Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 15 Фев 2023 09:49


Представям си епизод 5 колко яко ниво е било в играта. Сигурно е трябвало да седиш горе в къщата и да обстрелваш зомбита + бос зомбито :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 28 Фев 2023 13:38


И тук не се сдържаха да не ПРОПОВЯДВАТ, ама за сега се търпи:

Image

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 28 Фев 2023 14:47


tva go nqmashe v igrata dokolkosto si spomnqm (razgovora).

zna4i ako ima6 local commune na biradjiite/dolnite alkoholici si komunist.

na4ina kakto go izplozvat termina im e mn qsno kvo praqt, maika im mrasna da umre.

4e i negarka go kazva ahahaahahahahah

:lol:

to set the record straight ako nqkoi iska da spori s nqkoi oligofren ei vi go 6o toz dialog e pomiq:

---
Communism as it has been historically enacted, creates State-Run industry. When something is State-Run you can typically associate that to mean it is enforce/moderated by law enforcement. This is why most Communist countries in history have been characterized as police states/authoritarian, though this is by no means the only government that does that.

Communalism is a higher category of any organized commune. The definition provided by google notes Communalism would be a federation of communes. So think instead, they have their commune, and if there are many communes that hold council together to resolve conflict, that is Communalism.

The show is incorrect to simply say "This is a Commune, we are Communists." That describes a plain language reading of the words, but it is not the technocratic definition anyone in political theory would use.

There's a comment above that I believe is more accurate that says they are "Anarcho-Syndicalists".

Anarchism with it's technical definition just means it is a flat power structure. They don't invest executive authority in any one person. Syndicalist as in Syndicate refers to elected councils, which is what she means when she talks about rotating members of the council that are elected. I think this is much more accurate and that this comment is correct.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 28 Фев 2023 22:07


Американците изпадат в крайност напоследък с анти-капиталистическите си настроения, все едно той им е виновен, че икономиката им е шит. Винаги са ми много смешни като тръгнат да приказват за комунизма като някаква утопия... да не говорим за простотията с универсалния базов доход... Да почнат да се редят за банани като баба ми и ще ги видим. По-скоро ми се струва, че искат социална държава със свободен пазар (напр. Дания, Норвегия), но подмятат някакви термини като комунизъм и социализъм на поразия.

По отношение на последния епизод, беше ми доста скучен - трябваше да е максимум 15-минутен флашбак и то в най-лошия случай. Като цяло, малко слабичко този път. Иначе съм надъхан за последните два :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 01 Мар 2023 09:07


Че бъркат първобитно общинния строй (между другото на френски commune primitive) с комунизъм няма да се учудя. Те и крепостничеството бъркат с робство (предполагам на базата, че са имали робство два обществени строят по-късно отколкото се предполага).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 07 Мар 2023 22:01


Не беше лош последния епизод. Харесва ми как постепенно Джоел и Ели се сближават. Разбира се не можеше да не минем без "Холивуд 101" ~ Вярващите хора никога не може да бъдат представяни като добри. Те винаги трябва да са някакви брутални извратеняци. Или ако имаме нужда от брутални извратеняци за целите на сюжета, добре е те да бъдат представени като вярващи хора и да се подчертае как религията е "опиум за народа". :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 08 Мар 2023 14:28


Бруталният извратеняк изобщо не беше вярващ. Беше "представен" като такъв само в контекста на лидерската позиция, която имаше в лагера си, защото беше излъгал хората. За помагачите му вероятно важи същото.

За зрителя той е просто един психопат, който се възползва от религията, за да заблуждава отчаяните и да печели власт.
С други думи нямаше нито един човек в епизода, за който да е посочено експлицитно, че е вярващ и че е "лош".

Иначе религията е опиум за масите - това е факт, а не твърдение. Спорът е по-скоро добре ли е или е зле да бъде опиум за масите, но това изобщо не е въпрос, на който сериалът се опитва да търси отговор, така че можеш да си ги навреш тия политически страсти право в гъза, откъдето ги и изкара.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 08 Мар 2023 20:22


квот Mорко каза

---

Иначе по темата, остана един епизод и аз съм леко притеснен. Кулминацията на сюжета от първата игра ше дойде малко претупано според мен, и не мога да кажа че намирам пейсинга за оптимален. Всичко започна доста бавно и после набра прекалена скорост. Последния епизод не е изключение, Дейвид е може би най-тегавия антагонист в сезона и щях да се изкефя да бяха задълбали в изграждането му малко повече преди да минат към следващо действие. Честно казано предходния епизод с подпичкосването в мола е всъщност DLC-то към първата игра и можеше и да се пропусне за сметка на по-разгърнат финал. Но всичко това далеч не е упрек към сериала, щот си остава продукцията на годината и слага толко висока летва на всички бъдещи гейминг екранизации, че хем се кефя колко народ ше се опитат, хем ме е страх че такова величие не се прави никак лесно. И в същото време сходствата с играта са на ебем ти ниво, което си е атестат за играта:




Фън факт, тъщата и тъста са налапали сериала и гледат с огромен интерес, та се замислих как тоя сериал е най-добрия начин да покажеш на ~60 годишни хора, че видео игри далеч не е равно на детски игри. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 09 Мар 2023 01:29


Маце Борко написа:
Бруталният извратеняк изобщо не беше вярващ. Беше "представен" като такъв само в контекста на лидерската позиция, която имаше в лагера си, защото беше излъгал хората. За помагачите му вероятно важи същото.

За зрителя той е просто един психопат, който се възползва от религията, за да заблуждава отчаяните и да печели власт.
С други думи нямаше нито един човек в епизода, за който да е посочено експлицитно, че е вярващ и че е "лош".

Иначе религията е опиум за масите - това е факт, а не твърдение. Спорът е по-скоро добре ли е или е зле да бъде опиум за масите, но това изобщо не е въпрос, на който сериалът се опитва да търси отговор, така че можеш да си ги навреш тия политически страсти право в гъза, откъдето ги и изкара.


Да де, точно същото което и аз казах. Няма как вярващите да бъдат представени в добра светлина просто. Те или са някакви ненормални фанатици или са измамници възползващи се да "контролират масите". В случая второто. Чиста проба демонизиране на една определена демография от населението в САЩ, което се прави напълно съзнателно и систематично от Холивуд. Имам предвид разбира се християните. Иначе будистите, мюсюлманите и всякакви други действителни или измислени форми на спиритуалност във филмите може да бъдат представяни в позитивна светлина.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 09 Мар 2023 08:10


:doh:

    ___________________________________
    [02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
    [02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
    [02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


    Профил

    Аватар
    Регистриран на:
    08 Фев 2008 21:42
    Мнения: 8546
    В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 09 Мар 2023 10:08


    Mенталната гимнастика на Андрей, само за да си каже неговата приказка, е страхотна :lol:

    Лидерът на религиозната група не е нито фанатик, нито изобщо вярващ и това е обяснено на зрителя в прав текст. Той е просто ненормалник. Съответно твърдението ти, че "Няма как вярващите да бъдат представени в добра светлина просто. Те или са някакви ненормални фанатици или са измамници възползващи се да "контролират масите" няма смисъл. В епизода няма припокритие между "вярващ" и "измамник", защото измамникът мами, че е вярващ. Не знам как да ти обясня по друг начин че правиш логически лупинг, само за да си избаеш каквото си намислил.

    Или да предефинирам - как това, че един измамник се представя за вярващ, за да контролира масите, е критика към вярващите и религията и в частност християнството? Опитай да приложиш същия начин на интерпретация, но в някакво друго направление, да видим какво ще излезе :lol:



    Иначе аз съм много щастлив, че съм се отказал от играта явно доста в началото. Спестени са ми всички негативни тръпки произлизащи от очаквания, сравнения и неудовлетворение от това, че на някои неща, които в контекста на играта са вторични, в сериала е наблегнато повече и обратното. Сериалът сам по себе си е страхотен и където съм чул негатив, той е бил заради пренебрегване на някакъв story beat от играта. Откактo имам дете някои неща удрят малко по-различно, та в края на пети епизод ми беше заседнала една много тегава буца в гърлото, каквато не мога да се сетя изобщо кога за последно някаква филмова продукция е предизвиквала у мен.

    Епизодът с Бил и Франк може и да бе самоцелен реверанс към по-либералната общност спрямо това, което е в играта, но беше страхотно реализиран и абсолютно на мястото си. Винаги ще подкрепям всякакви опити за diversity, когато в тях е вложено автентично усилие, за да паснат и да бъдат добри.

    Overall много як сериал.

    ___________________________________
    "Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
    но в същността си е комплексиран простак..."

    - Алминатора


    "напарфюмиран печен ебач"
    - кримсънчето


    Профил

    Шефа на Кенефа
    Аватар
    Регистриран на:
    30 Ное 2003 14:14
    Мнения: 7887
    Местоположение: Троянски манастир
    В момента играе: на троянска чушка
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 09 Мар 2023 11:45


    Маце Борко написа:
    Иначе аз съм много щастлив, че съм се отказал от играта явно доста в началото. Спестени са ми всички негативни тръпки произлизащи от очаквания, сравнения и неудовлетворение от това, че на някои неща, които в контекста на играта са вторични, в сериала е наблегнато повече и обратното. Сериалът сам по себе си е страхотен и където съм чул негатив, той е бил заради пренебрегване на някакъв story beat от играта.


    Всъщност точно в това е величието на сериала, за първи път виждам феновете на игра да не са свръхкритични към телевизионната ѝ продукция (изключае редит където спрямо мащаба е неизбежно да няма и мрънкане). Напротив, поне в моите среди на застаряващи геймъри всички сме изумени колко добре надграждат този поначало шедьовър. От тая гледна точка единствените негативни тръпки са породени от това, че знаем финала на историята, което и за мое изумление не намаля удоволствието, точно защото се намират творчески разлики да обогатят преживяването едновременно с почти дословна екранизация през останалото време.
    Ако успеят и да отдадат заслуженото на развръзката за мен това ще е сериала на десетилетието. По тая тема, към момента TLOU седи на #21 в Top TV класацията в IMDB, надминавайки доста сериозни имена в телевизионната история. 8)

    ___________________________________
    a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


    Профил ICQ

    Аватар
    Регистриран на:
    01 Окт 2005 20:03
    Мнения: 6120
    Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
    В момента играе: League of Legends
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 09 Мар 2023 15:07


    Маце Борко написа:
    Mенталната гимнастика на Андрей, само за да си каже неговата приказка, е страхотна :lol:


    Бро, в предишния епизод ти дават проспериращо селище, което даже електричество си имат и в прав текст ти заявяват че това е комунизъм. Следващия епизод започва с хора молещи се докато главния лош чете от евангелието. Цялата общност умира от глад и буквално прибягват до канибализъм. Всички са БЕЛИ. Религията играе водеща роля. Посланието което авторите на филма отправят е повече от ясно.

    Отделно от задължителното политическо послание, което просто е неизбежно в днешно време, сериала не е лош. Направен е с голям професионализъм, от талантливи хора. Държи интереса, развитието на персонажите ми харесва. Със сигурност не е нищо революционно, не е "сериала на десетилетието" но е "ОК филм" за което пак сме доволни.

    ___________________________________
    http://www.divinitas-crew.com
    Ghost reporting!


    Профил ICQ

    Шефа на Кенефа
    Аватар
    Регистриран на:
    30 Ное 2003 14:14
    Мнения: 7887
    Местоположение: Троянски манастир
    В момента играе: на троянска чушка
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 09 Мар 2023 16:10


    браточка, пали моторо плс :arrow:

    ___________________________________
    a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


    Профил ICQ

    Цар
    Аватар
    Регистриран на:
    18 Ное 2001 08:24
    Мнения: 8443
    Местоположение: Амстердам, Нидерландия
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 11 Мар 2023 11:58


    :lol:

    Ма стига се пеняви бе, разбирам че се подмокряш от alt-right евангелисти ама просто върви си ги разправяй тия работи на някой друг уебсайт, ебаси :arrow:

    ___________________________________
    QVOD·EST·SVPERIVS
    EST
    ·SICVT
    QVOD
    ·EST·INFERIVS


    Профил WWW

    Дидко Бандитко
    Аватар
    Регистриран на:
    28 Сеп 2002 08:47
    Мнения: 16966
    В момента играе: No man's sky
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 13 Мар 2023 20:16


    Не усетих това, което сте усетили в края на играта. Много солиден финал, но не бих казал, че беше нещо изключително разчувстващо. Като си с персонажите 20 часа, а не 7, може би ще ги приемеш по-присърце. Сценарият не можа да ме убеди, че двамата герои са станали супер близки. Иначе, актьорската игра е 10/10.

    ___________________________________
    [02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
    [02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
    [02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


    Профил

    Шефа на Кенефа
    Аватар
    Регистриран на:
    30 Ное 2003 14:14
    Мнения: 7887
    Местоположение: Троянски манастир
    В момента играе: на троянска чушка
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 13 Мар 2023 23:06


    Точно това имах предвид. Пейсинга стана прекалено забързан към края и сближаването на героите остана половинчато. Вярно че е друго да играеш с тях сума часове отгоре, но като предпоследните 2 епизода единия персонаж почти изцяло отсъства, не можеш да придвижиш сюжета с едно "baby girl" и да очакваш зрителите да го вземат присърце на финала. Иначе епизода е прекрасен, отново напълно верен на сцените в играта, само че с още по-добри актьори. В крайна сметка обаче gut punch-а на развръзката удря доста по-силно когато ти сам дърпаш спусъка.

    Велик сериал. Нямам търпение за втори сезон, въпреки че цялата история и на двете игри е доста отвратителна и няма момент, в който да се почувстваш добре, но някак си и такава драма има своята привлекателност. Мащаба на събитията във втората игра обаче е доста по-голям, та най-вероятно говорим за още 2 сезона, което се завъртя като заглавия днес.

    За съжаление не мисля, че ще можете да се опазите от спойлери обаче, защото вече са под всеки един пост за сериала който видях из нета.

    ___________________________________
    a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


    Профил ICQ

    Аватар
    Регистриран на:
    06 Фев 2009 21:49
    Мнения: 2673
    Местоположение: Стара Загора
    В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 13 Мар 2023 23:12


    Сюжета на втората игра е пълна помия. Ако в сериала не направят сериозни промени/ реткони са обречени :lol:

    ___________________________________
    TheChosen1 написа:
    даджайците


    Профил Skype

    Шефа на Кенефа
    Аватар
    Регистриран на:
    30 Ное 2003 14:14
    Мнения: 7887
    Местоположение: Троянски манастир
    В момента играе: на троянска чушка
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 13 Мар 2023 23:55


    Сюжета на втората игра е много по-добър от на първата.

    ___________________________________
    a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


    Профил ICQ

    Аватар
    Регистриран на:
    01 Окт 2005 20:03
    Мнения: 6120
    Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
    В момента играе: League of Legends
    Заглавие: Re: The Last of Us
    Публикувано на: 14 Мар 2023 00:45


    Както цяло от 9 епизода 2 бяха напълно похабени, което направи финала да е много ръшнат. Аз имах усещането че съм едва в началото, когато вече бяхме към края. Тъй като никога не съм имал PlayStation в момента реших да се запозная със сюжета на играта като я изгледам в youtube. Гледал съм първите няколко часа. Като я изгледам ще мога да дам по-категорично мнение.

    ___________________________________
    http://www.divinitas-crew.com
    Ghost reporting!


    Профил ICQ
    Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

    Вие не можете да пускате нови теми
    Вие не можете да отговаряте на теми
    Вие не можете да променяте собственото си мнение
    Вие не можете да изтривате собствените си мнения

    Търсене:
     
    Иди на:  
    cron
    © 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com