Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 16 Май 2014 11:54


Хайде да си разменяваме цитати, които са ни направили впечатление.

"Нощ в Лисабон" - Ерих Ремарк

- Навън как е? - попита той - Така - без всичко...
- Без всичко? - отвърнах аз. - Приблизително така: без всичко. Но не съвсем. А тук как е? С всичко и без едно?
- Лошо, Йосеф. Но изглежда блестящо.

...бе вечната сцена на човечеството - слугите на силата, жертвата и вечният трети, зрителя, който не вдига ръце да защити жертвата и не се опитва да я освободи от страх за собствената си сигурност, а именно заради това собствената му сигурност е винаги застрашена.

Самотата търси другар и не пита кой е. Не знаеш ли това, значи никога не си бил самотен, а сам.

Ала от цялата галерия тъпи победители не бе ли той притежавал по-дълбоко човека, когото обичаше? И какво притежаваме в действителност. Защо е тази врява около неща, които в най-добрият случай са само взети за известно време назаем; и защо са тези брътвежи за това, дали ги притежаваме повече или по-малко, след като измамната дума "притежавам" означава само: да прегърнем нищото?


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 10 Юни 2014 19:52


Евгений Замятин — Ние

Цитат:
Това е ясно. Единственият начин да избавиш човека от престъпленията е да го избавиш от свободата.


Цитат:
Помислете само. На онези в двамата в рая им бил предоставен избор: или щастие без свобода - или свобода без щастие; трето няма. Те, глупаците, избрали свободата - и какво: ясно - после векове наред мечтали за оковите си.


Цитат:
...древният Бог е създал древния, тоест способен да греши човек - и следователно сам е сгрешил. Таблицата за умножение е абсолютна, далеч по-мъдра от древния Бог: тя никога - разбирате ли: никога - не греши. И няма по-щастливи от цифрите, живеещи по стройните закони на таблицата за умножение.


Цитат:
Мъчително гледах устните и. Всички жени са устни, само устни. Нечии розови, гъвкаво-кръгли: пръстен, нежна преграда от целия свят. И тези: преди секунди ги нямаше, а ето сега- като нож - и още капе сладка кръв


Цитат:
-Да хубаво... - казах си на глас. После на нея: - Мразя мъглата. Страхувам се от нея.
- Значи я обичаш. Страхуваш се, защото е нещо по-силно от теб, мразиш - защото се страхуваш да обичаш - защото не можеш да го подчиниш на себе си. Само непокорството може да се обича.


Цитат:
Но за щастие между мен и дивия зелен океан е стъклото на Стената. О, колко велика е божествено-ограничаващата мъдрост на стените и преградите! Това е може би най-великото от всички изобретения. Човек е престанал да бъде звяр едва тогава, когато е построил първата стена.


Цитат:
Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши. Иначе и не би си струвало да го четеш...


Профил

Заглавие: Re: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 30 Авг 2014 09:34


Кой гений извъртя нещата така, в своя полза, че аз, Буров, банкерът Буров се озовах в Дряново, да паса патките по „Пачи панаир“ и да слушам химна на дряновските пияници? На Коля Бързака. Леле майко, thetimeposts до какво падение доживях....................


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 23 Окт 2014 14:55


Димитър Талев - "Гласовете ви чувам" /1966 г./
Цитат:
— Не, не, не — потрепера цял на стола си Глаушев, дигна, разтърси стиснати юмруци. — Това не може да бъде верно! Това е… Аз не съм ходил там… И баща ми се върна от България разтъжен, но не може, не може да бъде така, както казвате вие. Не може да нема вече там хора, които още помнят и Левски, и Ботев, и всички народни мечти и стремления. Малцина ли са идвали тук да мрат за брата роб! И никога тоя народ, и тук, и там, в България, не ще заспи отново, след като се е събудил еднаж.

— Блажени верующи. И тия, които идват тук… авантюристи. Тебе май ракията. … Не се горещи! Не си свикнал. Аз ще ти покажа тъмнината, ще ти покажа и светлината. Трябваше робското чернило в тоя народ да изгори в огън, да се измие с кръв Априлското въстание… няколко села там, с дървени топове. А руснаците по-добре да си бяха стояли там, в Русия.


Цитат:
— Да, аз съм против всички и против всичко, за да бъда свободен. Аз съм тук — почука той на масата с доста израсналия, нечист нокът на показалеца си, — а всички други са срещу мене. И ги виждам ясно. Ясно. Познавам ги. И не се оставям да ме повлекат с тълпата си.

— Не… Човек требва да бъде с другите хора. Никой не може да живее сам.

— Това е пак по кибаровски. Той ти е тебе учителят. Кибаров и подобните на него искат да превърнат човечеството на едно огромно стадо. Дервиши на марксизма. Наследници на йезуитите. Умеят да увличат такива като тебе.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Заглавие: Re: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 13 Окт 2020 10:36


aaa travel agency
  A man was going to the house of some rich person. As he went along the road, he saw a box of good apples at the side of the road. He said, "I do not want to eat those apples; for the rich man will give me much food; he will give me very nice food to eat." Then he took the apples and threw them away into the dust.
  He went on and came to a river. The river had become very big; so he could not go over it. He waited for some time; then he said, "I cannot go to the rich man's house today, for I cannot get over the river."
  He began to go home. He had eaten no food that day. He began to want food. He came to the apples, and he was glad to take them out of the dust and eat them.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 21 Окт 2020 08:46


Комиксите броят ли се за книги?

Ето нещо от Girl Genius (има и печатно издание, не само web):

Цитат:
- What do you call it...when you have to work with someone you'd be better of killing?
- Politics.
- I don't like it.
- Few people do.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 22 Окт 2020 00:57


Императора написа:
everyday life

Не си принуден да работиш с никой - просто избираш работа, която не налага това.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 22 Окт 2020 22:54


Императора написа:
Именно. ;]

Е, в политиката не можеш да си го позволиш.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 23 Окт 2020 08:52


Императора написа:
Ти па от къде ша знаеш това? ;]


Подозирам го във връзка с някои хора намесени в политиката, които познавам лично, а цитатът който постнах казва същото.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Цитати от последната книга, която сте прочели
Публикувано на: 26 Окт 2020 17:41


Цитат:
We’ve got a goddamned wizard! Fuck those guys!

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com