Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Четете ли книги ?


 Не    10%  10%  [ 22 ]
 Да    76%  76%  [ 175 ]
 Какво е това книга    1%  1%  [ 3 ]
 Не знам азбуката    3%  3%  [ 8 ]
 Аз съм от село няма книжарници    3%  3%  [ 8 ]
 Стигат ми буквите във форума    6%  6%  [ 13 ]
Общо гласове : 229
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 20 Май 2009 02:00


Sentry написа:
Съгласен съм. Доколкото аз знам "В името на розата" е като крими роман, но в средновековието. Има си някаква тайна, която трябва да се разгадае, има си мотиви, има си логическо мислене и т.н. Почти като Шерлок Шоумс в манастира.

Предстои да разберем! Но и аз си правя такива изводи от играта, която е чист крими point-and-click quest.
Казвам, че в книгата имало сатанизъм и т.н., който се опитва да бъде страшен. Доколко успява, все още не знам. А дали той самият сам по себе си е страшен не знам, не съм практикувал, нито наблюдавал.

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
24 Сеп 2007 20:36
Мнения: 394
Местоположение: Пловдив
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 20 Май 2009 07:00


Винаги съм мразел да чета книги! За тези които четат може би има интересни,за мен не! Дори в даскало винаги ме е мързяло да чета книга / Това и до ден днешен си остава най-скучното нещо което някога съм правил :?

___________________________________
Не е важно колко силно удряш, а колко удара можеш да понесеш !


Профил WWW

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4864
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 20 Май 2009 09:49


Да предупредя идиотите, които като видят "средновековно крими" мое и се нахвърлят върху толкова красивата книгата. Това определение е много хлабаво и искам да се знае, че в книгата има дълбоки символни описания, религия, философия. Не е четиво за всеки и още по-малко за нърдове, които се кефят на Warcraft.

Моридин, ако не зацепваш хумора и сатирата на Стоападжията я остави. И Дюн остави. Седи чети Warhammer 40k и се чувствай трю.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 20 Май 2009 11:28


Omega-x написа:
Да предупредя идиотите, които като видят "средновековно крими" мое и се нахвърлят върху толкова красивата книгата. Това определение е много хлабаво и искам да се знае, че в книгата има дълбоки символни описания, религия, философия. Не е четиво за всеки и още по-малко за нърдове, които се кефят на Warcraft.

Моридин, ако не зацепваш хумора и сатирата на Стоападжията я остави. И Дюн остави. Седи чети Warhammer 40k и се чувствай трю.


Абе лайно, я си еби пичката майна, а? :lol:

Чел съм Името на Розата и е една от любимите ми книги. Заври си Уархамъро у гъза и млъквай. И без това не можеш да вържеш две смислени приказки, напушляк.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4864
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 20 Май 2009 12:30


Пич, не се опитвай. Не можеш ме стигнеш в каквото и да е отношение, било то позитивно или негативно. Ти си просто един посредствен тип, с посредствени представи, посредствени приятели, посредствени мечти, посредствени идеали и мечти. Сигурно ще стане някакъв добър човек, но нищо повече. За това не се опитвай, дори и да ми казваш на въпреки. Тва за "напушеняка" ще го подмина :) Сега няма ти се сърдя, малък си, глупав си, не знаеш как да се държиш с другите(:

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 20 Май 2009 19:28


Omega-x написа:
Пич, не се опитвай. Не можеш ме стигнеш в каквото и да е отношение, било то позитивно или негативно. Ти си просто един посредствен тип, с посредствени представи, посредствени приятели, посредствени мечти, посредствени идеали и мечти. Сигурно ще стане някакъв добър човек, но нищо повече. За това не се опитвай, дори и да ми казваш на въпреки. Тва за "напушеняка" ще го подмина :) Сега няма ти се сърдя, малък си, глупав си, не знаеш как да се държиш с другите(:


Нищо не се опитвам да направя. И, честно казано, нищо от това, което съм написал, не го мисля наистина.

Ама... не мога да разбера само доколко насериозно се приемаш ти и как така реши, че си чак толкова по-добър от мене :)

Както и да е - реакцията ми беше груба, извинявай за което. Не че ти пука, естествено, но на мен ми.
:)

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 20 Май 2009 20:24


Моридин написа:
И, честно казано, нищо от това, което съм написал, не го мисля наистина.


ето в това издишат повечето (псевдо)хейтъри, все казват, че нищо от казаното нямат предвид и само влизали за да разпуснат. не виждам как може да влизаш, да пишеш разни дълги постове и после да казваш, че нищо от казаното наистина не го мислиш. това просто няма как да бъде. това означава или че си го написал несъзнателно, или че някой друг го е написал вместо теб. нямам нищо против теб, даже напротив, видях, че не си толкова слабоумен и превзет, на какъвто се правеше преди време. взимай пример от истинските псувачи и мразисти и имай предвид всяка псувня, която написваш, щото иначе ... кво правиш ? чешеш си пръстите по бутоните ? замисли се.


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 20 Май 2009 21:01


Сега се захванах със "Спомени-1877-78" на де Прерадович.В книгата се разправя за руско-турската война и най-вече за това какво е правил автора.Освен това споделя не само своите преживявание,но и представя обективна картина случващото се.Доста интересна книга,препоръчвам на запалените "историци" да я открият и прочетат-няма да съжаляват!
Освен това чета едно хъммм фентъзи да го наречем-"Крадецът и магьосникът" от някоя си Марта Уелс.Книгата започваше доста скучновато(обяснения,обяснения и знаете какво-пак обяснения),но в последствие стила се изчисти и премина към активното действие.Доста интересна книга определено.Увлекателно четиво с не много добре вплетени "сай-фай" за времето си елементи-само това ме издразни...Както и да е-също препоръчвам,най-вече на хората,които искат да поразнообразят малко стандартното фентъзи-оу и не се подлъгвайте по резюмето-то представя една доста клиширана история,но далеч не е така!!!

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Дек 2008 21:37
Мнения: 297
В момента играе: Mafia.
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 26 Май 2009 19:29


Ами най-накрая и аз,след всички манекенки и чалга интелектуалки,успях да прочета прехваленият "Алхимик" на Коелю и книжката не е лоша,но не е нещо особено :)

___________________________________
"I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best".O.Wilde


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 26 Май 2009 19:36


JFK написа:
Ами най-накрая и аз,след всички манекенки и чалга интелектуалки,успях да прочета прехваленият "Алхимик" на Коелю и книжката не е лоша,но не е нещо особено :)

Според мен е доста надценена и е наистна лоша книжка... зависи от вкуса всъщност де, но за моя е много блудкава.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Дек 2008 21:37
Мнения: 297
В момента играе: Mafia.
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 26 Май 2009 20:42


Sentry написа:
JFK написа:
Ами най-накрая и аз,след всички манекенки и чалга интелектуалки,успях да прочета прехваленият "Алхимик" на Коелю и книжката не е лоша,но не е нещо особено :)

Според мен е доста надценена и е наистна лоша книжка... зависи от вкуса всъщност де, но за моя е много блудкава.

Ами да,може да се каже,по-скоро се опитва да каже нещо философско,но не се получават нещата :)

___________________________________
"I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best".O.Wilde


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 27 Май 2009 00:29


все ще се намери някой да ви каже колко не сте прави :P


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 28 Май 2009 17:56


Nocturno написа:
все ще се намери някой да ви каже колко не сте прави :P

Не сме прави за кое? В обсъждането на книги май няма "абсолютна истина", а само относителна - личното мнение на читателя. Така че "не сте прави" само по себе си нищо няма да ни каже. ;)

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 28 Май 2009 18:25


ЕЗИКЪТ НА ТЯЛОТО
Алан Пийз

Сериала Lie to me ме зариби.

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 28 Май 2009 19:58


MetalGearRex написа:
Nocturno написа:
все ще се намери някой да ви каже колко не сте прави :P

Не сме прави за кое? В обсъждането на книги май няма "абсолютна истина", а само относителна - личното мнение на читателя. Така че "не сте прави" само по себе си нищо няма да ни каже. ;)


абсолютно съгласен съм. за изкуствата простите хора трябва да изчерпват мнението си с харесва ми/не ми харесва. а за "Алхимикът" имах предвид, че все ще се намери някой фанатизиран фен, който да каже "вие не сте добре, това е книга за еди-си-какво и еди-си-що, нищо не разбирате". аз като я прочетох преди време също не останах кой знае колко впечатлен, имах по-големи очаквания. описанията на ситуациите не бяха интересни, направо ТРОМАВИ, но явно не за това обича да разказва Коелю. имаше разни такива философски моменти като онзи с лъжичката олио, палата и приятелите, но като цяло нямаше епичен замисъл. може пък просто аз (ние) да не съм схванал, де да знам.


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 29 Май 2009 09:49


Моите впечатления са подобни на тези на Ноктурно. Според мен книгата беше прекалено тромава, но тромавостта не идваше от самото описание, колкото от повтарянето на едно и също отново и отново. Цялата книга ми беше като следното:

Аз. Аз ям. Аз ям репичка. Аз ям репичка и гледам. Ям репичка и гледам небето. Гледам небето синьо. Гледам небето синьо и се чудя. Чудя се на синьото небе. Чудя се на синьото небе къде са. Чудя се къде са овцете. Чудя се къде са овцете от вчера. Овцете от вчера, които избягаха. Избягаха от стадото...

и така нататък и така нататък. Естествено това си е лично мое мнение, но от книжле има-няма сто страници не очаквах толкова много повторения и такова мудно развитие.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 29 Май 2009 18:28


Цитат:
В момента препрочитам "Гробище за домашни любимци" на Кинг


Хахах, аз пък повтарям "Мъртвата зона". Чел ли си нещо от "Тъмната кула", че се мисля дали да я почвам?

___________________________________
Negative Frequency Entity.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 30 Май 2009 19:54


No Vision написа:
Някой попита за О. Памук - книгите му съвсем не бих определил като "бози", начинът му на писане е доста оригинален, но честно казано лично на мен не ми допада. Усеща се мощното влияние на ислямския Изток, който, за съжаление, ми е далечен.. и ми беше скучничък, довърших двете книги ("Името ми е червен", а другата я забравих) за обща култура.


не е ли прекалено никакво като за нобелов лауреат ?
ама всъщност като се замислиш, кой ли ги дава тия нобелови награди... една сбирка еврейчета.


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Дек 2007 17:46
Мнения: 680
В момента играе: Със самолетчета :)
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 01 Юни 2009 22:41


1. Пътеводител на Галактик Стопера (фул издание) - ама нямам нерви и съм зациклил от една година и все нямам време да я довърша (ако не ме лъже паметта, са все още в "гаража" на ресторанта на края на вселената - 2ра книга)
2. Митосът на Ктулху - http://www.amazon.com/Tales-Cthulhu-Myt ... 034542204X - в момента се дочита
3. Некрономикон - пълен сборник с Лъвкрафт (зарибих се от горната книжка), твърди корици, некво по-яко издание... може би най-добре употребените 40$ - http://www.borders.com/online/store/Tit ... 0575081562
4. Корабът на чумата (Клайв Къслър и Джак дьо Брул) - това също ще го чета, защото заедно с Джеймс Ролинс ме кефят супер много

п.с. в крайна сметка не чета много, ама като се зарибя - изчитам супер бързо...

___________________________________
I'm far too busy... being delicious.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

а.к.а. Багериста


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 01 Юни 2009 22:55


Въпрос към феновете на Кинг - днес минавах покрай Славейков и мернах "Окото на дракона" на същия този автор. Понеже съм МНОГО голям фен на драконите и всякакви истории с тях, веднага заглавието ми привлече вниманието. Та въпросът ми е книгата хубава ли е и какво мислите за нея?

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com