Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: A Court of Thorns and Roses (Двор от рози и бодли)
Публикувано на: 27 Яну 2017 17:07


Дюд, все пак в геймърски форум пишеш.
Народът сигурно има backlog за 10 години назад, да не говори за бума на независимите заглавия.

Освен това го има онова нещо наречено "златна епоха на телевизията" (с което не съм съгласен, скъпата телевизия е на приливи и отливи откакто се помня), но хората трепят ли трепят време със сапунките, които се предполага да са абсолютни шедьоври невиждани до сега (дааа бе).

Та или търси някой тясно специализиран книжен нърд или очаквай някой случаен геймър да му се падне от лотарията това чудо A Court of Thorns and Roses, каквото и да е то.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: A Court of Thorns and Roses (Двор от рози и бодли)
Публикувано на: 28 Яну 2017 21:31


Не съм ги чел лично, но според това, което знам за книгите на Маас - не са това, което търсиш. Доколкото разбрах е по-скоро power fantasy с приказни елементи - нещо от рода на Mistborn или дори King's Dark Tidings meets Cinderella :/

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: A Court of Thorns and Roses (Двор от рози и бодли)
Публикувано на: 19 Апр 2017 08:24


С уточнението, че не съм ги чел, но приятелката ми им е голяма фенка (на ASOIF също за сравнение). В естеството си това е хай фентъзи, но позиционирано изцяло за жени. Далеч не е Туайлайт или производните му, защото има сериозен world building и някакъв замисъл, но в естетиката на цялото нещо има чиклит елемент, който ангажира вниманието на дамите повече, отколкото Абъркромби би могъл с вечната си мръсотия и цинизъм. Засега на пазара сякаш толкова сериозна алтернатива аз момичетата не е имало, все са били някакви тъпотии с паднали ангели и вампири на литературно ниво под фенфикшън.

Това е втората поредица на Маас впрочем и тя е по... чекиджийската. Баш епик фентъзито ѝ е Throne of Glass серията.

Като цяло, оценките наистина са подвеждащи, защото книгите си имат аудитория и сред нея са меко казано много харесвани, но не виждам причина мъж да ги чете.
Най-малкото, бих се чувствал неловко да отворя в автобуса тази корица.

Spoiler for :
Image


за tl;dr виж тия артове:

Spoiler for :
Image
Image
Image
Image


ОК, няма нужда от повече обяснения, предполагам :lol:

П.П.
При българския превод на моменти сякаш бил играл гугъл транслейт, така че ако все пак ще си чикибойстваш вкъщи с книгите - само в оригинал.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: A Court of Thorns and Roses (Двор от рози и бодли)
Публикувано на: 16 Яну 2018 11:54


Тази поредица ми е любима. Написана е невероятно. Още не съм прочела последната книга, но не чувам добри отзиви. Може ли някой, който я е прочел да сподели мнение?
Вход Мениджър мнение, канални решетки, канални решетки, Блузи за момичета


Профил

Заглавие: Re: A Court of Thorns and Roses (Двор от рози и бодли)
Публикувано на: 22 Яну 2018 19:39


И мен ме разочарова последната книга.
Но разбрах, че ще излизат допълнителни книги, което според мен съвсем ще размие поредицата.
Но така е като авторите искат да угодят на всички.
застраховка отмяна на пътуване, курсове по немски, матраци нани, Хиалуронова киселина


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: A Court of Thorns and Roses (Двор от рози и бодли)
Публикувано на: 22 Яну 2018 22:37


А бе аз не съм чел тази поредица, но от каквото съм чел от Маас - тя не е особено добър автор. Напоследък ми се набива това като тенденция към мега популярните автори. И тя, и Сандерсън, ми бяха влезли в "to read" списъка заради невероятните отзиви, но само след три книги и двамата имат такива кусури, че просто нямам желание да продължавам сериите им, които съм започнал, или да започна друга серия от тях. И не са само те, имам ще един-два примера за автори, които не знаят какво правят, а печелят награди и ги хвалят навсякъде без причина и е абсурдно. Има супер добри автори, както ветерани, така и начинаещи, които пускат невероятни книги не са толкова известни или печеливши, колкото някакви дървении, които не стават за чеп за зеле, и това ми е супер странно.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Заглавие: Re: A Court of Thorns and Roses (Двор от рози и бодли)
Публикувано на: 23 Яну 2018 17:12


За жалост няма как да не се съглася с последното мнение...
Взаимни фондове, архивни стелажи, подаръци за деца, Застраховка имущество


Профил

Заглавие: Re: A Court of Thorns and Roses (Двор от рози и бодли)
Публикувано на: 11 Авг 2020 14:23


аз лично много харесвам поредицата и авторката, както и начина и на писане.
прахосмукачки,приключения,хоспис,мъжки сандали


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com