид теб, а едно предложение на някой да се премахне латиницата изобщо. Като опция за писане.

Мног умно, а как ще пишем неща които Трабва да се пишат на кирилица!!? Например Counter Strike, така ли, ще го напишеш без кирилица "Ц Стрике" или нещо от сорта"! Sorry, ама изглежда Смешно!


Епа хич не те разбрах. Ти "Ц Стрике" ли си пишеш като искаш да кажеш Counter Strike? И какво съм казал против кирилицата? Аз съм за присъствието на латиницата във форума, но не и като основен стил на писане.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2004 20:58
Мнения: 94
Местоположение: Варна
Заглавие:
Публикувано на: 01 Апр 2004 08:19


Според мен няма смисъл от този спор които не е свикнал да пише на български да не пише на български трябва да има право на избор но сам съгласен че е по-добре да се пише само на български.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Фев 2004 10:28
Мнения: 300
Заглавие:
Публикувано на: 01 Апр 2004 09:48


MetalGearRex написа:
The Dark One написа:
MetalGearRex написа:
Нямах предвид теб, а едно предложение на някой да се премахне латиницата изобщо. Като опция за писане.

Мног умно, а как ще пишем неща които Трабва да се пишат на кирилица!!? Например Counter Strike, така ли, ще го напишеш без кирилица "Ц Стрике" или нещо от сорта"! Sorry, ама изглежда Смешно!


Епа хич не те разбрах. Ти "Ц Стрике" ли си пишеш като искаш да кажеш Counter Strike? И какво съм казал против кирилицата? Аз съм за присъствието на латиницата във форума, но не и като основен стил на писане.

Бах, егати глупоста :lol: . Написал съм "кирилица" вместо "латиница" :lol:
Имах предвид, че ако латиницата се премахне като опция за писане ще трябва да пишем (казах вече как)
Не съм казвал, че ти си предложил да се махне латиницата.

___________________________________
ܚܤܠܝܜܐܟܚܬܗܠܜܢܡ
Mors ultima linea rerum est
Vulnerant omnes, ultima necat



Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 02 Апр 2004 17:30


The Dark One написа:
Имах предвид, че ако латиницата се премахне като опция за писане ще трябва да пишем (казах вече как)
Не съм казвал, че ти си предложил да се махне латиницата.

Разбрахме се! Сега всичко си е наред, а явно ти даже си на мовето мнение.


Профил ICQ Skype

Заглавие:
Публикувано на: 09 Май 2004 17:11


Според мен няма никакъв проблем да се пише на латиница, кирилица или дори на арабски във форума ... В това няма нищо лошо :wink:

Have Fun



Заглавие:
Публикувано на: 10 Май 2004 20:43


Аз имам ЧУДЕСНА ИДЕА-админ да сложи lat2cyr!
Тази програмка може да видите на сайтът за емегранти:http://www.bgcanada.com/phpbb



Аватар
Регистриран на:
20 Дек 2000 15:20
Мнения: 175
Местоположение: с. Княжево
В момента играе: Dreamweaver CS5
Заглавие:
Публикувано на: 16 Май 2004 16:42


Anonymous написа:
Admin-е защо ника-Gamers' * e zabranen???


Виж тук: http://www.pcmania.bg/phpbb/viewtopic.php?t=11929


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
30 Мар 2004 17:39
Мнения: 272
Местоположение: location: У гъзЪ на геЙографията!;) function: "clean the street" master
Заглавие:
Публикувано на: 17 Май 2004 19:33


Ами взимаш една гумичка и започваш да триеш съобщението, само внимавай да не протриеш листа, на който си писал, за да можеш пак да го използваш! :)

...

Сега сериозно - ами първо ти трябва да си последният постнал в дадена тема, по-точно - след твоето съобщение трябва да няма нови, само тогава можеш да го изтриеш, а това става като погледнеш в десния долен ъгъл, та там има няколко бутончета - едното е "Изтрий", е цъкаш го и се кефиш, че изтри едно безмислено флуудърско съобщение! :D

___________________________________
...и нито един човек, демон или ангел няма да остане невредим...

Human_Paun4o написа:
Ne sam rasist,obijdate me! :x Az daje sam protiv rasizma,mangalite,negrite i drugite podobni jUvotni!

;]


Профил Skype

Заглавие:
Публикувано на: 20 Май 2004 12:55


във кирилизацията по БДС има грешки например запетаята и скобите не са на нормалното им място
всъщност хич не можах да ги намеря къде са
аа и точката не е там където трябва да бъде



Заглавие:
Публикувано на: 21 Май 2004 23:12


hah написа:
във кирилизацията по БДС има грешки например запетаята и скобите не са на нормалното им място
всъщност хич не можах да ги намеря къде са
аа и точката не е там където трябва да бъде


Логично е ако ползваш bds точката и т.н. да не са си на мястото ;]



Аватар
Регистриран на:
28 Фев 2004 22:32
Мнения: 13
Местоположение: varna
Заглавие:
Публикувано на: 13 Юли 2004 23:02


не 4е имам нещо против правилата но не мислити ли 4е наи напред би било по добре да бдат истрити теми които не са отваряни от ве4е поне 3-4 месеца и усери които не са влизали от и те от поне 6 месеца а за банове защо ваобще да има такава ... по добре да има триене на поста или поне временен бан


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Дек 2000 15:20
Мнения: 175
Местоположение: с. Княжево
В момента играе: Dreamweaver CS5
Заглавие:
Публикувано на: 14 Юли 2004 13:07


VaHk0_ написа:
не 4е имам нещо против правилата но не мислити ли 4е наи напред би било по добре да бдат истрити теми които не са отваряни от ве4е поне 3-4 месеца и усери които не са влизали от и те от поне 6 месеца а за банове защо ваобще да има такава ... по добре да има триене на поста или поне временен бан


...или триене на теми, в които 50% от думите са с правописни грешки?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Май 2003 10:46
Мнения: 542
Местоположение: София
Заглавие:
Публикувано на: 16 Юли 2004 14:24


admin написа:
VaHk0_ написа:
не 4е имам нещо против правилата но не мислити ли 4е наи напред би било по добре да бдат истрити теми които не са отваряни от ве4е поне 3-4 месеца и усери които не са влизали от и те от поне 6 месеца а за банове защо ваобще да има такава ... по добре да има триене на поста или поне временен бан


...или триене на теми, в които 50% от думите са с правописни грешки?


това е по-добра идея :)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
27 Юли 2004 16:06
Мнения: 594
Местоположение: Santorini
Заглавие:
Публикувано на: 28 Юли 2004 07:35


Според мен е по правилно да се пише на кирилица (въпреки че и аз сега се уча и посягам към 4-ката и 6-цата
И мисля че тези които пишат на латиница трябва да се подрудят малко и да свикнат с кр-цата та да им е яко после.А и големи текстове на латиница наистина са наи малко модерни колкото книга от 39 година в която всяка дума завършва с ''ъ''.Но все пак не сум съгласен с бановете защото в краина сметка всеки трябва сам да избира кое мъ харесва повече. ДА НА КИРИЛИЦАТА НО НЕ НА ДИКТАТУРАТА.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
11 Дек 2002 22:21
Мнения: 893
Местоположение: Д'Драгонленд в крепоста Д'Драгонхарт !
Заглавие:
Публикувано на: 28 Юли 2004 09:26


HELLwINd след време ще забележеш че тук повече от всичко се държи на демокрацията и дикататурата се приема за мръсна дума . Аз лично не виждам лошо в малко по строги правила . Няма и въведени още банове за тези който пиша на латиница . Но пък тези хора са преследвани от останалите юзари !

___________________________________
Злото винаги ще е по-силно !

There`s no such priest that can pray me to heaven.
Там където взорът не стига фантазията танцува.


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Юли 2004 16:06
Мнения: 594
Местоположение: Santorini
Заглавие:
Публикувано на: 28 Юли 2004 17:36


[quote="EviL"]HELLwINd след време ще забележеш че тук повече от всичко се държи на демокрацията и дикататурата се приема за мръсна дума . Аз лично не виждам лошо в малко по строги правила . Няма и въведени още банове за тези който пиша на латиница .
Е аз и без тва пиша на кирилица, а относно диктатурата това е хубава дъма вярвам че и на теб ти харесва :D
Особенно като гледам девиза ти но ти си знаеш наий-добре няма да ти се бъркам.

___________________________________
http://www.dynsolgb.com http://www.metalnivrati.bg


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 01 Авг 2004 03:53


Coder написа:
Ами админе всъщност аз имам едно лично съобщение (към мен) което съдържа обида!
Ето линка - http://www.pcmania.bg/phpbb/privmsg.php ... ad&p=42534

Не че ти казвам как да си вършиш работата - ти рано или късно ще го видиш! Само ти помагам!

Ъъъъъъ, един леймърски въпрос:
Админа или мод ли чете ЛС-тата или те си минават само през автоматичната цензура?

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Дек 2000 15:20
Мнения: 175
Местоположение: с. Княжево
В момента играе: Dreamweaver CS5
Заглавие:
Публикувано на: 10 Авг 2004 13:27


MetalGearRex написа:
Админа или мод ли чете ЛС-тата или те си минават само през автоматичната цензура?


Не, никой не ги чете освен получателят им. По принцип може да се четат, но никой не го прави.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com