Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2011 20:21
Мнения: 90
Заглавие: Моята борба
Публикувано на: 07 Юни 2011 17:26




„Моята борба" спечели славата на най-обсъжданата книга на XX век. По исторически причини това произведение има много врагове, които смятат, че не бива да бъде разпространявано, заради реакционния характер на някои отделни глави. След внимателен прочит обаче, всеки здравомислещ човек ще открие, че то представлява широкоспектърен историко-социологичен анализ на цяла една епоха от новата история на Централна Европа.

„Моята борба" излиза за първи път през 1925 г. в 2 тома и за времето, докато Хитлер е жив, от нея се продават около 10 милиона екземпляра. Наред с това бива преведена на всички популярни езици и издавана в много страни по света.

„Моята борба" е препоръчително четиво за всички, които се занимават с изучаване на история, социология и политически науки, но би била интересна и за широката публика.

Изтегли@маймунда.цом

___________________________________
No, it's me - Gabe Newell! :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2009 14:06
Мнения: 1261
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 08 Юни 2011 01:33


Ако Хитлер направи блитзкрийг в гората и няма кой да го чуе баба ми защо накуцва с левия си крак ?

___________________________________
:icq22:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
24 Яну 2011 16:36
Мнения: 53
Местоположение: asd
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 21 Юни 2011 10:54


В днешно време колко е трудно да се намери по книжарниците.

___________________________________
Deutschland über alles


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 29 Юни 2011 10:21


чел съм я. наистина, като изключим някои глави, в които нещата са доста преобърнати, whats the big deal?
по-скоро тва е някъв проблем на целия свят с Хитлер като личност, ми не философията около него. щото ако се замислите, подобно нещо е ставало и в америка(и още го има бтв). проблем, дето създава комплекс на германците като нация и затова като луди дават гражданство на всеки, който поиска.

съмнява ме да си я прочел ти конкретно, ама няма лошо да има така тема


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 03 Сеп 2013 20:34


Книгата е много стойностна и ни предлага многопрофилен и широкоспектърен анализ на живота през тогавашната епоха. Сблъсъка на двете идеологии ...
Не съм чел цялата книга. Чел съм едно издание което представляваше нещо като антология с обем около 100 страници. От предната страна беше ''Моята борба'' но само избрани глави , 6-7 на брой. А като обърнете книгата от другата страна, демек от задната страна ... ''Основи на лененизма'' от И.Сталин :lol: пак само няколко глави. Доста любопитно четиво и имам мерак да прочета цялата ''борба'', но все не се наканвам да го направя. А ''основите'' на Сталин, са преизпълнени с патетика, едно неестествено изкуствено говорене и фундаментални лозунги ... скучно е, и не ми хареса, въпреки че съм привърженик на лявата идея. Чел съм книга с анализи, мисли, афоризми, писма и есета на Г.Димитров и определено е на много по-високо ниво.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 03 Сеп 2013 20:55


NoName написа:
Книгата е много стойностна и ни предлага многопрофилен и широкоспектърен анализ на живота през тогавашната епоха. Сблъсъка на двете идеологии ...
Не съм чел цялата книга. Чел съм едно издание което представляваше нещо като антология с обем около 100 страници. От предната страна беше ''Моята борба'' но само избрани глави , 6-7 на брой. А като обърнете книгата от другата страна, демек от задната страна ... ''Основи на лененизма'' от И.Сталин :lol: пак само няколко глави. Доста любопитно четиво и имам мерак да прочета цялата ''борба'', но все не се наканвам да го направя. А ''основите'' на Сталин, са преизпълнени с патетика, едно неестествено изкуствено говорене и фундаментални лозунги ... скучно е, и не ми хареса, въпреки че съм привърженик на лявата идея. Чел съм книга с анализи, мисли, афоризми, писма и есета на Г.Димитров и определено е на много по-високо ниво.

Е, те такива антологийки принципно не струват. "Кратък курс по история на ВКП" е доста по-доброто четиво в случая, но Сталин като цяло не е от най-силните теоретици.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Май 2009 14:43
Мнения: 31
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 04 Юли 2014 13:40


Вижда ми се глупаво да я забраняват и очерняват само защото някакви недорасли расистчета скинарчета я ползват за своя библия. Книгата преди всичко е исторически документ и си струва да се прочете, ако читателят иска да се запознае с индивидуалната гледна точка за епохата.


Профил

Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 10 Апр 2015 06:07


Основи на лененизма'' от И.Сталин :lol: пак само няколко глави. Доста любопитно четиво и имам мерак да прочета цялата ''борба'', но все не се наканвам да го направя. А ''основите'' на Сталин, са преизпълнени с патетика, едно неестествено изкуствено говорене и фундаментални лозунги ... скучно е, и не ми хареса, въпреки че съм привърженик на лявата идея. Чел съм книга с анализи, мисли, афоризми, писма и есета на Г.Димитров и определено е на много по-високо ниво.???




...........................
free solitaire card games download


Профил

Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 22 Мар 2016 18:25


:lol: :lol: :lol:


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 24 Мар 2016 23:44


Много хитър маркетингов ход. С нарастващите проблеми от арабски произход, все повече и повече хора ще се обърнат към белия екстремизъм. И ще има яко пачки от продажби на книгата.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 25 Мар 2016 13:54


:lol: :lol: :lol:


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 20 Май 2016 18:59


Мочмета, купих си "Моята борба". Има я по книжарниците, 25 лв. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 21 Май 2016 02:18


Интереса на политолога. Чел съм откъси, но никога цялата книга. Като цяло за дълбочина на мисълта тук изобщо не може да става дума, поне това са впечатленията ми до момента, но имам доста още да чета.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Моята борба
Публикувано на: 31 Юли 2016 09:14


Фейспалмвам по няколко пъти на страница...
Пример: Как може в една глава, от значението на вестниците, като средство за пропаганда, да отскочиш до сифилиса и половия разврат, вината за което носят културата (и тук се отскача на тема "Великите минали немски поети" срещу "Настоящите мизерници" и прочее).

Липсва абсолютно всякаква фактология, няма никакво позоваване на източници, никакъв анализ на материали, а когато се обяснява нещо, породено от конкретно събитие, то е споменато само мимоходом, без да се навлиза дори в най-малка конкретика.

Книгата е един огромен сборник емоционални речи, а нивото и не е по-високо от това на ракиена, квартална политика.

Остава ми още малко до края.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com