Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Castlevania
Публикувано на: 13 Фев 2021 10:54


А дали пък не е, щото сериала е правен по игра, в която консистентността е била на заден план, и е адаптиран за нетфликс, чиято основна аудитория се състои от крайни, безпардонни американски и британски малоумници?


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Castlevania
Публикувано на: 17 Апр 2021 11:53


Четвърти сезон ще е последен и излиза на 13-ти май.

https://www.polygon.com/22387719/castle ... lease-date

Edit: Постер за 4-ти сезон:

Image

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Castlevania
Публикувано на: 18 Май 2021 10:56


Вдигам темата нагоре, ако има някой, който я гледа, но е забравил за четвъртия сезон, да се подсети.

Опитвам се да не изпадам в суперлативи, но това е ебати яката приключенска продукция. Мисля и че свършва в правилния момент преди да започне да дотяга.

Не виждам особен смисъл да коментирам едно по едно нещата, които я правят добра, ще спомена само едно. Подценяван елемент в worldbuilding-a е заигравката с местностите, пейзажите и природата. Филмите, които оставят достатъчно екранно време за добро пресъздаване на локацията, винаги печелят от това. Половината LotR е точно това, ffs. Castlevania-та е пълна с подобни кадри.

Мога само да ни пожелая да се поизлеят пари в тази ниша и да видим още франчайзи, поднесени по този начин.

Разни фентъзита/фантастики, които са твърде трудоемки за транслиране в сериал, биха били подходящи. Всичко на Близърд също. Warhammer - защо не. И много други.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Castlevania
Публикувано на: 18 Май 2021 12:16


Skival sam q taz tema predi i znam za "animeto" ppc, ama ne6to ne mi be6e povdignalo interesa do sq.
Morki4,
Tva sravnenie s LOTR 4akah, kat se varna v Bg gi.mqtam epizodite. (added to the watchlist)

Mersi za napomnqneto!

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Castlevania
Публикувано на: 18 Май 2021 13:02


Маце Борко написа:
Вдигам темата нагоре, ако има някой, който я гледа, но е забравил за четвъртия сезон, да се подсети.

Опитвам се да не изпадам в суперлативи, но това е ебати яката приключенска продукция. Мисля и че свършва в правилния момент преди да започне да дотяга.

Не виждам особен смисъл да коментирам едно по едно нещата, които я правят добра, ще спомена само едно. Подценяван елемент в worldbuilding-a е заигравката с местностите, пейзажите и природата. Филмите, които оставят достатъчно екранно време за добро пресъздаване на локацията, винаги печелят от това. Половината LotR е точно това, ffs. Castlevania-та е пълна с подобни кадри.

Мога само да ни пожелая да се поизлеят пари в тази ниша и да видим още франчайзи, поднесени по този начин.

Разни фентъзита/фантастики, които са твърде трудоемки за транслиране в сериал, биха били подходящи. Всичко на Близърд също. Warhammer - защо не. И много други.

И ние го подкарахме пак напоследък, че явно бяхме пропуснали излизането на 3ти сезон - въпреки моментни кринджи филъри, сериалът наистина става все по-добър и по-добър. Определено изненадващо, предвид колко едноизмерен е сорс материала :!:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Castlevania
Публикувано на: 18 Май 2021 21:29


Голям фен съм на анимацията, още от първи сезон, но четвъртия ми се стори по-слаб.
Личната ми класация за момента е:

S2 >S1 >S3/4

Трети сезон беше setup за нещата в четвърти и това е напълно приемливо, очаквах повече, но просто не беше възможно след като във втори сезон наблъскаха толкова много яки неща, вампирските интриги и т.н., както и
Spoiler for :
финалният бос- Дракула.

Струва ми се, че в четвърти сезон сценарият е по-зле, голяма част от диалозите са изключително семпли, май имаше и повече псувни от обикновено, което също не помогна.
В почти всеки епизод има адски много екшън, но на моменти анимирането издиша и ясно се вижда снижаване на качество и кадри, направо има слоу-моушън без всъщност да има слоу-моушън.
Главният сюжет беше леко безумен, особено това, което направиха в предпоследния епизод.

На много места липсваше проста логика...

Има сериозен проблем с определянето на power levels на перснажите и изведнъж някои са способни да се бият срещу такива, които са много по-силни от тях.

За други като Sypha липсват каквито и да било правила и са безумно OP от нищото.

Бях леко разочарован с това, което направиха с Carmilla, която ми беше личен фаворит от S2.

Поне Alucard този път получи доволно количество екранно време и правеше яки неща 24/7 :D

Скуби-Ду момента с главният лошко беше доста wtf...

Поне последният епизод беше сравнително добър завършек/ епилог.

6/10 за четвърти сезон.

Доста екшън, но и доста проблеми.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Castlevania
Публикувано на: 20 Май 2021 11:00


4-ти ми беше все едно гледах всички лоши черти на 3-ти, без добрите.


Профил

Заглавие: Re: Castlevania
Публикувано на: 07 Юли 2023 13:34


Страшно сериалче, изгледах го и искам още
фотограф Варна бебешка фотосесия за новородено фотосесия за бременни


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com