Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 02 Окт 2019 13:55


Че той целия сюжет изтече преди месеци и на всичкото отгоре е сценарий, който не е имал нищо общо с DC или жокера, а си е бил за stand-alone филм, който са му лепнали имената и горе-долу до там.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 02 Окт 2019 17:15


Ще го гледам в събота, дотогава ще избягвам всякакви ревюта и т.н., дори и тази тема, в случай, че някой изтърси някакви спойлери :D
Иначе е забавно как медиите са го нарочили и не спират да говорят за beta/ incel uprisings xD

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 03 Окт 2019 09:37


Императора написа:
Sentry написа:
Че той целия сюжет изтече преди месеци и на всичкото отгоре е сценарий, който не е имал нищо общо с DC или жокера, а си е бил за stand-alone филм, който са му лепнали имената и горе-долу до там.


ми ако е фейк?

Ако е fake е fake, но ти си пита за leak-ове :D Иначе за другото си го признават на практика:
Цитат:
“I literally described to Joaquin at one point in those three months as like, ‘Look at this as a way to sneak a real movie in the studio system under the guise of a comic book film’. It wasn’t, ‘We want to glorify this behavior.’ It was literally like ‘Let’s make a real movie with a real budget and we’ll call it f–ing Joker’. That’s what it was.”

https://www.thewrap.com/joker-director- ... exclusive/

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 04 Окт 2019 13:48



___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 04 Окт 2019 20:59


Sentry написа:
Иначе за другото си го признават на практика:
Цитат:
“I literally described to Joaquin at one point in those three months as like, ‘Look at this as a way to sneak a real movie in the studio system under the guise of a comic book film’. It wasn’t, ‘We want to glorify this behavior.’ It was literally like ‘Let’s make a real movie with a real budget and we’ll call it f–ing Joker’. That’s what it was.”

https://www.thewrap.com/joker-director- ... exclusive/


Ще ми се да беше така с повечето филми. Да са преди всичко филми. И другото да е опаковка.

На Нолън Батмановите филми бяха такива и ако си спомняте, The Man of Steel на Снайдър му направиха същата рекламна кампания - че ще бъде в духа на Нолановата интерпетация, минала през възможно най-реалистичния worldbuilding и занимаваща се повече с чисто човешки проблеми. А то накрая филмът се занимаваше с някакви събаряния на небостъргачи, свръхзвукови атаки ен шит.

За Жокера надежите ми идват най-вече от това как му скочиха повечето най-гнусни медии - значи има нещо смислено в него :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 06 Окт 2019 01:25


Гледах го и ми хареса доста.

Ще ми трябва малко време (и може би още едно гледане), за да го осмисля напълно.
Изпълнението на Хоакин Финикс беше 10/10 и филма си струва да се види само заради него. Една от най-детайлните и добри (и страховити) трансформации на персонаж, които съм виждал в последно време.

(Ofc знаех какво да очаквам от филм за Жокера, но въпреки това...) Трудно ми е да го обясня, но го нямаше чувството на удовлетворение... защото Жокера си е психопат убиец и нещата, които прави не са героични, а гадни и те карат да се чувстваш изключително неловко, погнусен дори. Реалистичният начин, по който са представени поведението и действията му също допринасят за това.

Сюжетът имаше няколко изненадващо добри обрати. До колкото разбрах някои от елементите са оригинални и не ги е имало в други медии преди.

Филмът е заснет адски добре, има доста великолепни сцени, като за това помага и саундтрака, който има една доста яка тема, вариация на която се ползва няколко пъти из филма.
Не знам дали беше от кино залата, но звукът също беше 10/10 и не помня кога за последно съм реагирал така от него, особено от изстрелите на оръжия.

Имаше няколко препратки към Taxi Driver, чудя се колко са били всички :)

Радвам се, че не гледах вторият трейлър, защото в него показват повече неща и особено една от най-добрите сцени/ реплики във филма.

9/10

Препоръчвам ви да го гледате.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 06 Окт 2019 04:58


Императора написа:
1) Имаше ли подобна реакция в родния киносалон, в който ти гледа филма? (всъщност как беше пълността на залата?)
Залата беше 80-90% пълна, което на мен рядко ми се е случвало, защото в последно време гледам повечето филми поне няколко дни след като са излезли и тогава навалицата вече значително е намаляла. Но като за втори ден прожекции мисля, че е нормално.
За такъв тип реакция- никакъв шанс, половината от зрителите бяха някакви тийнове, а аз няма да тръгна сам да ръкопляскам >.> За ръкопляскането в киното предимно само съм чел, помня, че на един филм накрая някои ръкопляскаха, но не мога да се сетя точно. Може би трябва да гледам повече умни филми :oops:

Императора написа:
2) Според теб тази реакция на филма като цяло ли се дължи, или само на начина, по който завършва?
Все още се мъча да си формирам мислите в някакви смислени изречения...
От една страна може би реакцията ми към филма е по-скоро насочена към краят/ финалната сцена... който не е лош, но в сравнение с това, което беше точно преди него ми се струва леко незадоволителен.
Може би щеше да е по-добре, ако последната сцена я изрязали и я бяха направили after credits сцена. Нещо като The Grey, където първоначално са имали един завършек на филма, но режисьора е сметнал, че връхната точка се достига малко преди това и са го скъсили.
От друга страна съпричастността ти към главният персонаж прогресивно намалява и някак си е трудно/ грешно да ликуваш за него... idk поне аз така се почувствах.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 06 Окт 2019 09:03


Оф Волтаж, аре дай десет лева и се завлечи до киното като ти е толкова важно да го позиционираш като явление тоя филм - ма хората в пол, ма тоя как бил реагирал, ма оня на коя сцена бил пръднал :lol:

Що не накараш човека да си преразкаже направо целия ден как е минал, та да придобиеш по-добър контекст?

Безживотността ти пак се разсмърдява между редовете на това, което пишеш.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 06 Окт 2019 17:08


СТАНАХ
СТАНАХ И РЪКОПЛЯСКАХ КАТО КАЗА "Society"

Иначе беше интересен филма, нещата които бяха умишлено оставени неясни допълваха цялата картина на луд.

Най-нереалистичното нещо във филма бяха костюмарите в метрото.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 07 Окт 2019 09:15


Гледах го - филмът е отличен.

"Критиците" имат един основен проблем с него и той е, че Жокерът не отговаря на въпросите, които задава. Нямаш авторов глас, който да ти каже "този е лошият, а тези тук са виновните". Не морализаторства особено. Няма поанта.

И това е абсолютно страхотно - защото така трябва да изглежда филм за Жокера. Върти се мнението, че това е просто филм за психично болен, който режисьорът е искал да си направи, но го е облякъл в дрехите на DC, за да е по-касов, даже май самият той го беше казал това. И така да е, това е най-дълбокото навлизане в евентуалната психология, довела до раждането на най-великия комиксов злодей на всички времена. Другото оплакване е, че филмът сюжетно не водел никъде. Това също сякаш идва от неразбиране на идеята - сюжетната арка не е важна изобщо, важното е как и защо се случва трансформацията на Артър Флек, еби я историята.

Хийт Леджър беше много добра интерпретация на Жокера, изиграна страхотно.

Само че след изпълнението на Хоакин Финикс абсолютно категорично не може да съществува друг Жокер.

P.S.

Цялата ситуация около този филм може да бъде разбрана след поглед върху следното полуолигофренско ревю и коментарите след него, които са на същите полуолигофрени като автора, внимателно селектирани във времето от polygon след щателно изчистване на всички останали що годе трезви хора сред потребителите. Ето така точно работи съвременната пропагандна машина на медиите, когато нещо не им се вписва в политическия дискурс.

И все пак точно сред коментарите се намира и най-добрия анализ на филма, който съм чел досега:

Цитат:
Spoiler for :
This isn’t the first criticism I read that said that the movie was "too shallow", but if I’m being entirely honest, I think you’ve missed the point. I don’t think it’s TRYING to make a deep statement. I think the only question this movie is concerned with is, "How bad and for how long does a person have to suffer before they decide that being a clown-themed crime lord sounds like a great idea?"

In just about every other origin story for the Joker, either invented by a comic writer or the character himself, the turn from mild-mannered comedian to clownish psychopath is sudden, and more than a little absurd. "All it takes is one bad day", he repeats in the classic Killing Joke comic. Except that never made any sense to me because lots of people have awful days every day, and none of them turned into Jokers too. Todd Phillips’ Joker says no, it doesn’t take one bad day, it takes thirty or forty years of sustained misery, that suddenly get catalyzed by a slightly-worse-than-usual week.

Even that Hot Topic-ready quote: "I used to think my life was a tragedy, but now I realize it’s a comedy", I think is actually more profound than people give it credit for. In most stories about an otherwise decent person degenerating into a killer, like Breaking Bad or Taxi Driver, there’s a turn: a moment where they are given one last choice to back away and stop the descent, but they choose to go forward and become the villain instead. That’s tragedy all the way back to the Greeks. "I know the right thing to do, but I’m choosing to do the wrong thing anyway".

Joker doesn’t have that turn. At no point does Arthur Fleck reckon with what he’s done or what he’s about to do. In fact at one point he admits he feels no remorse whatsoever, nor does he even feel remorse that he doesn’t feel any remorse. Transforming into a killer is empowering for him, and he delights in the chaos that his actions have wrought. It’s not a tragedy because there was no possibility that he could have turned out any other way. His life is a stick of dynamite with a long fuse, that’s been burning for years before the camera even started rolling, and we’re tuned in just in time to see the boom.

It’s not a particularly deep movie. It’s not trying to be. All it cares about is building a stack of cards so it can knock them down, and I think it does that exceptionally well.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 13 Окт 2019 13:05


Image

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 13 Окт 2019 17:26


Image

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 14 Окт 2019 21:50


Маце Борко написа:
Image

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 15 Окт 2019 07:49


The Chameleon написа:
Маце Борко написа:
Image

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 16 Окт 2019 11:45


Напусни форума.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 17 Окт 2019 22:20


Маце Борко написа:
Image

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 18 Окт 2019 11:36


Serious Sam написа:
The Chameleon написа:
Маце Борко написа:
Image

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 20 Окт 2019 01:38


Маце Борко написа:
Image

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 20 Окт 2019 10:35


the_presator написа:
Image

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Joker
Публикувано на: 20 Окт 2019 21:42


Маце Борко написа:
Image

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com