Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Четете ли книги ?


 Не    10%  10%  [ 22 ]
 Да    76%  76%  [ 175 ]
 Какво е това книга    1%  1%  [ 3 ]
 Не знам азбуката    3%  3%  [ 8 ]
 Аз съм от село няма книжарници    3%  3%  [ 8 ]
 Стигат ми буквите във форума    6%  6%  [ 13 ]
Общо гласове : 229
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Мар 2007 07:54
Мнения: 2959
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 22 Авг 2014 09:18


Синовете на Великата мечка за пореден път. :lol:

___________________________________
For all those who said this day would never come, what are they to say now?

Penny написа:
ave isus e pokemon ve


Профил

Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 26 Авг 2014 11:43


Преди две години се запалих по братя Стругацки. Сега съм на вълна Обитаемият Остров.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2008 21:21
Мнения: 3766
Местоположение: Чупим кръста ти.
В момента играе: На стражари и апаши. И покер.
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 24 Сеп 2014 12:42


Прочетох "Метро 2034" и сега гризя нокти и чакам "Метро 2035".

___________________________________
a.k.a. Disturbed

These words I write keep me from total madness.

How many of you people know you're REALLY alive ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 26 Сеп 2014 19:36


what if they get me? написа:
абе

има ли някой който още не е разбрал, че от "Повелителят на мухите" по-точен анализ на човешката душа няма?


Що пък на човешката душа? По скоро на човешкото общество.

"Аз, роботът" - първи досег до Азимов - мега доволен.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 01 Окт 2014 14:37


what if they get me?
Цитат:
душа, общество, психика - все тая.

Щом за теб е все тая, значи и похвалата ти не тежи толкова. :lol:

Цитат:
болезнено точна

Какво те радва в книгата всъщност, че е точна или че е болезнено точна?

На мен ми харесва, защото е точна, а не защото е болезнена.
Мисля автора не е искал да шокира, а да покаже колко бързо ще деградират до родово общинен строй едни индивиди без трайното влияние на съвременната цивилизация.

Нелицеприятните сцени в нея не са с цел провокация, а чиста демонстрация.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 03 Окт 2014 11:17


Цитат:
нямах предвид, че понятията са едни и същи

Само че говорейки за душа точно тук, това означава че тя престава да съществува или се променя драстично, в момента в който отделиш човека от обществото :lol: .

Та по-добре би било да говориш за съзнание, разум, мисъл, поведение и пр. и как те се изменят в зависимост от психическото състояние, обществото и културната среда.

Действието не се ли развиваше по време на ядрена война? Това, че цивилизацията се изпарява толкова бързо, е донякъде и ефект от поначало разклатените и устои в кингата.

Цитат:
много хора съм чувал, че са я захвърляли

Аз пък не съм чувал и за един такъв :lol: .
Като знам на какви извергщини се радва народа тази книга тук си е умерена.
Освен това не използва неприятните теми самоцелно за gore, а вкарва дълбок смисъл.

По-скоро някой е очаквал нещо по-брутално и не го е получил :lol: :lol: :lol: .

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 12 Окт 2014 00:29


Аз пък почнах да чета Сияйнни слова. Книга втора от "Летописите на светлината на Бурята"
Не знам как, не мога да опиша физическият процес, но изпитвам реална физическа болка в анала, докато чета Сандерсън. Просто предвидимостта му, начинът му на писане, героите му и по дяволите, почти всичко, на което съм попаднал досега в тази книга ме хвърля в неподправен ужас. Първата книга беше многократно по-добра от това нещо, като се има предвид, че и тя самата не беше нищо особено...И всичко това за 35 лв ?!?!?
Edit: книгата не е чак толкова зле. Поредицата има огромен потенциал, но съм убеден, че Сандерсън няма да изполва и половината от него...поне от това, което виждам от начинът му на писане в тази книга, който за мен е изключително разочароващ. жалкото е, че може много,много повече.
Има го и фактора, че Мартин и Ериксън са ми оказали твърде голямо влияние и съм свикнал на съвсем друг стил на писане.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие:
Публикувано на: 07 Ное 2014 00:23


След 2 месеца чакане, най-накрая ми изпратиха История на Първата световна на Базил Лидъл Харт.

Надявам се да е също толкова добра колкото и тази за Втората световна!

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 14 Дек 2014 00:25


Поредицата "Български Хроники" на Стефан Цанев е феноменална и е лесна за четене, защото авторът НЕ Е историк. Даже той казва, че българският ученик не се интересува от история поради сухотата на материала в учебниците. Първо, имаме уникалната възможност да научим неизвестни досега (поне за мен) неща, като факта, че Великата китайска стена била построена заради нападения на... (пра)българи :D . Въпреки че имам само първите два тома, човекът си е изпълнил обещанието и е написал историята поне до 90-те години на миналия век, доколкото видях в една книжарница. Нападайте смело! Очаква ви много смях... и плач (щото, цитирам, "Майка България предатели ражда").


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 24 Дек 2014 17:13


Подариха ми Киндъл и почнах много стабилно да си отмятам уишлиста :Д Сега чета втората част от Sprawl трилогията - Count Zero :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 24 Дек 2014 20:41


newcomer написа:
Поредицата "Български Хроники" на Стефан Цанев е феноменална и е лесна за четене, защото авторът НЕ Е историк. Даже той казва, че българският ученик не се интересува от история поради сухотата на материала в учебниците. Първо, имаме уникалната възможност да научим неизвестни досега (поне за мен) неща, като факта, че Великата китайска стена била построена заради нападения на... (пра)българи :D . Въпреки че имам само първите два тома, човекът си е изпълнил обещанието и е написал историята поне до 90-те години на миналия век, доколкото видях в една книжарница. Нападайте смело! Очаква ви много смях... и плач (щото, цитирам, "Майка България предатели ражда").


Проблемът с книгите на Цанев е, че като историческа литература не стават и ако искаш да направиш проучване или да придобиеш малко над common knowledge знанията, няма да е получи. Иначе са занимателни за четене.

Аз чета на Възвишение на Русков и с ръка на сърцето - това е най-забавната българска книга, която съм отварял. Неподражаемият изказ не знам колко се е бъхтил човекът да го изведе на такова ниво, но евала, че го е направил.

На четеца пробвах Terror на Симънс, но много цикля. Бавна и тегава книга, особено за четене в оригинал.

Отделно получих първите два volume-a на доста нашумелия комикс Saga. Накратко - нещо средно между Star Wars и Game of Thrones в най-шантавия фантастичен свят евър :D С още по-откачените герои ever-ever.

Spoiler for :







___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Ное 2009 14:10
Мнения: 92
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 03 Яну 2015 16:45


Търся нещо от типа на разказите на О.Хенри, историите на Иво Иванов, някой от нещата на Буковски т.н. Наскоро минах през тоя списък http://www.onlineclasses.org/resources/ ... -all-time/ и повечето ми харесаха доста, като цяло самия жанр не е от значение


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 10 Яну 2015 21:09


Взех си най-новата книга на Том Егеланд - "Тринадесетият апостол". Книгата изглежда изключително обещаваща. Пета поредна част от поредицата за Бьорн Белтьо. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 12 Яну 2015 10:33


Прочетох я за един ден! Чудя се коя е по-силната - "Тринадесетия апостол" или "Евангелието на Луцифер". Идеята, която е залегнала в книгата не е толкова революционна и нова, както тези от предните книги, но въпреки това е невероятно навързана със събитията, които се развиват в наши дни. Сюжета е интересно направен.

Между другото, носят се слухове, че ще има US филм по "Евангелието на Луцифер".

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 14 Яну 2015 00:46


За празниците получих първа и втора част на "Непознатата Барбароса" от Пауел Карел.
Лека и приятна за четене. Използва книгите на Харт като източници.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 14 Яну 2015 10:16


Да, и аз ги прочетох и двете по празниците, страхотни книги. :)

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 26 Яну 2015 15:30


what if they get me? написа:
каква линия прокарва книгата? в сми, като гледам авторът не е ни германец, ни руснак, така че ми е интересно

Концентрира върху германците.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 30 Яну 2015 00:08


Книгата е писана по времето на Хрушчов (както става ясно от текста); Книгата прокарва тезите, наложени по време на и след ХХ-ти конгрес на КПСС. Жуков герой, Сталин - простак и неграмотник. Само за Хабаровската команда на Тухачевски ми събуди желанието да проверя дали е истина.

Книгите проследяват хронологически настъплението на Вермахта срещу СССР от първия ден на нападението до падането на 6-та армия в плен, февруари 1943-та година, Сталинград. Написана е от немска гледна точка. Добре подредена.

Горещо препоръчвам.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 27 Май 2015 19:21


Пиша с доста закъснение, но последно прочетох "Приключенията на Том Сойер и Хъкълбери Фин". Книга, която абсолютно бях забравил, но трябваше да прочета, защото всичко по тв, което съм гледал по темата, е абсолютен пикоч. Лично мнение. И трябва да призная, супер книга.
Прасна ме носталгия, защото преводът е точен, не се цензурират думи като "негър", тоест книгата е от старата школа (Народна Младеж, издателство номер едно). Сервират ми някакви шокове, че ще ми цензурират "Пипи Дългото Чорапче" пак заради "негър. Меко казано жалко. Както авторът го е написал оригинално, така трябва да е, според мен.
Предстои да изчета "Антон и Точица" на Кестнер.


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 02 Авг 2015 10:22


Четящи коври,
след няколко дни излиза „Дневник на крадеца“ (A Thief's Journal) от Жьоне на български. По принцип не ме ебе въобще за всякакви литературни хуйни, ъмъ - на тая ѝ бех чел откъс в Гардиън преди 2 години някъде. Та, ако някой се интересува, струва си, като що-годе модерен (в историческия смисъл) роман, писан от проницателен есеист.

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2015/08/01/2582485_otkus_ot_dnevnik_na_kradeca_na_jan_jyone/?ref=topicoftheday

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com