Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 13 Сеп 2022 10:26


The Grim Reaper написа:
Добре, наистина не знам кво става, ама и в епизод 4 не се случи баш нищо и половината сезон си мина, ше има ли някъв сюжет тука или ше си играят на кой наеба принцесата през целото време?

Еми без да спойлвам, предстоят изключителни промени, които ще доведат до доста метълски сюжети. Пак казвам, тия няколко епизода (плюс следващия) ги разбирай само като завръзка и character development. Първите големи промени почват от по-следващия еп. Сорс: почнах да чета книгата

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 13 Сеп 2022 11:38


Абе освен да взема да подхвана книгата и аз докато е време, и ако намеря време, че явно изживяването от тоя сериал е диаметрично противоположно ако знаеш какво предстои, противно на секва логика. От мойта камбанария 4 часа гледам как некви криви глави дет няма как да предизвикат квато и да е симпатия си подръпват парцалките в недоескалирала борба за надмощие и тва е, та ми е доста мех, а в същото време хора дето знам че имат вкус му се кефят, та тряя да има нещо ебаси. :roll:

EDIT: ХАХАХАХ току що си спойлнах нещо, което напълно обяснява какво Дидко казва и защо всъщност аз може да съм в грешка, шот наистина гледаме 5 епизода пролог където аз очаквам нещо да се случи, а то...
Spoiler for :
...след 5-ти епизод има скок от 10 ГОДИНИ, където явно ще се завързва сюжета, който така отчаяно чакам. Това го разбрах от някво тъпо заглавие, че всъщност Ренира щяла да се играе от друга актриса от там нататък, и честно казано се нагледах на меменца които се подиграват на австралийското момиченце, а тя всъщност изглежда като супермодел пред butch non-binary they/them съществото, което ще поеме ролята.
Image
Знам че на някои тук това най-вероятно ви е ясно, ама аз се попикавам от смях, предвид че се надува толкова за черните хобити в новия сериал по Толкин, нямам търпение да видя глупавата реакция из нета на непросветените като мен. :lol:
В същото време тоя каст още повече утежнява проблема ми, че всички в сериала са антипатични кривоглавци и не успявам да намеря почти никакво желание да разбера какво се случва с тях нататък. Но пък от друга страна подпомага образа на няква дет ебе чичо си. :lol:
И все пак, ще дам 3-ти шанс на тоя сериал, разчупения сюжет като цяло ме кефи като похват, колкото и да ми бяха загуба на време първите 4 (5?) епизода. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Сеп 2022 20:47


До тук твърдо 8+/10 надмина очакванията ми определено...
Актьорската игра е на много високо ниво особено Демън, Ренира дори Визерис супер правдоподобни са ми и като персонажи...

Малко горчив вкус ми остави супергеройското, one man show - Marvel изпълнение на Демън в третия епизод...
Притеснява ме и
Spoiler for :
предстоящата смяна на актьорите, тва винаги ме е дразнело в сериалите дано прехода да е добър и оправдан:
Image

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Сеп 2022 21:31


-Stormrаge- написа:
Притеснява ме и
Spoiler for :
предстоящата смяна на актьорите, тва винаги ме е дразнело в сериалите дано прехода да е добър и оправдан:
Image


Spoiler for :
Мене ме успокоява това, че най-вероятно са кастнали "порасналите" актриси първо и са създали персонажите именно за тях... И по техен образ са намерили младите девойки сега в началото :D ма да видим де

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 19 Сеп 2022 22:41


Мноо ме изкефи как на няколко пъти ни излъгаха, че Визерис е умрял хахахахаахах
Иначе птсд от сватби в тоя свят, няя ко да стане

Изгледайте превюто за еп. 6 на своя отговорност, защото съдържа major spoilers
Дори няма и да го ембедна, щото тъмбнейла му също може да се води спойлер. Ма сериала започва вече :D
https://www.youtube.com/watch?v=jBulntGrnPE

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4864
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Сеп 2022 14:48


Не съм гледал GoT, нито това, но вчера му изгледах епизод 5 без да искам(бях на гости).
Скучен епизод, а целия сериал е като GoT от Wish, нз какво се прехласват чак хората. Най-учудващо беше всъщност, че Доктора беше доста ок в ролята на гадняра.

И да пълно птсд от сватби в тая вселена, чак аз почнах да притеснявам какво ще стане (почти нищо, бтв).

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Сеп 2022 11:00


Аз все още правя отчаяни опити да го харесам тоя сериал, ама не ми помага особено факта, че продължава да е абсолютен idiot plot и разчита всички да са достатъчно тъпи, че да напредне историята. Не мога да не се чудя дали не е липсващ контекст, който е разгърнат повече в книгата, ама изпитвам сериозно дразнение от кретенията, която ни се поднася за мотивация на персонажите:

Spoiler for :
Сер Кристон го хванал жесток срам че наебал принцесата (което все още е целия сюжет на сериала), която пък не искала да избяга с него заради едната пишка, а тръгнала да се жени за педал, и него го хванало още повече срам че се оказал курва на принцесата, и от свръхдоза срам... решил да размаже главата на някъв друг педал, щот сигурно той му е виновен. Не знам кога последно сте агресирали от срам, ама и да ви се е случило сте били на под 10 години. Може и да прекалявам с анализа, ама за сериал с такива претенции това е абсолютна кретения. Има ли нещо в книгата, което не е разказано тук, което да обяснява тая комиксова дрисня? Да им серем на тантрумите, ебати инфантилията.

За Демон и жена му с камъка няма и да коментирам. Разбрахме че е loose cannon от първия епизод, баш ми писна, а ако това беше начина да се заходи към предстоящия конфликт с рода ѝ, това е слабо писане. Ако не е, е още по-слабо писане.


Се тая, всичко до момента е увод колкото да установим лагерчетата в предстоящата трепаница, ама грам не ми е обещаващо. Доколкото съм спойлнат и за Демон и любовните му премеждия - също. Ако и след следващия епизод съм със същото впечатление, просто ше спра да пиша тука, че ми е чак тъпо че сера на кефа на хората дет му се радват на тоя сериал. Може па в мен да е проблема.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4864
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Сеп 2022 11:36


Spoiler for :
Това че му размаза физиономията(бтв, доста як практичен ефект са сътворили с лицето на педала, може би нещото което най-много ми хареса в епизода), аз го интерпретирам като застраховка в бъдеще. В смисъл към момента, факта че той е наебал малката Таргариенка го знаят, таргаринката, той, кралицата щото е тъп и се издаде, и педала който го надуши. Или се опитвам да видя повече отколкото има, и наистина го смазя защото е срамежлив курвар :D

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Сеп 2022 12:40


Omega-x написа:
Spoiler for :
Това че му размаза физиономията(бтв, доста як практичен ефект са сътворили с лицето на педала, може би нещото което най-много ми хареса в епизода), аз го интерпретирам като застраховка в бъдеще. В смисъл към момента, факта че той е наебал малката Таргариенка го знаят, таргаринката, той, кралицата щото е тъп и се издаде, и педала който го надуши. Или се опитвам да видя повече отколкото има, и наистина го смазя защото е срамежлив курвар :D


Spoiler for :
Всъщност тая интерпретация звучи прекрасно, ама уви, пича тръгна да си прави сепуко пред дървото веднага след тва, та май си е прост галфон. И затва се чудя в книгата дали не са поднесли нещата по-иначе, щото това което сериала показва си е направо криндж. Иначе кадъра със смазаната глава беше доооста ефектен верно!

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 27 Сеп 2022 07:23


Еми тук за ебане малко е GRRM, който ги е натиснал да включат доста от backstory-то преди предстоящите събития и танцът на драконите (да не се бърка с Танц с дракони - петата asoiaf книга).
Като бегла аналогия с GoT - все едно да бяха вкарали един сезон предговор с бунта на Баратеон.

В следващите два епизода ще има още един-два тайм джъмпа, за да се донаредят фигурите на сцената

Иначе, новите актриси се справят доста добре според мен

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 27 Сеп 2022 11:00


Аз наистина не разбирам как се влачихме 5 епизода в правене на нищо и в 6-тия изведнъж пейсинга мина съвсем в другата крайност и вкарваме важни за сюжета персонажи, които умират след 2 минути екранно време, a установените минават през големи имплицитни промени, които по някаква логика явно са маловажни пред подръпването на поличките в предните епизоди. В същото време всичко наистна продължава да има дъх на сапунка, та чакам с нетърпение това донареждане на фигурите на сцената, защото пък вече се усеща че скоро някой ше хвърли лайната по вентилатора, така че и да е забързано, това раздвижване най-после ми идва освежаващо и чакам нещата да си ебат майката. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 04 Окт 2022 10:37


Бях останал с впечатлението, че сезонът ще е с осем епизода, а се оказа че е с 10, което е супер, защото вероятно ще видим и началото на конфликта и тоя blueballing който ни правиха досега, ще достигне кулминация :lol: .
Spoiler for следващия епизод:
Другият епизод пак има тайм джъмп, който май ще последен. Децата ще са попораснали и във възраст за война

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 05 Окт 2022 16:54


Не знам, аз тоя сериал продължавам да го гледам само заради някво криво sunk cost fallacy. Продължава всичко да разчита някой да е достатъчно тъп, че да се случи нещо, като Алисент в последния епизод, втф, и всички са достатъчно тъпи и антипатични, че грам да не ме ебе. А това да правиш сериал за кабеларка и половината сцени да са тъмни до негледаемост освен ако не гледаш в пълен мрак и изгасени улични лампи не го разбирам, подозирам че е рязане на разходи, че драконите излизат скъпо в детайл. Какво ще се случи в останалите епизоди дори не ме грее особено, ако ще да са супер добри, пак ше си остане сезон 80% боза. Но тъй като казах, че ше спра да хейтя ако продължи да не ми харесва, колкото и да се опитах да се убедя, че предния епизод беше ок, верно спирам да пиша поне докато не вземе да ме впечатли нещо. Може би предпоследния епизод, по стара HBO традиция.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 05 Окт 2022 20:17


Гледаш ли го в Dolby Vision на OLED екран? Защото на мен не ми направи впечатление да е особено по-тъмен от каквото и да било, и подозирам сериалът просто е мастериран на и за OLED :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 05 Окт 2022 21:00


Гледам го през новата апликация на HBO Max, която твърди че поддържа HDR10, но не съм с OLED матрица, когато последно пазарувах телевизор не ми се стори разумно да се изхвърля с почти двойна цена и много повече от двоен риск от burn-in.

Иначе имаше публичен рев по темата, та проблема едва ли е в моя телевизор (ba-dum-tss).

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 05 Окт 2022 23:23


VALEN7INVS написа:
Гледаш ли го в Dolby Vision на OLED екран? Защото на мен не ми направи впечатление да е особено по-тъмен от каквото и да било, и подозирам сериалът просто е мастериран на и за OLED :arrow:


И аз гледам на OLED в DV в полутъмно помещение и нямаше проблеми...
Всъщност подобна тътмница гледахме и в последните епизод на GoT и отново оплакванията бяха същите, като хората бяха излезли с изявление, че точно мастеринга се прави на OLED-и...
Оттогава и аз се зарекох, че следващият ми TV ще е OLED.

The Grim Reaper написа:
Гледам го през новата апликация на HBO Max, която твърди че поддържа HDR10, но не съм с OLED матрица, когато последно пазарувах телевизор не ми се стори разумно да се изхвърля с почти двойна цена и много повече от двоен риск от burn-in.


И аз така разсъждавах, но липсата на истинско черно и безумният glow в нормалните монитори и телевизори + ковид кризата и затворените кино салони, ме накара да направя крачката, и не съжалявам.

Няма нищо друго като OLED-а.

Към днешната дата новите модели не са толкова податливи на burn-in, а и едвали ще го ползваш за монитор и ще държиш статична картина с часове... Започна ерата и на QD-OLED технологията при която имаме още по-високо ниво на яркост + издръжливост.
Единственият наистина сериозен минус си остава цената.

Щайгата я превърнах в Plex сървър, добавих и един 16 канален атмос саундбар + два сателита, (общо 22 говорителя) и вкъщи си стана кино. Единствено не мога да докарам TrueHD и DTS-HD-МА без прекодиране, до аудио системата, но се надявам с новото поколение tv box-ове да реша и този проблем.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 06 Окт 2022 00:57


Съгласен съм, следя развитието на технологията и при следващия ъпгрейд най-вероятно ще мина на OLED, особено предвид че един телевизор е супер дълготраен актив, който е почти непродаваем на старо, т.е. купуваш и чакаш да се скапе, щот никой не ти иска кой знае как гледаната машина дето едва се транспортира за да спести няколко стотин лева. Имам живи телевизори от 2003-та, та средногодишната потребителска цена на тая техника си е ниска, дори да трябва да се бръкнеш наведнъж, което предвид че не сме на по 20 не е драма. Проблема ми е обаче, признавам си, че често пускам плейстейшъна и в работно време, та като се наложи да погледна нещо не е изключение да зависне екрана на пауза понякога с часове. Не съм и от тия дето "не гледат телевизия", много често пускам нещо да си шуми на фон, ако е тв канал ще има лого, ако е радио/спотифай ще е цял статичен екран, та по тая логика стигнах до извода, че съм рисков и няма да си причинявам притеснението, щото пък съм и перфекционист откъм техника - види ли се и наченка на сянка ще искам да сменя цялото устройство, щото само там ще гледам, и цената става вече друга, щото няма всяка година да си купувам OLED-и.

За съжаление подобренията в технологията все още не са толкова към устойчивост, колкото откъм софтуерни "раздвижвания" на пикселите, което си е просто мигитация на проблема, та съм ок да изчакам още малко. От друга страна също телевизорите са една от най-бързо поетвиняващите стоки, щото преди не много години 42" FHD струваше колкото сега 55" 4K, та стига да имаш приличен екран, отлагането на напъна за ъпгрейд си е доста ок. Затова 55-ца 4K HDR набор 2019 си ми е тамън, и не мога да оправдая HBO за "тъмницата" щото на OLED не било изглеждало баш така - аз съм си изградил хоум синемата и пак трябваше да скачам да гася лампи, като знам масовия потребител къде си държи телевизорите не е адекватно оправдание че амаа тоо ние го бехме правили за ОЛЕД. Не, направили сте го прекалено тъмно щото не ви се рисуват заспали дракони на плаж на светло, нещастници :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 11 Окт 2022 22:23


Оф, днеска намерих време да го изгледам, и малко преди това седях и си мислех как май съм предубеден вече, и каквато и малка причина да е ще я намеря, за да не харесам и поредния епизод. И си обещах да не пиша тука ако ше хейтя.

И седнах вечерта и го изгледах.
ПРЕКРАСЕН епизод, аз съм все още във възторг. А дори не сме стигнали кулминацията, дето ни обещават от забравих кога. Диалози и актинг на върховно ниво, заедно с palpable напрежението в почти целия епизод създадоха съвсем класно Тарантиноesque преживяване.
Ако продължат със същото качество дори ще им простя тая дрисня от предните 64% от сезона. Очаквам напълно обратното разбира се, но няма как да не оценя тоя епизод, бахти якото :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 13 Окт 2022 19:03


Към този сериал имах нулев до отрицателен интерес след последните сезони на GoT - както понеже ми беше писнало от Вестерос, така и заради отвратителните последни два сезона, които насраха цялата продукция в главата ми.

За сметка на това си чаках Rings of Power на изрод.

Е как се обърнаха масите, момчета.

За момента доста харесвам House of the Dragon - по един изненадващ начин, понеже наистина не изпитвах нуждата от още действие в света на GoT. Увлече ме обаче.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Окт 2022 12:02


Без спойлери - в книгата нещата от първия сезон се побират буквално в десетина-двайсет страници и няма никакви диалози. Визерис присъства в общо 5-6 абзаца. Така че тук (за разлика от първите сезони на Гот) имаме много сериозно присъствие на сценаристкия екип, понеже просто няма как да е дословно адаптация. И като цяло, мисля че си вършат работата отлично

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com