Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1868
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 13 Фев 2011 01:58


И още няма Deadpool анимация...

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 13 Фев 2011 02:16


indigo написа:
И още няма Deadpool анимация...



Освен ако не броиш присъствието му в Hulk vs Wolverine. Нищо де, поне има планове за игрален филм.

___________________________________
Olim bonum nec malum est cognitionis principium.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Фев 2011 10:06


High_voltage
Цитат:
На мене всички тия анимации са ми адски банални.


Всички анимации по уберпопулярни комикси на DC и MARVEL са безумно банални...но нещо напоследък има някаква мода да ги правят със скъпи ефекти и добре замислена хореография на битките...и изглеждат подозрително добре в HD формат.
Както знаеш качеството на ТВ сериалите падна драматино спрямо края на 90-те години. Всичко стана квадратно и семплифицирано.
(Виж Batman TAS, после Batman Unlimited и накрая Batman Brave And Bold, което е направо отврат.)
Интересното е, че на direct-to-video се наблюдава някаква обратна тенденция.
Просто е красиво....колкото и да е тъпо.
Не очакваш шедьоври на кино изкуството точно измежду тези заглавия, нали? :lol:

Ако ти се гледа нещо наистина шантаво и нетрадицоинно на тема анимационен Батман, ти препоръвам Batman: Gotham Knight. Това е набор от кратки аниме филмчета в стил Аниматрицата, но в света на Батман.
Част от бъзика в него е драстичната разлика в стила и сюжта (примерно първата история има убийствено странен керъктър дизайн, втората е с по-западен дизайн, третата е в по-аниме стил и пр.). Историите хем изглеждат свързани, хем изглеждат противоречащи си. :lol:
(Естествено HD версията е препоръчителна.)

Апропо, Джон Ди Маджио (гласът на Бендер от Futurama) дръпна егати великото изпълнение на Жокера в Batman: Under the Red Hood Poster. Направо надмина фаворитът ми за тази VA роля - Марк Хамил.


Drecher
Цитат:
Нe знам дали се брои, но Принцеса Мононоке бе едно от филмчетата, които ще помня до сетния си дъх.


Ми това е аниме (т.е. японска анимация)...ако търсиш нещо подобно хвърли един поглед на другите филми от студио Ghibli. Те са все с такава графика, атмосфера и сюжет.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Фев 2011 11:29


AlShu написа:
High_voltage
Цитат:
На мене всички тия анимации са ми адски банални.


Всички анимации по уберпопулярни комикси на DC и MARVEL са безумно банални...но нещо напоследък има някаква мода да ги правят със скъпи ефекти и добре замислена хореография на битките...и изглеждат изглеждат подозрително добре на HD качество.
Както знаеш качеството на ТВ сериалите падна драматино спрямо края на 90-те години. Всичко стана квадратно и семплифицирано.
(Виж Batman TAS, после Batman Unlimited и накрая Batman Brave And Bold, което е направо отврат.)
Интересното е, че на direct-to-video се наблюдава някаква обратна тенденция.
Просто е красиво....колкото и да е тъпо.
Не очакваш шедьоври на кино изкуството точно измежду тези заглавия, нали? :lol:

Ако ти се гледа нещо наистина шантаво и нетрадицоинно на тема анимационен Батман, ти препоръвам Batman: Gotham Knight. Това е набор от кратки аниме филмчета в стил Аниматрицата, но в света на Батман.
Част от бъзика в него е драстичната разлика в стила и сюжта (примерно първата история има убийствено странен керъктър дизайн, втората е с по-западен дизайн, третата е в по-аниме стил и пр.). Историите хем изглеждат свързани, хем изглеждат противоречащи си. :lol:
(Естествено HD версията е препоръчителна.)

Апропо, Джон Ди Маджио (гласът на Бендер от Futurama) дръпна егати великото изпълнение на Жокера в Batman: Under the Red Hood Poster. Направо надмина фаворитът ми за тази VA роля - Марк Хамил.


Drecher
Цитат:
Нe знам дали се брои, но Принцеса Мононоке бе едно от филмчетата, които ще помня до сетния си дъх.


Ми това е аниме (т.е. японска анимация)...ако търсиш нещо подобно хвърли един поглед на другите филми от студио Ghibli. Те са все с такава графика, атмосфера и сюжет.


Spirited Away е другото, което съм гледал, но да мерси за съвета определено ще им направя един по-дълбок преглед.

___________________________________
Olim bonum nec malum est cognitionis principium.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Фев 2011 11:49


Drecher
Цитат:
ще им направя един по-дълбок преглед


По ТВ Супер 7 им направиха някаква мегапанорама...май им излъчиха всички филми (и известни и не чак толкова) с добро качество и БГ дублаж.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 17 Фев 2011 10:10


High_voltage
Цитат:
Аз мислех, че тази тема е специално за тия новите CGI анимации, дето ги дават в кината


OK, ясно...
Апропо, direct-to-video нещата за които говорехме с Omega-x са си CGI (в днешно време май всичко е CGI и много рядко се ползват ръчно рисувани анимации)...но не са 3D и не ги дават по кината... :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 21 Фев 2011 23:56


Новият симпсън е брутален!!! (22 14)

Ебават се със солидно количество анимационни филмчета :lol: :lol: :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 28 Фев 2011 12:42


Току що попаднах на трейлър за римейк на ThunderCats. Не харесвам оригиналното дърто шоу, но новата версия ми възбуди любопитството - http://www.youtube.com/watch?v=rWrh1axP ... r_embedded

Май ще тръгва тази година по CN.
Дело е на Studio 4°C - т.е. аниме правено за Щатите. :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Мар 2005 00:38
Мнения: 181
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 02 Мар 2011 03:27


http://www.youtube.com/watch?v=GouLP2GE1M8 < Robin Hood

___________________________________
Когато отидеш в Ада, кажи че аз те пращам и ще получиш групово намаление.


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Авг 2004 21:17
Мнения: 713
Местоположение: Dantooine
В момента играе: League of Legends
Mass Effect
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 08 Мар 2011 03:04


http://thechive.com/2011/03/07/flying-u ... 14-photos/

:shock:

___________________________________
Sirius написа:
п.с. Котаракът вкъщи, бидейки гаден езичник, нагъва шунка за 22 лв килото като невидял и се е охранил до внушителните 8 килограма.

Z-Rock


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 16 Мар 2011 09:31


Хванах се да изгледам нещо, което не харесвам - Justice League.
Както и подозирах - пълен шит и безумие...но неочаквано 1-2 от арковете ми харесаха (с идиотията си :lol: ).
Всъщност си струва да се гледа само заради лафовете на Flash и one liner-ите на Batman. Hawkgirl-ката също си я бива в една-две сцени.

Изненадата дойде в продължението на сериала - Justice League Unlimited.
Шоуто е доста преобразено: сериите са по-динамични, кастът доста по-обширен, а тематиката по-разнообразна. Много ми хареса.
Не че нямаше откровенно тъпи аркове в стил първите сезони и не че баш аркът The Cadmus Porject (с който продуцентите на шоуто се гордеят много), хич не ми хареса. Пък и най-очакваният от мен арк - този със събирането на Black Canary и Grean Arrow беше и най-тъпият :sad: .
Просто покрай тях имаше готини серийки с Flash (най-любим епизод Flash And Substence), Question, Supergirl, Hawkgirl и Grean Arrow.
Връзките с шоуто Batman Beyound също ми харесаха.
Толкова ми харесаха, че ще се опитам да го изгледам и него.
Апропо, в Unlimited Morena Baccarin е гласът на Black Canary, а Nathan Fillion е гласът на Vigilante.
Освен това последния участва в Wonder Woman (като Steve Trevor), а Summer Glau в Superman/Batman: Apocalypse (като Supergirl).
Голяма любов към актьорите от Firefly!

Междувременно изгледах 8-ма и 9-та серия на Young Justice - доста са добри.

Последният арк от Star Wars Clone Wars беше адски як. Фрашкан е с екшън, съспенс, битки на закрито, битки на открито, космически битки и референции към класичеки елементи от оригиналната Star Wars - системата за сигурнот на "Звездата на смъртта", замразяването в карбонит, дружбата между Вейдър и Тарки и пр. и пр. Имам чувството че поне 1/3-та от бюджета на сезона е отишъл в тези 3 серии.

Лошата новина за тези две шоута по CN: следващите серии ще се излъчат чак към средата на Април...може би...информацията е непълна...

Изгледах All Star Superman...миии, нищо особено.
Добре нарисувано (с изключение на лицата), но тотално му липсваше това, което търся в тези заглавия - бесен екшън и спиращи дъха спецялни ефекти.
В това отношение All Star си беше по-скоро драма.
Да не говорим, че цялата история беше някак досадно ръшната и неравномерно разказана.
Не ми хареса.

Public Enemies и Apocalypse си остават най-доброто за Superman от тази серия direct-to-video анимации.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 21 Мар 2011 14:39


Започнах Batman Beyound (като част от общообразователна кампания за DC анимациите на WB :lol: ).
Концепцията е готина, но арковете са доста тъпи. По-новите анимации от същия екип са в пъти по-ценни.
Това за което си заслужава най-много е якият OST и професионалният начин по който е използван. :lol:

Изгледах и един филм в света на Batman TAS поредицат - Batman: Mask of the Phantasm. Много го хвалят, но не е нищо особено. Кратките арки в Batman TAS ме кефят доста повече.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 28 Мар 2011 15:05


The Avengers: Earth's Mightiest Heroes - а стига, бе! Не бях особено впечатлен от въвеждащите епизоди, но после неочаквано станах див фен. :shock:

Какво ме отблъсна на пръв поглед: семпъл и дори грозноват керъктър дизайн, адски пестеливи анимации, средниста игра на VA-тата (особено ме дразни пича зад Thor, като и преиграванията на актьора зад Tony Stark, който се опитва да звучи като Робърт Дауни мл.), среднистата музика, претупаният механичен дизайн...и отвратителната intro песен.
Какво ме впечатли: Очевидно продукцията не е богата или поне на епизод не се пада голям бюджет (някъде, четох за потвърдени 52 серии...което като цяло не са малко пари). Всичко това обаче се компенсира от страхотните стори бордове, динамичният монтаж, визуалните трикове за разнообразяване, на иначе семплата графика, перфектното използване на (среднистия) OST и от комлексността и динамиката на историята (които почвата да си личи чак след няколко серии).
Форматът на епизодите също ме кефи - Act 1 кратка динамична история, Act 2 втора кратка динамична история, която понякога е продължение на Act 1, а понякога не, Act 3 съвсем кратка независима история - понякога неочакван twist на Act 1 и/или 2 :grin: .
В последствие научих, че голяма част от сериите били излъчени под формата на мини серии, преди офицялният сезон. Чудя се, дали това фрагментиране е нарочно търсено или просто е страничен ефект от сглобяването на мини сериите. Ще ми се да вярвам, че е първото, защото този начин на разкавване на историята ме кефи - относително сложни сюжети предадени само и няколко щриха или връзки.
Иначе самата история не е нещо велико и въпреки че е доста засукана си е просто поредния кош комиксови клишета адаптирани за ТВ анимация. Обаче начинът по който е представена е интересен.
Други хубави неща: Нелинейността на разказа е използвана много адекватно - първо виждаш резултата, чудиш се "По дяволите, как се е стигнало до тук?", а после получаваш кратка и стегната предистория - за разлика от тегленето на локуми, което преобладава в жанра.
Многобройните гледни точки върху едни и същи събития са добре реализирани...не гледаш просто "replay от друга камера", а успяваш научиш нещо за героя през чиито очи гледаш.
Канон дестилейшъна също е много ефективен...а и полезен за човек (като мен), който не е запознат с Marvel митологията.
Накратко: Avengers: EMH според е тотален пример, какво може да се направи с малко пари, но с много хитри идеи (ако е вярна хипотезата за ниския бюдежт)...или пък е демонстрация как от една относително праволинейна комиксова история може да се изстиска най-интересното и забавното.
Добрата новина е, че сезонът още не е свършил и през Април (или пък Май) ще бъдат излъчени останалите 7 епизода.

Batman Beyond - както вече писах, от ТВ-то ме кефи най-вече OST-то. Още ми хареса начинът по който са състарили Брус Уейн и как го играе VA-а. Изгледах сериите до край и не срещнах изненади...арковете просто ми тъпееха.
Филмът The Return Of The Jocker обаче беше леко подобрение. Определено анимацията е по-плавна, а историята малко по-интересна. Семплият керъктър дизайн и бедната цветова гама, определено изглеждат по-добре в кино вариант.

Gargoyles - не знам защо хванах да гледам това детско сериалче. Може би защото го пропуснах навремето, а може би защото установих, че антагонистът в шоуто е trope namer, на едни от най-готините клишета в света на свръхзлодеите
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/M ... atosGambit
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/M ... SpeedChess
и пр.
Оказа се, че тотално не харесвам това шоу - дразни ме керъкър дизайна, дразни ме играта на VA-овете, дразни ме изнасилената драма, дразнят ме арковете...А точно драмата и дългите аркове са плюсовете на заглавието, които изтъкват феновете му. За мен драмата е пресилена, а арковете се дълги, защото са стандартно теглене на локуми.
Самият Xantos беше голямо разочарование...и като долнопробен външен вид (като на търговец на стари автомобили), и като дебилно злодейско поведение "подсмих, подсмисх...аз съм злият корпоративен злодей!" и като малоумни стратегии.
Прочетох много положителни приказки за Gargoyles, въпреки това не го харесах и го дропнах.

Green Lantern: First Flight - миии, приятна шарения, но Public Enemies и Apocalypse от същите хора, ме кефят повече...и като сюжет и като визия.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 30 Мар 2011 08:04


Напредвайки през The Avengers: Earth's Mightiest Heroes, се оказа че в един момент шоуто си става стандартна ТВ анимация. Историята вече не представена с такива ясно изразени сегменти, а анимацията вече не е пестелива. Дори в епизодите Gamma Word 1-2 се наблюдава така нареченият animation bump - т.е. рязко подобряване на анимацията и после връщане към обичайното качество. Тези две серии бяха най-доброто от сериала до тук (остават ми още 3 серии).
Принципно това е добре, защото технически TAEMH почна да прилича на стандартната Marvel анимация и явно ще трябва да си взема обратно думите за тънкия бюджет...но от друга страна вече не ми звучи толкова хитро и оригинално както в началото. :sad:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 01 Апр 2011 08:56


Приключи 3-ти сезон на Star Wars Clone Wars (или поне по Sky One :lol: :lol: :lol: ).
Както винаги това сериалче предизвика в мен противоречиви чувства.
Сезонът затвърди традицията "колкото по-малоумен сюжетът, толкова по-разбиваща визията", но явно създателите са научили някой и друг урок - по-яките и смислени аркове бяха струпани в края му.
Т.е. зрителите получиха за финал 5 добри последователни арка.
Най-добрият беше аркът с Цитаделата...пълен с екщън и препратки към култови моменти и герои от оригиналната трилогия.

Естествено имаше дразнещи тъпизми - последният арк (homage на тема Predator) съдържаше безумен plot device - джедаите не трябвало да убиват с удушаване защото това бил "зъл начин", всички останали методи са OK :shock: :shock: :shock: .
Да де, ако падуаните можеша да душат наволя, да са избягали 100 пъти, но неее...трябва да има някъква retarded причина, която да ги държи на планетата.
Сценаристите можеше да измислят друга глупост, примерно че вратовете точно на тази раса са адски мускулести или пък друго извинение (защитни нашийници, що ли?), но не...цялата тази убийствена графика a la Avatar, трябваше да е изпортена, с такива тъпи детайли...
Не че шоуто е лошо. Напротив страхотно е и точно заради това изпъкват подобни неадекватности.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Май 2004 18:33
Мнения: 2965
Местоположение: Лолиландия
В момента играе: Рефреш на PCM форума (epik high score!)
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 01 Апр 2011 10:35


AlShu написа:
Не че шоуто е лошо. Напротив страхотно е

Дюююююююююююд :disbelf:

___________________________________
"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." — Isaac Asimov.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 01 Апр 2011 11:43


Виж ся...през последните 1-2 години, само 3 катруун ТВ сериала са ми хванали окото - SWCW, AEMH и YJ...добре де, забравих новия сезон на Futurama...значи 4.
Останалото или е шит или е дебилен цинизъм в стил SoutParck и Venture Bros, които ценя, като гавра с обществените заблуди, но не харесвам особено.

SWCW от смислова гледна точка може да е шит...обаче съдържа яка графика, як звук, яка музика, тук-таме добър екшън и усещане за кино преживяване. Т.е. един от малкото картуни, които гледам покрай анимето.
Подбни елементи може да ме дразнят във филм на Зак Снайдер, но опредено са рядкост в ТВ анимацията, която идва от Щатите.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 01 Апр 2011 17:00


тука съм съгласен с мнението на ALShu от по-горе

качеството на сериалите падна брутално, първо наистина отчасти на това, че доста малко хората си стоят пред телевизорите вече и зяпат :arrow: нисък рейтинг :arrow: по-малко кинти за сценарии и тнт... а и после станаха твърде много е темите се изчерпаха

та, щом в киното, игралните филми демек, идеите се изчерпват, та какво се очудвате тогава че анимациите са слаби


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 04 Апр 2011 15:56


Излезе нова серия на The Avengers - Earth's Mightiest Heroes, ако е верен графика, ще получаваме по една нова 20 минутна серия всеки ден до 12-ти Април.
Да живее австралийската версия на Disney DX!

Изгледах (с носталгия) Tangled. Някакъв Дисни опит да се върнат към оригиналните "пренаписани и изпяти" приказни анимации, но в 3D дрехи.
Да, 2D геговете от старите филми са пренесени много добре в 3D света, а и имаше няколко убийствено замислени локации (примерно язовира)...но се чудя как ли са реагирали съвременните деца на толкова много песни, танци и театрално преиграване.
Едно време точно това очаквахме от Дисни - анимирано бродуейско шоу.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Май 2004 18:33
Мнения: 2965
Местоположение: Лолиландия
В момента играе: Рефреш на PCM форума (epik high score!)
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 04 Апр 2011 16:19


AlShu написа:
но се чудя как ли са реагирали съвременните деца на толкова много песни, танци и театрално преиграване.


Да разбирам, значи, че не си попадал наскоро на Disney Channel ? :118:

___________________________________
"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." — Isaac Asimov.


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com