Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 23 Мар 2021 13:12


Вчера реших да гледам Snyder cut-a и си мислех- няма никакъв шанс да го изгледам целия за един ден... и се случи точно обратното :shock:
Значително по-добър е от оригинала в много отношения: доста от най-лошите сцени/ диалози са премахнати, Сайборг и Флаш получават доста повече екранно време и персонажите им са по-развити.
Сюжета е г/д същия, но има много повече контекст и темпото е доста по-нормално.

Две от сцените бяха супер епични и удовлетворяващи:
Spoiler for actual spoilers:
Когато The Flash връща времето назад и убийството на Steppenwolf.

Сега гледам разни сравнения с оригинала и на места разликите са потресаващи. Направо са различни филми :D

Aз лично бях твърдо убеден, че тази версия никога няма да бъде направена, затова адски се радвам, че Снайдър и феновете получиха това, което искаха.

10/10 за усилието

7/10 за филма :D

Edit: Omg, забравих за новият Жокер на Джаред Лето- EPIC WIN, PLZ I NEED MORE!!! :shock: :o :shock:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Окт 2021 21:43


Тази събота май ще има нов трейлър:

https://twitter.com/mattreevesLA/status ... 0315419649

Image

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Окт 2021 09:28


До Black Adam едва ли ще седна да гледам нещо на DC.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Окт 2021 13:01


Black Adam нали ще е със скалата? Аз по-скоро него ще го пропусна :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Окт 2021 20:44


Да, но ме вълнува, защото е част от Shazam! вселената. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Окт 2021 01:10


Не знаех, но ето това е още една причина да го пропусна :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Окт 2021 09:36


Имаше свежи моменти във филма, въпреки, че съм му доста над целевата група. :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Окт 2021 22:13



___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 16 Окт 2021 22:50



___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Окт 2021 09:00


Все по Dark и откачен изглежда новият Batman ... радва ме дано да не разочарова.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 28 Фев 2022 23:38


Първите ревюта вече са тук и изглежда филма е добър до страхотен (в зависимост кого питате):

https://www.imdb.com/title/tt1877830/

https://www.rottentomatoes.com/m/the_batman




___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 05 Мар 2022 19:16


Image

Мочмета :!:

С уговорката, разбира се, че това няма да важи за всекиго заради вкусове/очаквания и т.н., но този Батман спокойно може да се нарече дефинитивният. Не казвам, че е по-добър от Нолановите, просто защото са доста различни като тоналност и стилистика, но мисля, че е също толкова добър в направлението, в което Мат Рийвс е решил да го развие. А то е доста по-близо до класическия образ на Батман. Който е играл Arkham игрите, веднага ще усети правилността на атмосферата.

Филмът е дълъг и както си мислех, че трейлърите го спойлят целия, така се оказа, че всъщност са доста постни на фона на сюжета в цялост.

Ако бях отишъл да го гледам без да съм наясно кой е бил зад камерата, един от вариантите за режисьор, които бих заподозрял, със сигурност е... Дени Вилньов. Няма да се обяснявам надълго и нашироко, просто ще кажа, че в последните години единствено неговите филми насищат зрителя с такова високо ниво на продукция, дължина на сюжета и усещане за реализъм в нереалното.

Патисън е напълно ОК в ролята на младия Брус Уейн, но искам да подчертая колко перфектна е Зоуи Кравиц като Селина. Отблязвам само как, когато си подбрал внимателно актьора за някаква роля, така че да се върже с персонажа, цвета на кожата има точно НУЛЕВО значение. Сред гледалите филма никой никъде няма да измрънка, че Селина Каил по принцип е бяла, обещавам. Това просто като вметка, щото нали тия, дето негодуваме срещу черните късокоси елфи в сериала по Властелина, сме расисти... и негодуванието ни няма нищо общо с факта, че черните късокоси елфи не се връзват с абсолютно нищо в Толкиновата вселена. Аре, че се отплеснах пак.

Жената котка в този филм е абсолютно съвършенство и много се надявам да я видим в продължението.

Твърдо най-добрият "фантастичен" филм от последните години, веднага след Дюн. Задължително на кино - 2D e.

П.С. А, да. Батмановата тема и като цяло саундът са убийствени. Както казах - гледайте го на кино, че да не ви е яд после.

П.П.С. Липсва сцена с убийството на родителите Уейн. Автоматично +1 към финалната оценка. Моята като за филм по Батман е 9/10. Тъй че смятайте какво се получава :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 05 Мар 2022 23:12


Гледах го и аз днес.
Като цяло ми хареса, но ми се стори ненужно дълъг и историята сериозно загуби фокус в последната трета (или поне създаде впечатление за това). Може би вкараха прекалено много неща за един филм.

В сравнение с предишните Батман филми този е доста различен (по добър начин).
Смеска от реалистичността на Нолан и комиксовият произход на персонажа.

Маце Борко написа:
Който е играл Arkham игрите, веднага ще усети правилността на атмосферата.
This.
Чувстваше се доста Аркамски :)
Доста набиваше на Arkham Origins според мен.

Маце Борко написа:
Филмът е дълъг и както си мислех, че трейлърите го спойлят целия, така се оказа, че всъщност са доста постни на фона на сюжета в цялост.
Мдам, имаше персонажи дето даже не знаех, че ще са във филма :lol: (бях гледал само първите 2 трейлъра)

Маце Борко написа:
Жената котка в този филм е абсолютно съвършенство и много се надявам да я видим в продължението.
Yessss :oops:
Не мисля, че съм виждал Zoë Kravitz досега в нещо, но определено е перфектна за ролята!

Маце Борко написа:
П.С. А, да. Батмановата тема и като цяло саундът са убийствени. Както казах - гледайте го на кино, че да не ви е яд после.
Брато, първата сцена
Spoiler for :
в клуба, където ходи да пита Пингвина и музиката започна да думка, даже ми се стори на моменти беше в синхрон с ударите, които им нанасяше... gg.

Колата беше баси звяра :shock:

Маце Борко написа:
П.П.С. Липсва сцена с убийството на родителите Уейн. Автоматично +1 към финалната оценка.
+1 LOL :lol:

Изкефи ме, че за първи път видяхме в Батман филм Батман да прави детективски работи и да разнищва неща :D

Всяка бойна сцена беше супер. Големи тупаници се раздаваха :)

Не ми хареса обаче как
Spoiler for :
костюмът му го прави толкова неунищожим. Баси, това нещо от vibranium ли е? Когато му избухна бомбата в лицето или когато се претрепа след летенето... няма начин това да не ти създаде сериозни вътрешни увреждания... За един филм Патинсън отнесе повече щети отколкото Батмана в цялата трилогия на Нолан и въпреки това нищо му нямаше за повече от няколко минути... И самият костюм остана в почти пефектно състояние минус малко кал накрая. Лошковците също изпразваха цели пълнители в него и пак нищо му няма... Винаги съм бил с впечатлението, че бронята може да го спаси, но не е нещо, на което би разчитал 100%. Би било доста по-яко (и реалистично), ако показваха как костюма му се уврежда и/ или разпада като в Аркам игрите.

За мен лично филмът е 7/10.
Струва си да се види, особено на кино!

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 09 Мар 2022 00:22


Ами... и според мен новия батман е много добър филм.
Хареса ми, че сякаш е правен с идеята да не подразни хората заради това, че е поредния батман в последните години.
Сега бенафлековия ужас ми е още по-слаб.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 09 Мар 2022 09:26


Беше хубав, ама ако не го бях гледал половината ама под друго име щеше да е още по-як.

.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 12 Мар 2022 01:04


<3

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Мар 2022 14:43


Вчера направих опит да гледам тоя батман на киното на ринг мола и всички прожекции от 17:30 до края на деня бяха резервирани.
Егати наплива.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Мар 2022 20:14


Image

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Апр 2022 02:20


Успях да хвана на кино новия "the" БАТМАН.
---
Квото и очаквах - нито повече, нито по-малко... Не знам кво сте се прехласнали.

Ест. най-силното на филмът беше музиката на Michael Giacchino съчетaнo с операторското майсторство на Greig Fraser (hint: Dune) и чак след това режисурата на Matt Reeves.

Но не е кой знае какво, слабо откъм бойни сцени/хореография + слаб (+ доста слаб) на моменти сценарий eg:
- батман влиза през предния вход на клуб и почва да се бие между нормални хора - тотално не в негов стил, без план и тн.)
- алфред е обучавал Брус да се бие. Nice joke, good one :lol: :lol:

+смешен batcave/смешна кола (като за Батман, иначе става), смешен wingsuit/един от най-слабите performancе-и като Брус Уейн (даже Клуни е по-силен, ама е разбираемо де) + ненужно дълъг като времетраене.
Има и още ама аре стига толкоз.

Май станаха бая минусите, а?
Солидна 7-ца, 7 и нещо му давам.

The Dark Knight e доста, доста, ДОСТА по-силен (да кажем 9/10 някъде) - даже и слабия (за Нолан) TDKR според мен е малко по-силен от тоз. (~8/10).

p.s: а Colin Farrell ме изкефи бая катo Пингвина, евала му прая.

p.s: някой ако може да си представи тоз Батман да каже на Супермен "Do you bleed? You will..." - аз не мога :lol:
---

:lol:

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 12 Май 2022 09:56


И аз го гледах най-накрая - темпото във финалната третина малко се разводнява, но въпреки това филмът ми хареса адски много. Не бях очаквал да гледам ноар детективски трилър във вселената на Батман, но получих точно това и ме направи много щастлив :D Харесва ми и избрания таймлайн - Брус Уейн още е в началото на амплоато си като Батман - личеше си неговата неувереност и несигурност, а технологиите бяха сведени до минимум. След като получи отговор на въпросите си за смъртта на родителите си и евентуално ако спре да се самообвинява - т.е., израстването на персонажа, в следващата част вече можем да го видим и като плейбой :oops: Но ми хареса този емо Брус - тъмен, мрачен, бъгнат човек, живял 20 години в самообвиняване; с грима около очите след маската - много готин.

Ся, разбирам, че филмът беше slow burn (както и трябва да е в този жанр), но съвсем спокойно можеха да отрежат 30 минути и да не се изгуби нищо. Имаше една сцена, където батманът вадеше плик от клетка с прилеп в продължение на 1 минута... което ми дойде малко в повечко. Имаше още няколко подобни сцени, но като цяло ако беше половин час по-къс, щеше да е тамън.

Зои Кравиц не ме кефи по принцип, ма игра добре. Колин Фарел като Пингвина и Пол Дано като Ридлъра бяха супер - Ридлъра вървеше по границата да бъде over the top, но според мен бяха намерили баланса с него, за да не пресолят манджата. За тоя костюм на Пингвина пък трябва да вземат някъв Оскар - никога нямаше да разбера, че е Фарел.

И последно - дано втората част да не е с Джокера - нека пробват нещо друго или поне да го оставят за края на трилогията (ако ще е трилогия).

едит:
А и последно нещо което се сетих - участието на батмобила като хорър елемент - саунд дизайна му, начините по които е заснет и онзи скок през огъня - мега яко

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com