Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 25 Юни 2012 15:04


Write, George R. R. Martin, write like the wind!
http://www.youtube.com/watch?v=j7lp3RhzfgI
:D

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
26 Юли 2010 19:17
Мнения: 28
Местоположение: Бургас
В момента играе: важна роля в собственият си живот.
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 26 Юни 2012 14:59


Искрено ми е жал този човек. Горкият не знае какво го очаква.

П.П. Песничката радва доста.

___________________________________
Just another fucking bullshit !


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 29 Юни 2012 21:19


Що да ти е жал. Човека се мисли за много проницателен и ще остане супер изненадан от това което ще последва. То като цяло никой не може да я предвиди тая поредица, защото се пише от дъртак, който не се влияе от някакви модни течения и не върти някакви яки плот туистове, а го кара малко праволинейно. Откроява се от масата по това, че не знаеш какво ще измисли пенсионерския му мозък, понякога е за добро, понякога се дразня. Има неща, които си плачат да се доразвият и се чудиш как не се е сетил, а други те хващат неподготвен.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 02 Юли 2012 10:30


Не знам, мен ми е много чужд като мислене и като начин на разказване на дадена история и затова ми е по-интерсна поредицата. Не съм чел още пета книга и ме мързи да я почвам, щото всички много се оплакват от нея, а и изгледи за нова книга скоро няма.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 04 Сеп 2012 15:45


Бях си оставил петата книга за това лято, щото, както казва Котака - ще има да си чакам после, ако я мина за 1 седмица. Затова го раздавах лежерно, почетвах от време на време и снощи приключих. В началото гледам я bash-нахте мощно, най-вече Voltage, и почнах се замислям дали не сме чели различни неща :D

И съм мега доволен от книгата, може би още по-голям кеф щеше да ми достави, ако не ми бяха спойлнати 2 главни момента ( в тоя ред на мисли, Алминаторе, да ти изсъхнат мъдята :x )

Spoiler for :
Още с въведението и главата с Varamyr ( skinchanger-a ) се надъхах бая. Смяната на обстановката с главите на Тириън бяха свеж полъх и доста силен контраст - любимеца на всички беше захвърлен в лайната, да го транспортират като чувал с картофи и да му бият шутовете всеки път като си отвори игривата уста. В никакъв случай не е слаба неговата сюжетна линия, ами напротив - ''разшифрова'' донякъде схемите на Илирио и Варис, които още в първа книга ( не помня това само в сериала ли беше, или го имаше и в книгата ) биват чути от Аря как заговорничат. А епилога и появата на Варис пък ми доставиха такъв кеф, че се надървих направо. Иначе това, че Тириън не е във вихъра си, може би се дължи на факта, че не си е ''у дома'', сред разните добре познати схемички и лъжци и дребни измамници из King's Landing. Никой няма му цепи басма на пичка си лелина в другия край на света, и разните му маневри не важат. Когато се опита да се измъкне с пари и с името си, докато го продаваха на търг, май само предизвика смях. Никой на изток не го ебе кои са Ланистър и дали плащат дълговете си.

Нямаше Бриен, още е мистерия какво всъщност е станало с нея, но се загатва с единствената ( май ) глава с Джейми и тъкмо си казах а-ха! и то до там.

Главите с Теон бяха гениални, а момента, в който Бран му ''прошепва'' чрез дърветата в Godswood-a в Winterfell си е ебал майката. Много силно. В тоя ред на мисли, мисля си, че историята на Бран е ''завършена'', малко твърде фантастично, но ето ви поне един евентуален ''край'' на една от сюжетните линии.

Най-големия клифхенгър за мене остава работата с Рамзи, Манс и Станис. От една страна - блъф, от друга - ''I have his magic sword''. Нямам търпение да разбера кво аджеба е станало.
Само не очаквах от Джон да тръгне да се бие с Рамзи, че и така да го обяви. По-тъпа и детска постъпка нямаше как да измисли. Логичен край, въпреки, че знаех от преди, че ще го преебат. Ся само да видим под каква форма ще се върне, и ако Мартин утрепе по някъв начин Ghost, ще му пратя много жлъчен hate mail.

Истинският чар на книгата, за мен, е представянето на Изтока и главите с Денерис. Въпреки, че не бяха на 100% интригуващи, поне в началото, и ми беше втф докато разбера за какво става въпрос с всичките тия пирамиди ( фараони :D ), странни имена и т.н., то в един момент усетих колко яко е представено всичко там. Иска се бая голям размах да се представи по такъв начин изтока, Mereen и всичко случващо се измежду главите на Тириън и Денерис, но евала. И когато и Виктарион тръгна натам, вече бях предоволен. А Виктарион е най-големия, искам ако може да изпотроши главите на всички и да ги фърли в морето после. Главата с него и червения жрец Молоко е НАЙ-СИЛНАТА, нема 6-5.

Като цяло книгата постоянно прави някакъв контраст между севера/снега/Джон/Вала и горещината/червената пустош/огън/дракони/Денерис. Което вкарва известна доза разчупване на нещата. Беше ми ДОТЕГНАЛО от схемички и политически интриги в King's Landing, и разните прищявки на Церсей, която си го получи, надявам се, ама пак й е малко. Този Robert Strong ( aka Грегор ? ) е последната й надежда, да видим ще успее ли пак да я отърве :D И не мисля, че Хрътката ще се завърне и той, било то като зомби, или квото там. В първите книги се поставят доста хинтове за бъдещи схватки, но това не е холивудска продукция и няма как да се изпълни всичко. Закани, обещания, пълно е с такива, но нещата винаги се развиват така, че героите се отдалечават все повече и повече от целта си. Или поне повечето. Та затова си мисля, че епична битка между Сандор и Грегор няма да видим. И стига толкова зомбита, щото много станаха - Берик, после Кейтлин, сега ако и Джон. Изтърква се.

Като за финал - все повече почвам да си мисля, че наистина Джон ще се окаже Таргериън, евентуално син на Лиана Старк и Рейгар. Той е леда, Денерис - огъня. Кво ще става, не знам, ама всичко води към тая развръзка - Мелисандра, пророчествата, а-у. Първоначалната ми теория, преди да прочета 3, 4 и 5-та книга, беше че Бран ще стане толкова силен skinchanger, че ще управлява драконите на Денерис и някви такива. Ама сега може и с Джон да стане това. :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 04 Сеп 2012 16:57


Абе тя мойта тактика не е много добра, защото взех да забравям все повече неща. Примерно при Грейджойте ме кефеше някакъв пич от по-новите...Не беше Виктарион, нещо с Ю, правеше големи изрудии, а сега не само че не помня що ме кефеше, а даже името забравих.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 04 Сеп 2012 17:11


Малко за Юрон :

Spoiler for :
Чак толко тъп няма как да е, да прати Виктарион да му донесе Денерис. В смисъл, пак има някаква схема, все пак тоя е обиколил света, ако може да му се вярва, даже е стъпвал по останките от Валирия, и се е добрал до тоя рог, който очевидно не е някъв фейк, щото нали тоя дето го надуваше си умря в мъки. Та, каква е играта на Юрон ми е много интересно. Може би изобщо не го ебе за Денерис, ми иска да му докарат драконите, защото този рог ги подчинява по някакъв начин. И ако е толкова изпечен, що не отиде да си вземе сам Денерис ?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 04 Сеп 2012 23:25


Aз още от началото си се кефя на тея Грейджой, но дъртака дето умира не ме кефеше, Теон ме дразнеше, но не чак толкова колкото би трябвало, въпреки че е доста гаден гъз, но от части го разбирам. Там Аша, или както се казваше е пълна глупачка, хич не ме кефи, а цялостната идея на фамилията и начина им на живот, култовия им девиз и т.н. ме кефят. Като се появи Юрон, помня че си казах, най-после интересен герой при моито хора, сега чета в уикито, че четвърта книга изобщо не я помня, кажи речи. Иначе аз много гадно си спойлнах пета книга и дано не е единствения туист или изненада в книгата, тва за Таргариен, става въпрос. Иначе моята теория че Джон не е точно тоя, за който го представят, май изглежда все по-малко вероятна. Явно няма никаква врътка с родителите му, а тоя автора, не знам склерозатресе ли го, но чичо Бенджен май и тази книга не го спомеава никъде. Ако го заебе тоя персонаж в нищото, смеха ще е голям.


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Юни 2012 20:17
Мнения: 315
Местоположение: На Какаши сенсей фануса, фануса!
В момента играе: с пишката си
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 15 Сеп 2012 20:19


Аууу! По принцип ги чакам да излязат на български, но вече не мога да чакам. Щом излезе 6-тата си я вземам на английски. Дано само не ми е тъпо (а и май ще трябва да си взема и останалите на английски). Петата си я взех, в деня, в който излезе на български по книжарниците. Започвам да се страхувам, че сериала все повече ще кечъп-ва с книгите. Дано само на Мартин му стигнат тези пет години да ги завърши! Надявам се на Ветровете на зимата догодина.

___________________________________
Онтогенезата е кратко повторение на филогенезата.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 22 Сеп 2012 12:42


Ти луд ли си ? Догодина ? Пичага, той е бил наясно кво трябва да се случва в 5-та книга, защото я е разцепил от предварително мислената голяма четвърта и пак се забави майка си и баща си. Освен това сега е и по-стар.


Профил

Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 06 Ное 2012 00:27


Единственото ме притеснява, дъртото копеле, да не пукне преди да завърши историята :notfair:


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 06 Мар 2013 14:14


В момента съм по средата на ADWD, от година и половина чета само Песента :) Адската лудница е, не знам как не съм прочел книгите по-рано. Хиляди благодарности на High Voltage, Моридин и другите пишещи в темите за книгите и сериала, които ме зарибиха с поредицата.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 07 Мар 2013 19:55


High_voltage написа:
the_presator написа:
В момента съм по средата на ADWD, от година и половина чета само Песента :)


човек, ти да не сричаш като четеш? :shock:

иначе нп

Не, просто много често оставям книгите с месеци без да прочитам и една страница. За справка- ADWD я чета редовно от 1 седмица без да си давам зор и вече съм прочел ~600 стр.
Иначе ако се реша мога и да чета адски бързо- седмата книга за Хари Потър ( :oops: ) В деня на излизането й я взех 9:00 от Хеликона (май точно тогава отваряха) и до вечерта беше прочетена :)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 17 Мар 2013 22:46


Double post.
Айде прочетох ADWD и изчетох всичките коментари със спойлери :D На мен книгата ми хареса.
Забелязах нещо, за което всички говорите:
Spoiler for Jon Snow:
Защо всички казвате, че е Таргариен? Нали баща му е Едард.

Spoiler for Книга 5:
Иначе и аз мисля, че Хрътката е жив :) Оная история на монаха как го намерил умиращ и после го погребал много ми миришеше. Най-вероятно Стоунхарт го е вербувала и ще си получим зомби дуела между него и Робърт Силния :lol:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 28 Мар 2013 16:08


the_presator то хубаво се знае кой е баща му на Джон Сняг, ама не се знае коя е майка му, та затова доста хора мислят, че може да била някоя таргариенка ;)

___________________________________
Трол на свободна практика


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2005 20:59
Мнения: 11346
Местоположение: Rousse
В момента играе: опаааааа
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 03 Май 2013 10:41


Кога излиза следващата книга?!

___________________________________
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 07 Май 2013 11:27


When it's done :D Нещо от рода на още 2-3 години чакане имо.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 09 Май 2013 12:41


Цитат:
Говоря естествено за "бебетата" на Мелисандра, които изглежда са същества на тъмнината.


Предразсъдъци. Сянка =/= мрак, сянката може да се гледа и като плод на светлината. Мисля, че в пета книга Мелисандре говореше за това.

едит: теорията за Станис е интересна :D

edit2: едва сега разбрах, че Patchface предсказва смъртта на Ренли и Червената сватба :shock:

Ето синтезирано инфо по въпроса:
Spoiler for :
Patchface’s Appearance
He is soft and obese. He is subject to twitches and trembles. He has a weird, sideways walk. He has a broad face that is tattooed in a pattern of green and red squares.

Patchface’s History
He was purchased as a slave in Volantis by Lord Steffon and Cassana Baratheon, the father of Robert and his brothers. They wrote a letter before their trip telling their family of a jester of amazing skill. When their ship sank just off the coast of Storm's End, only Patchface survived, washing ashore several days later. He is currently in the employ of Stannis Baratheon as a jester and companion of his daughter.

Lord Steffon Baratheon's ship Windproud had broken up in Shipbreaker Bay within sight of Storm's End while his sons Stannis Baratheon and Robert Baratheon watched. Everyone aboard ship had been killed including the lord, his lady and over 100 soldiers and sailors. Patchface had washed up three days later, his naked skin white, wrinkled, and, the man that found, Jornmy, him swears to his dying day that the fool's skin was clammy cold. They had taken him for dead, but then he coughed up water, albeit broken in mind and body; the ordeal had taken his memories, and half his wit.

Melisandre’s Words
[Melisandre's] “That creature is dangerous. Many a time I have glimpsed him in my flames. Sometimes there are skulls about him, and his lips are red with blood.”

Patchface Prophecies/Statements
[The Feast] “Under the sea the mermen feast on starfish soup, and all the serving men are crabs”

[The Crow] “The crow, the crow,” Patchface cried when he saw Jon. “Under the sea the crows are white as snow, I know, I know, oh, oh, oh.”
A few ways to take this:
The Night’s Watch (“crows”) will die, and their corpses (“white as snow”), fall in the water.
Members of the Night’s Watch (“crows”) will die, and are made into wights (“white as snow”), which will travel underwater [The oft mentioned “dead things in the water”].
John (“crows”) dies and wargs into Ghost (“white as snow”).
[Away, Away] “Away, away,” the fool sang. “Come with me beneath the sea, away, away, away.” He took the little princess by one hand and drew her from the room, skipping.

[The March] Patchface jumped up. “I will lead it!” His bells rang merrily. “We will march into the sea and out again. Under the waves we will ride seahorses, and mermaids will blow seashells to announce our coming, oh, oh, oh.”

[The Fishes] “Under the sea, men marry fishes.” Patchface did a little dance step, jingling his bells. “They do, they do, they do.”

[The Birds] “Under the sea, the birds have scales for feathers," he said, clang-a-langing. "I know, I know, oh, oh, oh.”

[The Flames] “Under the sea, smoke rises in bubbles, and flames burn green and blue and black,” Patchface sang somewhere. “I know, I know, oh, oh, oh.”

[The Dead] “In the dark the dead are dancing.”
This is pretty straight-forward. In the lands beyond the wall (“the dark”) the dead are rising again as wights (“dancing”).
[The Shadows] "The shadows come to dance, my lord, dance my lord, dance my lord," he sang, hopping from one foot to the other and back again. "The shadows come to stay, my lord, stay my lord, stay my lord."
This is clearly made in reference to Melisandre and her shadow powers. There are really two ways to take this:
Melisandre (“The Shadow”) is coming to help Stannis in his quest for the Iron Throne (“dance”) and will become an important advisor to him (“stay”).
Melisandre’s shadow creature (“The Shadow”), which is born and then kills Renly (“dance”) does not simply disappear after it’s task, or has some lasting effect (“stay”).
[Blood & Chains] "Fool's blood, king's blood, blood on the maiden's thigh, but chains for the guests and chains for the bridegroom, aye aye aye."
This has been well established as predicting the Red Wedding. Rob (“king’s blood”), and his naïve family/subjects will be killed. Catelyn will slit the throat of a jester Aegon Frey (“fool’s blood”). The bride is still deflowered (“blood on a maiden’s thigh”), but her bridegroom Edmure (“the bridegroom”) and the other survivors (“guests”) where held imprisoned (“chains)

Линк към темата http://asoiaf.westeros.org/index.php/to ... rophesies/

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 15 Май 2013 23:41


Тая теория за Станис леко издиша, поради факта, че нали уж Вала е магически и Другите не могат да минат през него, освен ако не го разтопят някак. Та тая вратичка дето еди кво си ... не знам, нали онзи Coldhands не можеше да мине, заради магията на Вала. А разтопяването, примерно, може да стане с оня рог, който е в ръцете на Юрон Грейджой. В смисъл, интересен повод за разсмисъл, но дотам ...

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: A Song of Ice and Fire // Песен за Огън и Лед
Публикувано на: 16 Май 2013 13:51


High_voltage написа:
кой тоз на аватара ти бтВ?


http://youtu.be/FfUfS4wbg38 :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com