Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Pacific Rim
Публикувано на: 13 Юли 2013 16:46


Някой трябване да направи тема...та реших да съм аз.

Гледах го преди половин час в мола на Стамболийски и все още съм адски нахайпен и доволен, като добиче.

Че имаше маса глупости в този филм съм съгласен. Героите не само са плоски, но им липсват детайли - направо matchstick figures, ако ми позволите израза. Причината mech-овете да бъдат управлявани от двойки пилоти е странна (как психическото натоварване от управлението може да се прояви по такъв брутален физиологичен начин :shock:).
Най-странни (и смешни) са нещата, които до един момент вървят относително смислено, но в един моменти сценаристите ги сблъскват с някаква невъзможна глупост, примерно:
[spoiler]1. Кайджутата вече се били веднъж на Земята...те всъщност са били динозаврите, но не се харесали атмосферата :shock: :lol: :lol: :lol:
Само с изрязването на този реплика филмът става about 20% cooler.
2. ОК По изключение имаме нещо като силен женски персоняж...и в битката той не върши нищо. Добре де, почти нищо.
3. Ако са клонинги защо могат да забременяват...и т.н.[/spoiler]

От друга страна обаче имаме страхотен екшън спектакъл и безброй кайджу и giant robot референции.
Разликата с конкурентни заглавия, като Transformers: там битките са хаос от няколко едновременно протичащи събития, трудни са за следене и в крайна сметка не се навързват в никакво смислено събитие.
Тук пак имаме бясно темпо и водопад от ефекти и звуци, но се следят лесно, вижда се всяка стъпка, удар, финт и залитане. Т.е. имат ясно изразена хореография. Леко нереалистична е и напомня на режисирано кеч бой, но резултатът е адски забавен и красив.
Кайджутата понякога използват sci-fi атаки, а понякога проявяват животински реакции и качества. Т.е. хем са homage към маса дърти кино [човек в гумен костюм] чудовища, хем изглеждат по-органично и естествено от всички техни предшественици.
Маса референции и към гигантските управляеми роботи - пози, жестове, оръжия (или по-скоро техни аналози), хореография на битките...не твърдя, че съм познавач, но сцените тук бяха доста реминисцентни с битките от Giant Robo: The Day the Earth Stood Still, The Big O и още няколко дърти анимета, които съм гледал.
Ядреното захранване на Gypsy май е референция към Giant Robo или евентуално към Gundam (към него по-малко връзки, защото битките там са от по-различен вид).
Други homage - според мен в Хон-Конг имаше една-две сцени, които много напомняха за Blade Runner.
Хуморът - признавам леко просташки, но определено horror movie inspired.
Музиката - според мен прекрасна. Вярно след прожекцията не помня и един мотив, но беше използвана адски подходящо и помагаше/интензифицираше кино разказа през цялото време.
Играта на актьорите - главните играеха леко дървено, а японката някак не ми пасваше в западен филм. За сметка на това по-малките и особено хорор-комедийните изпълнители бяха сладурски...Рон Пърлман направо го обичам - "Къде ми е проклетата обувка?"
:lol: :lol: :lol: .
Дизайн на костюмите, мековете, декорите, дигиталните фонове и информационните екрани - убийствен, най-силната страна на филма.
Визуални ефекти - виж предното изречение.
Конвенционална кинематография - също.
Саунд дизайн - също.
3D - един от малкото филми, които наистина си заслужават да се видят в този формат...въпреки, че тук-таме си личеше, кое оригинално не е било 3D.

В заключение - титаничен спектакъл.
Не от най-интелигентните, които съм гледал, но поне в топ 50 на най-забавляващите ме.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 13 Юли 2013 17:13


Е как бе, коментирахме го в една друга тема, ама отделна верно не сме правили.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 13 Юли 2013 19:09


Вторник!




Spoiler for :
минимумотсимволи

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 14 Юли 2013 10:48


pacific rim job

anilingus

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 17 Юли 2013 07:53


Първите 5-10 минути са много добри. Нататък нещата постихват и филмът е просто добър. Доволен съм като цяло. Доста по-добър от супермен, според мен.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 18 Юли 2013 20:46


Не знам - хората си дават парите да гледат простотии като тъпи комедии без смешки; откровено слаби филми или продължения и продължения и продължения.
А това го пропускат.
Бяхме около 10-тина човека в залата - вярно, четвъртък е и всички са големи тарикати искащи да спестят по 2-3 лв и да гледат 2D, ама все пак: bitch pls?

SPOILER FREE >>>

Блокбъстър, да! Но правен с много сърце и внимание към всичко. Сетовете, костюмите, изграждането на вселената на филма, музиката и sound ефектите (бих казал перфектно изполвани).
Ramin Djawadi --- доказва за пореден път, че не е само един от новите композитори , излезли изпод крилото на Hans Zimmer и копиращи го, а талант напълно способен да композира уникална музика за всеки един проект, без значение колко различни може да са тематически и жанрово.

И нека цитирам RedLetterMedia:
"It has that kind of: "Hey, I wish I was a robot pilot." It brings back a little bit of that childhood excitement."

Pacific Rim и Elysium (надявам се) според мен ще/са филмите на годината.

P.S: Гипо, тоз IM 3 как си го харесал толкова ве, за мен е едва mediocre и най-слабия от 3те.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 19 Юли 2013 07:38


Agent написа:
P.S: Гипо, тоз IM 3 как си го харесал толкова ве, за мен е едва mediocre и най-слабия от 3те.

Ми просто пръскаше от хумор и сравнително качествен екшън. Не съм казвал, че е най-добрия от 3те, просто го намирам за доста добър филм като за тая тематика.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 12 Авг 2013 23:22


Пасифик Рим ме накефи аааадски много!!

Първо заради Чарли Хънъм, към който имам леки гейски чувства още от Синовете на Анархията :oops: Ся гледам, че Гийермо Дел Торо го е взел за роля в следващият си филм, което може само да ме радва... дано станат добра двойка :)
Второ заради уникалния саунд
И трето заради the motherfucking IMAX experience

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2012 23:42
Мнения: 761
В момента играе: с кьорави катерички
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 17 Авг 2013 13:01


Dosta banalna i smotana istoriq. Geroite bqha pod vsqkakva kritika.

Obache vizualno si beshe naistina zrelishten i s malko trevica se poluchava dosta interesno :D

___________________________________
кьорави катерички


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 13 Сеп 2013 21:19


Цитат:
The computer is voiced by Ellen McLain who also voiced GLaDOS, the AI from Portal and Portal 2. This is in fact a cameo by GLaDOS, as Guillermo del Toro was such a fan of the games that he approached the game's developers, Valve, who approved. Del Toro said in an interview for the Toronto Sun: ""I wanted very much to have her, because I'm a big Portal fan. But just as a wink. She's not cake-obsessed. She's not out to destroy humanity." He further explained: "Look, there's no A.I. I'd rather have than GlaDOS, but McLain's voice in the movie, due in theaters July 12, has been modulated a bit to be less similar to the distinctive tone of Portal's unforgettable antagonist. The filter we're using is slightly less GLaDOS. Slightly. The one in the trailer I wanted to be full-on GlaDOS."

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 22 Сеп 2013 11:00


Филма имаше повече потенциал, ама актьорите бяха много слаби, а това, че не се наблягаше максимално на чудовищата и роботите беше тъповато, тъй като те правят филма. Вместо това ме занимават с историите на оня с брат му и оная от детството и и реално отблизо видях само едно чудовище, плюс няколко битки, имаше зрелище ама... имаше моменти през които си мислех че съм пак на 12 и гледам звездните рейнджъри. Попретупаха филма, 6 от 10 е напълно заслужено дето му дават по разни сайтове.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 23 Сеп 2013 16:13


Ми не си съвсем прав.
Тези дето играега учените си бяха много добри (въпреки, че някои от репликите им бяха безсмислени), а и Рон Пърлман си беше пич както винаги.

Аз мисля, че акцентът беше достатъчно върху mech-овете и чудовищата...то аз останалото почти не го помня :lol: .

Това за Пауър Рейнджърс не го разбрах. През по-голямата част от времето, там хора в грозни color coded костюми, жестикулират усилено, раздават театрални тупалки и викат разни глупости дето уж са имената на атаките.

По думите на режисьора боевете тук са били вдъхновени по-скоро от мексиканския кеч - lucho libre :lol: :lol: :lol:, което пак си е театър, ама малко по-различен от японските сентайщини. По-малко пантомима и други жестове.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 24 Сеп 2013 11:41


Рон е пич, спомням си го от Пришълеца, Синовете, въобще забележими роли има, не знам как се е навил да се снима, едва ли е за пари, пък и напоследък съм забелязал, че си играе в сериала, избягва да участва в много филми. Учените преиграваха доста, чак натрапчиво - единия започна да ми прилича на Светльо Митев по едно време с това тресене с бастунчето и потното лице. За рейнджерите имах предвид, че в техните филми като пребият някакво чудовище, то се уголемява, те се събират в един гигантски рейнджър робот и оттам го управляват с замахвания и тем подобни работи.

Ей тези, вярно, че приличат повече на трансформери, ама все пак идеята и използването им е почти същото, не съм гледал отдавна рейнджърите, поне пет години, може да са подобрили малко ефектите и роботите, поне мацките в триката 100 про си стоят :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 25 Сеп 2013 13:08


Цитат:
Учените преиграваха доста, чак натрапчиво

То това беше пойнтът на героите им.
Да преиграват силно и комично.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 19 Окт 2013 20:31


Не знам какъв акцент им давате върху меховете, ама като видях как ги хвалят в първите 20 минути и след 2 умряха 3 (айде 2 - единият беше ЕМР-днат).... Искаше ми се руското КВ-2 да чупи задници (юмруците му бяха така направени). Останах разочарован от липсата на севернокорейски робот поел формата на Ким Ир-Сен :D .

Филма имаше добър сценарий ама много недомислени сцени - 8 чинука носеха една огромна планина от скрап, кацащ хеликоптер, а на 2 метра от него чадър на който това не му пука, липса на каквито и да са военни (в началото казаха, но това няма да им пречи да пуснат по някоя бомба върху гадовете), пушкалата на циганина - бяха използвани точно 2 пъти в целия филм, атомните реактори не се взривяват по този начин (Чернобил =/= Хирошима като обяснение).

Абе не беше зле, ама никак. Бих гледал продължението, ако има такова, с кеф.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 20 Окт 2013 02:21


Гийермо Дел Торо и Рон Пърлман се заформят като една от онези двойки режисьор-актьор. Очаквам да ги гледам заедно в още филми (освен продълженията на Пасифик Рим и Хелбой, де :Д)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 20 Окт 2013 20:12


Волтрон брат


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 04 Ное 2013 22:48


що сваршфат за 15 мин руботите ве как мой таковва нещо ве ?!?!? сиг са твърде яки за поице от 15 мин време и отгоре щи доиде в пойце


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 05 Ное 2013 11:49


Абе пичове почнаха слухове, че ще има и втора част, ако някой знае подробности, нека драсне в темата. Първия не беше нещо особено, но такива филми ме кефят като цяло и ще гледам и втория, ако излезе.


Профил Skype

Latinica
Аватар
Регистриран на:
26 Авг 2010 01:01
Мнения: 2904
Заглавие: Re: Pacific Rim
Публикувано на: 05 Ное 2013 13:45


http://www.imdb.com/title/tt2557478/

___________________________________
Симо написа:
снощи
пиян
без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com