Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
15 Юли 2001 07:03
Мнения: 1613
В момента играе: с чурка
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 23 Окт 2011 00:47


На пича по-горе ще кажа, че преди 4-5 години, когато прочетох първите си 10-ина книги на Кинг и аз си мислех, че той е велик, но сега като прочетох няколко на Стайнбек например, виждам много ясно кой оригиналът :D

В двата тома на "50 велики разказвачи" намерих интересни разкази на някои автори, които съм си набелязал да издиря в бъдеще. О'Хенри е един от тях, но да видим дали ще си създам време, че е тегаво и учение, и всичко останало :D

___________________________________
Коя си ти и какво ти е специалното? Хубава си. Но красотата е често срещана в природата.
Нека с наивната надменност на деца гледаме лицата на другите.
Когато съзнанието стигне своя край, когато мисленето спре, идва творчеството. А то носи щастие.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 25 Окт 2011 22:45


Благословен бях, че пет нямах интернет и само един ден бях на работа - прочетох 4 книги и написах половин тетрадка разказ :D I feel fockin' awesome.

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Окт 2011 20:54
Мнения: 6
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 28 Окт 2011 22:26


Лично аз нямам любим писател, защото всеки път чета на различен автор. 8) Омръзва ми да чета един и същ, защото малко или много почват да им се препокриват сюжетните линии и ми става безинтересно ... :roll:


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 29 Окт 2011 00:03


Добре де. Как така стигна до извода, че сюжетите в различните книги на един и същи автор започват да се припокриват, след като "всеки път чета на различен автор"?!

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Яну 2011 21:19
Мнения: 147
В момента играе: Според теб?
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Ное 2011 16:41


Толкин, Азимов, Кланси, Суворов, не-официалния дневник на Ерих фон Маинщайн"Проиграни победи" , Алеко Константинов, братя Стругацки.

___________________________________
It is said that ignorance is bliss. Tell me, is that true for you? Then how peaceful it must be for you to have a mind unburdened by thought!


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 07 Ное 2011 03:03


Стефани Майър е много добра писателка, а също и Дан Браун :!:

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Ное 2011 18:33
Мнения: 20
Местоположение: Русе,България
В момента играе: Captain Claw
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 26 Ное 2011 18:51


Любимата ми писателка е Агата Кристи - а писател - Артър Конан Дойл и Никълъс Спаркс. :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Окт 2010 14:57
Мнения: 312
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 02 Дек 2011 21:16


Иван Вазов няма по добър от него


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Дек 2011 14:13


freeman8692 написа:
Иван Вазов няма по добър от него


Hunter S. Thompson и млъквай.

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Окт 2010 14:57
Мнения: 312
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Дек 2011 14:37


Warbringer написа:
freeman8692 написа:
Иван Вазов няма по добър от него


Hunter S. Thompson и млъквай.


смешник :stooped: :stooped: :stooped:


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Дек 2011 15:04


Да не говорим какъв некадърен бездарник е бил Вазов. Т'ва че в главата ти е набито от училище колко е голям няма нищо общо с реалността. Поезията му е малоумна. Точно като за втори клас, както е имал предвид, пишейки я. Прозата му е бавна, скучна и предвидима. Няма нищо вълнуващо в разказите му. За разлика от господин Томпсън, който те грабва от първото изречение и не те оставя да затвориш книгата докато не я свършиш. Така че... общо взето... бегай да четеш нещо по-различно от читанката и ела пак да си говорим.

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Дек 2011 15:32


Братче, като някъв очевидно 12-13 годишен каже, че любимият му писател е Вазов, аз изпитвам просто остра липса на идеи кво да му кажа, не знам ти как намираш сили да се занимаваш :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Дек 2011 15:37


Между другото, така е. И аз първо се чудех КАК ТОЧНО да му обясня какъв некадърен идиот е Вазов, обаче то си трябва културка, четене, мозък в главицата даже, че да схване момъка какво му говоря. Щото в случая аз му говоря за един пичага, дето той сигурно и името му не е чувал, пък кво остава да му е прочел нещо... ако ще и една статия в интернет, щото такива има бол, ама нейсе...

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Окт 2010 14:57
Мнения: 312
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Дек 2011 17:14


Това,че България е малка държава и не го чете тъпия запад не означава че е бездарник.Просто тъпият,шибан безкрайно ограничен запад не може да оцени творчеството му,защото не са били под 500 годишно робство и изобщо не знаят за какво става въпрос. Чак след баташкото клане 1876 година един свещеник не се сещам в момента името му показва на "великите западни сили" ръчички, главички и крачета на български деца брутално заклани и разчленени от турците!!!!!!!!!!!!!! Така,че не ми говорете за някакъв "американец" който на дали е чувал за България,че е по велик от ПАТРИАРХА Иван Вазов!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Дек 2011 19:14


Freeman, Вазов, първо, е клиширан до немай къде, второ, писал е, не заради литературата като изкуство, а заради липсата на литература :D

Не случайно има произведения в трите литературни рода и го наричаме "патриарх на българската литература".

Като творчество не е кой знае колко велик, просто е бил един от малкото грамотни хора след Освобождението, с желание да пишат.

"Железният светилник" например е далеч по-интересен роман от "Под игото".
Не че "Под игото" е лоша творба, тя в действителност е оказала огромно влияние върху не едно поколение българи, но просто е адски клиширана и ако си чел разни други книги преди нея би ти се видяла доста скучна.


P.S. Най-големите в българската литература са Христо Ботев, Алеко Константинов и Христо Смирненски :!:

P.S.S Наскоро една моя съученичка сподели с мен, че Алеко бил "много тъп автор", нещо, което не каза за Вазов. Направо ме хвърли у тъча :D

P.S.S.S.
Цитат:
ак след баташкото клане 1876 година един свещеник не се сещам в момента името му показва на "великите западни сили" ръчички, главички и крачета на български деца брутално заклани и разчленени от турците!!!!!!!!!!!!!!


Не е бил никакъв свещеник, а американският журналист Джануейриъс Макгаън. Същият умира от тиф по време на Руско-турската война.

P.S.Ssssss

Що му отговарям на тоя ретард :D

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Окт 2010 14:57
Мнения: 312
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Дек 2011 19:34


Макгаън пише за ужасите,но Англия и Франция не вярват и след това български свещеник буквално вади и показва ръчичките на децата!!!!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 04 Дек 2011 01:17


Абе прочетох позитивните коментари в тази тема относно Чарлс Буковски и реших да се сдобия с "Жени"... и общо взето 200 страници без каквото и да е било развитие, освен как героя пие, пуши и ебе... :roll:

Тази книга е на път да се превърне в третата, която не прочитам докрай, просто защото е адски повтаряща се. Другите две са "Ледоразбивачът" на Виктор Суворов (разбрах, че руснаците са имали сметка от война с Германия и са се готвили за такава и без нуждата да ми се натяква колко точно танка е имало в 512та механизирана пехотна дивизия, разположена в средата на нищото ) и учудващо "Пътеводителя" на Дъглас Адамс :D. Третата колкото и пъти да я подхвана, изведнъж все ми става скучна и не мога да я довърша (говоря за изданието с всички включени книги от серията).

Колкото до любими автори - ами започнах по-често да чета книги с Матю Райли и Дан Браун, преминах през Стивън Кинг, Джордж Мартин и Балзак, впоследствие реших да почна да чета всичко, което може да бъде поместено в категория "Класика" и сега общо взето чета всичко, което ми се стори интересно :D

Ако трябва да посоча любими автори, това непременно ще са Стивън Кинг, Оноре дьо Балзак и Владимир Набоков (нищо, че съм чел само "Лолита", рулира :D ).

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 04 Дек 2011 06:12


Буковски не пише историите си с цел развитие. Пише ги с цел чувства. Всичките му романи са като едни много дълги бели стихове. Той е поет, а не разказвач. Това трябва да се вземе предвид ВИНАГИ. Дори започва романа си "Криминале" с "Посвещава се на бездарното писане".


@Онова ретардче
Моето дете, и ти не си бил 500 години под турско робство. И аз не съм бил. Сорка, че са клали българи, ама грам НЕ МЕ ЕБЕ. Аз живея в настоящето. А в момента литературата се е развила до такава степен, че прави Вазов да изглежда смешен. Ако това не ти харесва - чети си литература на 150 години и хич не ме занимавай с глупости. Света се върти, времената се менят, а Вазов смърди. Тъжната истина, мой.

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Окт 2010 14:57
Мнения: 312
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 04 Дек 2011 10:23


Warbringer написа:
Буковски не пише историите си с цел развитие. Пише ги с цел чувства. Всичките му романи са като едни много дълги бели стихове. Той е поет, а не разказвач. Това трябва да се вземе предвид ВИНАГИ. Дори започва романа си "Криминале" с "Посвещава се на бездарното писане".


@Онова ретардче
Моето дете, и ти не си бил 500 години под турско робство. И аз не съм бил. Сорка, че са клали българи, ама грам НЕ МЕ ЕБЕ. Аз живея в настоящето. А в момента литературата се е развила до такава степен, че прави Вазов да изглежда смешен. Ако това не ти харесва - чети си литература на 150 години и хич не ме занимавай с глупости. Света се върти, времената се менят, а Вазов смърди. Тъжната истина, мой.




Ретардче си ти.Човек,който не го интересува и не знае миналото си има абсолютно безсмислено настояще и няма никакво бъдеще!!!!!!!! Литературата не прави Вазов смешен,смешен си ти,защото не забелязваш,че нещата грам не са се променили от неговото време и времето на Алеко Константинов.За такива както тебе Ботев е казал Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани.
Но пък Алеко е казал разни хора разни идеали и ако ти харесва да четеш западни творби чети ги нямам нищо против,но кой си ти да поругаваш Вазов,когато стигнеш неговото ново тогава говори такива неща,но това никога няма да стане!!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 04 Дек 2011 12:14


Момчета, тоя е трол, аз викам да не се хабите.

Пътеводителят го купих, онова пълното издание, ама успях да прочета първата част и нататък го зарязах. Не ме изкефи и мене.
А любим автор още нямам, ше му еба майката. Ма сигурно няма и да имам, аз тая концепция не мога да я схвана. Имам любима чаша за чай за сметка на това :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com