Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 14 Май 2023 11:22


Това е добра новина. Не мога да разбера защо немците така подходиха към своята енергетика.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 15 Май 2023 14:12


VALEN7INVS написа:

Най-новата вълна популизъм набираща скорост сред хората без завършен 5. клас - чак не знам откъде да започна за да ти обясня колко нелепо е това да се случва в една от най-застрашените от климатичните промени страни в света. Тези хора, които са акумулирали неизброими милиарди във втората най-голяма износителка на хранителни стоки в света след САЩ сега реват че ще им се наложи да се съобразят с някакви регулации - които впрочем най-много да им донесат още повече пари, щото хората няма да почнат да ядат по-малко месо, а цената му неизбежно ще скочи.

Съвсем друг въпрос е обаче че, поне според мен, причината за това да се достигне до тази ситуация е дългогодишното бездействие на холандското правителство довело до това че една като цяло много, много малка страна, която с лекота би следвало да може да покрие екологичните си квоти, сега ѝ се налага да взема крути мерки в (потенциален) ущърб на малки и средноголеми предприятия. А още по-друг е въпросът че дори и така, вероятно регулациите първо можеха да порежат съвсем други компании и индустрии - като Shell например... Hard cut за индустриите, които и така или иначе са на изпроводяк - както е с въглеводородите - предвид че те разполагат и със средствата да се преориентират и отново да заемат доминантна позиция. Сериозна политическа грешка е това, която вероятно ще вкара нова популистка партия в парламента, която да погълне част от гласовете на Партията на свободата и Форума за демокрация... и отново никой няма да се коалира с нея заради радикалните си позиции освен тези свързани с фермерите и азотния казус.

Наистина има известен нюанс в тая история, но не достатъчен за да доведе до някаква истинска промяна в политическия ландшафт. Гледали сме ги тия.. :arrow:


Значи едно не ми е ясно. Холандците започват да отвоюват суша от морето считано някъде от началото на 13-14-ти век. През 15-ти век вече използват вятърни мелници за задвижване на помпени системи. Към настоящия момент около 27% от територията е ПОД морското ниво. Каква трябва да е силата на тая пропагандата, за да може съзнателен човек да вярва, че е възможно през 21-22-ри век държавата да потъне, защото кравите серат.

Отделно от това, фермерите не са тъпаци завършили само 5-ти клас. Изискват се комплексни познания по широк спектър от дисциплини, както и практически умения за да може да управляваш съвременна ферма. Малко уважение, към хората които буквално ти слагат хляба на масата.

И накрая, хубаво е да се спазват екологичните норми и да се покриват изискванията, освен ако не са измислени нарочно за да ти закрият отрасъла. Понеже някои хора имат "по-добри" планове за това какво да правят със земята ти.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 15 Май 2023 16:35


Liberty написа:
И накрая, хубаво е да се спазват екологичните норми и да се покриват изискванията, освен ако не са измислени нарочно за да ти закрият отрасъла. Понеже някои хора имат "по-добри" планове за това какво да правят със земята ти.


Точно така. Всичко е една конспирация с цел изземането на плодородната земя в кралство Нидерландия от горките фермери и предаването ѝ в ръцете на "някои хора". Кои? Еврейската мафия :?:

Тва че имат 3500 км диги и активно поддържат абсурдни системи и процедури за да не умрат у вода ти не го мисли. Глобалното затопляне е измама на масонския елит за подчиняване на населението и отнемане на sV0boDiTem0 :lol:

Klootviool биха казали местните. :lol:

Иначе да, доста слабо в DE да затворят всичко ядрено след Фукушима, предвид че дори няма официални жертви и самата Япония продължава ядрените си програми...

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 15 Май 2023 17:04


Ето ти го бе батко, 3000+ страници "пропаганда". Тук пък има не толкова технични разбивки, за лаици и хора с ограничен капацитет на вниманието.

И мисля че ужасно много ти убягва разбиране за причинно-следствени връзки - макар и изобщо да не осъзнаваш мащабите на въпроса с кравите предвид че си говорим за страна с 1/4 размерите на България, а същевременно на второ място в света по производство на млечни продукти и телешко, изобщо не става въпрос за това че кравите ще я потопят. Очевидно, исторически погледнато съвсем други емисии са ни довели до сегашното положение, ако ме разбираш - просто въз основа на научни изследвания е направен труден политически избор поне спрямо реалностите в страната. Никой няма никакви други планове за имуществото на земеделците защото никой не се опитва да им го отнеме освен в конспиративните ти халюцинации - просто това е фундаментална за страната индустрия изправена пред промени, към които ще трябва да се адаптира. Както казах, казусът е по-нюансиран отколкото можеше да бъде, но bottom line е че в страна с такова земеделско производство което е сравнимо с това на страни големи колкото целия континент и с 15х населението на Холандия емисиите от кравите са наистина колосални, хеле пък предвид че тук всички карат велосипеди и заедно със Скандинавските страни Холандия е от страните с най-много Тесли и електрически автомобили на глава от населението.

Liberty написа:
Отделно от това, фермерите не са тъпаци завършили само 5-ти клас. Изискват се комплексни познания по широк спектър от дисциплини, както и практически умения за да може да управляваш съвременна ферма. Малко уважение, към хората които буквално ти слагат хляба на масата.

:lol:

Говоря за електората на Фермерско-гражданското движение (BoerBurgerBeweging, BBB) бе, пролетарий :lol: :arrow:

И ако наистина си въобразяваш че холандското правителство прокарва някаква конспиративна политика, с която да заличи един от водещите си отрасли, не знам просто какво да си мисля за теб и разбирането ти за света... :roll:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 15 Май 2023 17:57


Liberty написа:
Значи едно не ми е ясно. Холандците започват да отвоюват суша от морето считано някъде от началото на 13-14-ти век. През 15-ти век вече използват вятърни мелници за задвижване на помпени системи. Към настоящия момент около 27% от територията е ПОД морското ниво. Каква трябва да е силата на тая пропагандата, за да може съзнателен човек да вярва, че е възможно през 21-22-ри век държавата да потъне, защото кравите серат.

Чшшш, това го твърди Грета Тумберг и поради тази теза е номинирана всяка година за нобелова награда! Следователно е вярно, няма какво да се съмняваш постоянно :roll:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 15 Май 2023 19:55


Момчета Govern me Harder мемето е измислено специално за вас :D Не може да сте толкова лапнали наистина.

The Grim Reaper написа:
Тва че имат 3500 км диги и активно поддържат абсурдни системи и процедури за да не умрат у вода ти не го мисли.
Да и го правят от 14-ти век. Хора с вятърни мелници и издигане на насипи са успели да освободят суша под морското ниво. Питам те ти представяш ли си как днес или след 50-100 години една от най-богатите и технологично развити държави в света ще потъне щото морското ниво се е качило с 1см?


VALEN7INVS написа:
Ето ти го бе батко, 3000+ страници "пропаганда". Тук пък има не толкова технични разбивки, за лаици и хора с ограничен капацитет на вниманието.
Същия въпрос като по-горе.

Цитат:
И мисля че ужасно много ти убягва разбиране за причинно-следствени връзки - макар и изобщо да не осъзнаваш мащабите на въпроса с кравите предвид че си говорим за страна с 1/4 размерите на България, а същевременно на второ място в света по производство на млечни продукти и телешко, изобщо не става въпрос за това че кравите ще я потопят.
Да, нарича се глобален пазар. Холандия изнася млечни продукти и внася други неща. Какво нередно има? Както и Sam ти обясни, каква е ползата, ако тези крави се отглеждат някъде другаде? Може би дори в страни с по-слаб контрол. Единствените губещи са холандските фермери, ползата за природата е много съмнителна.


Цитат:
Никой няма никакви други планове за имуществото на земеделците защото никой не се опитва да им го отнеме освен в конспиративните ти халюцинации


Само ще направят дейността им невъзможна. :D Не знам, седя и си мисля какво бих направил, ако имах имущество, което изведнъж не е рентабилно да притежавам...

Цитат:
И ако наистина си въобразяваш че холандското правителство прокарва някаква конспиративна политика, с която да заличи един от водещите си отрасли, не знам просто какво да си мисля за теб и разбирането ти за света... :roll:


Това ще си го запазя, очаквам да остарее като мляко no pun intended.

П.П. @Serious Sam има ли как да добавим кравешки емотикони? :notfair:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 15 Май 2023 21:57


Liberty написа:
The Grim Reaper написа:
Тва че имат 3500 км диги и активно поддържат абсурдни системи и процедури за да не умрат у вода ти не го мисли.
Да и го правят от 14-ти век. Хора с вятърни мелници и издигане на насипи са успели да освободят суша под морското ниво. Питам те ти представяш ли си как днес или след 50-100 години една от най-богатите и технологично развити държави в света ще потъне щото морското ниво се е качило с 1см?


30-60 см до 2100 дори при пълно изпълнение на Париж, над метър при сегашните емисионни нива. Пак нямаш представа за какво говориш, но държиш някой да ти повярва, че има скрита схема която само ти виждаш. Всички останали виждаме само безнадеждност обаче, и не говоря за морското равнище. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 17 Май 2023 10:54


Баси! Бедните хора. Ако само имаха това:

Spoiler for :
Image


Както и да е. Толкова много само в 5 минути. Важното е да няма конспЕрации:


Журналист: Изглежда понякога туитвате неща които приличат на или поне подкрепят конспиративни теории.

Илон: Ами..знаете ли... честно понякога конспиративните теории се оказват истина.


___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 17 Май 2023 17:39


Liberty написа:
Баси! Бедните хора. Ако само имаха това:

Spoiler for :
Image



Това се случва в момента в Италия. Сигурен съм, че притежават доста фадроми.

Това пък се случи преди няколко години. Всички засегнати държави са силно механизирани.

Това е последния ужас в Холандия, доста след тоя 14-ти век, за който говориш. И тогава са имали фадроми, но след него са вложили и продължават да влагат кански усилия в т.нар. Deltawerken, ама не ти възлагам надежди да схванеш идеята, пък какво остава за проблема.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 17 Май 2023 20:15


:roll:

Ебаси олигофрена, ново дъно

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 17 Май 2023 23:56


VALEN7INVS написа:
:roll:

Ебаси олигофрена, ново дъно

Съгласен съм. Ние говорим за покачване на морското ниво, той ми показва наводнения от дъжд. Дъ-но-то.


Между другото помните ли това:
VALEN7INVS написа:
Никой няма никакви други планове за имуществото на земеделците защото никой не се опитва да им го отнеме освен в конспиративните ти халюцинации


Currently, the Dutch government is looking to offer buyouts for 3,000 farms in the Netherlands, and if they do not accept, their land will be confiscated The government is offering them 120 percent of the value of their land. A) Do you think that’s a fair offer, and B) Do you think they’re going to fight it?

It’s not fair at all because they have smashed these farmers for years now, and the people are so desperate that many families are crying at the kitchen table every day, and even a couple of farmers committed suicide already. Really, it’s that bad.

Съветвам ви да прочетете цялата статия, но в общи линии тези 120% от цената звучат щедро, но след като цената вече е паднала драстично, заради отчаяното положение на фермерите, което пък е предизвикано от политиката на правителството.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 18 Май 2023 00:54


Liberty написа:
VALEN7INVS написа:
:roll:

Ебаси олигофрена, ново дъно

Съгласен съм. Ние говорим за покачване на морското ниво, той ми показва наводнения от дъжд. Дъ-но-то.


Между другото помните ли това:
VALEN7INVS написа:
Никой няма никакви други планове за имуществото на земеделците защото никой не се опитва да им го отнеме освен в конспиративните ти халюцинации


Currently, the Dutch government is looking to offer buyouts for 3,000 farms in the Netherlands, and if they do not accept, their land will be confiscated The government is offering them 120 percent of the value of their land. A) Do you think that’s a fair offer, and B) Do you think they’re going to fight it?

It’s not fair at all because they have smashed these farmers for years now, and the people are so desperate that many families are crying at the kitchen table every day, and even a couple of farmers committed suicide already. Really, it’s that bad.

Съветвам ви да прочетете цялата статия, но в общи линии тези 120% от цената звучат щедро, но след като цената вече е паднала драстично, заради отчаяното положение на фермерите, което пък е предизвикано от политиката на правителството.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Какви са тия врели-некипели бе? :lol:
Държавата предлага алтернатива за предприятията, които се опасяват че нововъведените регулации ще ги ударят твърде тежко - никой не е принуден да се възползва от това и още по-малко пък на някого ще му бъде конфискувано или иззето квото и да е :roll: :arrow:

Влизаш на скорост с треторазреден унгарски агрегатор за долнопробна дезинформация, където естествено разчитат на тва че гумени глави като теб и съмишлениците ти естествено не говорят холандски и няма как да сверят информацията с официални източници. Уникално жалък опит - бих ти казал опитай пак, но не мисля че ми се занимава с теб повече :arrow:

Просто престани да се излагаш и да говориш за неща от които си нямаш хабер

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 18 Май 2023 07:39


Liberty написа:
VALEN7INVS написа:
:roll:

Ебаси олигофрена, ново дъно

Съгласен съм. Ние говорим за покачване на морското ниво, той ми показва наводнения от дъжд. Дъ-но-то.


Впечатляващо е как пак съм те надценил. По-глупав си дори отколкото аз си мисля, смятай. :lol:
В твоята недоразвита глава проблема с повишаването на морското равнище с 1см се разрешава с нахвърляне на 1см пясък по брега. Гениално, как не са се сетили наистина?
Само да нямаше и ефекти като вълни и приливи, с които нали, пак ше се оправят. Ама върху тяхното увеличение ако сложиш например десетократно увеличаващата се възможност за ураганни приливи в следствие на същото глобално затопляне, което вдига и морското равнище, че и нивото на дъжд, къде ли щеше да си го навреш тоя сантим песък?

Ама пак ти идва сложно сигурно. Ето го в картинка, която доста по-умни хора от теб, но все пак абсолютни ретарди да могат да схванат:
Image
Сега си представи това явление веднъж на 100 години, да се случва веднъж на 10. И после веднъж годишно. И почвай да копаш с фадромата. :lol:

А фейкнюз сайтчето беше nice touch. Нема никъв смисъл да св общува с теб, та аре заеби се. :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 18 Май 2023 09:39


И впрочем има и нещо друго - вероятно Нидерландия все пак е страната с най-развитата хидрология на планетата и специалистите които работят по развитието на Делта в наши дни осъзнават че вероятно разполагаме с капацитета и ресурса да продължим да поддържаме този проект in perpetuity. Проблемът обаче е че, тъй като е практически невъзможно да се издигнат водонепромокаеми и неподатливи на корозия стени стигащи до недрата на земята, в един момент неизбежно достигаме момента в който морската вода ще се пропие през(/изпод) дигите в почвите и подпочвените води, което ще компрометира обработваемата земя и питейната вода в тази и така или иначе толкова невъобразимо гъсто населена страна. А това на този етап не е ясно как и дали изобщо ще може да бъде предотвратено, и оттам насетне ви е ясно какво ще се случи със земеделието и хората, които живеем тук. :roll:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 18 Май 2023 11:16


Извинявам се кое точно е фейк :D Интервюто ли? Човекът е депутат, от европейския парламент, това са неговите думи. Интервюто е дадено ексклузивно за REMIX.

VALEN7INVS написа:
Държавата предлага алтернатива за предприятията, които се опасяват че нововъведените регулации ще ги ударят твърде тежко


Ми то това пише и в статията бе мой. Държавата първо ти съсипва бизнеса, после ти предлага да те "спаси". Какво точно от това не разбираш?

Цитат:
Просто престани да се излагаш и да говориш за неща от които си нямаш хабер


Бих те посъветвал да последваш съвет си. И друг път съм ви казвал на двамата с Ерик, извадете си главите от гъзовете! Критично важно е за вас, трудно се намират лапнали шарани, които до такава степен главите им да са полирани, като билярдни топки от мейнстрийм медийте, като на вас двамата. Може фактите да са пред очите Ви и вие пак ще си повтаряте същите глупости.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 18 Май 2023 11:50


Е кво да му говориш за последствията върху обработваемата земя в следствие на салинизацията на почвата докато той е на нивото от детската си стая да обяснява как унгарския ПИК знае колко кофти е положението в Холандия по-добре от хора, живеещи там. А дори и да е автентично интервюто, представете си нашите MEP-та примерно. Джамбазки? Бареков? Мария Габриел? Пълна достоверност, да. :lol:

Така че да брат, Холандските рептили искат да ебат всички свои фермери, които един по един се самоубиват от стрес, така е, краят е близо, ай чао, безнадеждник.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 21 Май 2023 22:25



___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 23 Май 2023 21:47


Днеска имаше доста интересно събитие - сухопътен украински рейд на територията на РФ.
Рейда се състоял от лекотоварна колона от бронирани автомобили и МРАПи, успял да стигне 8км навътре в РФ преди да бъде изцяло заличен. Руснаците докладват 70 унищожени вражески диверсанти.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 23 Май 2023 22:39


Когато се прави "рейд" - защото това е точния термин, рейдът си има време за изтегляне. Което е изчислено, преди основните сили на противника да са дошли. Така че руснаците по всяка вероятност не са унищожили нищо.

От друга страна deepstatemap към настоящия момент ( полунощ на 23-срещу 24-ти май) показва района като "оспорван", което може да значи всичко.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Общи политически приказки
Публикувано на: 19 Юни 2023 12:11


Цитат:
Ирландия обмисля да заколи около 200 000 говеда през следващите три години в опит да постигне целите си в областта на климата и борбата с глобалното затопляне, съобщи ДПА, цитирана от БТА.

ДПА се позовава на вътрешна бележка на земеделското министерство на страната.


https://www.dnes.bg/notifikacii/2023/06 ... ata.573593

Това звучи като масово жертвоприношение в името на Бога-слънце :D Ще заколим 200 000 добичета за да няма природни бедствия :D

Впрочем, ако не ви пука за съдбата на Нидерладските фермери или техните ирландски колеги, или изобщо за всички фермери в западния свят, то помислете си как това ще се отрази на цените на храните и на Вашия личен джоб? Как това ще се отрази на финансово уязвимите? Не забравяйте, че опитите да ни принудят да ядем буболечки е конспиративна теория нямаща почва в реалността. :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com