Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 14 Мар 2023 07:51


Liberty написа:
Както цяло от 9 епизода 2 бяха напълно похабени, което направи финала да е много ръшнат. Аз имах усещането че съм едва в началото, когато вече бяхме към края. Тъй като никога не съм имал PlayStation в момента реших да се запозная със сюжета на играта като я изгледам в youtube. Гледал съм първите няколко часа. Като я изгледам ще мога да дам по-категорично мнение.

FYI на 28 март излиза пц порта й. Само че наскоро пуснаха изискванията й и работата е дебела :o

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 14 Мар 2023 10:25


О, ще се играе значи. Видях ги изискванията, ама се си мисля че с добрата стара GTX 1070 ще мога да я подкарам.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 14 Мар 2023 21:51


Нещо което изключително много ме изкефи в сериала и май не е споменавано тук е, че почти целия войс актинг и мо-кап каст от игрите имаше малки или камео роли в сериала.

- Джоуел го озвучава великия Troy Baker, който в сериала беше Джеймс, лейтенанта на Дейвид.
- Ели в играта е Ashley Johnson, която изигра майката на Ели
- Актьорът на Томи, на Джоуел брат му, беше брадатия помощник на Кейтлин, който блоутъра уби
- Merle Dandridge изигра Марлийн и в играта, и в сериала
- Laura Bailey, бих казал женската версия на Troy Baker с ебем ти портфолиото на озвучител, иначе в адски голяма роля от втората игра, се появи бегло като едната мед сестра в операционната

Черпя ви с това изпълнение на първите двама, с което обявиха 2-рата игра преди години:


@Андрей с 1070-ката спокойно покриваш изискванията, стига да извадиш и 16гб рам, та не си разваляй кефа с видеа верно. Играта е римейк, не ремастър, така че сигурно ше е доста яка, а и има доста повече гъбясали отколкото видяхме в сериала.
Ако вкарат и enemy AI-а от 2-ката ше си заслужава отвсякъде :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 15 Мар 2023 00:09


С 2х16GB RAM съм и процесор Ryzen 7 3800X. Повече ме притеснява, че прочетох препоръчително изискване за видео карта RTX 2070 или RTX 3060 (за FULL HD 60FPS), но предполагам това е ако искаш да бичиш всичко на МАХ.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 29 Мар 2023 03:53


PC версията на играта е умопомрачително зле.
Не се занимавайте освен ако нямате нещо от калибъра на RTX 3090/ 3090ti/ 4080/ 4090.

За такава каша ще им трябват поне 6-12 месеца, ако изобщо е възможно да я оправят.

Ако не ви се чака играйте я на PS4/ PS4 Pro/ PS5 :(

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 29 Мар 2023 08:15


Леле, то станало шитшоу :lol: :lol: Май ще трябва все пак да гледаме геймплей видеа, вместо да я играем

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 31 Мар 2023 14:01


Така момци, купих си играта в деня в който излезе. За съжаление слуховете се оказаха верни за 1080р 60FPS на високи настройки си ви трябва RTX 2070 или 3060. С моята GTX 1070 я подкарвам на средни настройки на FULL HD и върви с малко под 60 кадъра на повечето сцени. На по-сложните в графично отношение сцени и особено на открито кадрите падат до около 40. Все пак се играе сравнително гладко, така че си карам. Вчера ми дадоха за ревю геймърски лаптоп с RTX 4060 (мобилна, не е същото като десктоп, но все пак) така че ще го разцъкам да видя как ще е.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 02 Апр 2023 10:41


Мен лично ме дразни как върви дори на RTX 4090 с i7 13700KF с всичко на ultra и UWQHD :roll:

Не пада драстично под 100 кадъра, но предвид че няма raytracing/pathtracing е просто немислимо да върви с по-малко от 165 кадъра. Очаквам че следващите няколко пача нещата ще си дойдат на мястото, щото иначе играта е просто феноменална :o

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 02 Апр 2023 22:49


VALEN7INVS написа:
Мен лично ме дразни как върви дори на RTX 4090 с i7 13700KF с всичко на ultra и UWQHD :roll:

Не пада драстично под 100 кадъра, но предвид че няма raytracing/pathtracing е просто немислимо да върви с по-малко от 165 кадъра. Очаквам че следващите няколко пача нещата ще си дойдат на мястото, щото иначе играта е просто феноменална :o


На каква резолюция?

Аз днес го пробвах на лаптопа. Core i7 13700H и видео-карта RTX 4060 (лаптопска). Отне близо два часа да си оптимизира шейдърите. Което честно казано ме учуди. След това играта вървеше доста прилично на 1440р резолюция (2К). Цъках го на High настройки и вървеше с около 80 кадъра (60 в лошите моменти - 100 в много добрите). И графиката изглеждаше много по-добре на High. Ще пиша цялостните си впечатления за самата игра, като я завърша - стигнах до Солт Лейк Сити.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 03 Апр 2023 00:46


Liberty написа:
На каква резолюция?.
VALEN7INVS написа:
UWQHD
3440x1440 предполагам.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 03 Апр 2023 17:26


the_presator написа:
Liberty написа:
На каква резолюция?.
VALEN7INVS написа:
UWQHD
3440x1440 предполагам.

Точно

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 08 Апр 2023 00:00


Та нека споделя пълните си впечатления от играта (нищо че това е секцията за филми). Като цяло останах очарован. Играта си е истински шедьовър. Единствената критика е откъм техническо изпълнение - че пората за РС е много неоптимизиран. Но в творческо отношение е една от най-яките игри които съм цъкал. От една страна не представя нищо ново или оригинално, от друга обаче всички тези елементи които сме свикнали да виждаме в други игри са изпипани много по-добре.

Изиграх я на Hard Difficulty, което препоръчвам, защото тогава всеки един патрон е от значение, което допринася за истинското сървайвъл усещане. В това отношение, както и като цялостни игрови механики напомня много на Resident Evil игрите. Историята и света в който се развива обаче е несравнимо по-дълбок и интригуващ.

Много неща, които се срещат и в други игри - като бележки и диктофони например, тук са докарани до истинска висота, като откривайки ги разкривате цели сюжетни линии на разни случайни хора, което допринася за дълбочината на света в който се развива действието. В Tomb Raider игрите например също използват този приом, но там той е много тъпо реализиран, бележките са скучни и никога не ги чета/слушам ако са повече от няколко реда. В Horizon Zero Dawn е малко по-добре в това отношение, но не може да се сравни с The Last of Us.

Радва ме че сюжета е линеен и са се въздържали от това да го направят "Отворен свят". Това позволява да се фокусираме в сюжета и да го изживеем "на един дъх" без да се разсейваме в безкрайни странични куестове ( за разлика от Tomb Raider и Horizon Zero Dawn например). Недостатък на това е по-краткото игрално време за да минете играта.

Като лек недостатък отбелязвам, че създателите все пак не са се въздържали да сложат твърде много излишни оръжия. Разваля иначе перфектния реализъм. Така до края на играта не успявате да ъпгрейтнете нито едно от тях на 100%, а някой се дублират, като например пушката снайпер и пистолета снайпер, както и пушката помпа и пистолета помпа. Няма смисъл и от двете.

В играта липсват всичките Woke шитни, които са ни познати от сериала, като изключим това че Ели е лесбийка, което се разкрива в допълнителната игра Left Behind. Но ще им го простим защото Left Behind сюжетната линия всъщност е черешката на тортата и мен лично най-много ми хареса изиграх го на един път.

Характера и визията на Ели в играта са супер. Джоел си е 1 към 1 с филма, даже интерпретацията на Педро Паскал като че ли е с една идея по-добре.

Като цяло единственото място в което сериала сякаш превъзхожда играта беше в самия финал на основната история. Момента в който Джоел се саморазправи със "светулките" в болницата създаде драматичното усещане за безпощадна ярост на баща който иска да спаси детето си. В играта това се размива, защото във финалното ниво има твърде много противници, а вие все още сте слаб и оръжията ви не са нищо особено. Така че трябва да се промъквате и криете като мишка и всичко това отнема твърде много време, а накрая просто бягате. Може би ако я изиграя 3-4 пъти ще мога да я мина като Педро Паскал не знам ще видим. :D

Като цяло това. Силно препоръчвам, ако някой още не я е изиграл. Трябва си хардуер обаче. Или плейстейшън.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com