Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 22 Окт 2016 15:32


Batman: Return Of The Caped Crusaders - екипът зад Teen Titans Go прави възстановка на 60-рското ТВ шоу. Резултатът е предвидимо скучен. Гласовете на Адам Уест и лелката играла една от версиите на Катуомън са одъртели и някак успяват дори да провалят носталгичната нотка, заменяйки я мисли за това, как лети времето.
Е, една-две от ретро шегичките работят, но толкова.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 21 Яну 2017 21:25


Новият сезон на новия Волтрон почва добре. Оправиха почти всички проблеми от clifhanger-а за две серии.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 24 Яну 2017 11:52


Във втория сезон на Voltron: Legendary Defender има и хубаво, и лошо.
Доста е ръшнат и развитията се случват едва ли не насила - спасиха инженерите, които всъщност нямаха нужда от друга помощ, освен от напомнянето "монархията е тъпа форма на управление", Кейт просто трябваше да реши една тъпа загадка вместо да се млати, което обаче звучи непрактично, като тест за постъпване в тайна организация, пък принцесата бързо-бързо му прости "неправилното" генетично наследство, а за капак Широ придоби способността да прелита с лъва си през материални обекти и да ги манипулира. :shock:
От друга страна имаше яки епизоди, като този в мола и интересни разкрития, примерно че Хагарт е алтейка.
Графиката и екшънът са централната привлекателна черта на Legendary Defender и в тази част това продължава да е така. Феновете на оригинала може би ще са разочаровани, но сблъсъците с кайджута са само два - едниният дори е рециклаж на противник от миналия сезон, но все пак различна битка и голям спектакъл.
Както беше загатнато в миналия сезон боевете с магьосниците са сложни и доста красиви. Космическият екшън особено финалният, няма равен със западна анимация от последните години.
Сблъсъкът между меката на Заркон и Волтрон беше доста гъндамска особено с неговите дистанционно управляване джаджи, дето му служат за щит.
Като стана дума за аниме, новото кайджу приличаше на една от меките в TTGL, а в серията в мола имаше безброй препратки към анимета, игри, зона 51 + НЛО митовете, Завръщане в бъдещето и какво ли още не.

В заключение сюжетно сезонът е по-слаб от предния, но спектакълът е още по-пищен. На мен пък никога няма да ми писне да зяпам принцесата, а Слав може да се появи късно в историята, но абсолютно я открадна с неговия псевдо индийски акцент.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 03 Апр 2017 14:10


Първият епизод от трети сезон на Rick and Morty бил излязъл на 1-ви април.
Останалите идват през лятото.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 03 Апр 2017 17:25


AlShu написа:
OK, какво търси Батман в JLD?

Image

Аз бих предположил нещо свързано със Затана...но май не е доволен.
То кога ли е бил?

Знам, че е късно за отговор на точно това, но колкото и странно да звучи - батман е идиотът във филма, който е там само за да могат да му обясняват какво се случва, за да не се чувства публиката тъпа.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 04 Апр 2017 12:25


Voltron Season 3 Teaser Confirms Prince Lotor and More! - http://www.denofgeek.com/us/tv/voltron/262358/voltron-season-3-teaser-confirms-prince-lotor-and-more

Или накратко - новият сезон идва през есента.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 20 Ное 2017 13:30


Догледах 3-ти сезон на Wakfu. Разочарован съм. Структурата е "Покори този дънджън от 12 нива!". Да, успява да я разчупи, прескочиха някои етажи, но останах с впечатление, че просто е сложен да забави финалната конфронтация.
Докато главните герои grind-ват не научаваме нищо, кой знае колко ново или различно за протагонистите или за антагонистите. Едни и същи теми се рециклират отново и отново. Самото grind-ване също не е забавно.
Интересно почна да ми става някъде към края, където се разкрива истинската същност на главния злодей, но начинът по който го победиха (т.е. как промениха решението) не ми изглежда смислен. Самият край е отворен за свободна интерпретация: кой свят беше унищожен (може би само изкуствено създадения от Оропо, а може би целия?), къде точно се прехвърлиха главните герои (в измерението, където живеят боговете?), оцеляха ли?
Като продукция е близко до старите сезони, но мисля че идеите на авторите са на привършване.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 13 Апр 2018 13:18


Загледах някакво китайско - Battle Through The Heavens 1-4.
Не че нещо особено, но поне се различава от стандартните аниме-рипофи. По-скоро прилича на източен фентъзи филм.
Керъктър дизайнът е на ниво кукли Барби, но пък позите, движенията и мимиките са точно, като в китайски live action adventure. Някои от локациите са добре направено, но голяма част са претупани.
Трудно му разбирам, защото преводът е куц и с безумен тайминг. Не съм запознат с китайските trope-ове, че да се досещам от контекста. Историята, героите и интригите ми изглеждат относително елементарни.
Ако някой ми е интересен, то това са духът в пръстена, който смуче силите на главния герой, но пък го учи на интересни неща, а същото така и мацката облечена в червено, която води аукционите.

Може би точно това, че не го схващам добре го прави екзотично и интересно, в очите ми. :lol:
Визуално силно ми напомня за RWBY и недоклатения му 3D арт.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Яну 2019 16:07


Гледах анимационния Спайдърмен - Spider-Man: Into the Spider-Verse, който дават сега по кината. Хора, това е минимум 8/10 филм и съм направо потресен колко беше добър. За мен това е един от най-добрите филми за супер герои, нищо че е анимация. Искрено ви съветвам да отидете да го гледате :) (за съжаление с бг дублаж, ама не пречи много). Гледам и че е на 26 място в топа на ИМДБ и е напълно заслужено

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Яну 2019 09:29


Дублажът е единствената причина да не гледам този филм на кино.
Апропо, какъв е смисълът (да се дублира на български), подходящо ли е това за малки деца или по-скоро е за тийнейджъри?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Яну 2019 22:23


Смисълът е, че малоумните дистрибутори като видят анимационен филм, веднага решават, че е детски, почват да го маркетират към децата (най-печелившата аудитория - и то с много) и съответно го дублират. По спомен само два анимационни филма съм гледал със субтитри - първото Лего и доста по-отдавна Ранго (и то щото притегателната сила беше Джони Деп точно покрай Пиратите). Може да е имало още няколко, за които не знам, но със сигурност се броят на пръсти.

Специално за Спайдърмен - филмът е по-скоро тийн с шеги и моменти дори за малко по-големи и е доста завъртян откъм сюжет, така че едно 7-8 годишно дете може би по-трудно би го разбрало, освен да гледа яките цветове и битките (не че искам да подценявам хлапетата, ама така ми се струва). В залата масово имаше деца в тая възрастова категория и техните родители. Освен моята компания, имаше само още двама души на моята възраст.

Дублажът в случая беше ненатрапчив (въпреки че и на мене това ми беше голямата драма, както и на тебе) и дори бяха превели някои шеги кадърно. Препоръчвам да се гледа на кино чисто заради качеството на анимацията и страхоооотните визии. Иначе като излезе в замунда със сигурност ще го гледам и с оригиналното аудио и аз :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Окт 2019 16:21


Свалих си да гледам Batman: Beyond и му приключих първият сезон снощи. Не очаквах толкова много смърт в предаване което е пуснато в зората на CN.
Интрото е най-деведесетарското нещо което някога съм виждал.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4864
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 25 Ное 2019 05:49


Абе преди известно време гледах Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles, въпреки че не мога да кажа, че е 10/10 филм беше много повече отколкото очаквах.

Първата битка между Шредер и Батман беше сигурно една от най-добрите хореографии в hand-to-hand combat, които съм виждал изобщо, или съм бил супер пръснат.



Апропо, защо на български (или поне в моите спомени) беше преведен като Шрьодер, и винаги като дете съм се чудил каква му е връзката с Герхард Шрьдер :D

Микеланджело също ми беше супер забавен.

Историята се ядваше в първата половина, но после като се намеси Жокера и останалите стандартни лошковци за Батман и доста се разводниха нещата.

Анимацията доста постничка, може би се дължи на намесата на Никелодийн, ма кой знае.

После гледах и Batman: Hush.

По-добре анимация, историята беше so-so, но пак края беше мега блудкав. Иначе концепцията зад Hush, не беше лоша, но разкритието малко ми остави горчив вкус.

Може би беше по-добрия Батман филм, но определено с Костенурките се забавлявах повече.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 25 Ное 2019 09:24


Omega-x написа:
Апропо, защо на български (или поне в моите спомени) беше преведен като Шрьодер, и винаги като дете съм се чудил каква му е връзката с Герхард Шрьдер :D

Защото БНТ (тогава БТ) не беше купила сериала от производителите, а се възползваше от някакъв договор за културен обмен ползвайки безплатно по два часа на ден от програмата на френската телевизия CFI.
Затова и под българския дублаж се чуваше френски, не английски. OP песента също беше френския вариант.

Щрьодер е опит на преводачите да транскрибират френското произнасяне на Шредер без да имат ни най-малка идея, какво е оригиналното име.
Други имена направо бяха сменени, тези на Сплинтър, Бибоб и Рокстеди (на последните двама май просто им викаха Глигана и Носорога).

После някои от имената си е останаха.
Аз дори познавам един човек дето на майтап вика на сериала "Тотьо нинджа" - защото на френски костенурка се произнася "тортю" и българско хлапе гледащо анимацията лесно би го опростило до Тотьо.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 25 Ное 2019 10:28


Мишел Ваян и Конан си спомням, че бяха на френски.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 25 Ное 2019 11:03


Императора написа:

С бележката че БНТ тогава не беше "БТ", а Канал 1. :)

Това беше преди Канал едно и Ефир две.
Тогава първа програма беше БТ-1, а втора БТ-2.
Но основната ми идея беше, че самата телевизия се казваше Българска Телевизия, а чак после стана Българска Национална Телевизия. Названията на програмите не са толкова важи.


Императора написа:
Сплинтър си беше точно Сплинтър.

После ги купиха и дублираха правилно (да, вече по Канал 1), но Шрьодер си остана :shock: .


Serious Sam написа:
Мишел Ваян и Конан си спомням, че бяха на френски.

Това Конан (да не говориш за Рахан? По-точно се произнася Раан.) не го помня какво беше, но Мишел Ваян си е френско.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 25 Ное 2019 13:22


Императора написа:
Тука вече започваш да твърдиш разни неща, които поставят под цялостно съмнение всичко което писа досега за Костенурките нинджа.

Мноо яко!

Императора написа:
Такова нещо не е било.

Кое от всичките?
Щото аз бях там докато се случваха.

Императора написа:
Или ако е било е било преди съзнателния ми живот.

Значи всичко преди да се родиш, реално не съществува?

Императора написа:
Тоест преди Костенурките нинджа по бг телевизията.

Предвид ограничените ти представи за БТ/БНТ, как можеш да го твърдиш?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 25 Ное 2019 21:17


AlShu написа:
Serious Sam написа:
Мишел Ваян и Конан си спомням, че бяха на френски.

Това Конан (да не говориш за Рахан? По-точно се произнася Раан.) не го помня какво беше, но Мишел Ваян си е френско.


___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 26 Ное 2019 09:05


Императора написа:
Задаваш въпроси на твърдения, вместо да предложиш източници, с които да подкрепиш своите собствени твърдения.

- Питах, кое от всичките N неща, които казах не е вярно според теб, ма ти се правиш на ощипана мома.
- Предвид, че на никой друг не му е дремело за тези неща та да ги документира, аз съм източникът.

Императора написа:

Топката е в твои ръце.

Е па не ми вярвай, какво ми дреме на мен...


Serious Sam написа:
...

Не, този Конан не го знам.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 26 Ное 2019 20:15


Даваха го някъде 1996 или 1997

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com