Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 25 Апр 2022 22:21


Тамън изгледах Love, Death & Robots сезон 2 и те взели, че обявили и трети скоро. Еми, беше доста по-слаб от първия. Качеството на анимацията го оставям настрани, защото и в този сезон се кефих на различните стилове и като човек, който не разбира много-много, ми харесаха. Но самите истории бяха много слаби и по никакъв начин не се доближаваха до сезон 1 по дълбочина.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 26 Апр 2022 09:06


Приключи Hammer and Bolter. Визуално и анимационно не толкова впечатляващо, сюжетно също, но разнообразието от стилове и гледни точки от различните фракции и организации съставя интересна картина за необятния мрачен свят на Warhammer 4K.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 28 Апр 2022 08:48


Мрачната готическа естетика и представянето на три нови за мен раси/фракции са най-ценното, но сюжетът и диалозите в Warhammer 40K The Exodite ep 1-3 не ме впечатлиха чак толкова много.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 11 Май 2022 09:00


Interrogator е поредното ми гмуркане в lore-а на Warhammer 40K (предишното ми беше The Exodite). Визуално не е толкова изпипано: нисколюджетно 2D, но пък историята е значително по-интересна. Detective Noir с бивши space marine-ки... За съжаление са излезли само два кратки епизода. Кой знае какво чакане ще падне, докато излезе цялото.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Май 2022 09:33




Много се чудех дали в тази или в темата за филмите, ама айде тука.

Френска анимация по японска манга за алпинизъм.

Великолепен арт, добра история и герои, и страхотно спускане в човешкото, и какво ни кара да правим това което правим.

Накратко филма преплита истории за експедицията през 1922ра година на Джордж Малъри и първият опит за покоряването на Еверест, за камерата която може би е заснела този подвиг, и за един адски добър японски алпинист през 80те.

На въпроса защо иска да изкачи Еверест, Малъри е отговорил:

Цитат:
“Because it’s there… Everest is the highest mountain in the world, and no man has reached its summit. Its existence is a challenge. The answer is instinctive, a part, I suppose, of man’s desire to conquer the universe.”


10/10

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 24 Май 2022 21:09


denik написа:
Тамън изгледах Love, Death & Robots сезон 2 и те взели, че обявили и трети скоро. Еми, беше доста по-слаб от първия. Качеството на анимацията го оставям настрани, защото и в този сезон се кефих на различните стилове и като човек, който не разбира много-много, ми харесаха. Но самите истории бяха много слаби и по никакъв начин не се доближаваха до сезон 1 по дълбочина.

Сезон 3се оказа доста добър. Не колкото първия, но голям напредък от втория. Нямаше епизод, който да ми се стори тъп.

Епизодите Jibaro и Bad Traveling са шедьоври и силно ги препоръчвам, дори и да не сте почитатели на сериала. Предвид че е антология, могат да се гледат свободно

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 03 Юни 2022 09:11


Tout en haut du monde (английско заглавие Long Way North) е френско-датски анимационен филм от 2015-та разказващ арктическо приключение вдъхновено от експедицията на Шекълтън, картина на Репин, както и множество други истории свързани с откриването на Северния морски път и покоряването на Северния полюс.
Артът и анимацията са абстрактни и минималистки, но предават добре сюжета и атмосферата.
Фабулата е относително проста и кратка, а за съжаление разчита на няколко твърде неудобни и още няколко неочаквано удобни съвпадения, за да се случи.
Най-силното са вече споменатата почти-призрачна атмосфера и персонажите. Въпреки, че част от последните се предадени с по няколко щрихи, е много лесно да повярваш в тях.
Големи усилия са хвърлени в проучването - изгледа на Санкт Петербург, корабите, оборудването, експедиционното снаряжение, облеклата и пр. Има и някои издънки, но ги приемам, като част от чара на заглавието: френската интерпретация на руските дворянски порядки от 19-ти век, част от документите и надписите на кирилица - твърде съвременна за периода, както и документите които се предполага да са на кирилица, но са смесица от френски и английски (да, френски би могъл да се очаква, но не и английски)... Най-забавното е името на кораба, който търсят в арктическата пустош - "Давай".
Леко семпло и наивно заглавие, но прекарах добри 80 минути с него, вживявайки се в епохата и забравяйки настоящите си грижи. Още, това май ще е най-близкото до fmv играта Morpheus заглавие, което някога ще получим. Към края на филма има няколко сцени, които са сякаш директно взети от там.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 28 Окт 2022 10:14


Avril et le Monde truqué е френско белгийско канадска анимационна продукция от 2015-та. Керъктър дизайните са по-скоро в стил старите белгийски комикси (разбирай нещо от типа на Tintin), въпреки че са дело на Жак Тарди, който е французин. Въобще всичко е издържано нарочно в по-стар стил от периода, в който се предполага да се развива действието, защото маса научни открития не са се случили (или по-скоро са били конфискувани заедно със самите учени от тайна организация). Светът в 1930-1940 е типична steampunk алтернативна история и екологичен кошмар. Франция е управляване от династията Наполеон, в цивилния живот властват полицията, шпионите и доносниците, а по улиците пъпли цяла армия от просяци, крадци и дребни мошеници. Въздухът е перманентен смог и всяка повърхност е покрита със сажди.
Едно от най-силните черти на заглавието са безбройните локации и замисълът вложен в тях. Примерно Париж е едновременно познат и непознат: двойна Айфелова кула, еднорелсова надземна зъбчата железница, гигантска статуя на Наполеон IV-ти стъпил върху земния глобус и пр. Механичният дизайн на безбройните машини и странни транспортни средства е сложен и откровено откачен, но и същевременно можеш да повярваш, че работи. Той е представен в 3D CGI, което пък е успешно вмъкнато в 2D-то и в цялостната естетика на заглавието.
Друга силна черта е светът и сложната политическа обстановка. Примерно във този конкретен момент Франция се опитва да завземе Америка, за да заграби ресурсите и от дървен материал.
За европейско заглавието има изненадващо много и добре замислени екшън-приключенски сцени. Анимацията на тези е сложна, динамична и страхотно изпълнена.
Играта на дублиращите актьори и звуковият дизайн за мен са на безпрецедентно за такъв вид продукция ниво.
Музиката е смесица от класика и оригинални парчета така умело вмъкнати, че няма и да ги забележите, а те са основният управляващ атмосферата елемент.
Оставих съдържанието за последно, защото то ме впечатли най-малко. Да, диалозите са приятни и интелигентно написани, още променят стила си в зависимост от персонажите. Да, хуморът в най-мрачните моменти е добре вмъкнат. Да, ползвани са няколко много правилни sci-fi trope-а, но ядрото на историята - серумът и финалната цел ми бяха някак разочароващи.

В крайна сметка Avril et le Monde truqué е страхотен визуален спектакъл и пиршество от малки гениално шантави идеи. Европейска продукция от клас, който не съм виждал. (Е, предният път говорих за Tout en haut du monde, дето също има мащаб, но за сравнение не може да става и дума.) Самият факт, че филмовата критика не го забеляза (Е, има César за пълнометражен анимационен филм, ма говоря за световната критика.), показва колко е нерелевантна. Това си е заглавие от ранга на ранните анимации на студио Ghibli.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 30 Ное 2022 22:40


Star Trek: Lower Decks изненадващо не е изобщо помия като останалите съвременни Star Trek продукти.
Може би защото хората които го правят изглежда са гледали TNG и филмите до Nemesis :roll:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 16 Дек 2022 10:01


Сериалчето Sonic Prime е доста забавно и най-близкото до акуратна адаптация на Sonic игра.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Фев 2023 15:45





Изненадата е, че Justice League са някакво furry edition - Vixen има лисича опашка, Batman прилепски криле...
От страната на RWBY по някаква причина Weiss няма да е в екипа, но пък ми се стори, че мярнах Raven...интересно дали Raven от DC ще се мерне също?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Фев 2023 09:04


Бил излязъл нов епизод на Angels of Death Origins. Де юре той се развива след събитията в Angels of Death, но представлява 90% флешбеци от преди това.
Както в предишния такъв епизод, визията и атмосферата са един път, но сюжетът никакъв го няма. Техно маговете били безчовечни психопати, ми това си го знаехме... Имперският гвардеец, който е в центъра на историята, трябваше да го знае дори по-добре.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 21 Мар 2023 23:48


Agent Elvis - Не е някакъв groundbreaking stuff, стандартна адълт хумор анимация с идеята че Елвис е супер шпионин. Но каста е силен, матю макконъхи се справя блестящо(поне за мен) като елвис, пък песните май са оригинал. Бонус Пресила Пресли като сама себе си.
7/10?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 27 Апр 2023 12:49


Iron Within и Blacktalon са най-новите проекти в анимирания свят на Warhammer (това де, първото определено е 40K, но не съм сигурен къде във времевата линия е второто).

Iron Within силно напомня на Angels Of Death и като атмосфера, и като естетика, но изглежда е в друга част на галактиката, където въпросните ангели, а може би всички astartes са само легенда, на пък за компенсация ни запознават с техните ренегати.
Брутално филмче, обаче не ни казва нищо ново или интересно. Просто lore exploration. Останах с впечатлението, че е единична история.

Blacktalon е сериал във визуалния 2D стил на Interrogator, но в цвят и тук-таме с не толкова добре интегрирано 3D CGI. Някои кратки екшън сцени са прекрасно анимирани, други са грозотия. Сюжетът е фентъзи ориентиран, но пак има загадки за разгадаване и понеже този път атмосферата не е noir detective, някак ми се струва прекалено развлачено.
Да видим, как ще се развие отвъд 3-та серия.


Междувременно на donghua фронта:

Zhui Xu aka My Heroic Husband е странно съчетание от клишета и trope-ве. Казано с anime терминологията то е isekai, но в същото време seinen. Обикновено "в друг свят" заглавията са насочени към тийнейджъри, пък това не е. Стандартните wuxia и "ма той щом идва от нашия свят, значи има предимства" trope-ов, но към тях е добавена и любовна мелодрама. Има елементи и на alternative history.

Shaonian Ge Xing: Feng Hua Xue Yue Pian - очертава се като най-добрата wuxia, която съм гледал някога. Това ми дойде неочаквано предвид странния първи сезон.

Aiyou de Mishi - не се развива както се надявах. Честно казано, точно в момента (на 4-ти епизод) е скучно.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 18 Май 2023 20:56


Футурама се завръща на 24ти юли по хулу.
Нямам търпение да видя как са обезобразили и тази анимационна поредица :roll:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 11 Сеп 2023 07:56


Babylon 5: The Road Home ми напомни, защо не обичам Вавилон 5 и въобще сценариите на Майкъл Дж. Страчински.
Още визията беше бая дървена, нищо че е дело на корейците от студио Mir.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Сеп 2023 20:48


Pariah Nexus е 3д анимирана поредица от GW в 40К вселената.
Първият епизод ни запозна с главните действащи лица - оцеляла бойна сестра, гвардейка и в най-изненадващият обрат от GW, представител на Salamanders. Още по-странно беше че представителните лица на 40К - Ultramarines вече в Primaris варианта бяха пръснати наоколо в качеството на декорации с издаден смъртен акт.
Анимацията е доста сходна с тази на Astartes (която все още може да се гледа в Odysee ако не ви се дават пари за Warhammer+) и май единственият недостатък беше посредственият ефект когато двама гвардейци бяха заличени от некронският убиец.
Надявам се скоро да излезнат и другите епизоди че изглежа интересно.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4389
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Сеп 2023 12:36


Gen.Toast написа:
Надявам се скоро да излезнат и другите епизоди че изглежа интересно.

Ако съдим по Interrogator и Blacktalon - приблизително веднъж в месеца (понякога по-рядко, понякога по-често).
Angels of Death излизаше по-бавно.
Hammer and Bolter излиза точно, когато му скимне.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 06 Дек 2023 14:19


Гледах и другите два епизода от Pariah Nexus, не си заслужават Warhammer+ (още повече защото ги няма за нашите скромни граници). Не че не е интересно, но са 15 минути на епизод и цена/качеството слиза доста надолу.
Краят на третият епизод ме изненада с безпощадието си.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com