Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 13 Май 2012 08:42


им пука за този велик български роман! Аз не съм чел други книги, но тази ми стига, защото е връх на българската литература! Също много ми харесват стихотворенията "Аз съм българче" и "Люлекът ми замириса" от същия автор.

Лично според мен, но и според вас трябва да е така.

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 13 Май 2012 08:49


"Време разделно" FtW!

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 13 Май 2012 10:50


Кви са тея глупости бе ало ?


Профил

Аватар
Регистриран на:
17 Юли 2011 11:18
Мнения: 192
В момента играе: с цици
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 13 Май 2012 11:32


Аз съм човек, който чете доста и мога да ви кажа - "Под игото" е една наистина противна книга.


Профил

Аватар
Регистриран на:
17 Май 2008 21:00
Мнения: 1306
В момента играе: dota 3
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 13 Май 2012 11:37


Немили-недраги е 100 пъти по-добра и по-кратка.

___________________________________
LA COKA


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 13 Май 2012 12:23


"Под игото" е скучна и тъпа, а Вазов смърди. Тъжната истина.

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 13 Май 2012 12:28


За "Под Игото" съм съгласен...

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 13 Май 2012 12:31


Вървете по дяволите."Под игото" е книга за реалния живот по време на възраждането.Тъй като той е бил скучен,тъп и трагичен,логично е и книгата да не е най-забавното за четене нещо.Това е просто един реалистичен роман.Warbringer ходи прави френска любоф на Андрей Райчев.Кривогледият гъзел сигурно ти е идол!

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 13 Май 2012 21:24


Ми нямам идол, но дори да имах, щеше да е далеч от Вазов.

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 12:13


Джони Спагети -
Цитат:
защото е връх на българската литература


Ъъъ...аз връх не бих го нарекъл...по-скоро "километричен камък". Все пак е първият български роман. Разни технически грешки в изпълнението са очаквани, но и пренебрежими.

Ще си призная, че не съм голям фен на Вазов, особено на поезията му.
Но неговата прозата ми харесва.

В "Под игото" има много добри идеи и техни разработки. Има го и това "за реалния живот по време на Възраждането", както е написал reborn_izrod. Авторът е описвал елементи от собственото си ежедневие.
Това което не ми харесва е неравномерността - някои детайли, герои и сцени са описани страхотно, други (при това важни) са претупани. Сюжетът също е леко объркан и скача през времето, когато му хрумне.
Обаче не можем да виним Вазов за това строго - тогава се е учил да пише в този формат, а и не е имало български аналог, който да му служи за отправна точка.

Не ми е от любимите книги, но най-малкото е интересна от идейна и литературно-историческа гледна точка.
"Чичовци" за същите герои и епоха, ми е много по-любимо и е определен по-добре написано заглавие. Разликата с "Под игото" е обемът и все пак в това, че тематиката не е толкова дълбока и мрачна.
На тема бит "Чичовци" обаче казва повече неща.

reborn_izrod
Цитат:
Тъй като той е бил скучен,тъп и трагичен,логично е и книгата да не е най-забавното за четене нещо.

Всъщност не е задължително. Едни от най-интересните наши и световни класики са точно на тема мрачен и трагичен живот :lol: :lol: :lol: .
А пък на мен напук книгата МИ БЕШЕ забавна. Не е, като да съм се смял през цялото време, де. Просто ми беше кеф да я чета и препрочитам през годините.

Маса народ се опита да ми я набута за "връх"...независимо дали я харесвам или не...независимо дали съм я чел или не!
Почти се гордея, че харесах разни неща в нея въпреки, че обществото се опита да ми нареди "тази книга трябва да се харесва независимо от личните ти предпочитания, защото НИЕ ти качваме, че това е правилната книга".

reborn_izrod, поредният странен коментар. Какво скучно има в живот, където те гонят зъптиета и стрелят по теб? :shock:
Вече наистина почвам да се съмнявам, че си чел целите книги, които така жарко защитаваш. Нима съдиш за тях само по откъсите в учебниците по литература (абе май и тях не си разбрал, като хората)?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 13:42


Ти па я уписа целата книга некъв уестърн.Верно имаше и комични моменти,но като цяло си беше минорно и тежко настроението.Поне за мен може би щото вече бях гледал филма и знаех какво ще се случи по-нататъка.Забелязвам,че каквото и да кажа и колкото и неоспоримо да е ти се стремиш да си против.Това някакъв комплекс,който те кара никога да не приемаш чуждото мнение ли е?А книгата съм я чел.Че даже 2 пъти.Не те знам на колко си години,но когато аз бях ученик беше задължително да се прочете цялото произведение през лятната ваканция.И аз за разлика от повечето други го правех,защото учителките ме харесваха и се възползваха от всеки възможен повод да не ми пишат заветната шестица.А поезията на Вазов е най-неоспоримото и велико нещо излизало от главата му.Особено когато е текст на песен на ЕПИЗОД.Един интересен за мен въпрос относно тебе.Хората които са толко дребнави колкото теб принципно съм забелязал че или са жени или са гейове.Ти кое от двете си AlShu?

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Ное 2009 19:43
Мнения: 11
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 15:04


В тоя форум по принцип влизам само за да чета, но този път не мога да не се обадя: reborn_izrod, страшно предубеден и груб си.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 15:18


Трол написа:
В тоя форум по принцип влизам само за да чета, но този път не мога да не се обадя: reborn_izrod, страшно предубеден и груб си.


Да уе аз съм бил грубият.Във един от най-грубиянските форуми евър!Тука само да напишеш един ред ако не си от старата форумна "аристокрация" ти се нахвърлят и те обявяват за трол.Враждебността и ширещата се във форума простотия ме карат да избруталявам.Иначе искам да съм приятел със всички.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 16:32


reborn_izrod
Цитат:
уписа целата книга некъв уестърн.


Къде се описвал цялата книгата? Само споменах нещо там за зъптиетата, като частен пример за нескучаене.

Цитат:
Забелязвам,че каквото и да кажа и колкото и неоспоримо да е ти се стремиш да си против.

Именно...малко ти е сбъркана дефиницията за неоспоримо. :lol: :lol: :lol:

Цитат:
Това някакъв комплекс,който те кара никога да не приемаш чуждото мнение ли е?

Обичам да се заяждам...особено с хора, които преди това са се заяли с мен :rockon:
Пък може би просто да съм си гадняр по душа.

Цитат:
когато аз бях ученик беше задължително да се прочете цялото произведение през лятната ваканция.

Тъй, тъй...и нали се сещаш, че после даскалката си знаеше да изпитва само по откъсите в учебника или в учебните помагала...защото в противен случай, щеше да изтрещи двойки на 80% от учениците.

Цитат:
И аз за разлика от повечето други го правех,защото учителките ме харесваха и се възползваха от всеки възможен повод да не ми пишат заветната шестица.

Това не го разбрах...честно!
Хайде ще приема че си чел книгата. Просто коментарите ти за нея ми изглеждат странни (там нещо за скучния живот).

Цитат:
А поезията на Вазов е най-неоспоримото и велико нещо излизало от главата му.

Ами не смятам да обяснявам, каква е разликата между "велико" и "на мен не ми харесва". Никъде не съм писал, че поезията му не е велика.
(За разлика от случая с Димитър Талев в който наистина мисля, че го величаят прекалено...при това по чисто политически цели, нямащи нищо общо с майсторството му.)

Цитат:
Особено когато е текст на песен на ЕПИЗОД

Ъ?
Това за критерий ли минава?

Цитат:
Един интересен за мен въпрос относно тебе...

На мен пък ми е интересно друго, как до сега уж спориш с валидни и смислени аргументи и изведнъж те изби на касапщина?
Свърши ти творческото вдъхновение да тролиш?

И защо дребнавост да е еквивалентно на жена, бе?
Това ми го даваш наравно с висши чувства за патриотизъм и родолюбие?
Ма верно ква ти култуаата, ве еййй!

Сега...на "жена" не може да ме обидиш (щото уж уважам там некви женски... :lol: ), но за гей ще ти отговора право - не се възбуждам от мъже...да странна работа...ама не се...
Но дори и да го правех не вижда връзката с дребнавостта ми. Да дребнав съм и съм адски досаден...как обаче това се връзва с перверзиите...и на сън не бих се сетил :shock:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 16:41


Дребнавостта е качество присъщо най-често на жените,а гейовете са жени по съзнание.Ако и това се правиш че не знаеш,споровете с теб са съвсем излишни.Всъщност аз май сам се излагам,защото си пилея времето за подобни глупости.Благодаря че си призна че си комплексар,това ти прави чест,аз също си имам комплекси и факта че си го признаваш е крачка към това да се отървеш в бъдеще от тях и да си по-малко досаден човек.Не искам да те обиждам,хора като мен принципно трябва да напътстват заблудените като теб и не постъпих добре като ти отвърнах така сурово на дребнавостта.Трябваше да съм по-търпелив,вероятно изпростях малко ненужно и това си признавам понеже виждам че има някакви наченки на подобрение в теб и вероятно съм те преценил не съвсем правилно.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 17:35


reborn_izrod
Цитат:
Дребнавостта е качество присъщо най-често на жените


Wow! Къде го пише това? От кой извор на древна мъдрост черпиш - Демокрит, Платон, Сократ? (Половината от тях трябва да са гейове...с тези гръцки имена.)

Цитат:
а гейовете са жени по съзнание


Duble wow!

Цитат:
Благодаря че си призна че си комплексар

Казах, че съм заядлив.
Да, комплекси сигурно имам, но не се заяждам с хората заради тях.

Цитат:
аз също си имам комплекси и факта че си го признаваш е крачка към това да се отървеш в бъдеще от тях и да си по-малко досаден човек

Мисля, че комплексите вредят на личността в много повече и по много по-различни начини отколкото хората да те смятат за "досаден човек".
Всъщност досаждането е недостатък, който не е задължително да е породен от комплекси.
А има и комплекси, които те карат да се държиш, като изключетилно "мил и сервилен човек".
Ще ти го кажа с математически израз "досаден" <> "комплекс" :lol: .
Т.е. поредният пропуск в системата ти от знания.

Цитат:
хора като мен принципно трябва да напътстват заблудените като теб

Значи да те разбирам така - ти си оффчеря, а аз съм оффцъта...малко си се заблудил и в това.
Разликата е, че на мен не ми пука колко заблуден си ти...но пък ме дразни, когато някой почне да ми подвиква, като овчар.

Апропо, така и не разбрах къде е връзката между "Под игото" и цялото това вкарване на заблудената овчица в пътя.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 17:38


Както и да е прощавам ти.Подавам ти ръка пък ти ако щеш ми отвърни със същото.Не се признавам за победен,просто не ми се спори с някой който би отрекъл и математическа аксиома само защото аз съм я изрекъл.Или заради това че съм изпуснал една запетайка в нея.Запетайка от не-жизнено значение да се уточня преди да си го използвал и това.Някога даже бих се бил с теб по такива въпроси,но стигнах до извода че когато един човек е комплексиран и ти го набиеш или унижиш,шансовете той някога да признае че си прав стават нулеви.Дори да разбере че си прав комплексите няма да му позволят да го признае и ще продължи да върви в грешния път,така че в такъв случай нанасям само вреда на родината,а не и помагам.Оставяш тези хора да стигнат до тези изводи уж сами и да не търпят позора да приемат чуждо мнение някога.И не знам за теб,но за мен всичко това изобщо не е забавно.Просто за пореден път се убеждавам колко сме затънали и с колко граничеща с невъзможното задача сме се захванали българските националисти.Жалко за България,но ние ще се гърчим все пак като риба на сухо в безплодни опити да я спасим,докато хора като теб ще ни заяждат за всеки пропуск,дреболия и ще подлагат на съмнение всичко което може (и не може)да се подложи на съмнение,за да се окаже накрая че сме закъснели фатално.Апропо връзката с "Под игото" е че просто се опитваш да ме дразниш в тема за него.Можеше със същия успех темата да е и за проблемите с циганското малцинство.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 18:16


Абе изобщо на никой ли не му хрумва,че сме недостойни да кажем и една дума срещу Вазов или Талев.Тука сигурно и майка си бихте оспорили че ви е майка,само и само да излезнете ентелегентни.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4864
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 14 Май 2012 22:32


"под игото" е един от най-скучните романи, които съм се опитвал да зачитам. Не мисля да правя повече опити, не си и заслужава.

Изрод, потърси помощ, бързо! Това е приятелски съвет, последствията за разума и съзнанието ти може вече да са необратими.

Цитат:
граничеща с невъзможното задача сме се захванали българските националисти.Жалко за България,но ние ще се гърчим все пак като риба на сухо в безплодни опити да я спасим,


това си ме събори от стола от хилеж.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Под игото, за да видя колко човека...
Публикувано на: 15 Май 2012 14:47


Omega-x написа:
"под игото" е един от най-скучните романи, които съм се опитвал да зачитам. Не мисля да правя повече опити, не си и заслужава.

Изрод, потърси помощ, бързо! Това е приятелски съвет, последствията за разума и съзнанието ти може вече да са необратими.

Цитат:
граничеща с невъзможното задача сме се захванали българските националисти.Жалко за България,но ние ще се гърчим все пак като риба на сухо в безплодни опити да я спасим,


това си ме събори от стола от хилеж.


Явно си турчин или грък щом трагичната съдба на България те забавлява толкова.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com