Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 12 Яну 2011 13:02


Керуак и Буковски просто защото прекалено много неща съвпадат .

___________________________________
Аз моята душа... май си я оставих в хладилника

а.к.а State of mind
a.k.a Jamaican Herbman


Профил

Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 12 Яну 2011 16:36


Brick Top написа:
Както и да го представя, "социализмът" е най-лошото нещо, което се е случвало и продължава да се случва на България.

Цитат:
Недейте да лъжете хората, България не е демократична страна! България от 44-та до този момент нито за секунда не е била демократична! Ние сме под съветско робство! Съветско, комунистическо, болшевишко кърваво робство! Запишете си го някъде и си го повтаряйте по десет пъти на ден!

Цитат:
Георги Жеков ще накаже комунистите!


Профил

Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 22 Яну 2011 20:49


По принцип не чета много извън учебния материал, но си взех една книга "Възкресителят" на Хауърд Лъвкрафт и я чета сега и ми харесва горе-долу.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Мар 2009 20:04
Мнения: 1352
Местоположение: София
В момента играе: Квот фана
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 23 Яну 2011 16:10


Ще кажа Толкин, но няма да подмина хора като Дан Симънс (поредицата за "Хиперион"), Зелазни, Саймък, Азимов.
От друг по-страшничък жанр ще да бъде Кинг.
Агата Кристи също ми харесва :)

___________________________________
жената трябва да прави само 70 неща - 69 и мусака
...master freakout...
...the world is full of shit...


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Окт 2010 11:06
Мнения: 375
Местоположение: Just not here
В момента играе: Skyrim, Titan Quest
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 06 Фев 2011 09:56


Кинг, Толкин, Достоевски. Може и К. Саймък за десерт.

___________________________________
Китките помнят цвета...


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 07 Фев 2011 08:13


MoonFlame написа:
Достоевски


Да! Плюс Уйлям Шекспир. :D

Над тях двамата няма нищо друго, освен светата Библия.

:D :D :D

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Ное 2008 22:38
Мнения: 1469
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 13 Мар 2011 19:58


Том Кланси, Стивън Кинг, Дан Браун...


Профил

Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 21 Мар 2011 00:19


Роберт ван Хюлик ми е любимия, ако под любим вземем предвид този чиито най-много пъти съм препрочитал книги и по конктретно поредицата Китайски загадки няколко пъти.

___________________________________
http://www.hranitelnidobavkibg.com


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Май 2011 19:21


Буковски, Пратчет, Херта Мюлер :!:


Профил

Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 31 Май 2011 18:01


В момента най-добрият е Брет Ийстън Елис "Американски Психар". Кърти мивки, лепи плочки ипосле отива в кухнята и .... сещате се. :)

--------------------------------------------------------------------------------------------

спам Врати


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Юни 2009 10:55
Мнения: 116
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 22 Авг 2011 11:48


Балзак; Хемингуей; Ремарк.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Сеп 2007 08:03
Мнения: 1767
Местоположение: Under the clouded sky...
В момента играе: квото тръгва на лаптопа
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 23 Авг 2011 19:38


Урсула Легуин. Най-добрата. :)

___________________________________
The Past is like a broken mirror - you try to put it back together, cut yourslef with a piece. Your reflection changes. And you change with it.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Авг 2011 01:17
Мнения: 22
В момента играе: Шах
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 03 Сеп 2011 21:55




Откъс от книгата:

Напоследък стана модерно световно известни личности да пишат приказки - например оная пикла Мадона. Същата, дето изпя "Лайк а върджин". Истината е, че това парче лично аз й го изпeх и го записах в едно студио в Синсинати. Дето се вика, направих й един буфосинхронизъм, след което Мадона вече беше "върджин", ама само в ушите. Ще ми пише приказки! Единственият, който знае, може и требва да пише приказки - съм аз. Ето как се прави:

Имало едно време една баба и един дeдо, които били много бедни, щото гласували за Станишев. Пада им се! Били бедни и защото имали кокошка, която снасяла златни яйца, но като им платели патентния данък и ДДС-то, бабата и дeдото резко обеднявали. Добре, че бил добрият юнак Бойко, да им даде двайсет и пет лева надбавка за Коледа, та три дни яли, пили и се веселили.

Внучка им се казвала Червената шапчица. Тя била послушно момиченце, но нощно време бачкала на Околовръстното, за да можела да занесе после на баба си питка и масълце. Дето се вика - за едната питка работела с едната пичка. Това не е много за деца, ама е житейска мъдрост. Веднъж на Околовръстното минал Големият Лош Вълк. "Дошъл съм да те прибера, боклук!", казал той на Червената шапчица, а тя нагло му отвърнала: "Да, ама не можеш. Щото Бойко вече ти отне лиценза да събираш боклука в София!".

По това време София била страхотен приказен град. Имало много кестени и една златна ябълка. Имало и трима братя - Големият Компир, Малкият Компир и Средния Алабаш. Заради златната ябълка те били във война с Триглавата ламя, която имала цели три глави - съдебна, изпълнителна и законодателна. Но понеже главите не общували много помежду си, тримата братя винаги успявали да прецакат ламята и си хрупали от златната ябълка. По едно време тримата братя се захванали с бизнеса с отвличания. И кого-кого да отвлекат - Кашчей Безсмъртни. Винаги били на далавера с Кашчей. Ако близките му не платели откупа, те застрелвали Кашчей, той се съживявал и братята пак искали откуп. Заради тeхната дързост и красота всички започнали да им викат "Наглите". Обаче приказният стражар Цецо ги задържал и започнал да ги пуска един по един, щото немал никви доказателства, но гледал да ги респектира.

Освен златната ябълка в ония времена имало още много златни неща. В това се убедил и един беден момък, който хванал златната рибка. "Пусни ме, момко, и ще ти изпълня три желания!", крещяла рибката, докато се пържела, а глухонемият момък наливал още олио в тигана.

И докато се разигравала тази приказна трагедия, Хензел и Гретел си вървели по един столичен булевард, щото - като добри деца - били избeгали от час по математика, за да пушат трева. Не щеш ли, по пътя си срещнали Бойко Борисов, който попитал Хензел и Гретел: „За какво хвърляте тия трохи, дечица? Спокойно, нема да се загубите, от тука все направо, направо и сте на Цариградско шосе!" А Хензел и Гретел в един глас отвърнали: „Това не са трохи, това е чакъл, след малко ще асфалтираме."

Междувременно големият пластичен хирург Татко Карло взел една дебела костинбродска цепеница и от нея издялкал приказно момче на име Азис. За разлика от Пинокио - като лъжел, на Азис му растял не носът, а пишката. "Аз съм момиче, аз съм момиче!", лъжел Азис, а пишката му растяла. И от това неговото гадже - Карабас Китаеца - бил много доволен и направо цъфтял от щастие и отзад.

Спящата красавица обаче била нещастна. Тя лежала непробудно в своя палат сам-сама, докато не дошъл храбрият юнак Бойко. "Спиш ли, ма?" - сритал я той в ребрата, но тя не помръдвала. Тогава Бойко започнал да я целува. Целувал я къде ли не. Давал й и тя да го целува къде ли не - без тя да осъзнава. Но Спящата красавица така и не се събуждала. "Не е фригидна. Тая верно е мъртва!" - промърморил юнакът Бойко и извикал съдебния лекар Доктор Охболи. Разбира се никой не знаел откъде идвал този псевдоним на доктора, защото - както и при всеки друг съдебен лекар - неговите покойни пациенти не можели да говорят, камо ли да охкат. Нещата бързо се разнищили, понеже в хода на следствието се установило, че лицето "Спящата красавица" всъщност е злата Баба Яга. Тя от години се преструвала на умрела, за да намаже некой и друг юнашки боздуган.

По това време вдън горите Тилилейски и предимно на пиацата около Министерството на земеделието бродел Котаракът в чизми, какъвто бил приказният псевдоним на чутовния травестит Урсула. Веднъж, както си вървял в гората травеститът Урсула видел чудна гледка: едно магаре, а върху него - едно куче. А върху кучето - един котарак, а върху котарака - един петел. "Страхотно!" - възкликнал травеститът Урсула - "Оргия! Содомия!" А магарето отвърнало: "Не. Ние сме Бременските музиканти!"

Изобщо в гората било едно, а в двореца - съвсем друго. След като изгонила дъщерите си Туршия и Руска салата, Злата Кралица натирила и Снежанка при перверзните горски джуджета. След това Злата Кралица застанала пред вълшебното огледало и попитала: "Огледалце, огледалце от стената, кажи ми коя е най-красива на земята?" Тук, иззад кралицата се показал Бойко и строго казал на огледалото: "Внимавай кво ше отговориш, щото много такива като тебе вече плакаха!"

Търкулнала се Медената питка. И се търкаляла три дни и три нощи. Абе голям търкал паднал. Докато накрая Медената питка се търкулнала право в лапите на лакомата Кума Лиса. "Не ме, яж, Кума Лисо!", проплакала Медената питка, но лисицата я захапала. И после изкрещяла от болка, щото си счупила зъбите. А Медената питка се усмихнала и лукаво казала: "Ех, Кума Лисо, ако Бойко беше запълнил дупките по магистрала "Тракия", сега немаше да си строшиш зъбите!" "Засто?" - изфъфлила лисицата, а Медената питка отвърнала: "Щото аз съм автомобилен тас!"

Това е, мили деца! И аз там бех, три дни ядох, пих и се веселих, докато накрая попът смутено ми каза: "Господин Борисов, моля ви, ориентирайте се към приключване. Все пак това е панихида."


Профил

Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 04 Сеп 2011 11:05


Може би Азимов, винаги намира начин да разкаже увлекателно и разбираемо една история :)

___________________________________
Трева в котенцата...


Профил

Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 05 Сеп 2011 10:07


Kurt Vonnegut!


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Юли 2010 23:05
Мнения: 445
В момента играе: с мерника и мушката на кремъклийката
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 18 Сеп 2011 14:10


За втори път пиша. Освен братя Стругацки, прибавям Бенджамин Хоф, Алън Уотс.

___________________________________
Времето е в нас и ние сме във времето


Профил

Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 01 Окт 2011 14:58


Само Агата Кристи!!!!!!!!!!!!!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2009 14:06
Мнения: 1261
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 05 Окт 2011 09:04


Стефани Майър

___________________________________
:icq22:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Юли 2009 19:43
Мнения: 831
Местоположение: Бургас
В момента играе: Red alert 3
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 07 Окт 2011 13:39


Преди бях писал Кинг и Толкин. Сега добавям и Ериксън.

___________________________________
ЩАСТИЕ= А.П.Е.Л. 96
Апнем, Пийнем, Ебнем, Легнем и така до 96. Апелът към който се коренят идеологичните основи на партийното движение "Коалиция за Успешно Развитие и Европейски Ценности" съкратено К.У.Р.Е.Ц ..


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Кой е любимия ви писател?
Публикувано на: 07 Окт 2011 15:17


Искам само да вметна, че О'Хенри е най-великият разказвач, който съм чел до този момент.

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com