Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
09 Яну 2015 18:55
Мнения: 121
Заглавие: Въпрос: Манга
Публикувано на: 04 Сеп 2016 20:29


Здравейте,
Знаете ли дали има книжарница за манга в България? Става дума за "Berserk". Нямам никакъв опит в четенето на манга, но след неколкократно изглеждане на 1ви сезон и Golden Age Arc (анимацията на новия 2ри сезон не мога да я трая), се реших да си купя всички томове от всичко, излизало досега. Предполагам, че са неприлично много, барабар със всичките арки. Колко излизат като обем? И колко струват?
Поздрави!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 12 Сеп 2016 13:20


Официалният английски превод не го знам докъде е стигнал, а и нищо чудно да са му приложили някаква гадна адаптация...

Що не го прочетеш online и после не решиш дали искаш да го поръчваш скъпо-прескъпо с доставката или не?

Глави 1-346 http://www.mangatown.com/manga/berserk/

Списъкът с връзки е наопаки, но мисля ще се оправиш.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 22 Дек 2016 13:19


Щом четеш Berserk значи си на прав път.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 22 Дек 2016 18:15


Ми той не чете човека...или поне не е отговорил. :?
А ти по какъв грешен път си тръгнал, че си се оказал фен на ДжоДжо? :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 22 Дек 2016 23:00


AlShu написа:
Ми той не чете човека...или поне не е отговорил. :?
А ти по какъв грешен път си тръгнал, че си се оказал фен на ДжоДжо? :lol: :lol: :lol:


ДжоДжо е една от най-великите манги някога.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 22 Дек 2016 23:50


Е, то фен на ДжоДжо това ще каже, ма съчетанието убермачо + убергей герои така и не можах да го схвана, защо се има за толкова гениално.
Аз пробвах да гледам първи сезон, защото някои фенове ме поизлъгаха, колко е епик, та като ги притиснах до стената с "Това е като книга на Джейн Остин или сестрите Бронте, но в ролята на крехката английска девойка са мускулести катили на стероиди." промениха песента на "Еее, ма то първата част от сезона трябва да се изтрае, защото после става гениално!".
На мен по-гениално от вече видяното щеше да ми дойде прекалено...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 23 Дек 2016 01:12


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 23 Дек 2016 09:57


Всъщност не е вярно.
Нито едно от фуджошитата, които познавам не го харесва. Те явно си падат по по-фини педалчета :shock: .

ДжоДжо-вата фен база е най-вече из средите на феновете на бойните шонени и спортните заглавия, където всяка битка е състезание по красноречие, трае 10-тина серии и се леят повече мъжки сълзи отколкото пот и кръв.
Естествено към тях се прибавят и всички, които гледат само модни и суперпопулярни работи - Титани, САО-та, Гиаси и пр. гнъс.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 23 Дек 2016 17:53


:lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 23 Дек 2016 22:41


Е, при мен всичко е елитно...с изключение на мен самия.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 06 Яну 2017 14:04


Аз не съм казал, че анимето е яко, а, че мангата е велика.
Всъщност аз намерих първите две части на JoJo анимето за по-добри от Stardust Crusaders.
Част 4 ми харесва донякъде. А бре, най-предпочитам OVA-тата, които са преди анимето.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 06 Яну 2017 16:14


Бе хубаво, но честно казано не разбирам хората, които му се наслаждават неиронично.

Нищо лошо, просто не ги разбирам изпълненията в стил "отоко но роман" и "ора-ора-ора-ора". Не съм достатъчно отаку, за да понеса толкова много хомоеротика, като отправна система.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 06 Яну 2017 19:34


AlShu написа:
Бе хубаво, но честно казано не разбирам хората, които му се наслаждават неиронично.

Нищо лошо, просто не ги разбирам изпълненията в стил "отоко но роман" и "ора-ора-ора-ора". Не съм достатъчно отаку, за да понеса толкова много хомоеротика, като отправна система.


Хомоеротиката е преправка към древни произведения като Илиада, Енида и т.н. Самата японска литература има много хомоеротика. Майсторите от Ренесанса са рисували много хомоеротични картини.

То не е до това да си отаку, че да харесваш ДжоДжо. Даже за много аспекти бих казал, че трябва да си точно противоположното.

Също така се надявам под отоку да имаш предвид фен, тъй като думата има отрицателни конотации.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 06 Яну 2017 21:14


Тъй де, щом я има тази дума, значи и има явление зад нея.
Просто исках да кажа, че на мен не ми върши работа, не ме касае.

Отакуто е краен фен, което означава че перцепцията му за света е доста сбъркана. Аз си признавам, че не съм човек с особено ясни представи за обкръжението си, но дори на мен концепцията за свърхмъжкарщината в ДжоДжо и някои други заглавия ми идва за твърде екзотична.
Ако бяха откровени гейове сигурно щеше да ми е по-лесно да приема феновете им. При сегашното състояние не ми ясно дали тези хора се взимат сериозно или цялата им фенщина не е някаква форма на ирония?

А иначе поне по документи и първични полови белези съм отоко-десу.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 06 Яну 2017 22:24


AlShu написа:

Ако бяха откровени гейове сигурно щеше да ми е по-лесно да приема феновете им. При сегашното състояние не ми ясно дали тези хора се взимат сериозно или цялата им фенщина не е някаква форма на ирония?



Разбирам защо не би те кефило, но тази гейщина, които героите от ДжоДжо отдават, е много стара тропа. Само виж Ахил и Патрокъл.

Ба, ние бая се отклонихме от темата. Нещо си за Berserk, пък говорим за JoJo.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 06 Яну 2017 22:26


Феновете на ДжоДжо, по-точно онези, които са чели мангата преди да гледат анимето, наистина са много досадни.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 07 Яну 2017 01:03


Цитат:
Само виж Ахил и Патрокъл.

Ма техните отношения са откровено гей...що да е тропа? Просто една от възможностите.
Докато в ДжоДжо ги водят не само абсолютно стрейт, но и идеал за това...а пък очевидно не са.

И каква е връзката? Да, от време оно си има хомосексуалисти, бисексуални и каквото си пожелаят, просто отношението на обществото се е меняло.
Примерно при спартанците истинската любов е била между мъже и по правило са ги пращали в една и съща военна част (да защитят гаджето или да не се изложат пред него :shock: ), а сексът с жени е бил задължение с цел производство на още повече войници. Самите дами, ако си изпълнявали детеродните функции са имали пари и свободата да правят секс, с който им хареса - жени, мъже...

Това че ДжоДжо уж ратува за едно, пък показва друго, за мен е или лицемерие или някаква форма на подигравка. Да го приемаш буквално ми изглежда абсурдно.
Та ти като фен кажи - всичко в него за чиста монета ли трябва да се взема или е някаква метафора?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 07 Яну 2017 22:17


AlShu написа:
Цитат:
Само виж Ахил и Патрокъл.

Ма техните отношения са откровено гей...що да е тропа? Просто една от възможностите.
Докато в ДжоДжо ги водят не само абсолютно стрейт, но и идеал за това...а пък очевидно не са.


Те не са гейове. Хомосексуалността не е била разпространена особено в Елада. Мъж да ебе друг мъж не е било прието. Мъж(доминиращ) да ебе момче е било прието в някои полиси като Атина. Никога противоположното.

AlShu написа:
И каква е връзката? Да, от време оно си има хомосексуалисти, бисексуални и каквото си пожелаят, просто отношението на обществото се е меняло.
Примерно при спартанците истинската любов е била между мъже и по правило са ги пращали в една и съща военна част (да защитят гаджето или да не се изложат пред него :shock: ), а сексът с жени е бил задължение с цел производство на още повече войници. Самите дами, ако си изпълнявали детеродните функции са имали пари и свободата да правят секс, с който им хареса - жени, мъже...


Спартанската теория на изкуството на войната е, че ако мъже се обичат, тяхната любов ще ги прави по-добри воини. Затова те се бият по двама. Обаче не е било прието да се ебат.

AlShu написа:
Това че ДжоДжо уж ратува за едно, пък показва друго, за мен е или лицемерие или някаква форма на подигравка. Да го приемаш буквално ми изглежда абсурдно.
Та ти като фен кажи - всичко в него за чиста монета ли трябва да се взема или е някаква метафора?

Понякога автора забравя какво пише или се обърква. Араки сам си го е признал.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 08 Яну 2017 14:52


Цитат:
Хомосексуалността не е била разпространена особено в Елада.

Иии говорим за фикция, а в нея обикновено става дума за изключителни случаи, не за общоприетото.
И не казвам, че са напълно хомосексуални, а че отношенията между двамата са такива. Може в легендата да са бисексуални...не съм се интересувал чак толкова, а не е и толкова важно.
Не виждам как тази двойка се отнася към историята в ДжоДжо и как представя същото.

Цитат:
Обаче не е било прието да се ебат.

Направи си справка. То дори традиционно в първата брачна нощ жените им се обличали, като момчета, за да са им по-привлекателни.

И пропускаш това, които искам да кажа. Хомосексуализъм си има и винаги си е имало. Има го и в животинския свят. Нещо естествено е. Сменя се сам обществената нагласа към него. Ето в Спарта им е бил социално удобен. В съвременното западно общество заради разпада на християнските ценности и традиционното семейство отново става удобен, защото е една от малкото причини хората да градят семейства...удобни за управление и експлоатация.

От друга страна ДжоДжо е типично подменяне на ценности - да представяш едни неща с други имана и като част от нещо друго.
Авторът, като уж е такъв пич да си говори в прав текст.

Цитат:
Понякога автора забравя какво пише или се обърква.

Сюжетно сигурно...не съм запознат, особено между арковете, но това заглавие е идиотизъм на фундаментално ниво. Единствено мога да го възприема, като гротеска на тема мачовщина...но не съм видял някой да го хвали за това. :shock: :shock: :shock:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Въпрос: Манга
Публикувано на: 08 Яну 2017 16:14


AlShu написа:
Иии говорим за фикция, а в нея обикновено става дума за изключителни случаи, не за общоприетото.
И не казвам, че са напълно хомосексуални, а че отношенията между двамата са такива. Може в легендата да са бисексуални...не съм се интересувал чак толкова, а не е и толкова важно.
Не виждам как тази двойка се отнася към историята в ДжоДжо и как представя същото.


До колкото разбрах, ти май дори не си изгледал Част 1, така че какво да ти кажа?

Цитат:
Направи си справка. То дори традиционно в първата брачна нощ жените им се обличали, като момчета, за да са им по-привлекателни.

В кои полиси?

Цитат:
И пропускаш това, които искам да кажа. Хомосексуализъм си има и винаги си е имало. Има го и в животинския свят. Нещо естествено е.

Целта на всяко същество е да си продължава гените. Следователно, то е невъзможно за хомосексуалността да е нещо естествено. Това, че има примери еди къде си не го прави нормално, а е дефект.

Цитат:
Сменя се сам обществената нагласа към него. Ето в Спарта им е бил социално удобен. В съвременното западно общество заради разпада на християнските ценности и традиционното семейство отново става удобен, защото е една от малкото причини хората да градят семейства...удобни за управление и експлоатация.

Добре.

Цитат:
От друга страна ДжоДжо е типично подменяне на ценности - да представяш едни неща с други имана и като част от нещо друго.
Авторът, като уж е такъв пич да си говори в прав текст.

Как ги променя и как ги представя като нещо друго? Това, че има доста случаи, където героите приличат на гейове си е вярно, но то си е само до там.
В диуги части на мангата има герои, които са гейове.

Цитат:
Сюжетно сигурно...не съм запознат, особено между арковете, но това заглавие е идиотизъм на фундаментално ниво.

?

Цитат:
Единствено мога да го възприема, като гротеска на тема мачовщина...но не съм видял някой да го хвали за това. :shock: :shock: :shock:


Може. :D От средата на Част 4 вече героите не са мачота, а от част пет са доста женствени.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com