Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека...
Публикувано на: 06 Май 2012 08:30


... ще го коментират. Междувпрочем от цялата тетралогия "Преспанските Камбани" лично според мене е най-грабващата книга.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 06 Май 2012 19:11


Ми аз нямам любима,но смятам за ужасяващ факта че има хора,които не са чели дори само първата,а са чели поне 3 книги за Уоркрафт или оная боза "Песен за огин и жупел" дето гейм ъф троунс шитнята била по нея май.Фентъзи просто съкс и туй то.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 06 Май 2012 21:26


True, true... Тъжна история, а тва е една от най-страхотните и грабващи книги които съм чел. "Илинден" ме остави със смесени чувства бтв.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2009 14:06
Мнения: 1261
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 09 Май 2012 09:02


Не съм го чел, не знам на кого е , имам 5.60 на матурата ,няма и да го чета ,а съм чел всичките книги на Уоркрафт , българската литература е шит ,сай фай е шит , фентъзи рулз , вие сте педераси. хейт ме 8)

___________________________________
:icq22:


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 09 Май 2012 10:16


Талев рулира, сай-фай също, фентъзи съкс, духай.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 09 Май 2012 12:29


Мразим секви фентъзи уроди и га видим некой елф на улицата че го строшим от кьотек!

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2009 14:06
Мнения: 1261
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 09 Май 2012 13:03


reborn_izrod написа:
Мразим секви фентъзи уроди и га видим некой елф на улицата че го строшим от кьотек!

Личи ти че само Талев и Вазов четеш с тези изящни извивки на българския. аз като елфче без претенции само бих ти посрал леко устенцата на улицата.

___________________________________
:icq22:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 10 Май 2012 10:26


Ред написа:
reborn_izrod написа:
Мразим секви фентъзи уроди и га видим некой елф на улицата че го строшим от кьотек!

Личи ти че само Талев и Вазов четеш с тези изящни извивки на българския. аз като елфче без претенции само бих ти посрал леко устенцата на улицата.


Че те ванем за магарежките уше и че те изплюштим до смарт :lol:
И Между другото съм последовател на дъновизъма!

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 10 Май 2012 12:49


Според мен "Камбаните" са евтина и скучна мелодрама.

Единствената причина, поради която се води класика е, че действието се развива в Македония и авторът се заиграва с елементарната псевдо-патриотична носталгия на българина по бивши територии.

И понеже на мен не ми пука, къде се развива сюжета (предпочитам Марс пред Земята), а какво се случва в него, книгата ми е безразлична.

Българските критици я уважават и са я превърнали в литературен канон предимно по политически причини.
(Апропо, чували ли сте за комедийно еротичната поезия на Смирненски? Не сте, защото няма нищо политическо в нея.)

Ако търсите интересна и добре написана книга на национална тематика препоръчвам "Записки по българските въстания" . В нея Захари Стоянов описва как от прост овчар еволюира до интелигент и бунтовник. Съдържа екшън, приключения и политически трилър. Съдържа и някои неприятни истини за българите.
Така и трябва - всичко на масата и геройствата, и подлостите.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 10 Май 2012 12:54


Ти заеби териториите,хората са важни,а факта е че там има хора с български гени,а когато е писана книгата е имало и хора с българско самосъзнание.Както сега в западните покрайнини,където българия все още граничи със себе си.Никой не ти пише книга за северна Добруджа щото там не е останал кьорав българин,пишат ти за Македония,защото там има българи.Брат не е яко да си нихилист,а от коментара ти усещам че си май точно от хората които обичат да търсят само лошото в българина.Факт е че него го има,но с нищо не сме по-лоши от чужденците,даже напротив,тука поне все още сме хора,а не чируси,които ако се извадят от изкуствено поддържаната им стерилна среда(западна Европа,Америка)ше пукнат на петата минута.Иначе да,записките съдържат някои неприятни истини,"Под игото" също,но те се отнасят по-скоро за хората като цяло отколкото за българите в частност.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 11 Май 2012 10:07


reborn_izrod
Цитат:
Ти заеби териториите,хората са важни.


Може да са важни, но аз пък мислех, че говорим за книгата и нейните литературни стойности. В моите представи тя е някъде на нивото на турска ТВ сапунка. Дори и политическите и послания, не са вкарани много кадърно (извинете ме за турцизма :lol: ).


Нихилист или не (аз се мисля за "реалист") ми прави впечатление, че всички книги, които се водят за българска класика са все на политически теми.
Аз пък харесвам увлекателни и добре написани истории.
За мен "гъделичкането на патриотизма" не е основно качество и не то превръща едно произведение в класика.
Ако книгата е добра и в същото време, на патриотична тематика (вече споменах "Записките", бих добавил и "Чичовци", но "Под игото" определено не ми е любима книга), тогава добре, произведението заслужава уважението ми.
Ако единствената и основна черта, която я извисява над среднистия сюжет и скучните герои е българската тематика, за мен това не е достатъчно.
Затова не харесвам книги като "Камбаните" или поредицата за "Самуил" от същия автор.

Цитат:
Брат не е яко да си нихилист

1. Не се смятам за такъв, защото вярвам в някои обществени ценности и не мисля, че критичният ми подход към някои от тях не ме превръща автоматично в нихилист.
2. Каквато и житейска философия да изповядвам...вервай ми, не го правя за да изглеждам яко в твоите очи :lol: .

Цитат:
усещам че си май точно от хората които обичат да търсят само лошото в българина

Споко, такъв съм и към другите народности. Несправедливото ми отношение е равномерно разпределено между всички нации.
Не каза ли веднъж ББ-то "Няма мат'риал!"?
Като няма качествен материал, трябва да може да се оправиш и с некачествен...заобикаляйки недостатъците (а за да ги заобикаляш, трябва да ги знаеш къде са :lol: ).

Цитат:
но те се отнасят по-скоро за хората като цяло отколкото за българите в частност

Ето това не им харесвам на "пишман" патриотите (пак извинете за турцизма :lol: ).
За да обичаш истински едно нещо, трябва да познаваш и лошите му страни, а не да се преструваш, че не съществуват.
Точно в "Записките", "Под игото" и дори "Камбаните" заедно с критиките към турците се говори и за чисто български недостатъци.
Странно ми е как сте ги пропуснали.

Отново ми вадите политически причини по които да се харесват или да не се харесват "Камбаните".
Ако вземете да изкажете някакво отношение към сюжета, героите, връзките между тях и умението на автора да ги предаде, може и да ви повярвам, че харесвате книгата.
До тук срещам само изказвания в стил "Обществото определя тази книга, като патриотична...а пък аз съм патриот (защото гледам и ме е грижа за всички мачове на националния отбор)...значи книгата ми харесва!" или "Ти не харесваш книгата, значи си нихилист и чуждопоклонник!".
Направо се чудя дали сте я чели.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 11 Май 2012 10:53


Ако требе да съм на 100% честен и за мен не бяха едни от най-приятните четива тия книжки,но същото се отнася и за "Ледоразбивачът" примерно или "История на света".Харесва ми да чета книги от които после да ми остане нещо в главата,в случая какви са били животът и порядките в Македония през възраждането.Струва ми се че точно за животът в тая наша област по това време не е писано много и човек може да остане с впечатление че там наистина нищо не се е случвало или че Македония наистина е била нещо съвсем отделно от България.Да се чете книга,която е тежка като стилистика може да е неприятно,но ако обогати общата ми култура я предпочитам пред което и да е кенефно фентъзи.Освен това съм свикнал да мисля че срещу някои произведения не се вика,защото са класики,дори да имат недостатъци.Ние сме малък народ изправен пред тежка демографска криза и доста голяма вероятност за нещо като национална смърт.Не мисля че можем да си позволим лукса да проявяваме много голямо свободомислие и да имаме твърде много и различни мнения по отношение на добрите и лошите страни на народа и държавата ни.Ти вероятно си мислиш че си доста готин като казваш че си над остарели неща като гръмкия патриотизъм и "пишман" патриотите(извинете за турцизъма)но ако погледнеш държави които по-малко са го закъсали от нас в това отношение,например щатите ще видиш че с некои дребни изключения там не си позволяват такава свободия на мисленето.Следващите няколко десетилетия ще са много критични за народа ни и в тях ще се поредели ще остане ли българска нация и държава или не.В това положение България се нуждае от всеки да и помогне да се вдигне малко поне на крака,най-вече в духовен и демографски план(не толкова в икономически)и си мисля че с непрекъснато подлагане на съмнения на всичко българско правим по-скоро точно обратното и вредим.Макар евентуално да изглеждаме като умни и готани бунтари.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 11 Май 2012 17:44


reborn_izrod
Цитат:
Харесва ми да чета книги от които после да ми остане нещо в главата,в случая какви са били животът и порядките в Македония през възраждането.

Аз пък не забелязах голяма разлика с бита от други текстове за възрожденска България...или поне в главата не ми е останала никаква разлика.

Цитат:
че там наистина нищо не се е случвало или че Македония наистина е била нещо съвсем отделно от България

Ъъъ...нещо хич не те разбрах...аз и преди да бях чел книгата си знаех, че там е имало българи и битът им е бил сходен с този по другите части на империята.
Как човек "може да остане с друго впечатление"? :shock:
Пише си го в учебника по история. За какво ми е "доказателствен материал" под формата на художествена литература?

Цитат:
Да се чете книга,която е тежка като стилистика може да е неприятно,но ако обогати общата ми култура я предпочитам пред което и да е кенефно фентъзи.

Нищо лошо в това изказване, но точно поредицата "Преспенските камбани" е относително лесна за четене.
Талев пише леко и дори е майстор на hookup-ването в първите глави (с мен това се случи и при "Железният светилник" и при "Самуил"). За съжаление след началния ентусиазъм следва скучна и относително стандартна разработка на нахвърляните идеи и герои.
Целият труд вложен да се пребориш с досадната му мелодрама някак не се отплаща. А ако точно те интересува бита и историческата информация - има енциклопедии, научни книги, музеи - доста по-ефективен начин да се запознаеш с темата.
Апропо (извинете за франкофонщината), с този коментар за "тежката стилистика", дори породи у мен съмнението, че не си прочел и една страница от материала :lol: .

Цитат:
Ние сме малък народ изправен пред тежка демографска криза и доста голяма вероятност за нещо като национална смърт.

Точно затова трябва да мислим практично и земно, а не да си помпаме самочувствието са някакви фалшиви илюзии за минала слава и величие.
Ентусиазмът трае до време. Рано или късно човек осъзнава колко кухи са някои от тези идеали и решава, че всички идели са кухи и трябва да бъдат варварски погазени...тогава следва истинската национална смърт.
Аз предпочитам да се гордея с неща, които наистина сме заслужили.
Цялото това "излъжи ги, за да се чувстват по-силни" ми звучи доста съмнително.
Да се играят политически игри с фалшиви ценности (като примерно "Гроба на Йоан Кръстител") е опасно и обикновено има отрицателни последствия.
То ако ставаше така Луната вече да е македонска територия :lol: :lol: :lol: .


Цитат:
Ти вероятно си мислиш че си доста готин като казваш че си над остарели неща като гръмкия патриотизъм

Аз съм за истински патриотизъм, а не за нечии болни кръчмарски бълнувания по Велика България. Не, не се мисля за готин...а просто за човек на който му пука, кое е истинско и кое лъжа.

Цитат:
и си мисля че с непрекъснато подлагане на съмнения на всичко българско правим по-скоро точно обратното и вредим

Я как извъртя нещата - аз казвам, че една художествена книга не ми хареса, а ти ме изкара вреден елемент, който подкопава устоите на държавата.

Т.е. пак тезата, че тази поредица от книги трябва да се харесва по политически, а не по художествени критерии, а критиките към нея демонстрират неправилни убеждения.
Поне да бяхме спорили за трактовката на някакви исторически събития или за конкретни политически неща, че да си извадиш такива проникновени изводи.

Аз подозирам, че точно заради тази ваша сбъркана ценностна система базирана на лъжи, недоразбрани факти и самохвалства, българската култура е на ръба на изчезване в момента. :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 11 Май 2012 19:37


@Алшу
Преспанските Камбани мога да кажа че е мегамощна, ама Илинден ме остави именно с едно такова чувство каквото описваш ти, в един от постовете по-горе (изкривяване на реалността и прочее). Иначе Преспанските я започнах, чисто и просто защото Железния Светилник ме ГРАБНА. Буквално. Още си спомням с кво нежелание почнах да я чета и я прочетох за една нощ, да го е*а... Мина, не мина време почнах и Преспанските Камбани. После минах и Илинден, обаче тя ме остави със странен вкус в устата, тъй да се каже. Хич не ми хареса идеята, че българите в македония се помакедончили, защото България им обърнала гръб. Тва беше мегакух момент в книгата.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 13 Май 2012 10:03


На много хора не ни харесва историческата действителност =/

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 13 Май 2012 13:24


@AlShu Всъщност целият ни разговор е безсмислен,щото преди доста време съм се убедил,че не мога да убедя никоя атрофирала,наркоманска,алкохолизирана,философска,бетонена кратуна в нещо правилно и полезно,дори да си говоря лице в лице с нея а камо ли по нета.Не ние или вие сме докарали държавата до сегашното и положение,но нихилизмът и безразличието на тия като теб ще я довършат.Поне направихме доста постове в темата за светилника.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 14 Май 2012 11:24


reborn_izrod
Цитат:
никоя атрофирала,наркоманска,алкохолизирана,философска,бетонена кратуна

Много ми е забавно как не обичаш да работиш с факти. Нито съм наркоман, нито съм алкохолизиран.
В живота си не съм пробвал дрога, дори най-лека такава. Голяма помощ за това ми е била смъртта на един познат...лека му пръст...и борбата на едни друг, да се изчисти (в момента си живее нормално, ама да знаете през какви промени съм го виждал да преминава :? )
От 3 години не съм близвал и капка алкохол (по здравословни причини), но и преди това не съм пил повече от бутилка хубаво червено вино 2-3 пъти в годината.
За атрофирала, не знам...мисля, че за глава не може да се ползва такова прилагателно :lol: .
Философска - обичам да философствам...ама не дълбоко и смислено, а по начинът който народът нарича "дървен философ"...ако това имаш в предвид, прав си.
Бетонна - да, има нещо такова...сигурно е от зодията (Овен), ако вярваш в зодиийте де...просто обичам аз да кажа последната дума.

Цитат:
Не ние или вие сме докарали държавата до сегашното и положение,но нихилизмът и безразличието на тия като теб ще я довършат.

Така и не разбрах защо твърдиш, че съм нихилист и че ми е безразлично.
Ето - прочел съм книгите, изказвам мнение по тях. При това, не ги критикувам, за това, че са "български", а за това, че за тях не може да се каже нищо повече и не разбирам как те могат да подтикват към патриотизъм.
Ако не вярвах в ценностната система щях ли да си правя труда да пиша тук въобще?
А има и нещо друго. Казваш, че държавата не е в добро състояние, обаче какво предлагаш да правим. Предлагаш отново да заложим на същите пропагандни механизми, които са доказали с десетилетия, че не работят добре.
Според мен трябва да разследва защо вече не работят и да измислят нови... е където може да се преправят старите. За такива действия трябва да се гледат фактите в очите.

Аз имам две хипотези.
От една страна е виновна ценностната система на сегашното поколение, която е насадена от предното и е силно повлияна от байтошовизма. Характерно за байтошовизма беше да се правиш публично на голям патриот - да викаш, да вееш знамена, да се напиваш за всяка загуба или победа на националния отбор и т.н....а тихомълком да крадеш, колкото се може повече от държавата, да трупаш вещи и буркани и да се спасяваш поединично.
(Което води естествено до порочен кръг - хората, които не искат да живеят така, също трябва да трупат буркани защото не е останало нищо за тях в магазините и т.н.)
От друга страна съвременният човек е заринат от информация. Такова елементарно промиване на мозъци и рекрутиране за национални каузи вече не работи. Той е космополит...волю-неволю...технологиите го принуждават да е такъв.
В днешно време всяка лъжа на политиците (които естествено се пишат най-големи патриоти) цъфва с опровержение в нета, 5 минути след като е изречена. Троловете ще превърнат някоя истина в пълна лъжа, а пък други ще вземат да изфабрикуват някаква особено реалистично звучаща заплаха, само и само да всява паника.
Т.е. на практика не съществуват нито авторитети нито усещане за реалност. В такова цинично време е малко трудно да имаш вяра в идеали.

Трябва да се измисли някаква система, която да се пребори с тези две влияния. За мен точно писанията на Димитър Талев не вършат работа, като пропаганда - човекът е обичал в книгите си да суче сапунджийски интрижки и толкоз.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 14 Май 2012 14:02


Само не смей сега да ги изкараш комунистите че са били като мене че ше се ядосам.За поне едно си прав,наистина комунизъма е в основата на днешните проблеми на държавата.Когато червените са дошли през 44-та тука честният патриотизъм е бил нормалната идеология за повечето хора.Но великите комунисти идват с техния всемогъщ интернационализъм и казват да си дадем Македонията и западните покрайнини на братята сърби за да са предразположени към комунистическия блок и тука по нататък да се обединим всички балкански комунистически държави в един мини-съветски съюз,присъединявайки се към Югославия.Да си патриот и националист значи да си фашист.Комунизъма не признава граници,той е интернационален.После и национализацията,колективизацията на земята и всички хубави чудесии идващи от москва.Ти бачкаш за държавата,то е общо.Не се преработвай.Не,ти се преработвай,но знай че колкото и повече да бачкаш няма да ти платим допълнително.Не е проблем ако изчезнат некви материали от службата.Нали са общи,значи не са наши.Шибания пост-комунистически манталитет е една от основните причини да сме тук където сме,затънали в помията.Човек обаче трябва да работи с това което има,а не да гледа в чуждата паница,защото тя е чужда и недостижима.Така и ние си имаме един Талев и един Вазов и не трябва от едното желание да се изкараме големите ентелектуалци да им търсиме секакви кусури.Тая национална гордост дето ше накара евентуално хората да понадигнат глава и да останат да бачкат в България трябва да се изгради около нещо и те уверявам че където и да е другаде щяха да я градят и около тези писатели,и се съмнявам че в друга държава щеха да им намират маана.Що се ние българите требе да сме широко-скроените дето да си търсят сами минусите,дори когато са почти невидими,докато чужденците се дуят и пъчат с некви фантасмагории и измишльотини?

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 14 Май 2012 17:18


reborn_izrod
Цитат:
Само не смей сега да ги изкараш комунистите че са били като мене

1. Споко, ти не си като тях...но ползваш един-два техни похвата...примерно "Идва края на света...но няма нужда от паника...ако има ред и изпълнявате каквото ви се казва, ще се спасим!" . Ми не дойде краят на света (има още месец-два), но пък от слушкането и папкането не прокопсахме.
Та и ти така "Българската нация е пред изчезване...следвайте ме, ако искате да я спасите!"
2. Аз не говорих за комунистите. Те се позатриха някъде през 60-те (при поредица от вътрешни чистки)...говоря за бай Тошо - иконата на средностатистическия тарикат и опортюнист.
При него се е измислило това за общественото лицемерие и масовите частни кражби на обществено имущество. Тези преди него са си бяха откачени психопати и са си вярвали в социалистическите идеали.
Т.е. от двете злини по-малката...ама все пак злина.
Точно на неговите хора, ченгета, мутри и бюрократи сърбаме кашата в момента.
Те и техните деца ни управляват.

Та моля те не бъркай комунистите, СССР агентите и байтошовистите. Това са три различни касти.

Цитат:
Не,ти се преработвай,но знай че колкото и повече да бачкаш няма да ти платим допълнително.Не е проблем ако изчезнат некви материали от службата.

Това е характерно точно за втория период. През първия, непосредствено след войната са разстрелвали за такива неща (или по анонимен донос за същото :twisted: ).

Цитат:
Комунизъма не признава граници,той е интернационален.

В байтошовизма имаше леко наблягане на патриотизма( и голямо скарване с югославяните). Поставянето на книгите на Талев сред "най-българските" е част от този почин, който създаде пишман патриотизма с цялата му там простотия, врява, викане, бабаитрък (на български някак не звучи така точно), биене в гърдите и фалшиво пеене на химна.

Пак ще попитам - как една художествена книга (а не примерно уроците по история) може да са стабилна основа за патриотични чувства?

Цитат:
така и ние си имаме един Талев и един Вазов

Малко пропусна 20-30 имена, а и вторият някак заслепява първия.
Дори македонската тема да ти е толкова близка (кво да нямаш рода там?) да беше се сетил поне за Яворов!

Цитат:
Тая национална гордост дето ше накара евентуално хората да понадигнат глава и да останат да бачкат в България

Уверявам те...точно това твое отношение към "национални светини" е убедило поне човек-двама от форума, че трябва да се чупят от България моменталически след придобиването на някакъв ценз.

Една истинска "светиня" не би се осквернила от посегателства. Защо никой не пише срещу Ботев, срещу Вазов (прочети внимателно какво съм писал в другата тема...харесах, някои негови неща въпреки усилията им да ми го натрапят насила), срещу Захари (хайде няма да ги изброявам всички, но в края на списъка са Елин Пелин, Чудорим и Радичков)?
Защото наистина няма за какво да ги критикуваш (освен с дреболии или измишльотини, които могат да се опровергаят лесно).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2011 18:01
Мнения: 544
Заглавие: Re: Правя тема за Железния светилник за да видя колко човека
Публикувано на: 14 Май 2012 17:34


Все тая то и аз не знам от къде ми дойде тая енергия да се опитам да те убедя в нещо.Преди доста време се отказах от това,хората не слушат и мислят че знаят всичко по-добре от теб.Положението в което се намираме и отношението на повечето хора към проблемите ни,а именно не им пука са доста обезкуражаващи и в крайна сметка мисля че ще е необходимо чудо за да ни спаси.Аз не казвам следвайте ме защото това което правя със сигурност е правилно,но казвам не вървете по пътя по който сте тръгнали защото той със сигурност е грешен.Уморих се да се заяждаме на дребно и ти благодаря че за пореден път ми доказа че няма смисъл убеждавам хората в разни правилни работи,когато повечето от тях няма да се съгласят с мен само за да не са съгласни с мен.


"имаме един Талев и един Вазов" е израз ако не ти стана ясно.Просто така се казва с идеята че нямаме безкраен запас от национални светини та да подлагаме на съмнение някои от тях,ма се тая.

___________________________________
ОТНОВО!!!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com