Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: The Expanse
Публикувано на: 14 Яну 2022 22:18


Просто нямаше как да си мечтая за по-перфектен финал предвид съдбата на сериала. Разбира се, отворен остана един ГОЛЯМ въпрос, но вярвам че в бъдеще ще видим и неговия отговор :)

Spoiler for :
Ако не планираха нещо подобно, нямаше да вкарат целия нов сюжет от Лакония с протомолекулата, детето зомби и странните кучета.

Очаквам "Protomolecule: The movie" :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: The Expanse
Публикувано на: 26 Яну 2022 12:07


Изгледах всичко най-после, и съм доста доволен...
Spoiler for :
...въпреки че Марко Инарос и синчето му бяха едни от най-слабите персонажи в поредицата според мен, и очаквах да приключи всичко с някакъв grand stand-off, но успях да се изненадам приятно от финалното развитие. Знам че всъщност всичко следва доста близко книгите, та проблемите и заслугите трябва да са там, просто наистина не очаквах да ми хареса финала предвид дразненията от предните няколко епизода.

Това което не разбирам е защо подготвиха толкова продължението на поредицата предвид че такова не се очаква. Най-малкото дори книгите се развиват 30 години в бъдещето, а и Амазон няма планове да продължи поредицата, а ако ше се случи след 10 години е малко безсмислено да развиваш фундамента на Лакония в този сериал, който е завършен, предвид че нищо не добавя към сюжета, освен да се разбере кой вкарва голямата преебавка на Инарос.


Много любим сериал наистина и достоен завършек, радвам се че не приключи всичко с отказа на SyFy.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: The Expanse
Публикувано на: 27 Яну 2022 18:55


Ако имат планове да продължат под някаква форма, ок.

Но ако си извадя оценката за финала от контекста на "съдбата на сериала" и "то историята в книгите продължава", това е един от най-отвратителните завършеци на сериали изобщо. Просто защото не е никакъв завършек.

Тая шитня, ако не бях подготвен за нея и в края на шести епизод на шести сезон тепърва разбирах че тва е - няма повече, щях да помисля, че са го кенсълнали по време на снимките на самия шести епизод, толко никакво време за реакция все едно не са имали. Подобно на уволнението на актьора, който играе Алекс - дето снимките са приключили и едва при монтажа е трябвало да мислят как да го разкарат в самия сериал.

Ма да вземеш да го снимаш това с идеята, че ще ти е последния сезон и да плеснеш такъв край... Аре пък да не съм толкова доволен. Ти остави сюжета с протомолекулата, дори само цялото напъване, драми, влажни погледи и истерии, достойни за топ нарутоподобен шонен, от страна на това безподобно лайно Филип, не получиха абсолютно никакъв, ама НИКАКЪВ пей оф.

Или някакво продължение, или у лево с целия последен сезон, да ги еба в гъза. То едно е да не затвориш всички сюжетни линии, друго е съвсем умишлено да започнеш чисто нови такива с идеята, че няма да ги развиеш.

Иначе топ сериал де :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10906
Местоположение: София
Заглавие: Re: The Expanse
Публикувано на: 12 Юли 2022 23:01


Чак сега се навихме да го изгледаме, не защото не искахме да гледаме финалния сезон, а защото не ни се искаше това чудо да свърши.
Отзивите - 3 от 6те епизода бяха пълнеж в стил сериал с 24+ епизода. Останаха 3 епизода, които бяха добри. Но какво от това. Изобщо не изглеждаше като финален сезон. Толкова много незавършени линии и персонажи.

Според мен сцените с
Spoiler for :
малкото момиченце и семейството ѝ бяха пълно дърво, но това вероятно е основата на някакъв нов сериал, който ще има. Просто е невъзможно това нещо да свърши така.


Цялостно тоя сезон ми остави привкус в стил "свършиха ни парите, това е". Тъпо.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com