Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 11 Май 2015 19:55


Мисля, че е крайно време да се отдели MCU от обичайния поток филми. Ето какво ни чака в следващите няколко години:
http://i.imgur.com/bVgkH7g.jpg

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 11 Май 2015 20:16


Аз съм бая разочарован от тазгодишните Авенджъри, доста посредствен филм, а дори не съм от много претенциозните зрители.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 12 Май 2015 07:51


Чак слаб не мисля, че беше, но определено първите авенджъри ми харесаха повече. Ама пазителите на галактиката вдигнаха твърде високо летвата.

Картинката на Сам е мнодо ситна и почти нищо не се вижда

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 12 Май 2015 08:18


Вторите отмъстители: Ерата на Ултрон си е зле в много отношения - най-вече историята, представянето на новите персонажи (имаше нещо много нескопосано около Червената вещица и Вижън) и развитието на връзките между старите.
Е, тук таме имаше и забавни неща - хълкбъстинга, сюжетните връзки към Black Panter...


Пазителите на галактиката не смятам, че са вдигали каквато и да е летва с изключение може би на тази с дизайните и специалните ефекти.


Филмът който наистина вдигна летвата беше Вторият капитан: Зимният войник (не че си няма някои недостатъци).


Да споделя, че тази далавера между Marvel и Sony да им отпуснат за малко Спайдер-Мен, в замяна на помощ за френчайза с него ми намирисва.
От една страна Спайдер-Мен изглежда напълно излишен (независимо, коя версия ще изберат) и несъществуващ в MCU, от друга Sony са някакви оптимисти за поредния reboot (което действие феновете мразят особено много) и за магическата формула на Marvel, които сами невинаги се справят (примерно филмите за Тор може да избиха рибата, но на практика са пълен шит и без рекламния хайп около тях, щяха да се издънят жестоко).


Та да видим какво ще стане със Civil War, където ще са набутани всички герои от MCU (без Пазителите) + още маса знайни и незнайни.


Още мисля, че не е зле към MCU да се броят и ТВ шоутата, като Agents of S.H.I.E.L.D., Agent Carter, Daredevil, A.K.A. Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist и The Defenders, което не са буквално кино, но се развиват в същия свят.

Ето и една по-популярна и непретенциозна връзка - http://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Cinematic_Universe

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Май 2015 23:23


Агентите са част от MCU.
Пазителите просто бяха приятен филм, също като първите Отмъстители.
Иначе да превърнеш помия като Капината 1 в готин филм като 2-ката си е истинско вдигане на летвата.

Ултрона ни лъжеше повече от Годзилата. Бях сигурен, че актьорите по интервюта си вадят неща от задника на момента. И трейлърите лъгаха наред.

Spoiler for :
Та каква мрачна атмосфера, какви високи залози, какви велики поражения нанесе Ултрон. Демек щеха всички да мрат, изрода да ги разхвърля насам натам, да не могат 2 седмици да го одраскат. И какво накрая? Комбинираните щети, дето целия отбор пое из целия филм бяха
от лазерно оръдие на Хидра,
2-3 крошета от Среброто,
мелето с Хълк и
Ултрон като прасна Капитана в бъбрека.
Даже като убиха Среброто, то не беше с ултрон-бот, а със собствения им самолет.
Да им сера на мрачната атмосфера и на високите залози. ТВ сериийте, дето Ултрон пречука всички и Вижъна му откачи главата бяха много по-добре от цялата бойна сцена накрая, която даже беше по-долу от местещата се из целия град камера в първия филм.
Поне Ултрон беше пич и накрая плаках за него повече, отколкото плаках за Бързи и Яростни. Нали се сещате, когато Лукана падна от небостъргача и се разби.


Та иначе доколкото помня, втория Хълк е част от MCU, даже споменаха действията оттам. Питам, защото Бети нещо са изтриха от лицето на земята, и момента псувам всеки, създал тоя филм.
Поне Infinity War ще се прави от тия, дето правиха Зимния войник. Пак ще е просто супергеройски филм, ама поне ще е забавен.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Май 2015 14:29


Гипчоо, трябва да се научиш да се абстрахираш от факта, че като гледаш някъв филм с готина компания - прави и филма авт. доста добър. Ама вече си дърт и не е лесно.
xD

Guardians - беше бахти и детското филмче, с почти никва история - за сметка на това пък супер предвидима. + тъпи смешки. Децата да се радват там :lol:

Winter soldier е поне с една класа над всичко друго от Marvel. Само заради fun factor-a, Avengers 1 може да се нареди до него.

Ultron го пропускам засега, за тва пък на Mad Max-a ще се ходи (дано не е overhype-нат мн)

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Май 2015 15:00


Ами аз Пазителите и отмъстителите ги гледах с една и съща компания и в общи линии за мен Пазителите>Отмъстителите>>Отмъстителите 2
Winter Soldier беше по-добър от първата част, но си беше все така скучния капитан америка.
От марвелските филми, в които не са обединени героите - Iron Man > all (пак според мен)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Май 2015 21:17


Естествено, Железния човек 1 и 3 държат най-добро ниво, въпреки подигравката с мандаринът в третата част.. Ако не беше тя, то филма може би щеше да достигне по ниво батманите на Нолан. Дори втората част ми хареса, героите на Рурк и Хелмс :D Ама аз съм си и фенче на железния човек, просто съм гледал аним. сериали и комиксите съм чел, знам как стоят горе-долу нещата.

Отмъстителите сами се сещате, че няма как да бъдат нещо особено откъм история, бойни сцени и прочие, те са по скоро претупан набързо реверанс към нърдовете, които искат да видят любимите си герои рамо до рамо. За 120-150 минути при наличието на 250 главни герои и злодеи просто няма какво смислено да се направи. Не храня надежда за следващите части. Повече от 6/10 ако направят ще съм прекалено изненадан. Горе долу толкова, колкото бих се изненадал ако Андрей започне да харесва политиката на Русия :)

Хълковете- втория филм не беше зле, дори ми хареса донякъде. Спомням си, че Тони Старк се появи накрая и говори с генерала нещо, ама не развиха идеята и си остана така. И от този герой няма какво да се очаква - освен да е от последните дупки на кавала в екипа на Отмъстителите. Едва ли ще дочака нов самостоятелен филм в близко бъдеще.

Пазителите на галактиката си беше доста детски дори по мое мнение. Не ми хареса, понеже с нито един от героите не съм запознат и първият ми досег с тях бе на този филм. Съжалявам, ама никой не ми стана симпатичен, пресилени опити за хумор имаше, това помня. Само главния герой донякъде ми беше интересен, но се разми с течение на филма. Още повече се издразних, че ме накараха да чакам сцената след надписите, която беше уникално постна, кратка и без голяма връзка с филма, който бях изгледал. Останах само защото на втория капитан се ометох преди скритата сцена и ми беше тегаво, че я изпуснах, ето заради това :D
Spoiler for :


Капитаните са голяма боза. Самият герой е много постен и може да се хареса само на американец, допълнително и актьорът, който го играе е под нивото на Калин Врачански и като се напъне да е сериозен в дадена сцена има по сдухан вид от Джон Сина. Зимния войник ми харесва, един стабилен персонаж се очертава да бъде, всичко друго беше лесно предвидимо и не особено интересно във втората част. Не разбрах къде са надградили, може би надградиха с това, че участваше Скарлет Йохансон, не че и тя играе неземно, ама краси филма. Надявам се никой не го мисли въпросния филм за политическо военен трилър :D

Та така - за мен Железните човеци се отличават малко над останалите, после са Хълк 2, Кептън Америка 2 и Отмъстителите като средняшки, но гледаеми филми за убиване на времето.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Май 2015 13:37


Цитат:
Не разбрах къде са надградили

Дори де не признаваш другите плюсове, от чисто кинематографична гледна точка - снимките и монтажът бяха много по-добри от този на първия капитан, а екшън сцените и ефектите на нивото, както и понякога над това от Първите отмъстители.

Цитат:
Надявам се никой не го мисли въпросния филм за политическо военен трилър

Разбивам ти надеждите на часа...само замести "военен" с "шпионски".
За представител на този суб-жанр си беше перфектно конструиран.

Въобще един от малкото сюжети в MCU, които са хем добре градирани (в смисъл развиват се в определена последователност), хем накрая се връзват смислено (за разлика примерно от Тор филмите, които са безумно навързана поредица от събития и нищо, като цяло).
Другият плюс на сюжета - хем интересно задълбаване в Marvel митологията (съвременната Хидра, а не нацистите от Втората световна), хем релевентно с разни политически скандали, които течеха при премиерата на филма и продължават да текат в Щатите: за липсата на дигитално privacy и за това как се взимат групови решения на базата на изводите направени от (потенциално бъгави) информационни алгоритми.
Дори си спомням статия с реални примери, колко грешни могат да са такива решения. Примерно в някакъв щат бяха пуснали автоматично в пробация множество закоравели
рецидивисти, а бяха затегнали режима и прецакали досиетата на хора с дребни присъди.
Още имаше разни неуредици със списъци на съдебни заседатели и пр. и пр.
(А помните ли, че и у нас имаше/има проблем със случайния избор на съдийски състави в софийския градски съд?)

Цитат:
Самият герой е много постен и може да се хареса само на американец

Тук две неща.
1. Героят по дефиниция е постен.
Това е plot device-ът на историите с него - вечният сблъсък между непоклатимите му морални ценности и реалността, където няма черно-бяло, а всичко е нива на сивото.
Резултатите понякога са положителни (само той забелязва съвременната Хидра), но понякога са напълно катастрофални (както трябва да се види в Civil War).
2. Е, не е задължително да харесваш героя, за да видиш плюсовете на вторият филм с него. :lol: И на мен хич не ми е любимец (но не го мразя колкото теб :lol: ), а първият филм с него е на едно ниво с шлаката - Тор.

Цитат:
надградиха с това, че участваше Скарлет Йохансон

Тя игра в още два филма преди това. В първият беше просто eye candy, във вторият е едно от по-интересните неща, но мисля че е заслуга на образа, а не на актрисата.
В последният MCU филм, едно от най-глупавите неща се случват точно с Наташа, така че гаранции няма.

Цитат:
лесно предвидимо и не особено интересно във втората част

Ъъъ...все пак не говорим за Агата Кристи или Стивън Кинг.
В сравнение с останалите MCU филми си беше от по-оригиналните неща.

Тук е мястото да отбележа режисурата и играта на актьорите. Пак нивото спрямо MCU (а не спрямо постановка на Кралския шекспиров театър :lol: ) е адски добро.

Като вкарахте в темата Нолан, третият му батмански филм беше такъв хаос и безсмислица, че поне 4 филма от MCU са много над него...включително Вторият капитан.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Май 2015 14:15


Хубаво е след такива твърдения да слагаш -според мен/по мое мнение. Иначе излиза, че си наслагваш мнението или че се мислиш за повече разбирач по една иначе изключително субективна материя, каквато е личната оценка на даден филм ;)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Май 2015 14:45


1. Все пак се подразбира.
2. Обикновено правя точно така, но днес бързах и имах много за писане.
Чувствайте се свободни да си ги допишете "на ум" към всяко мое изречение.
3. Все пак съм написал, че не харесвам самият персонаж на Капитан америка (между другото заедно с доста други Marvel-ски типове като - Хълк, Спайдер-мен и пр. и пр.)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Май 2015 14:58


Добре, приема се :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Май 2015 15:30


Не ти вярвам!
(Защо не написа "Според мен се приема.".)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 07 Юли 2015 13:38


ОК... изгледах Ерата на Ултрон. Каква ера/епоха по дяволите беше това? Та те смазаха съпротивата му за ден-два. Без да успее да нанесе нито един сериозен удар водещ до невиждана разруха. Редно е филмът да се нарече по скоро: Ултрон: Епоха на Авенджери. Първо филмът започва с някаква малоумна бойна сцена насред заснежена гора, все едно гледах началото на някаква игра, а не филм. Не се обяснява как Отмъстителите са стигнали до базата на наци последователите и как въобще са разбрали къде е? Обясненията във филма... граничат с нулата и накрая нищо не става ясно. Самата битка не бе нещо впечатляващо. Отново имаше леки замахвания, които обаче изстрелваха противниците в космоса. Тъпите шегички преобладават. В един момент Капитан Америка се засилва барабар с мотора си и го запраща във въздуха от воле към противниковите редици. Вин Дизел също не спи! Очаквайте в следващия Бързи и Яростни 80 - Вин Дизел с голи ръце катапултира кола по противниците... докато е вътре в нея - тру стори :shock:

Гледах филма преди няколко дни, бях най-възрастният зрител в киното на въпросната прожекция и ме досрамя леко. Исках надълго и широко да оплюя филма, ама... истината е... че вече почти съм го забравил. Нека започнем с плюсовете, колкото и малко да са те.

- Ултрон. Най-големият плюс във филма. От което можете и да си извадите заключения колко добър е бил той. Сцените, в които главния злодей изнася тезата си относно бъдещите си действия постигнаха целта си. Монолозите му бяха доста интересни и показваха гледната му точка, само да не бях гледал останалата част от филма(а и да не бях попаднал на 400-те трейлъри, тийзъри и реклами, които му спойлнаха всички словоизлияния без време). В която чисто и просто си ми сритаха задника. Толкова слаб злодей не бях виждал отдавна. Не победи никого в нито един момент. Никакъв интерес не можа да събуди в мен с действията си, тъй като още в началото ми беше станало ясно, че Черната вдовица и Ястребово око сами щяха да го победят, без да броим останалите. Ако ги беше изнесъл един-два пъти и беше сринал поне една квартална кръчма, щеше да ми се вдигне мнението за тази персона. Но не би. Слаб злодей, макар и да има дар слово.

- Scarlet Witch. Малкото интересни неща се случиха благодарение на нея. Повлия на Хълк и се стигна до битката с Железния човек(единствената интересна битка в целия филм). Накара Старк да проектира Ултрон и му показа какво ще стане в бъдещето с отмъстителите. Не е ясно кое бъдеще, ама се надявам да е скорошно и в него да има пръст Танос. Предсказа и на Тор какви събития го очакват като се прибере у дома. Нещо не осъзнах какво точно го очаква, било то заради малоумното обяснение, било заради това, че още преживявах последствията, които ми оказа началната битка на отмъстителите върху мозъка. А от друга страна се чудех кой точно беше онзи барон, който умря. Така и не го развиха. Много ми допадна идеята, че тя можеше да унищожи авенджърите само с един ход. Трябваше да е главния им противник и да ги разпилее. Има страшен потенциал и изглежда много могъща. Хареса ми почти всичко свързано с нея и дано я развият добре, дано дочака и самостоятелен филм. Не ми хареса само, че не обясниха кога се научи да лети и въобще как го усвои тоя номер? И от задника ли си изкарваше дима или от обувките? Както и да е, Лизи се справи добре - каквото можа направи, палци горе.

- Похвален опит да се опитат да разкажат сбито истории за всички 270 персонажи във филма. Естествено, неуспешен. На места така осраха някои герои преплитайки ги с други и погребаха втори заради трети, а накрая се увъртяха толкова много, че дори и те са загубили връзка какво всъщност са искали да постигнат и какво в действителност се е получило.

- Quicksilver и Хълк. Последен плюс, почти минимален, абе - направо отиващ към минус. Просто обстоятелствата около филма ги издигат нагоре. Силвъра беше доста странен и недоразвит персонаж. Имаше добри моменти: тресна юмрука, който винаги съм искал да завъртя на капитанчето, спаси хората стоящи пред влака или каквото беше това. Умря по абсолютно малоумен и ненужен начин и общо взето имаше една-две реплики, които повтаряше нон-стоп. Беше от поносимите неща. Хълк... абе само това, че ги заряза накрая ми хареса, изпълнил дълга си, гледа напред, а защо пък и да не мине на тъмната страна? Ще бъде интересно. Всичко свързано с него преди последната сцена с участието му беше на ниво... фенфикшън написан от малолетна нимфоманка искаща да я клати блатно чудовище.


Минусите:
- Всички, ама абсолютно всички шеги. Не очаквах в това отношение, че толкова може да фейлне Железния човек. Само веднъж се засмях за целия филм и това бе когато Ултрон им открадна под носа самолета и си стрелкаше по хорицата. Тогава каза нещо от сорта: Немам конци, хванете ми се за ***о момци! Но беше цензуриран и все пак репликата си я биваше :D :twisted:

- Всеки един момент, в който Тони Старк, Банер и Джарвис се опитваха да звучат научно и да правят някаква логика със случващото се на екрана. Стоях като Тор и кимах с глава, грам не разбрах нищо от процеса, просто се наблягаше на следната схема: Така и така, той ще пази хората, ала-бала, за да защитим човечеството, това там - това отсам и ей го пазителя.

- Тор. Спокойно можеше филма да мине и без него. Нищо съществено, о, имаше бе - пробваха всички да му го вдигнат... чука де. Този път изглежда, момчето се беше уплашило да не получи лицево изкривяване и избягваше гримасите, освен в ситуацията в която хвана Старк за гушата и след това веднага го пусна. Никаква логика... Хемсуърт беше дори по зле от обикновено, а това е трудно постижимо, така че - все пак човека надгражда!

- Черната вдовица. Писна ми бе! Край! Спрете вече, имайте милост малко! Как може да я изкарват такава мастия, опитваше се да гепи Старк, капитана, Ястреба, Хълк. И всички я режат като мръсно коте. Силвъра го убиха, иначе можеше и той да намаже една-две целувки в следващия филм. Очаквам следващия път любовен роман с Тор. Или, я почакай - БАМ! Максимофф и Романофф правят лесбо двойка и заминават за Русия? Това ще разбие бокс офиса, събирам тайфата и всеки уикенд ще гледаме по веднъж филма 8) Не, наистина - как пък можаха нито веднъж да не обяснят защо се впуска във флиртове и любовни авантюри така тази женица, просто никакво основание нямаше с нито един от изброените по горе. Или понеже доскоро беше единствената жена в екипа, всеки трябва да я мине по веднъж? Поне така го кажете, да има логика! Отвратих се вече и от този персонаж и каламбурите му.

- Бюджет: Нам си колко стотин милиона. И въпреки това не вкараха Танос, Локи и Зимния войник поне в кошмарите на авенджерите. Просто така - да ги тийзнат като участници в следващите части. Вместо това Стив ще танцува... ок, разбирам да пестяха, ама това вече е прекалено.

- Ястребовото око. Досега нищо не се случваше с него и изведнъж... ни разказват живота му. Чакай малко - въпросния има ли двама фенове на кръст, кой по дяволите иска да го развивате, след като вече така го поставихте в очите на хората, та на никой да не му пука за този персонаж. Сега обаче всичко се променя - той има жена и деца! Промяна? Дали? Нека ви светна - никой не го грее за това! Никаква логика с останалото във филма нямаше в това, но явно е трябвало да измислят нещо за него и то различно от това да носи кафетата на останалите и да дежури докато другите си похъркват. Нямаше да ме е толкова яд, ако не гътнаха зорлем герой заради този сбозен персонаж, който не прави нищо съществено във филма и въпреки добрия актьор, който го играе(Ренър-Американска схема, 28 дни по късно и тн.), почва солидно да ме дразни. Както и при вдовицата - не актьора, а героя. Обратното е при Тор, а при капитан Америка на лице са и двата варианта, умножени до безкрайност.

- Вижъна. Не очаквах, че ще могат да ме нокаутират с простотия след като вече бях изгледал Бързи и Яростни. Ама ръцете долу, успяха. Откъде го извадиха изведнъж тоя персонаж не знам, ама по банален тип няма и в Банани с пижами. Репликите му бяха толкова захаросани и далеч от реалността, дори си помислих, че въпросния герой е олигофрен. Ето някои избрани моменти, бест моментс: "Аз не съм Оня! Но не съм и Тоя! Аз съм АЗ!" ; "Не искам никой да пострада или умре, ей богу, нежна душа съм, но когато става дума за милиарди, съм склонен да пожертвам един живот в лицето на Ултрон. Много ми е мъчно разбираш ли? Ама от мен да мине, хайде да действаме!" Пропускам всичките му опити за мисловен процес и разсъждения относно това колко са важни и добри хората, защото се опитвах да не слушам тази боза. Съжалявам, ама аз Пауър Рейнджърс ли гледам, някаква тенекия да ми обяснява за хората, минусите и плюсовете им и да разсъждава там с минути? По добре да гледам филма Гълъб, кацнал на дърво разсъждава за битието, отколкото на тоя тип вижданията да слушам. Да идва по бързо Танос и да му откача главата, иначе спирам да гледам тая простотия.

- Още един куп минуси като липса на история, последователност в действията, гламаво развитие на персонажите(почти всички), жалки забързани и прекалено преувеличени битки като от видео игра и нищо впечатляващо. В Трансформърс със същия бюджет поне имаше гигантски роботи с различен дизайн и на всичко отгоре превръщащи се в коли, лодка разпадаща се във въздуха, гонки, извънземни кораби сеещи разруха от въздуха, механични динозаври и прочие и прочие, а тука какво имаме... лазерни куршумчета изстрелвани от рандъм врагове и коледни светлинки в червено и синьо за близнаците. Такива неща мога да гледам и в Светкавицата със същата малоумна история, но поне не плащам. Честно, във всеки един момент очаквах да се появят рейнджърите и да ръсят небивалици докато святкат със светлинни мечове насам-натам, но вижъна ги замести подобаващо на бойното поле, поне словесно.

Крайна оценка: 5/10. В сравнение с филмите, които излизат последно време това не е най-лошият избор, но е мозъчна пръдня. Не съм мислел, че Марвел има опасност да почнат да губят фенове и аудиторията им да се стопява, но още един филм като този и нищо чудно да не могат да си избият огромните средства, които влагат в направата и рекламата на филмите си. Отваря се шанс и за DC, да хване вълната от разочаровани(но те са си доста криви и ще дойде момент да ги загубят пак :D ).

Искам в следващата част, а защо не и преди това в Тор 3 и Доктор Стрейндж, Танос да погребва, да рита задници, изнасилва и погребва, да избие половината отмъстители и дечковците от галактиката. Просто всичко се изчерпа страшно бързо и то много. Време е да се освободят от повечето си персонажи. Само Олсен да я оставят(ама като нищо ще я свитнат още в следващия капитан и ще последва съдбата на екранния си близнак) и може би Тони Старк, ако решат да правят нова трилогия с него. Ако не - и той да заминава, има си човек или по скоро мравка, който да го замести. И може би Хълк, ако се заиграят сериозно с него. Всички други им пея... бай-бай и дано наистина след третата част не ги видя повече.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 12 Юли 2015 11:54


https://vid.me/DVtz Доста лошо качество но за сега само това :D

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Юли 2015 10:29


@Storm, моля те оправи си снимката в спойлер :/

Гледах Ант-мен снощи и ми хареса, ама не е като да съм имал мега очакванията.

Бях малко разочарован от това как са променили историята спрямо оригинала, но признавам че още един гений в отбора на авенджърите щеше да дойде в много ( за момента).

Мога и да разбера защо има такъв хайп покрай филма и хората го харесват толкова. Това е първия Origin филм след Фаза 1, където вече имаме изградена вселена(сцената с Отмъстителя беше приятна), имаме изградени кинематографични похвати (цялата шарения на Марвел), общо взето имаме ноу-хау за това как се правят нещата, плюс че Пол Ръд е изключително лесен за харесване (ала Крис Прат). За оценки примерно 7.5/10 или 8/10 кой как му харесва.

Имаше готини заигравки с другите им филми и разни намигвания към комиксите.


И сега нещо по-встрани. Някой някъде беше казал, че му е писнало злодейте във филмите на марвел да имат същите сили като главните герои - Лошия Хълк, различните опити за копие на костюма на Тони в Ирон Ман 1, Асгардските неща при Тор, Yellowjacket при Ant-Man, и попринцип щях да се съглася до вчера, когато ми просветна в киното защо го правят. Утвърждаване на силите на героя и набиването им в мозъците на децата(тийновете). Просто е по-лесно запомнящо се ако имаш двама еднаквви, а не ако трябваше Хълк да се бие срещу Yellowjacket, например. Или поне така си го обясних аз.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Юли 2015 16:32


Omega-x
Цитат:
Някой някъде беше казал, че му е писнало злодейте във филмите на марвел да имат същите сили като главните герои

Не мисля, че е феномен само на MCU :lol: .

Какво ще кажеш техническите съревнования?
Немците тръгват да правя атомна бомба, американците наемат маса учени, за да ги задминат, а агентът на руснаците в проект Манхатан праща готовата информация на СССР.
Някой прави свръхзвуков самолет, и отсрещната страна веднага има версия (къде открадната, къде доизобретена).
Ами космическата надпревара - спътници, хора в орбита, пътуване до Луната (руският проект се проваля, но е бил относително сходен), орбитални станции (тук известно време руснаците имат превес), совалки (руският проект е успешен, но лисата на пари сриват програмата).
Продуктите - Кока кола vs Пепси кола.

Ако ти прави впечатление всичките тези "еднакви сили" са по-скоро приложение на една и съща технология. Още, виждаме го най-вече в индивидуалните филми и origin story-тата.
В ансамбловите филми (да кажем и X-Men) преобладават и по-сложните противопоставяния.

Та не е просто промиване на детски мозъчета...да не говорим колко по-лесно се пише сценарии за такива неща, вместо да nerd out-ваш колко сложна предварителна стратегия и тонове криптонит трябва да има Батман, за да натупа Супермен. :lol:
(Неее, големите количества критонит могат да бъдат засечени отдалече. :idea: )
По-лесно е да оставиш Супс да се тупа с Шазам.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Юли 2015 21:16


Нека да подискутираме:
Omega-x написа:
Гледах Ант-мен снощи и ми хареса, ама не е като да съм имал мега очакванията.

И аз нямам абсолютно никакви очаквания, даже за пръв път ми идеше да се откажа от филми на Марвел(Ант мен; Фанастичната четворка), понеже ми изглеждат прекалено детски от трейлърите и доста фантасмагористични и скучни. Ще ги гледам единствено поради парадокса, че по свестни филми в момента не се въртят в кината.

Omega-x написа:
Бях малко разочарован от това как са променили историята спрямо оригинала, но признавам че още един гений в отбора на авенджърите щеше да дойде в много ( за момента).

В недалечно бъдеще си представям(надявам се силно) новия състав на Отмъстителите така: Ант мен(на мястото на Старк), Зимния войник(на мястото на капитана), Максимоф на мястото на Романов, задължително доктор Стрейндж и евентуално Спайди и Тор. Не знам как ще изпипат нещата откъм сценарий, но с актьори като Къмбърбач, Олсен и Стан нещата ще изглеждат по добре, а другите ще успеят да се напаснат покрай тях.


Omega-x написа:
плюс че Пол Ръд е изключително лесен за харесване (ала Крис Прат). За оценки примерно 7.5/10 или 8/10 кой как му харесва.

Не. Помисли си сериозно - ако не играеха тези герои щеше ли да ги харесваш? Ти харесваш персонажите им. А двамата, особено Прат, са доста посредствени актьори. Хората се кефят и на Хемсуърт, Евънс и Ръфало, ама това прави ли ги добри актьори? Ако не участваха във филмите на Марвел нямаше и да чуеш за тях, най-много да ги видиш в някоя тъпа комедия в поддържаща роля. Ако аз играех Ант мен и мен щеше да заобичаш, вкарвам няколко лигави реплики и усмихната физиономия и съм спечелил сърцата на почти цялата аудитория. Освен Робърт Дауни не успяха да нацелят сносен актьор за героите си. Забележи една друга тенденция. Как доста посредствени и тъпи филми, вдигат нивото си до гледаемо, заради наличието на страхотни актьори, които правят целия филм. Примери: Том Хидълстън(Локи), Себастиан Стан(Бъки), Майкъл Фасбендер(Магнето), Бенедикт Къмбърбач(Кхан), Еди Редмейн(Байрън), Чарлийз Терон(Равена). Все примери от адски плоски филми, клонящи към детската аудитория, но с вложени много средства в тях. Подкрепено и с добра актьорска игра(нещо, което вече виждаме доста рядко в днешни дни), става един напълно издържан средняшки филм с тенденция да го изгледам пак, заради странния/смешния/злия/дебилния злодей. Докато плоските добряци ги забравям още на следващия ден.

Omega-x написа:
Имаше готини заигравки с другите им филми и разни намигвания към комиксите.

Това е добра и похвална новина. Все пак офи постерите по метрата, включващи Железния човек, Капитан Америка и Тор са доста подвеждащи, но ми е интересно на капитана и Бъки колко време ще им дадат, ако въобще ги има. За това отивам главно, не за битката с детските влакчета :)


Omega-x написа:
И сега нещо по-встрани. Някой някъде беше казал, че му е писнало злодейте във филмите на марвел да имат същите сили като главните герои - Лошия Хълк, различните опити за копие на костюма на Тони в Ирон Ман 1, Асгардските неща при Тор, Yellowjacket при Ant-Man, и попринцип щях да се съглася до вчера, когато ми просветна в киното защо го правят. Утвърждаване на силите на героя и набиването им в мозъците на децата(тийновете). Просто е по-лесно запомнящо се ако имаш двама еднаквви, а не ако трябваше Хълк да се бие срещу Yellowjacket, например. Или поне така си го обясних аз.

Блонски беше интересен злодей и не се доближаваше прекалено много до Хълк, по към онзи от фантастичната четворка отиваше, но да, все са си чудовища.

Не съм съгласен обаче, че ни набиват постоянно разните сили на героите. Така де - всеки, който е гледал един филм с Железния човек, вече знае на какво разчита той. Да не говорим ако и е чел комикси, гледал анимации свързани с него и така. Никой не им обръща внимание на силите. Не е и толкова липса на бюджет причината. В света на Тор е нормално противниците му да имат вариации на неговите сили, но по минимални. Едва ли бихме взели на сериозно злодей от вселената на другите герои срещу него. Та този бог с един удар с чука просна Хълк, с едно стисване смаза бронята на Железния човек, а за капак никой не успя дори да му вдигне... чука. Няма какво да говорим по този въпрос. Макар че бих гледал още една негова битка срещу Локи с голям интерес, ако не скачат като Зод и Супермен и не се засилват два часа за да си вкарат едно кроше.

При Тони Старк такава е историята, че всеки иска да сложи ръка на многомилионния му бизнес и е нормално всичко да се върти около бронята му, да се правят фалшификати, да се крадат формули, да има дубликати или пък директна кражба на технология. Рядко да има враг, който не иска да сложи ръка върху парите и техниката му и едва след това, по между другото да го и ликвидира.

За Ант-мен не мога да коментирам преди да съм изгледал филма, но принципно не бих отказал различни вариации на механични инсекти да го тормозят.

И това е навсякъде. Да не би DC да правят изключение? Злодеите при Батман? Зод и Супермен? Стрелата и Светкавицата в сериалите? За мен е интересно злодея и героя да са близки по сили и сравнително равностойни, не е минус това. Съгласен съм и с Алшу този път напълно.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 28 Юли 2015 07:55


Ант мен според мен не е нищо особено. Определено не е боза (макар, че бяха прекалили с драматичните обяснения на моменти), но и не липсват случаите, в които да си казваш - оф, айде да се случва нещо... Битките изглеждат яко и най-вече това, че
Spoiler for :
се смалява и увеличава постоянно в една и съща битка и се създава допълнителна динамика така. Надявам се, че ще поработят върху дизайна на костюма за следващата част/включването в авенжърите, щото тоя е приемлив, само защото е изработен 80те години, според историята

Актьорите бяха ок, а злодея ми приличаше на
Spoiler for :

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 03 Сеп 2015 11:40


По темата за безумията в комиксовото събитие Civil Wars, за които сме говорили и по-рано.
Основната статия и тук I Have Some Serious Concerns About the Captain America: Civil War Movie - http://io9.com/i-have-some-serious-conc ... 1222200750

Коментарът за Тони, който смятам демонстрира, колко не е вярно твърдението "въпрос на гледна точка":
Цитат:
But Iron Man isn’t just pro-registration in the Civil War comics, he’s insanely pro-registration—to the point where he and his fellow SHRA supporters stop fighting supervillains to hunt down the superheroes who disagree with them. Iron Man is the one who first ambushes Cap and his side during a supposed truce, leading to an all-out brawl between the heroes. And as if that wasn’t crazy enough, Iron Man loves the SHRA so damn much that he’s willing to make a secret clone of his ostensible friend Thor, pretend it’s the real Thor who’s on his side, and this Thor clone murders the anti-reg superhero Goliath. And rather than freak out that one of his former friends and teammates has been killed, Iron Man instead doubles down on his madness. He begins hunting anti-registration heroes like Sentinels hunt mutants, has Mr. Fantastic create a prison just for heroes in the Negative Zone, and secretly plans ways to defeat even his pro-registration superhero allies, in the off-chance they change their mind and start disagreeing with his point of view.


И още

Цитат:
Even though their stated motives for their beliefs are valid, so is this: Iron Man is a fascist, and Captain America is fighting for his right to illegally beat people up. Period. The comic saga is supposed to be about heroes fighting each other, but to set up the conflict, it turns them both into villains. This isn’t a matter of seeing both of their points of view, and trying to decide the greater good; it’s a battle to see which group of superpowered assholes you once liked comes out on top

:lol: :lol: :lol:

Т.е. политическите им действия са просто претекст.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com