Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Слушалки Superlux HD562 - впечатления
Публикувано на: 13 Апр 2018 12:48


Наскоро си взех новите слушалки Superlux HD562 и ще драсна малко впечатления, ако ви е любопитно.

Както е известно на някои от вас, Superlux предлагат изненадващо добре звучащи слушалки, често клонинги на други,

далеч по-скъпи модели на доста ниски цени и са прекрасен избор за домашно студио или като резервни слушалки за всеки ден.

HD562 са точно клонинг на легендарните диджейски слушалки Sennheiser HD25 и то изненадващо добър за парите си (взех ги на промоция 45 лева, но са около 75-80 лв стандартна цена в Динакорд)

Старите ми слушалки са Superlux HD661 и ще сравнявам новите главно с тях, тъй като по очевидни (финансови ) причини не съм имал HD25.

Ето и ключовите аспекти:

- Конструкция: Както е ясно, това е двойната конструкция на HD25. Няма какво да се лъжем, бият на евтина пластмаса, както и повечето други Superlux,

но за тези пари не може да очакваме чудеса. От друга страна, както и изненадващо издръжливите HD661 и тук имаме доста стабилно стоене на главата,

без да има клатене и люшкане на мидите. Както се вижда от последната снимка, може и да се нагласят. (предполагам и при HD25 e така).

С две думи, който е свикнал на конструкцията на HD25 не би трябвало да има проблеми и са една идея по-стегнати от HD661.

- Кабел: Еми нищо особено и засукано. 1,2 м стандартен прави кабел с гумена изолация и златен, ъглов жак, върши работа. Хубавото е, че е 100% съвместим със кабела на HD25 и ако се прецака се сменя за 1 минута.

Звук:

- Баси: Ниските честоти са стегнати, директни, сравнително неутрални. Няма това неприятно, "блатно" и разводнено звучене, като при скапаните Numark HF125 и повечето "ултра-гига-мега" бас ширпотреба евтинджоси, които мажат другите честоти. Определено доста по-отчетлив бас от HD661, при които това беше слабост.

- Среди: Също доста добре и стегнато звучащи. Може би една идея по-агресивни,директни,плътни и "диджейско" звучащи от иначе доста по-неутралните HD661. Добър избор при миксиране на

електронна музика от типа на хаус или брейкбийт. При модерния full-on и progressive psy транс също се справят отлично.

- Високи: Високите честоти тук са като че ли на по-заден план и не достигат качеството на HD661, при които има доста добра чувствителност в този диапазон. Но понеже HD562 са насочени

предимно към хора, занимаващи се със слушане и миксиране на електронна музика предполагам е обичайно. Както казах, не съм имал HD25 и не знам как е там положението с високите.

Все още не съм им направил 50-часов burn-in, но по мнения по интернет не би трябвало да очаквам някаква коренна разлика в звученето.

Аксесоари: като цяло не е много джиджи-биджи кутията, но идват в комплект със 2 чифта наушници (дунапренени и велурени), както и резервни дунапренчета, преходник 3.5 - 6.3 мм и калъфче за разнасяне. Повече от колкото може да се очаква за тази цена.
Ако имате някакви допълнителни въпроси питайте.
Снимки тук: https://imgur.com/a/3ipBr

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com