Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
27 Сеп 2017 23:21
Мнения: 5
Местоположение: Essen
В момента играе: Battlefield 4 , Assetto Corsa
Заглавие: GPU for eGPU Setup
Публикувано на: 04 Окт 2017 00:04


Добър вечер на всички,
имам следният проблем, решил съм да Upgrade-на лаптопа със Extern GPU, но немога да реша кое GPU ще е оптимално за процесора ми.Лаптопа е със следните характеристики:
Intel i5 6200u
8 GB Ram
nvidia 940m 2 GB
в последно време гледам адаптера на EXP GDC Beast и се реших да го взема, като пожертвам вграденият ми Wi-Fi модул.Имам отделен монитор , клавиатура и спокойно мога да отворя лаптопа да го свържa с адаптера и да използвам лаптопа като Desktop
докато събера пари за новият ми Build.Интересно ми е дали съвместимостта на GTX 10xx series е оптимизирана или по добре да потърся някоя употребявана 970-ka.Търся колкото ce може по малък Bottleneck.Ако някой оm форума има опит със външни графични решения моля да помогне със някой съвет.


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: GPU for eGPU Setup
Публикувано на: 04 Окт 2017 13:13


Нямам никакъв опит с външни видео карти, но тъй като е временно решение докато събереш пари за нов build, тогава не е ли логично да вземеш карта, която ще можеш да използваш след това за desktop build-а си, независимо от това дали ще можеш да я използваш на пълен капацитет в този момент?

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Сеп 2017 23:21
Мнения: 5
Местоположение: Essen
В момента играе: Battlefield 4 , Assetto Corsa
Заглавие: Re: GPU for eGPU Setup
Публикувано на: 04 Окт 2017 20:14


да попринцип има логика в това да използвам карта която след време ще използвам за Build-а , но до тогава ще мине доста време а аз искам да изчакам да излезе новата генерация на nvidia (Volta) за да си взема GPU. а да дам сега пари за 1080ti няма смисъл след като предполагам догодина ще излезе 1280 (предполагам така ще се казва). след като видях разликата мейду 980 и 1080 по добре да изчакам Volta.А картата която сега ще използвам за лаптопа после ще слоя в Build-a докато излезе новото поколение.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com