Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Окт 2022 13:24


Брутално изпълнение на Patrick George Considine.:
Image

Останалите също бяха брилянтни както и до сега. Макар в епизода да нямаше бог знае какви изненади, всичко беше изпипано до най-малкият детайл.
Напрежение, болка, страдание, лицемерие, илюзорно блаженство на душевен мир, и още и още, буквално rolercoaster от емоции които правят епизода да се гледа на един дъх...

Spoiler for за епизода:
Разбрах, че падането на короната е било пълна импровизация от престараването на актьора, която в крайна сметка е развита по най-якия начин.

Кефи ме и как таргерияните въпреки всички несходства по между си, са готови на всичко в името на рода и дома си... Жалко за Визерис беше ми един от любимите герои поне като актьорско изпълнение.


Все още обаче ми липсва WoW и WTF моментите от GoT. Надявам се в следващите два епизода да има някаква голяма изненада или обрат... Въпреки, че първият сезон на GoT , не беше от най-добрите няма да забравя онова чувство, когато видях падащата глава на Еддард Старк в 9 епизод (до колкото помня)...В тоя момент бях като ударен с мокър парцал, сякаш сериалът свърши, а реално всичко тепърва започваше... На следващия ден вече бях убеден, че тази продукция ще е събитие в телвизията което ще чупи рекорди...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 17 Окт 2022 22:29


В еп. 9 сцената с Ренис е малко криндж, но не е зле,за разлика от краковия фетишизъм

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 18 Окт 2022 11:25


Ебати глупавия епизод, а предвид че остава цял един епизод до края на сезона и ебати глупавия сериал. След красотата на предния се върнахме в необяснимия идиотизъм като главен двигател на сюжета, което е абсолютен антиклимакс. Аре чао.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 18 Окт 2022 19:24


И аз съм много разочарован от този епизод... За мен най-слабият до тук :( Не само финалната сцена с Рениса, а и цялата история покрай белият червей беше яко криндж... Единственото което кажи речи ми хареса в епизода беше коронясването ... останалите 55 минути яко леш... Предполагам разговора на сценаристите е бил нещо от сорта:

- "тука ше направим една интрижка от нищото, тука пък ше бием чикии на крака, тук малко съспенс... оф баси тъпнята няма ли да свършва тоя сезон...ама дай е тука да сложим един дракон та да има зрелище... аре готово.... оф колко епизода трябва да правим още?" :D

След предишният епизод този беше направо крах... дано следващия да не е в тоя дух...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 25 Окт 2022 22:44


Абе... финалчето беше доста на ниво :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 26 Окт 2022 13:33


Много плахо го признаваш :lol:

Готино беше, единствено не разбрах как Емонд се телепортира на дракона си, предвид че все още беше вътре в залата, когато Люк излезе пръв да се качи на своя, ама аре ще им го простя.

Има една промяна от книгата, която обаче е по-добра
Spoiler for :
В книгата Емонд иска да убие Люк с дракона си (и го убива), за разлика от сериала, където не иска да го убива, а само да го сплаши. По този начин в сериала правят героя малко по-интелигентен (тъй като осъзнава какво предстои и не иска да бъде kinslayer - най-лошото нещо в обществото на вестерос) и му добавят още един слой на характера, което ме кефи.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 26 Окт 2022 23:12


Ако звучи плахо е щото тва че хваля 8-ми и 10-ти далеч не значи, че мнението ми за останалите 8 се е променило. :D

И точно заради такива идиотски сюжети мрънкам цял сезон, щото някой трябва да направи нещо неразумно тъпо, за да напредне историята. И ето че има и друг начин, и то доста добър - навързаха тоя момент още в първите епизоди с обясненията за привидността на господството над драконите, а аз поне грам не очаквах това да се окаже пушка на Чехов. Беше прекрасно, и дори не ми се мисли колко щях да псувам ако бяха спазили канона и всичко се беше случило заради пубертетски тантрум.

Впрочем съм убеден, че целия сезон страда от това, защото видяхме доста повече от един персонаж с някаква привидна дълбочина да се сплесква до първичност, за да не се отклони от сорса, в който най-вероятно е точно толкова плосък, колкото и най-тъпото му деяние, та никой не се впечатлява. От тая гледна точка сериала изглежда по-добър от книгата, но е обречен да ѝ слугува.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 01 Ное 2022 01:18


Нека и аз си кажа виждането за сериала. Долното ще съдържа спойлери, които нямам намерение да покривам, но предполагам всички вече са го изгледали. Ако не е така, то по-добре не четете нататък.

Първо позитивните неща. Както винаги в подобни ситуации подходих с голяма доза скептицизъм. Сериала и актьорския състав обаче още в първи епизод показаха, че не разчитат просто на сантименталната привързаност към оригинала, а могат да стоят на собствените си крака. Бих препоръчал филма, на хора които не са гледали никога GoT.

Актьорска игра, реплики и изказ, интригуващ сюжет, като изключим слабите моменти за които ще говорим след малко, всичко това са силните страни на сериала.

В добавка, направи ми впечатление видния контраст в отношенията на героите в сравнение с оригиналния GoT. По-кокнретно тук те са представени по-човешки и дори между противниците съществуват известни чисто емоционални задръжки, вместо да действат напълно безскрупулно в стил GoT. Очаквах Весерис да умре във всеки един епизод, а той накрая издъхна от старост, без даже някой да се опита да му помогне.
Алисън до последно изпитваше колебания дали да предаде Ренира. И двете направиха всичко възможно за да избегнат войната помежду си и това се дължеше не просто на калкулирани ходове, а нa чисто емоционална привързаност и в името на детското си приятелство. Има и още много такива примери. Сякаш сериала, се опитва да ни каже, че в старите времена, нещата са били малко по-човешки, а 170 години по-късно са се изродили бая.

Накрая, с удоволствие следях сериала докато излизаше заради меметата. Меметата къртят.

Сега негативите. Първо, чисто технически сериала е направен евтино. Явно е че не са били сигурни дали ще пожъне успех и не са инвестирали много. За съжаление си личи. Липса на масивни сцени на открито, предимно затворени сцени като във ситком. Там където сцените са на открито имаме набиващ се на очите CGI. Костюми, декори и реквизити са на моменти неубедителни, което е голям минус.

Най-лошото за съжаление е липсата на логика в действията на героите в някои ключови моменти. Не знам дали това е така в книгата защото не съм я чел. Ще дам като най-очеизваден пример, поведението на Корлис Валериан (The Sea Snake). За горд човек като него, работил цял живот за изграждане на семейството му, би следвало да е напълно недопустима ситуацията със синовете на Ренира. Общо взето брат му доста добре изказа аргументите малко преди Деймън да му клъцне главата и няма логична причина самия Корлис да мисли по друг начин. Дори собствената му жена - принцеса Ренис, която като цяло е по-примиренчески настроена, се опита да го убеди да завещае Дрифтмарк на брат си, защото синовете на Ренира не са му истински внуци. Неговата позиция още тогава беше напълно необяснима. Накрая присъединяването му към лагера на Ренира, при все че има всички основания да смята, че тя е поръчала убийството на родния му син прави нещата още по-абсурдни.

Аз самия, в скромната си кариера на автор, винаги съм се старал действията на героите да са логични и смислени и се чудя толкова ли е трудно да се съблюдава това, особено в продукции на такова високо ниво.

Въпреки всичко обаче оставам фен на сериала (и на меметата покрай него) и чакам с нетърпение следващия сезон. Дано са му отделили повече бюджет.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 01 Ное 2022 16:48


Liberty написа:
В добавка, направи ми впечатление видния контраст в отношенията на героите в сравнение с оригиналния GoT. По-кокнретно тук те са представени по-човешки и дори между противниците съществуват известни чисто емоционални задръжки, вместо да действат напълно безскрупулно в стил GoT. Очаквах Весерис да умре във всеки един епизод, а той накрая издъхна от старост, без даже някой да се опита да му помогне.
Алисън до последно изпитваше колебания дали да предаде Ренира. И двете направиха всичко възможно за да избегнат войната помежду си и това се дължеше не просто на калкулирани ходове, а нa чисто емоционална привързаност и в името на детското си приятелство. Има и още много такива примери. Сякаш сериала, се опитва да ни каже, че в старите времена, нещата са били малко по-човешки, а 170 години по-късно са се изродили бая.


Да, това са и моите мисли. Драконите създават повече контекст и перспектива, което прави видно, че ерата на GoT всъщност е времето на пълния упадък на Седемте кралства - политически, морално, всякак.

Иначе изобщо не споделям това за ниския бюджет и че си личало. Личи си в съпоставка с кое точно - The Rings of Power ли?
От първия до последния епизод на този сезон Драконите изглеждаха по-добре от GoT дори в най-добрите си моменти. Понеже исках да бъда сигурен, че не говоря глупости, проверих и бюджетите - около 20 милиона на епизод при Драконите срещу от 6 до 15 милиона при GoT.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 01 Ное 2022 17:59


Относно бюджета, още в първия епизод изскочиха мемета колко недостойно евтино са били направили турнира на Баратеон в ГоТ в сравнение със зрелището в ХотД, а да споменеш и костюмите предвид това си е доста смешничко. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 02 Ное 2022 09:46


Ето един хубав пост от редит, който много добре обяснява причините зад това сериалите на HBO да имат много по-добри костюми и сетове, за разлика от останалите стрийминг платформи

https://www.reddit.com/r/television/com ... &context=3

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 07 Ное 2022 22:48


The Grim Reaper написа:
Относно бюджета, още в първия епизод изскочиха мемета колко недостойно евтино са били направили турнира на Баратеон в ГоТ в сравнение със зрелището в ХотД, а да споменеш и костюмите предвид това си е доста смешничко. :lol:


Случайно попаднах на това сравнение:
Image

И ще цитирам няколко от водещите коментари с които съм съгласен:

Цитат:
Game of Thrones felt more authentic, and personally I prefer the raw medieval look compared to the high fantasy CGI. ⚔️


Цитат:
I think all that haze makes it look cheap and digitally rendered.


Цитат:
I kind of like the second better because it feels more real. The one up top its great to see so much but it feels so overtly fake


Та не съм само аз останал с такова впечатление.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 07 Ное 2022 23:29


Liberty написа:
Та не съм само аз останал с такова впечатление.


Ние си мислихме, че си единствения човек из интернета дето мисли така, та добре че сподели 3 рандъм реддит коментара, че да не живеем в заблуда. :lol:

В крайна сметка обаче няма никакво значение. И двата сериала са базирани на книги, в които тези турнири са детайлно описани, и този междуселски къмпинг в ГоТ няма нищо общо с първоизточника си, и причината за това е липсата на бюджет. И колкото и да съм съгласен, че в ХотД е предозиране със CGI за да пресъздадат образа от книгата, твърденията ти за бюджети и инвестиране са в тежка грешка.

Няма да ти търся хора из нета съгласни с мен, видял си ги вече. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 07 Ное 2022 23:35


Действителност бюджета за GoT сезон 1 е бил по-малък. 60млн в сравнение с 200млн за HotD. Което може да значи две неща. Или - ибаси инфлацията за 10 години или че за 200 млн. са успели някак да го направят пак да изглежда ефтино :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com