Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 14 Май 2012 17:40


Цитат:
нямаме безкраен запас


Е, кат ги изхарчим ще искаме пари по европейските фондове. С тях ще си купим книгите на някой турчин или закъсал румънец.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 14 Май 2012 17:43


AlShu написа:
Цитат:
нямаме безкраен запас


Е, кат ги изхарчим ще искаме пари по европейските фондове. С тях ще си купим книгите на някой турчин или закъсал румънец.


Йеа!Тоя път се заяде само за това.Напредък е още малко и току виж си се превърнал в човек с когото може да се комуникира.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 15 Май 2012 11:49


Аз пък тук се опитвам да лансирам една друга теза - автори имаме, но адекватно тяхно тълкуване - не.

Не искам да ги "унищожавам", както се опитваш да ме изкараш ти.
Просто искам да разбера, какво наистина са се опитали да кажат...без някой да ми го тъпче насила в гърлото и без да го изкривява в своя изгода.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Юли 2010 23:05
Мнения: 445
В момента играе: с мерника и мушката на кремъклийката
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 05 Юни 2012 13:00


Чел съм Железният светилник. Не по собствена воля. Чел съм и уоркрафтовете, но не ми харесаха толкова, колкото старкрафтовете и хейлотата. Сай-фай > фентъзи.

___________________________________
Времето е в нас и ние сме във времето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Дек 2008 17:53
Мнения: 1499
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 13 Авг 2012 18:18


Една от многото задължителни книги в даскалото, на които им отне не повече от страница ме приспят...
От това което се коментираше в часовете по БЕЛ за нея само ми се дозатвърди мнението, че е някакъв фейл...







фентъзи рулз.

___________________________________
Brenda, LaTisha, Linda, Felicia, Dawn, LeShaun, Ines, and Alicia, Teresa, Monica, Sharron, Nicki, Lisa, Veronica, Karen, Vicky, Cookies, Tonya, Diane, Lori and Carla, Marina, Selena, Katrina, Sabrina, About three Kim's, LaToya, and Tina, Shelley...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 13 Авг 2012 18:54


Спри, че ме заболя сърцето, копеле.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 03 Сеп 2013 17:57


AlShu написа:
(Апропо, чували ли сте за комедийно еротичната поезия на Смирненски? Не сте, защото няма нищо политическо в нея.)


Глупости говориш ...
Смирненски няма еротично комедийна поезия , братко ...
Смирненски има хумористични разкази и кратки повести в ранният му период от творчеството си / ако може да бъде изобщо разделян на периоди, поради ранната му смърт, на 23 или 24 години/ . Освен това, цялата му останала лирика ''популярните му творби'' са пропити от хумористични и предимно саркастични елементи.
Доколкото ''еротичното'' в поезията му ... да, наистина има лирика за млади девойки, младежи гуляиджий, и стари буржоазни дами с фрифолно поведение ... Имайки предвид средата в която е бил заобиколен, предимно млади хора, бохеми ... тези теми са съвсем нормални за неговата лирика. И да може да се сметне за някакво новаторство и лека разкрепостеност, предвид предимно консервативната тематика на българската лирика / изключвайки естествено , авангардистите /Гео Милев, Ламар, Марангозов/ и пост-модернистите и модернистите/Валери Петров, Георги Господинов и т.н. съвременни поети/ /. Но да се нарече ''комедийно еротична'' е доста неподходящ и неправдив термин ... Освен това тази лирика не е по-непопулярна , защото е политически несъстоятелна /изобщо ако може да се отделя по такъв начин/ , а защото просто е по-слаба, от останалите ''популярни творби на Смирненски''. Но аз лично мисля че Смирненски няма слаба творба, той е един от големите имена в СВЕТОВНАТА литература, и да, няма нищо общо с комунистическата партия в България ... Да, има комунистичeски идей, но те са предимно от социален характер, защото вижда неправдите, бедността и мизерията която го обгражда и се опитва да се бори за справедливост. Няма нищо общо с политиката !
Одеве някой се изказа че българската литература била слаба и нещо от този сорт ... искам да кажа по този въпрос че това може да го каже само слабограмотен човек, който е чел максимум: Под Игото и 2-3 стихотворения на Ботев в гимназията и със това му се изчерпва кръгозора ... Не си мислете чe като четете Стар Крафтове, Вар Крафтоеве / дори не знаех че има издадени такива книги , от тук научих / четете някаква стойностна литература или литература въобще ! Разликата дали си прочел поредицата на ''Хари Потър'' или си си направи годишен абонамент за вестник ''Шоу'' не е голяма ... и с това искам да кажа, че да и по двата начина ще си запълниш времето, и да и по двата начина няма да получиш нищо в замяна ....
Колкото до Талев , аз лично мисля че ''Железният светилник'' е може би най-добрият ми роман, следващият е ''Гласовете ви чувам'' ... но това си е мое лично мнение, продиктувано от факта че не си падам много, много по исторически романи, каквито са останалите романи на Талев. Но иначе Талев, наравно с Димов, са едни от фундаментите на българският роман и аз ги уважавам и се прекланям пред талантът йм ...

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 12 Авг 2014 12:42


NoName написа:
AlShu написа:
(Апропо, чували ли сте за комедийно еротичната поезия на Смирненски? Не сте, защото няма нищо политическо в нея.)


Глупости говориш ...
Смирненски няма еротично комедийна поезия , братко ...
Смирненски има хумористични разкази и кратки повести в ранният му период от творчеството си / ако може да бъде изобщо разделян на периоди, поради ранната му смърт, на 23 или 24 години/ . Освен това, цялата му останала лирика ''популярните му творби'' са пропити от хумористични и предимно саркастични елементи.
Доколкото ''еротичното'' в поезията му ... да, наистина има лирика за млади девойки, младежи гуляиджий, и стари буржоазни дами с фрифолно поведение ... Имайки предвид средата в която е бил заобиколен, предимно млади хора, бохеми ... тези теми са съвсем нормални за неговата лирика. И да може да се сметне за някакво новаторство и лека разкрепостеност, предвид предимно консервативната тематика на българската лирика / изключвайки естествено , авангардистите /Гео Милев, Ламар, Марангозов/ и пост-модернистите и модернистите/Валери Петров, Георги Господинов и т.н. съвременни поети/ /. Но да се нарече ''комедийно еротична'' е доста неподходящ и неправдив термин ... Освен това тази лирика не е по-непопулярна , защото е политически несъстоятелна /изобщо ако може да се отделя по такъв начин/ , а защото просто е по-слаба, от останалите ''популярни творби на Смирненски''. Но аз лично мисля че Смирненски няма слаба творба, той е един от големите имена в СВЕТОВНАТА литература, и да, няма нищо общо с комунистическата партия в България ... Да, има комунистичeски идей, но те са предимно от социален характер, защото вижда неправдите, бедността и мизерията която го обгражда и се опитва да се бори за справедливост. Няма нищо общо с политиката !
Одеве някой се изказа че българската литература била слаба и нещо от този сорт ... искам да кажа по този въпрос че това може да го каже само слабограмотен човек, който е чел максимум: Под Игото и 2-3 стихотворения на Ботев в гимназията и със това му се изчерпва кръгозора ... Не си мислете чe като четете Стар Крафтове, Вар Крафтоеве / дори не знаех че има издадени такива книги , от тук научих / четете някаква стойностна литература или литература въобще ! Разликата дали си прочел поредицата на ''Хари Потър'' или си си направи годишен абонамент за вестник ''Шоу'' не е голяма ... и с това искам да кажа, че да и по двата начина ще си запълниш времето, и да и по двата начина няма да получиш нищо в замяна ....
Колкото до Талев , аз лично мисля че ''Железният светилник'' е може би най-добрият ми роман, следващият е ''Гласовете ви чувам'' ... но това си е мое лично мнение, продиктувано от факта че не си падам много, много по исторически романи, каквито са останалите романи на Талев. Но иначе Талев, наравно с Димов, са едни от фундаментите на българският роман и аз ги уважавам и се прекланям пред талантът йм ...

Любимото ми произведение принципно е "Немили-Недраги", но и "Железният светилник", и "Тютюн" оставиха следа в мен. Толкова са добри, че нямат равни. А който предпочита да чете WarCraft & StarCraft
ВМЕСТО българска литература... Кви сте вие, бе??


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 03 Сеп 2014 14:55


NoName
Цитат:
Смирненски няма еротично комедийна поезия , братко ...
Смирненски има хумористични разкази и кратки повести в ранният му период от творчеството си

Не бе, хич няма:

http://www.znam.bg/com/action/showBook? ... ectionID=5

http://www.odit.info/?s=6&i=192825&f=677

Има още доста в каталога от първата връзка.

Цитат:
Но да се нарече ''комедийно еротична'' е доста неподходящ и неправдив термин

Какъв е истинският термин тогава?

Ето дори нещо социално/политическо, но предадено с голяма доза хумор.
http://chitanka.info/text/10681-kihavitsa

Ние тези неща не ги учехме в училище, а защо?
Не е ли по-справедливо разглеждайки някой автор, да се спомене за най-различни уклони в работата му, вместо да се набива само на най-известните и удобните на обществото.

Цитат:
а защото просто е по-слаба

Ето това питам - как се определя силното и слабото?
За мен технически погледнато, горните три не стоят по-долу да кажем от "Йохан" или от "Червените ескадрони".
Последните дори са писана по задължение пропаганда, а се водят по-силни. :shock:

what if they get me?
Цитат:
Двама са големите социални поети в българскиата литература.

Ъъъ...кой говори само за социални?
Аз пък искам да говоря за поезия с най-широка тематика!

От друга страна, най-социалното и за мен най-смисленото нещо на Смирненски е "Приказка за стълбата" (Посветено на всички, които ще кажат: "Това не се отнася до мене!" :lol: ), което е проза.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Фев 2004 14:16
Мнения: 4
Местоположение: София
В момента играе: нищо :( чакам лятото за повече свободно време и за нов комп
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 18 Окт 2014 16:22


Аз съм в момента на третата книга. Засега най-много ми харесва първата.

___________________________________
http://www.teenproblem.net/forum


Профил Skype WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 21 Окт 2014 10:00


Някой да даде мнение за "Гласовете ви чувам", че още не съм я чел... :oops:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 23 Авг 2020 13:28


аз много я харесвам, доста добре написана книга
мъжки чанти,абонаментно почистване,тристаен апартамент,центробежен компресор


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com