Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Foundation
Публикувано на: 24 Сеп 2021 23:08


Реших направо да направя тема, защото това се очертава следващото мащабно hard sci-fi, което да запълни дупката след последния и финален сезон на The Expanse.

Както писах и в другата тема, адаптацията е толкова бегла, че който е чел книгите, по-добре да забрави за тях ако иска да се наслади на сериала. Защото от първите два епизода със сигурност си личи, че сериала е супер качествен в доста отношения, но има много малко допирни точки с първоизточника.

Освен от торентите, може да се гледа по apple tv+, което за моя изненада се оказа доста евтино (10 кинта), предвид нарастващата си видеотека от качествени сериали. (за пц има браузър версия, за повечето андроидски телевизори има апп, но за съжаление няма апп за андроидски телефони)

Като цяло, силно препоръчвам (след два изгледани епизода). Това изглежда като може би най-скъпия сериал в момента, тъй като production value-то е до небето. Засега бих казал че е леко overwhelming, но това често се случва с мащабни сериали - нужни са няколко епизода за world building и свикване с персонажите, за да започне да се завръзва сюжета.

П.с ако някой иска да коментираме книгите, предлагам да ползваме спойлер таг, но пак казвам... то няма какво да се коментират книгите, тъй като основните допирни точки са на много генерално ниво, а детайлите в сюжета са съвсем плод на въображението на сценаристите

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Foundation
Публикувано на: 25 Сеп 2021 08:38


И аз съм приятно изненадан, но за нещастие щом към втори епизод оценката падна до 8.0 в iMDb (за сравнение The Expanse е 8.5 след 5 сезона и никога не е падала по-ниско), а 8.0 е доста miserable като за сериал.... поиздиша :roll:

И не че искам да давам кой знае каква значимост на оценката в imdb, но просто никога не са без основание. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Foundation
Публикувано на: 25 Сеп 2021 08:50


Съгласен, а и лично втория епизод на мен ми се стори доста блудкав. Но от ревютата на критици, които са гледали целия сезон, казват че втория епизод верно е най-слабия, но после почва да набира скорост. Дано, дано :)

Идеята с тримата клонирани императори обаче е велика, и Brother Day го виждам като перфектен villain - страхотен кастинг и персонаж :o

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Foundation
Публикувано на: 25 Сеп 2021 11:37


denik написа:
Идеята с тримата клонирани императори обаче е велика, и Brother Day го виждам като перфектен villain - страхотен кастинг и персонаж :o

Да впрочем, и мен ме изкефи - нелоша идея, която действително не фигурира нито в Galactic Empire поредицата, нито във Foundation :!:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Foundation
Публикувано на: 27 Окт 2021 19:05


Бахти ташака, честно. Опитвам се да устискам до края на сезона и тва ше му е

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com