Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10916
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 10 Окт 2021 00:49


Новият James Bond е доста добър.
Spoiler for :
Пуснах сълза заради края.
Иначе, ако се окаже, че тая зелка ще е следващия 007, няма да изгледам и една секунда от тази повърня. Толкова много не ѝ отива да е британски агент и да запази нивото, което показа Крийг, че дори не се налага да стигам до там, че е взета чернокожа жена, единствено заради тъпите движения в сащ. Всяка една секунда от сценичното ѝ присъствие беше клише след клише (то погледите, то тонът...) Актрисата, която играе Мънипени е много по-подходяща актриса. Упи Голдбърг да бяха сложили, щеше да е по-подходяща. От сега ви казвам - никой няма да я хареса, но ще е номинирана за оскар :lol: :( Дано има някакъв разум там и да рибуутнат с някой пичага.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 10 Окт 2021 14:55


Килиан Мърфи като Опенхаймер в новият проект на Нолан.
Image


___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 734
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 10 Окт 2021 18:00


VALEN7INVS написа:
Тази вечер отиваме да го видим - страшно много се колебаех между IMAX и Dolby и въпреки че част от филма е сниман в IMAX aspect ratio се спрях на Dolby заради колосалната разлика в качеството на картината, звука и самите столове в Dolby Cinema залите :!:


Отзиви някви, как беше филма?

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 16 Окт 2021 09:56



___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 16 Окт 2021 12:54


Jodie Comer започнаха да я бутат навсякъде и няма как да не съм супер щастлив, защото съм тайно влюбен в нея :D Killing Eve лично за мен беше супер смотан сериал, но мацката прави абсурдно добра роля.

Не бях чувал за този The Last Duel, но ме заинтригува, а и като гледам вече го има по кината, така че със сигурност ще го видя

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6950
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 16 Окт 2021 20:01


https://e-vestnik.bg/34932/dzheyms-bond ... CBiB_KDhuI

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 18 Окт 2021 20:24


Изцяло съм съгласен с мнението на Гипо. И не виждам проблем с това, което горната статия критикува, при положение че това беше финалният филм на Крейг и трябваше да сетнат по някакъв начин как ще продължи историята.

Единствената ми критика за филма, че може би беше малко по-дълъг от нужното.

Категорично Даниел Крейг беше най-добрият Бонд изобщо, поне за мен.


Единствено съжалявам, че нямаше кросоувър между Бонд на Крейг и Мисията Невъзможна, щеше да е нещо брутално.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 734
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 22 Окт 2021 14:41


Dune (2021).

Квото и да кажа, ще е малко.

Имах някои concerns за някои работи, по-точно - имах чуството, че flow/pace-a на филма може да е не е наред, да има прекалено мн работи пропуснати от 1вата половина на книгата + имах чуството, че H. Zimmer ше се престарае тоз път с някои елементи и от sample tracks не беше кой знае кво/очаквах друго.

Всичко от 3те работи, които ме притесняваха мога да кажа спокойно, че са се справили на ненормално ниво. Отделно съм и фен на силните страни на стария Dune, както е и D. Villeneuve.

Евала на Zimmer (прекали май само в 1 единствен момент според мен за няколко секунди), обаче всичко останало беше 10/10 без слабо, невероятен sound mixing и музика - като цяло soundtrack which complimented the movie.

Гласът просто не е 10/10, а 10191/10 - най-близкото нещо, което според са успели да напраят да предадат ефект от 2D филм (като технология), който да ти влияе се едно си вътре във филма. Гениално.

Няколко минуса на филма - не беше 4-5 часа, аре реално 3 часа както беше с Fellowship of the Ring theatrical cut и да има после 4-5 часа Extended Edition ---незнайно защо променени или направо не влючени важни plot points, примерно вечерята - но да кажем тя щеше да е 10тина мин - разбираемо.

Ама Паул да не "отдаде" вода след дуела, което щеше да отнеме 30 сек - 1 мин --- ??? Може и да са го оставали за 2рата част след като стигна сeич-а на фремен.

На моменти се усещах, че бях напълно влязъл във филма (чуство, което мн малко филми съм изпитвал, примерно навремето като гледах Властелина на кино) + изпълнен с кеф как и колко добре са направили/изиграли някоя сцена.

8/10 или 9/10 засега. (10/10 за актьорската игра).

p.s: напрайх неволна грешка да го гледам на 3D в Luxe зала - а не на IMAX на 2D- просто щот като проверявах по-рано не пишеше Imax как ше го дават и всичко беше уговорено с компанията вече като дата/час.

За пореден път се убеждавам каква простотия е 3D-то, само замазва картината, намалява контраста + детайлите в картината и развали бая много от филма за мен.

В неделя съм на IMAX 2D.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 23 Окт 2021 23:54


Виждам вече не едно и две сравнения с Властелина. Докато го гледах, в моята глава се въртеше абсолютно същата мисъл.

Dune - 10/10

И да, 3д-то смуче. Но филмът е страхотен. Ободряващо е да гледаш нещо толкова добро след всичките потресаващо малоумни, струващи стотици милиони Дисни дришнярщини. Направо бях забравил какво е да гледаш добре направен блокбъстър, деба.

Това е по-добро и от Blade Runner 2049. Вилньов показа, че не е one time guy като Джаксън - човекът има визия и просто си го може. Показва го консистентно филм след филм.

Не ми се занимава да пиша романи кое как и защо. Гледайте го. Дори да не ви изкефи като за 10/10, това пак е най-хубавият филм от ебем ти колко години вече и определено си заслужава отделеното време. Който се престраши за кино пък съвсем ще се смаже.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 24 Окт 2021 10:29


Мочмета и аз да се присъедин за Dune. Адски добре е направен, не усетих, че е 2:30 часа. Нещо което ме притесняваше, тьй като е мъчение почти 3 часа слаб филм. Нищо подобно. Солиден 9/11 филм.

Гледах го в къщи. но определно при първа възможност отивам на imax. Ако можете директно на кино го гледайте.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 24 Окт 2021 18:40


Gipo написа:
Новият James Bond е доста добър.
Spoiler for :
Пуснах сълза заради края.
Иначе, ако се окаже, че тая зелка ще е следващия 007, няма да изгледам и една секунда от тази повърня. Толкова много не ѝ отива да е британски агент и да запази нивото, което показа Крийг, че дори не се налага да стигам до там, че е взета чернокожа жена, единствено заради тъпите движения в сащ. Всяка една секунда от сценичното ѝ присъствие беше клише след клише (то погледите, то тонът...) Актрисата, която играе Мънипени е много по-подходяща актриса. Упи Голдбърг да бяха сложили, щеше да е по-подходяща. От сега ви казвам - никой няма да я хареса, но ще е номинирана за оскар :lol: :( Дано има някакъв разум там и да рибуутнат с някой пичага.
Няма, бе, споко

Spoiler for :
дори мисля, че нарочно я бяха направили тази заигравка с тази актриса, за да подразнят хората :Д главата си залагам, че ще е straight white male, колкото и да е модерно обратното сега.


Иначе и на мен доста ми хареса и останах изненадан на края. Гг

Утре и аз съм на Дюн, can't wait!!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 25 Окт 2021 23:31


Съгъ го гледаме Дюната. Малко пауза, че дедА ви почват го сърбят очите 3 часа филм.

:o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 10:48


Между другото да, бях отвикнал да гледам дълги филми, и филми като цяло, особено на кино и към края на Бонд очите почнаха доста да ме болят по едно време пък там дори нямаше някакви 3Д ефекти. Дори не знам защо филми като Бонд няма опция да си ги гледаш на не 3Д.

Последният филм, който гледах където имаше реален смисъл от 3Дто мисля че беше Blade Runner.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7892
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 10:58


The Arrow написа:
Дори не знам защо филми като Бонд няма опция да си ги гледаш на не 3Д.


Има ве, имаше 2д прожекции колко щеш кат търсех. Впрочем, 3д-то на Дюн уж е хвалено, а тука твърдите че смуче, ся нз кво да правя, IMAX или вкъщи. :cry:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10916
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 11:04


Бонд си има 2д прожекции, аз на такава го гледах.
За мен единственият филм, за който си е заслужавало 3д-то е Аватар. От там нататък плюсовете на 3д-то винаги са били пренебрежими, за разлика от негативите.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 11:23


Хм, странно, аз го гледах едва миналият понеделник в киното в ринг мола и не бях обърнал внимание, но както и да е. :lol:

За Дюн нямам идея какво да правя, от една страна страшно много се кефя на сай-фай, обаче не съм чел книгите и не знам историята и т.н. От друга страна, такъв огромен филм ще е срамота да се гледа на нещо различно от имакс.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 14:57


IMAX 3D е добре, 2D е добре, но обикновеното 3D е пълен шит.

В България обаче има само три сертифицирани IMAX кина - в София е в мола на Стамболийски и арените във Варна и Пловдивд. Т.е., IMAX в Кино Арена в София не е истински аймакс, да го имате предвид, и предлага по-кофти качество https://www.imax.com/theatres

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 16:16


Аз по принцип за IMAX ходя в Стамболийски, да, обаче там не съм ходил от преди ковида, мисля че последният Стар Уорс гледахме там последно :o

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 18:53


Филмът толкова ме беше отвял миналия месец, че чак забравих да мина и да потвърдя, а то е и трудно да изразя възхитата си без да спойлна нещо - предполагам на мнозинството тук историята ни е ясна по начало и по-скоро малките детайли в поднасянето са нещото, което всъщност прави този филм първото наистина успешно пресъздаване на Dune. Като gang signs например :lol:

Филмът е и изключително звуков освен визуален експириънс, точно като Blade Runner 2049, и вероятно на някои хора това няма да им понесе но аз лично тотално се изкъртих. Една от любимите ми сцени от филма беше със сардаукарите на Salusa Secundus. Беше абсолютно проглушителна и сурова :o

Както и абсолютно всички сцени с барона или Giedi Prime :!:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 20:53


Продължението е потвърдено вече:
https://variety.com/2021/film/news/dune ... 235094974/

Аз лично ще гледам Дюн тази събота на кино :)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com